Detoksykacja alkoholowa – wskazania do jej wykonania

Zabieg detoksykacji organizmu jest wskazany w przypadku pacjentów znajdujących się w tak zwanym ciągu alkoholowym. Jego przerwanie wywołuje u pacjenta uciążliwy zespół odstawienia alkoholowego. Odtrutka alkoholowa ma na celu zniwelowanie skutków nagłego odstawienia alkoholowego (redukcję zespołu odstawienia).

Pacjent przyjmowany do kliniki bądź odtruwany w domu może znajdować się w stanie upojenia alkoholowego. W tym przypadku pierwszym krokiem jest usunięcie z organizmu alkoholu etylowego. Detoksykacja to także szybkie narzędzie służące przywróceniu właściwej gospodarki wodno-elektrolitowej i eliminacji toksycznych substancji. Szybkie zabiegi detoksykacji mogą być zastosowane w celu eliminacji kaca i skutecznej regeneracji pacjenta po spożyciu alkoholu.

Odtrutka alkoholowa to skuteczne narzędzie poprawy stanu fizycznego ale i psychicznego. Pacjent, który zdecydował się na odtruwanie organizmu po wieloletnim uzależnieniu alkoholowym nie musi mierzyć się z silnymi skutkami odstawienia alkoholowego. Detoksykacja przeprowadzona w domu lub w klinice może stać się pierwszym krokiem do rozpoczęcia leczenia choroby alkoholowej i staje się dodatkowym, pomocnym narzędziem terapeutycznym.

Co wpływa na cennik odtrucia alkoholowego?

Zanim ustalimy, ile kosztuje detoks alkoholowy, wskażemy na podstawowe, wpływające na cenę czynniki. Odtrutka alkoholowa wiąże się z bardzo zróżnicowaną skalą wydatków. Pierwszym i najważniejszym czynnikiem jest czas trwania zabiegu. Pacjenci chcący uporać się z dokuczliwym kacem mogą zdecydować się na szybkie odtruwanie. Odtrutka alkoholowa podawana przez zaledwie 1,5 godziny może skutecznie wyeliminować dolegliwości po spożyciu alkoholu. Jej koszt będzie najbardziej atrakcyjny. W niektórych przypadkach zachodzi konieczność dłuższego detoksu. Dobrym przykładem staje się zabieg 3 godzinny i zabieg 6 godzinny. Tego rodzaju szybkie zabiegi mogą być wskazane pacjentom z mniejszymi problemami związanymi z odstawieniem alkoholu. Niestety silnie uzależnieni pacjenci wymagają znacznie dłuższego detoksu. Detoksykacja może trwać około 12 oraz 24 godziny. Dobowa odtrutka alkoholowa wiąże się z największym kosztem usługi.

Odtrutka alkoholowa zostaje podana w formie kroplówki. Zabieg najczęściej wykonuje się w specjalistycznej klinice. W niektórych przypadkach zachodzi konieczność wykonania detoksykacji w domu pacjenta. Koszt detoksykacji w domu będzie nieco wyższy, jednak w wielu przypadkach okazuje się dla pacjenta korzystniejszym rozwiązaniem (mniejszy stres, większy komfort psychiczny związany z przebywaniem w znanym sobie miejscu).

Na cennik odtrucia alkoholowego z pewnością wpłynie także lokalizacja kliniki, która wykonuje zabieg. Koszty usługi różnią się w zależności od placówki. Wyższe ceny mogą obowiązywać w centrach dużych miast. Niższa cena zabiegu na ogół obowiązuje w mniej znanych klinikach. Ile kosztuje odtrutka alkoholowa? Poniżej wskażemy średnie koszty szybkiego oraz kompleksowego zabiegu w klinice.

Cennik odtrucia alkoholowego – średnie koszty detoksu w 2023 roku

Szybkie odtruwanie organizmu – ile kosztuje kilkugodzinna odtrutka alkoholowa?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w wielu klinikach wykonuje się tak zwane szybkie odtruwanie organizmu. Tego rodzaju odtrutka alkoholowa może być  wskazana w przypadku pacjentów chcących wyeliminować problem kaca po jednokrotnym spożyciu alkoholu. Szybkie odtruwanie może być skuteczne i pozwala pacjentowi na lepszą regenerację organizmu. Ile kosztuje taki zabieg?

Średnia cena szybkiego, trwającego 1,5 godziny zabiegu rozpoczyna się już od kwoty 350,00 zł. Jest to bardzo atrakcyjna stawka obowiązująca w niektórych klinikach. Cena 1,5 godzinnej odtrutki może niekiedy dochodzić do kwoty 600,00 zł. Nieco więcej zapłacimy za skuteczne odtruwanie trwające 3 godziny. Odtrutka alkoholowa podawana w formie kroplówki przez 3 godziny może kosztować około 600,00 – 900,00 zł.

Szybkie odtruwanie alkoholowe to także zabiegi trwające 6 godzin. Tego rodzaju odtrutka podawana w klinice generuje wyższe koszty. Średnia cena skutecznego, 6 godzinnego odtruwania organizmu z alkoholu etylowego i toksyn wynosi około 800,00 – 1 300,00 zł. Poniżej prezentujemy cennik odtrucia alkoholowego w formie tabelarycznej. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje szybkie i skuteczne odtruwanie? Koszty w 2023 roku. Aktualizacja: 25-01-2023 r.

Czas detoksu

Średnia cena od

Średnia cena do

Szybka odtrutka alkoholowa, detoks 1,5 godzinny

350,00 zł

600,00 zł

Detoksykacja 3 godzinna

600,00 zł

900,00 zł

Detoksykacja 6 godzinna

800,00 zł

1 300,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Cennik odtrucia alkoholowego – detoksykacja 12 i 24 godzinna

Skuteczne odtruwanie organizmu musi zostać odpowiednio dopasowane do stanu pacjenta. W przypadku osób silnie uzależnionych zachodzi konieczność przeprowadzenia długotrwałej detoksykacji organizmu. Zabieg może trwać przez 12 lub 24 godziny. Ile kosztuje?

Cena detoksykacji w domu lub w klinice rośnie wraz z czasem jej trwania. Odtrutka alkoholowa podawana przez 12 godzin może kosztować około 1 200,00 – 1 500,00 zł. Jest to średnia cena usługi realizowanej w klinice. Koszt odtrutki w domu pacjenta może być nieco wyższy.

Druga możliwość to kompleksowa, 24 godzinna detoksykacja alkoholowa. Tego typu zabieg generuje największe wydatki. Cena pełnego, 24 godzinnego odtruwania organizmu wynosi około 2 200,00 – 2 600,00 zł. W przypadku wielu uzależnionych pacjentów, kolejnym krokiem walki z nałogiem staje się wszycie esperalu. Cena wszywki będzie uzależniona od podanej dawki. Za wszycie esperalu zapłacimy średnio 700,00 – 900,00 zł.

Ile kosztuje detoksykacja alkoholowa w klinice? Aktualizacja cen: 25-01-2023 r.

Czas zabiegu

Średnia cena od

Średnia cena do

Detoksykacja 12 godzinna

1 200,00 zł

1 500,00 zł

Detoksykacja 24 godzinna

2 200,00 zł

2 600,00 zł

Wszycie esperalu

700,00 zł

900,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik odtrucia alkoholowego zawiera wartości uśrednione. Koszty odtrutki alkoholowej podawanej w domu pacjenta bądź w klinice mogą się nieznacznie różnić. Dlatego chcąc ustalić, ile kosztuje kompleksowa detoksykacja, warto skontaktować się z bezpośrednio z wybraną kliniką. Doświadczony lekarz będzie w stanie dobrać czas detoksu i zalecić najskuteczniejsze metody terapii uzależnienia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 89,1% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii cenniki medyczne