W jakich przypadkach akupunktura może być pomocna? Ile zabiegów potrzeba?

Stosowana w Polsce i na świecie medycyna alternatywna posiada wiele możliwości wykorzystania. Akupunktura jest na ogół stosowana na kręgosłup i choroby zwyrodnieniowe stawów. Zabieg akupunktury może łagodzić zaburzenia korzeni nerwowych oraz bóle psychogenne. Warto podkreślić, że akupunktura jest także stosowana w przypadku rekonwalescencji po udarze mózgu. W Polsce i na świecie przypisuje się jej taż właściwości leczenia bólu o nieznanym pochodzeniu. Co istotne, zabieg stosowany na kręgosłup może zmniejszyć dolegliwości bólowe.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się zabiegi na odchudzanie. Według badań, akupunktura może poprawić metabolizm ciała i pobudzać pacjenta. To w połączeniu ze zmniejszeniem stresu może wpłynąć na odchudzanie. Tego typu medycyna alternatywna zawsze powinna być połączona z dietą i odpowiednią dawką ruchu. Ciekawostką jest również akupunktura kosmetyczna, którą stosuje się na twarz. Zabieg zyskuje popularność w Polsce i na świecie. Akupunktura kosmetyczna wpływa na odmłodzenie i odżywienie skóry, stając się interesującą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.

Ile zabiegów akupunktury będzie potrzebne? Nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na to pytanie. Ilość zabiegów zostaje uzależniona od stanu pacjenta i oczekiwanych efektów. Dla przykładu, zabieg wykonywany na kręgosłup na ogół powtarza się 10 – 15 krotnie. Akupunktura na odchudzanie wymaga kilku do kilkunastu zabiegów. Ile zabiegów należy wykonać w przypadku akupunktury kosmetycznej? W tym przypadku najczęściej stosuje się minimum 10 zabiegów, które wykonuje się około 2-3 razy w tygodniu.

Dokładna liczba zabiegów na ogół zostaje ustalona podczas pierwszej wizyty. W czasie jej trwania analizuje się stan pacjenta, możliwości przeprowadzenia akupunktury (np. na kręgosłup lub na odchudzenie). W trakcie pierwszej wizyty dowiadujemy się także, ile zabiegów będzie potrzebnych dla uzyskania pierwszych efektów terapii.

Ile kosztuje akupunktura w Polsce?

Medycyna alternatywna – jakie czynniki wpływają na cennik zabiegów?

Zanim ustalimy, ile kosztuje akupunktura, określimy czynniki, które wpływają na cennik usług. Zabieg akupunktury może wiązać się z dość zróżnicowaną skalą wydatków. Cena z pewnością będzie uzależniona od specyfiki zabiegu, czasu jego trwania oraz od obszaru ciała.

Cena za zabieg akupunktury może różnić się w zależności od lokalizacji danego gabinetu. Z reguły najwyższe ceny obowiązują w centrach dużych miast. Gabinety działające na obszarze mniejszych miejscowości mogą prezentować atrakcyjniejszy cennik, jednak nie jest to regułą. Ostateczna cena akupunktury będzie także uwarunkowana renomą danego gabinetu. Przyjmujemy w uproszczeniu, że im bardziej renomowany gabinet i bardziej znany specjalista od akupunktury, tym wyższa cena za zabieg.

Kolejnym kluczowym czynnikiem jest sam charakter zabiegu. Najwyższa cena na ogół dotyczy pierwszej wizyty. Jest to związane z faktem, że zabieg zostaje poprzedzony diagnostyką pacjenta i na ogół trwa nieco dłużej. Cennik kolejnych wizyt jest nieco atrakcyjniejszy. W cenie zabiegu znajduje się już zestaw igieł jednorazowych. Poniżej ustalimy, ile kosztuje akupunktura w Polsce? Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Medycyna alternatywna. Średnia cena zabiegów w Polsce. Ile kosztuje akupunktura?

Cennik akupunktury rozpoczynamy od ustalenia średnich cen za pierwszy zabieg. W cenie znajduje się badanie diagnostyczne według założeń medycyny wschodniej. Na ogół badanie wykonuje się poprzez puls, język i analizę tęczówki oka. Średnia cena pierwszej wizyty w Polsce wynosi około 100,00 do 200,00 zł. Podczas spotkania ustala się plan kolejnych zabiegów (np. na kręgosłup, na odchudzanie lub leczenie bólu niewiadomego pochodzenia).

Kolejny zabieg akupunktury jest na ogół odczuwalnie tańszy od pierwszego. Średnia cena pojedynczego zabiegu wynosi około 70,00 – 110,00 zł. Stawka obejmuje zestaw igieł jednorazowych, które wykorzystuje się podczas jednej sesji.

W cennikach wielu gabinetów znajdziemy wyszczególnienie różnych rodzajów akupunktury. Jedną z zyskujących popularność jest akupunktura kosmetyczna. Średnia cena jednego zabiegu wynosi około 70,00 – 100,00 zł.

Po zakończeniu serii zabiegów można przeprowadzić dodatkową wizytę kontrolną, która pozwoli na ocenę efektów. Średni koszt jednej wizyty kontrolnej po zakończeniu serii zabiegów akupunktury wynosi 50,00 – 100,00 zł. W wielu gabinetach można także skorzystać z innych usług medycyny alternatywnej. Dobrym przykładem jest masaż bańką chińską na odchudzanie. Średni koszt jednego zabiegu trwającego 45 minut wynosi około 130,00 – 180,00 zł. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie cen.

Ile kosztuje kolejny zabieg akupunktury? Aktualizacja: 13-12-2022 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Akupunktura – cena za pierwszy zabieg

100,00 zł

200,00 zł

Kolejny zabieg akupunktury w cenie zestaw igieł jednorazowych

70,00 zł

110,00 zł

Akupunktura kosmetyczna

70,00 zł

100,00 zł

Wizyta kontrolna po zakończeniu serii zabiegów

50,00 zł

100,00 zł

Masaż bańką chińską na odchudzanie 45 min

130,00 zł

180,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowane powyżej ceny mają charakter poglądowy i nie stanowią oferty handlowej. Ceny niektórych gabinetów medycyny alternatywnej mogą się odczuwalnie różnić. Dlatego chcąc ustalić, ile kosztuje akupunktura, warto skontaktować się ze specjalistami ze swojej okolicy.

ikona podziel się Przekaż dalej