Leczenie pijawkami – na czym polega kuracja i komu jest polecana?

Zanim ustalimy, ile kosztuje leczenie pijawkami, określimy korzyści wynikające z takiego zabiegu. Na wstępie warto wiedzieć, że w ślinie pijawki znajduje się hirudyna. To właśnie jej właściwości okazują się przydatne w leczeniu różnego rodzaju problemów zdrowotnych. Hirudyna posiada właściwości antykoagulacyjne, dzięki czemu może ułatwić leczenie żylaków. Hirudynie przypisuje się także działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz bakteriobójcze. Kuracja pijawkami może wpłynąć na wyrównanie ciśnienia krwi, dzięki czemu znajduje dość szerokie możliwości zastosowania.

Hirudoterapia jest często stosowana jako leczenie żylaków, jednak na tym nie koniec jej możliwości. Terapia może być stosowana w przypadku leczenia nadciśnienia tętniczego oraz hemoroidów. Wskazaniem do zabiegu jest także cukrzyca, podwyższony cholesterol oraz choroby zakrzepowo zatorowe. Niektórzy polecają stawianie pijawek osobom cierpiącym na alergie, a nawet na impotencję czy choroby tarczycy. Dzięki działaniu łagodzącym ból i stan zapalny, hirudoterapia znajduje zastosowanie przy rwie kulszowej, urazach i zapaleniu korzonków. 

Warto też wiedzieć, iż kuracja jest uważana za zabieg bezpieczny, jednak posiada pewne przeciwwskazania. Leczenie żylaków i innych problemów zdrowotnych za pomocą pijawek nie powinno być stosowane u osób z niskim ciśnieniem krwi. Kuracja nie powinna być także wykonywana u małych dzieci, osób cierpiących na anemię bądź choroby związane ze zmniejszeniem krzepliwości krwi. Do bezwzględnych przeciwwskazań zalicza się również ciążę oraz menstruację.

Cennik 2023 – od czego zależy cena zabiegu i gdzie można go wykonać?

Stawianie pijawek staje się coraz powszechniejszą metodą leczenia bądź wspomagania leczenia wielu chorób. W związku ze wzrostem popularności owych kuracji, aktualnie możemy wykonać je w niemal każdym większym mieście. Przed wyborem konkretnego gabinetu, warto zapoznać się z opiniami na jego temat. Prawidłowe stawianie pijawek wymaga pewnego doświadczenia i doskonałej znajomości anatomii. Tylko profesjonalnie przeprowadzona kuracja będzie mogła przynieść optymalne korzyści dla zdrowia.

Cena za leczenie żylaków lub cukrzycy przy pomocy pijawek będzie uzależniona od lokalizacji gabinetu. Cennik 2023 różni się w zależności od rejonów naszego kraju. Najatrakcyjniejsze stawki na ogół obowiązują w gabinetach działających we wschodniej części Polski. Najwyższa cena może obowiązywać w renomowanych gabinetach, które prosperują w centrach dużych miast (np. w Warszawie). Warto przy tym zauważyć, że różnice w cennikach gabinetów działających na terenie tego samego miasta mogą różnić się od siebie o kilkanaście, a czasem nawet kilkadziesiąt procent.

Stawianie pijawek może być wyceniane w oparciu o wykupioną liczbę zabiegów. Wiele gabinetów oferuje pakiet kilku wizyt, co pozwala na uzyskanie atrakcyjnego rabatu cenowego. Cena za leczenie żylaków pijawkami może być także uzależniona od miejsca wykonania zabiegu. Większość osób decyduje się na stawianie pijawek w gabinecie. Istnieje także możliwość wykonania kuracji w domu pacjenta. W tym przypadku cena za stawianie pijawek może okazać się odczuwalnie wyższa. W ostateczną cenę wliczona jest hirudoterapia oraz koszt dojazdu. Na ogół stawianie pijawek w domu pacjenta zostaje wycenione w kontakcie indywidualnym.

Cennik 2023 – ile kosztuje leczenie pijawkami?

Terapia pijawkami lub innymi słowy hirudoterapia charakteryzuje się dużą rozbieżnością cen. Ile kosztuje pojedyncza kuracja w gabinecie? Aby odpowiedzieć na to pytanie, porównaliśmy cenniki kilku przykładowo wybranych klinik, działających w większych miastach naszego kraju.

Cennik 2023 zazwyczaj rozpoczyna się od kwoty około 150 zł za zabieg. Niekiedy hirudoterapia okazuje się odczuwalnie droższa. Średnia cena jednego zabiegu zamyka się w kwocie około 300 zł, choć zdarzają się także gabinety, które posiadają nieco wyższy cennik usług.

W wielu przypadkach do kosztów dochodzi także koszt pijawki. Cena pijawek ponownie będzie uzależniona od lokalizacji i indywidualnej stawki gabinetu. Średnia cena jednej pijawki powinna zamknąć się w kwocie około 20 – 30 zł. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie średnich cen w 2023 roku. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje hirudoterapia? Uśredniony cennik 2023. Aktualizacja: 01-03-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Leczenie pijawkami, jeden zabieg w gabinecie

150,00 zł

300,00 zł

Koszt pijawki

20,00 zł

30,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik 2023 zawiera wartości poglądowe i nie stanowi oferty handlowej. Ostateczna cena zabiegu będzie uzależniona od stawki konkretnego gabinetu i może różnić się od stawek zaprezentowanych w niniejszym artykule.

ikona podziel się Przekaż dalej