Jakie czynniki mogą wpływać na ceny posadzek z miksokreta?

Cena za m2 wylania posadzki z mixokreta okazuje się silnie zróżnicowana. Istnieje kilka kluczowych czynników, mogących wpływać na cennik usługi. Jednym z nich jest grubość posadzki. Grubsza posadzka betonowa może być odczuwalnie droższa od posadzki o mniejszej grubości. Różnice w kosztach dotyczą głównie większego zużycia materiału, ale czasem także wyższej ceny robocizny.

Warto zauważyć, że posadzki z mixokreta mogą posiadać różne parametry techniczne. Jakość i rodzaj zastosowanego materiału to kolejny ważny czynnik, mogący wpływać na koszt wylewki betonowej. Cena za m2 wylewki o najlepszej jakości będzie wyższa w porównaniu do ceny wylewki z gorszymi dodatkami.

Na uwagę zasługuje także lokalizacja. Koszt wylewki betonowej różni się w zależności od rejonu Polski. Najwyższa cena za m2 robocizny obowiązuje w większych miastach, głównie w Warszawie. Cennik usług realizowanych w mniejszych miejscowościach może być odczuwalnie niższy. Różnice w stawkach wykonawców zauważymy też pomiędzy wschodnią i zachodnią częścią kraju.

Cennik za posadzki z mixokreta może być też podyktowany dostępnością ekipy wykonawców i terminami. Ceny robocizny w szczycie sezonu często są nieco wyższe. To samo dotyczy wylewek z mixokreta realizowanych w trybie priorytetowym. Dlatego warto zapoznać się z ofertami i terminami lokalnych wykonawców oraz ustalić przynajmniej poglądowe ceny współpracy.

Jak powstają posadzki z mixokreta?

Posadzka betonowa z miksokreta jest w Polsce bardzo popularna. Miksokret to specjalny agregat, który miesza i pompuje zaprawę. Do maszyny trzeba wsypywać odpowiednie proporcje cementu, piasku i wody. Urządzenie miesza i transportuje mieszankę za pomocą węża z podajnikiem.

W budynku pracuje ekipa wykonawców, która na bieżąco zaciera i wyrównuje dostarczoną mieszankę. W efekcie powstaje równa posadzka betonowa, która nie wymaga wielu prac pielęgnacyjnych.

Przed dostarczeniem zaprawy z miksokreta, trzeba odpowiednio przygotować podłoże. Podstawą jest dokładne oczyszczenie podłogi, a w razie potrzeby także wstępne wyrównanie. W niektórych przypadkach stosuje się także dodatkową siatkę zbrojącą, która powinna być przewidziana na wczesnym etapie planowania posadzki.

Posadzka betonowa z mixokreta – najważniejsze zalety i wady

Wylewki z mixokreta posiadają wiele zalet, dzięki którym cieszą się stałą popularnością. Jednym z najistotniejszych atutów jest szybkość wykonywania prac. Dzięki zatrudnieniu doświadczonych wykonawców, można wykonać posadzki w bardzo szybkim czasie. Co więcej, mieszanka z miksokreta posiada postać półsuchą, dzięki czemu nie wprowadza do pomieszczenia nadmiernej ilości wody.

Dodatkowym atutem okazuje się stosunkowo atrakcyjna cena za m2 oraz duża uniwersalność. Posadzka betonowa z mixokreta znajduje zastosowanie w wielu domach i mieszkaniach. Co więcej, przy zachowaniu odpowiednich parametrów, nadaje się także na ogrzewanie podłogowe.

Jedynym istotnym mankamentem wylewek maszynowych jest niewielka pewność co do jakości mieszanki betonowej. Ręczne dodawanie piasku, wody i cementu nie daje gwarancji optymalnego doboru składników. Dlatego posadzki mogą różnić się pod względem parametrów. Rozwiązaniem tego problemu jest zatrudnienie doświadczonej ekipy wykonawców, którzy są w stanie dobrać optymalne parametry mieszanki i wykonać posadzki zgodnie z założeniami technologicznymi.