Malowanie płotu, a może szlifowanie drewna – cena za metr zależna od specyfiki usługi

Cena za metr zabezpieczenia drewna będzie zależna od specyfiki usługi. Dla przykładu, inaczej przelicza się stawki za malowanie altany drewnianej, a inaczej za malowanie płotu. W pierwszym przypadku na ogół stosuje się stawki za metr kwadratowy, w drugim, cenę za pomalowanie jednego przęsła. Odmienna może być także cena malowania tarasu drewnianego bądź koszt impregnacji domu z bali.

Opisując stawki za zabezpieczenie elementów drewnianych, warto wspomnieć o stopniu skomplikowania usługi. Najatrakcyjniejsze stawki dotyczą usług o najmniejszym stopniu skomplikowania. Będzie to na przykład szlifowanie belek drewnianych i boazerii na ścianie, malowanie płotu o wysokości do 180 cm bądź malowanie altany drewnianej. Cena za metr usług rośnie wraz ze zwiększeniem poziomu skomplikowania. Tym samym, stawka za malowanie płotu o większej wysokości bądź pełne szlifowanie i odnowienie boazerii na ścianie lub suficie, może okazać się nieco droższe.

Na stawki za malowanie altany drewnianej czy koszt impregnacji domu z bali z pewnością wpłynie też rodzaj zastosowanego preparatu. Większość wykonawców podaje cenę wraz z materiałem. Inwestor może wybrać odpowiedni impregnat bądź lakierobejcę. Różnice w cenach konkretnych produktów są dość znaczące i z pewnością wpłyną na ostateczny koszt renowacji elementów drewnianych.

Co istotne, koszt impregnacji domu z bali czy stawki za szlifowanie belek drewnianych, malowanie płotu bądź choćby boazerii, mogą być zależne od lokalizacji. Ceny wykonawców działających w różnych rejonach kraju różnią się przynajmniej o kilkanaście procent. Najwyższa cena za metr usługi obowiązuje w Warszawie. Ceny wykonawców realizujących usługi w mniejszych miejscowościach wschodniej części kraju mogą być odczuwalnie niższe.