Zaszycie alkoholowe – działanie Esperalu po zabiegu

Celem zabiegu jest stworzenie awersji do alkoholu. Efekt uzyskuje się poprzez zaszycie specjalnej tabletki pod skórę pacjenta. Wszywka alkoholowa zawiera w swoim składzie substancję o nazwie disulfiram. Jest to związek chemiczny, którego zadaniem jest hamowanie działania dehydrogenazy aldehydowej. W prostym tłumaczeniu, po spożyciu alkoholu wszywka przeciwalkoholowa doprowadza do szybkiego wzrostu poziomu aldehydu octowego, który odpowiada za objawy zatrucia. Efekt następuje nawet po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu, a przykre dolegliwości związane z zatruciem mają wprowadzić reakcję awersyjną. Jedyną metodą uniknięcia przykrych dolegliwości zdrowotnych jest abstynencja alkoholowa.

Zaszycie alkoholowe Esperalu może być wspomagającą metodą przeciwdziałania uzależnieniu. Silne reakcje organizmu mają zniechęcić chorego do ponownego sięgnięcia po alkohol. Dzięki bardzo nieprzyjemnej reakcji organizmu na nawet niewielką ilość alkoholu osoba po zabiegu może łatwiej poradzić sobie z uzależnieniem.

Esperal powoduje między innymi silne zawroty głowy, zaburzenia oddychania, nudności, wymioty, przyspieszone bicie serca oraz zwiększa poczucie lęku. Objawy zatrucia mogą utrzymywać się przez kilka godzin, będąc dla chorego bardzo nieprzyjemne. Ze względu na silne działanie, wszywka przeciwalkoholowa ma także pewne przeciwwskazania. Z zabiegu nie powinny korzystać osoby z chorobami serca, problemami z krążeniem lub nadciśnieniem. Esperalu nie powinno się także wszywać osobom z zaburzeniami psychicznymi oraz chorym, którzy mogą cierpieć na silną depresję.

Cena wszywki alkoholowej. Co wpływa na koszty zabiegu?

Ceny zabiegu wszycia Esperalu zależą od kilku kluczowych czynników. Pierwszym jest lokalizacja klinki, w której przeprowadzamy usługę. Zaszycie alkoholowe w renomowanej klinice, ulokowanej w centrum dużego miasta na ogół generuje większe wydatki niż wszywka przeciwalkoholowa, którą wszywa się w mniejszej miejscowości i mało znanej klinice.

Ceny zabiegu będą też uzależnione do wybranego rozwiązania. Zaszycie alkoholowe można wykonać na kilka sposobów. Niektórzy pacjenci wymagają kompleksowego, 24-godzinnego detoksu, który poprzedza zaszycie alkoholowe. Warto pamiętać, że zabiegu nie można przeprowadzać u pacjentów w stanie upojenia alkoholowego ani w przypadku osób, które spożywały alkohol do 24 godzin przed zabiegiem. Dlatego w niektórych sytuacjach połączenie zabiegu z wcześniejszym detoksem okazuje się jedynym rozwiązaniem.

Cena wszywki alkoholowej może też zależeć od dawki Esperalu. Standardowa wszywka przeciwalkoholowa posiada typową dawkę substancji czynnej. W klinikach można też przeprowadzić zaszycie alkoholowe z użyciem tak zwanej wszywki plus. Jest to wszywka ze zwiększoną dawką substancji czynnej.

Odpowiednio dobrana wszywka przeciwalkoholowa zostaje zaimplementowana pod skórę. Wszywkę standardowo wszywa się w okolicy pośladków, a zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Przed dokonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem. Niektóre kliniki uwzględniają ten koszt w opłacie całego zabiegu. W innych przypadkach cena wszywki alkoholowej nie uwzględnia konsultacji, za którą trzeba zapłacić dodatkowo. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Cena wszywki alkoholowej. Jaki jest koszt zabiegu?

Jak już wiemy, cena wszywki alkoholowej może być uzależniona od kilku kluczowych czynników. Dlatego poniżej dokonamy tabelarycznego zestawienia z uśrednionymi kosztami najczęściej wykonywanych usług.

Najniższe ceny zabiegu to zaszycie Esperalu w standardowej dawce. Przeciwalkoholowa wszywka kosztuje średnio 650 – 750 zł. Koszt w niektórych klinikach może być nieznacznie wyższy lub niższy.

Wyższe ceny zabiegu na ogół dotyczą wszywki z większą dawką, jest to tak zwana wszywka przeciwalkoholowa plus. Ceny zabiegu z wykorzystaniem wszywki plus kosztuje średnio od 1800 do 2200 zł. W koszcie zazwyczaj zawiera się już jedna konsultacja z doświadczonym lekarzem.

Zaszycie alkoholowe może być przeprowadzone wyłącznie u osoby w pełni trzeźwej. Dlatego niektóre kliniki posiadają w swojej ofercie usługę 24-godzinnego detoksu, po którym przystępuje się do zabiegu. Ceny za zaszycie alkoholowe z dobowym detoksem na ogół wahają się pomiędzy kwotami 1800 – 2200 zł.

Inną usługą jest detoks 3-godzinny. Usługa może być stosowana u pacjentów, którzy wymagają szybkiej detoksykacji. Trzygodzinny detoks nie wiąże się z wszyciem Esperalu, a jest jedynie dodatkową usługą klinik. Za kompleksowy, trzygodzinny detoks pacjenta należy zapłacić około 500 – 700 zł.

Ostatnią pozycją w naszym zestawieniu jest dodatkowa konsultacja lekarska. W wielu klinikach ceny zabiegu obejmują jedną do maksymalnie dwóch konsultacji. Za pozostałe trzeba zapłacić dodatkowo. Średnie ceny wizyty przed wszyciem Esperalu lub po zabiegu wahają się wokół kwot 150 – 300 zł.

Cena wszywki alkoholowej. Ceny zabiegu w 2021 roku. Aktualizacja 01-09-2021 r.

Średni koszt od

Średni koszt do

Zaszycie alkoholowe (wszywka zwykła)

650 zł

750 zł

Zaszycie alkoholowe (wszywka plus)

850 zł

1 000 zł

Detoks +zaszycie alkoholowe (wszywka plus)

1 800 zł

2 200 zł

Detoks 3-godzinny

500 zł

700 zł

Dodatkowa konsultacja lekarska

150 zł

300 zł

Źródła: https://alkodetoks.pl, https://nasz-gabinet.pl, https://galmedic.pl/uslugi/esperal

Zaprezentowane powyżej ceny wszycia Esperalu mają charakter poglądowy. Cena wszywki alkoholowej może różnić się w zależności od specyfiki zabiegu lub lokalizacji i renomy kliniki. Dlatego warto zapoznać się z ofertami klinik w swojej okolicy oraz uzyskać wszystkie niezbędne informacje w kontakcie indywidualnym.

ikona podziel się Przekaż dalej