Materac przeciwodleżynowy – działanie i dostępne rodzaje nowych lub używanych modeli

Materac antyodleżynowy ma za zadanie zmniejszenie ucisku na ciało osoby leżącej. Tkanka osoby chorej, przebywającej długo w jednej pozycji jest cały czas uciskana. W efekcie może dojść do pojawienia się miejscowych odleżyn. Materac przeciwodleżynowy zapewnia tkankom zmienną siłę nacisku, przez co są one delikatnie masowane i dotleniane. W efekcie na ciele chorego nie pojawiają się odleżyny. Zmiana siły nacisku jest możliwa dzięki specyfice budowy materacy przeciwodleżynowych. W ofertach sprzedaży znajdziemy modele o różnej technologii działania. Dla przykładu, materac pneumatyczny bąbelkowy zawiera specjalne komory, w których znajduje się wtłoczone pod odpowiednim ciśnieniem powietrze. Owe ciśnienie dopasowuje się do wagi użytkownika materaca. Komory zmieniają swoje ciśnienie wymuszając tym samym zmienny ucisk na tkanki. Co bardzo istotne, zmiennociśnieniowy materac przeciwodleżynowy nie tylko zapobiega pojawianiu się odleżyn, ale i może uśmierzać ból.

Wybór nowych lub używanych materacy powinien być podyktowany konkretnymi wymaganiami i oczekiwaniami pacjenta. W sklepie internetowym lub stacjonarnym znajdziemy kilka podstawowych typów tych produktów. Są to:

Rurowy materac przeciwodleżynowy – jego największymi zaletami są bardzo duża elastyczność oraz miękkość. Tego typu produkt antyodleżynowy zapewnia wysoki komfort leżenia i może łagodzić odczucia bólowe. W produkcie znajdują się specjalne, naprzemiennie wypełniane powietrzem komory. Pneumatyczny materac przeciwodleżynowy może okazać się bardzo pomocny dla osób chorych, długotrwale przebywających w pozycji leżącej. Zaletą tego typu rozwiązania jest także wysoka skuteczność przeciwodleżynowa. Zmiennociśnieniowy materac rurowy jest szczególnie polecany w przypadku pacjentów, którzy już borykają się z problemem odleżyn. Konstrukcja tego rodzaju produktów umożliwia wyleczenie istniejących odleżyn i zapobiega pojawianiu się kolejnych.

Materac bąbelkowy – to kolejna popularna grupa produktów, ale polecana do użytku przy odleżynach pierwszego stopnia. Tego rodzaju materac antyodleżynowy można także bezpiecznie stosować w celach profilaktycznych. Jego zaletą jest możliwość łatwego zastosowania. Materac bąbelkowy można położyć bezpośrednio na łóżku osoby chorej. Rozwiązanie dobrze sprawdzi się w użytku tymczasowym. Jego zaletą jest nie tylko łatwość zastosowania, ale i bardziej przystępna cena. W przypadku osób przewlekle chorych, bardziej zalecanym rozwiązaniem staje się zmiennociśnieniowy materac rurowy.

W sklepie internetowym lub stacjonarnym nabędziemy także nakładki przeciwodleżynowe. Jest to grupa produktów, które nakłada się na zwykły materac łóżka. Zaletą tego rozwiązania jest atrakcyjniejsza cena i uniwersalność. Nakładka może skutecznie redukować ucisk i zapobiegać pojawieniu się odleżynom. Będzie wskazana w celach profilaktycznych, jednak nie wykazuje tak dużej skuteczności działania jak profesjonalne materace bąbelkowe lub rurowe.

Materac antyodleżynowy – nowy czy używany?

W sklepach rehabilitacyjnych możemy nabyć sprzęt nowy bądź używany. Inną opcją może być również odkupienie używanego materaca od osoby prywatnej. Każde z tych rozwiązań może posiadać pewne wady oraz zalety.

Nowy, dostępny w sklepie internetowym lub stacjonarnym materac przeciwodleżynowy będzie opatrzony gwarancją. Produkt nie jest używany, dzięki czemu nie musimy obawiać się o jego stan techniczny bądź higieniczność. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest możliwość wyboru pomiędzy wieloma modelami. Nowy, zmiennociśnieniowy materac antyodleżynowy możemy zamówić z dostawą, dzięki czemu bez problemów dotrze pod wskazany adres. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest wyższa cena. Mimo wszystko nowy materac przeciwodleżynowy jest najbardziej polecanym rozwiązaniem, szczególnie jeśli będzie używany przez dłuższy czas.

Druga opcja to wypożyczenie materaca lub zakup spośród modeli używanych. Za tego typu rozwiązaniem przemawia aspekt ekonomiczny. Cena materacy używanych lub ich krótkotrwałe wypożyczenie może być odczuwalnie tańsze w porównaniu z zakupem nowego produktu. Mankamentem jest natomiast mniejsza możliwość dopasowania do własnych potrzeb. Co więcej, materac był już używany przez osobę lub osoby w różnym stanie zdrowia. Wnętrze materaca jest trudne do wyczyszczenia, dlatego używany model nie jest tak higieniczny jak nowy produkt. Wypożyczenie materaca lub zakup produktów używanych można polecić osobom, którym zależy na ograniczeniu wydatków. Atrakcyjna cena będzie także atutem dla osób planujących używanie materaca przez krótki czas. Sprawdź także: Jak wybrać materac? Dobieramy twardość materaca, rodzaj i inne parametry.

Ile kosztuje nowy materac przeciwodleżynowy?

Cena nowych materacy w sklepie internetowym seni24.pl

Ile kosztuje dobrej jakości materac przeciwodleżynowy? Cena nowych materacy jest uzależniona od wybranego modelu oraz producenta. Dlatego porównamy oferty w kilku wybranych punktach sprzedaży. Jednym z nich są materace dostępne w sklepie internetowym senni24.pl w którym znajdziemy wiele sprzętów i produktów rehabilitacyjnych.

Najniższa, dostępna w aktualnej ofercie sprzedaży cena dotyczy nakładki przeciwodleżynowej OXI PAD Sinipur. Produkt o rozmiarach 90 x 200 cm kosztuje 93,85 zł. Druga, dość ekonomiczna opcja to materac przeciwodleżynowy z pompą Vitea Care SIMPLY BUBBLE VCM202B. Jest to model materaca bąbelkowego w standardowym rozmiarze 90 x 200 cm. Produkt przeznaczono w celach profilaktycznych oraz przy leczeniu odleżyn I oraz II stopnia. Ile kosztuje nowy produkt? Aktualna cena zakupu wynosi 129,00 zł z dostawą za darmo. W bardzo zbliżonej cenie nabędziemy nieprzemakalną nakładkę na materac Sinipur OXI PROOF.

Ile kosztuje nowy materac rurowy? W omawianym sklepie internetowym możemy nabyć materac przeciwodleżynowy Protector II o rozmiarach 85 x 195 cm. Jego konstrukcja posiada 17 komór w układzie dwóch rzędów. Materac pracuje w cyklu 10 – 12 minut. Ile kosztuje razem z dostawą? Cena wraz z dostawą ze sklepu internetowego to 424,93 zł z 8% wartością podatku VAT. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie cen kilku wybranych materacy z oferty sklepu seni24.pl.

Ile kosztuje materac antyodleżynowy w sklepie internetowym seni24? Aktualizacja: 06-03-2023 r.

Dodatkowe informacje/rozmiar

Cena zakupu

Przeciwodleżynowa nakładka na materac redukująca nacisk OXI PAD Sanipur

90x200 cm

93,85 zł

Materac przeciwodleżynowy z pompą Vitea Care SIMPLY BUBBLE VCM202B

90x200 cm

129,00 zł

Nieprzemakalna nakładka na materac redukująca nacisk Sanipur OXI PROOF

90x200 cm

129,28 zł

Materac przeciwodleżynowy Protector I

pneumatyczny bąbelkowy 200 x 90 cm

165,79 zł

Materac przeciwodleżynowy Protector II

pneumatyczny rurowy 190 x 85 cm

424,93 zł

Źródło: www.seni24.pl

Materac zmiennociśnieniowy w sklepie internetowym orteo.pl

Nasz drugi przykład to materace przeciwodleżynowe dostępne w sklepie orteo.pl. W ofercie znajdziemy kilka interesujących modeli materacy bąbelkowych, rurowych, a także podkłady antyodleżynowy i materace ortopedyczne. Ile kosztują? Jedną z najtańszych opcji jest podkład antyodleżynowy w rozmiarze 90 x 200 cm. Zapłacimy za niego 79,50 zł (92,00 zł z dostawą).

W ofercie sklepu znajduje się także zmiennociśnieniowy materac bąbelkowy w rozmiarze 90 x 200 cm. Produkt wykonany z PVC posiada standardowy rozmiar 90 x 200 cm i waży 2,3 kg. Aktualna w chwili sporządzania niniejszego zestawienia cena wynosi 123,50 zł.

Ciekawostką jest również zmiennociśnieniowy materac rurowy marki Antar. Produkt anti decubitus mattres posiada rozmiar 80 x 185 cm i jest dostępny w zestawie z cichą pompą. Cena zakupu wynosi 199,00 zł (211,50 zł z dostawą). Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie cen wybranych produktów.

Ile kosztuje materac zmiennociśnieniowy? Aktualizacja: 06-03-2022 r.

Dodatkowe informacje/rozmiar

Cena zakupu

Materac przeciwodleżynowy zmiennociśnieniowy bąbelkowy

90 x 200 cm

123,50

Przeciwodleżynowy materac rurowy zintegrowany Antar

(anti decubitus mattress) 80 x 185 cm

199,00

Podkład antyodleżynowy

90 x 200 cm

79,50

Źródło: www.orteo.pl

Zaprezentowane powyżej materace stanowią jedynie niewielką część oferty handlowej. Dokładne ceny wielu modeli można odszukać w sklepie internetowym bądź stacjonarnym. Wiele sklepów rehabilitacyjnych oferuje także wypożyczenie sprzętu i materacy zmiennociśnieniowych.

ikona podziel się Przekaż dalej