Wizyta u osteopaty – co wpływa na cennik usługi?

W większości polskich miast działają kliniki świadczące usługi w zakresie osteopatii. Wizyta u osteopaty może wiązać się z dość zróżnicowanymi wydatkami. Zanim odpowiemy, ile kosztuje wizyta w centrum osteopatii, omówimy podstawowe, wpływające na cenę kwestie.

Każde centrum osteopatii ustala swój cennik w sposób indywidualny. Z reguły im bardziej renomowane będzie dane centrum osteopatii, tym wyższa cena pojedynczej wizyty. W wielu przypadkach cennik zostaje uzależniony od stawki konkretnego osteopaty. Stawki obowiązujące w danej klinice mogą być ustalane w oparciu o wybór danego specjalisty.

Cennik wizyt u osteopaty będzie także uzależniony od wieku pacjenta. Fizjoterapia lub osteopatia dzieci będzie wyceniana zupełnie odmiennie niż osteopatia i fizjoterapia osób dorosłych. Ostateczna cena wizyty w centrum osteopatii może być także uwarunkowana czasem trwania. Fizjoterapia lub osteopatia może odbywać się na sesjach do 45 minut lub do godziny. Im dłuższa wizyta u osteopaty, tym na ogół wyższy cennik usługi.

Stawki obowiązujące w różnych miastach Polski są też na ogół uzależnione od liczby wizyt. Najwyższa cena dotyczy pierwszej wizyty. Przy drugiej i każdej kolejnej wizycie można liczyć na nieco atrakcyjniejszą stawkę. Centrum osteopatii może także zaoferować pakiet kilku wizyt w atrakcyjniejszej cenie. Poniżej podpowiemy, ile kosztuje osteopatia dzieci i dorosłych w różnych miastach Polski.

Ile kosztuje wizyta u osteopaty? Średnie ceny wizyt w różnych miastach Polski

Znamy już najważniejsze czynniki mogące wpływać na cennik wizyty w klinice osteopatii. Zatem możemy przybliżyć, ile kosztuje wizyta u osteopaty. Stawki w różnych miastach w Polsce są uzależnione od czasu trwania wizyty. Dla przykładu, średnia cena pierwszej, godzinnej wizyty w klinice wynosi około 180 – 290 zł. Kolejna wizyta u osteopaty na ogół wiąże się z nieco niższą stawką. Średnia cena kolejnych, godzinnych wizyty w klinice w różnych miastach Polski na ogół utrzymuje się w przedziale 170 – 250 zł.

Osteopatia nie musi wymagać pełnej, godzinnej wizyty. W wielu przypadkach wystarczy wizyta trwająca do 45 minut. Im krótsza będzie nasza wizyta u osteopaty, tym na ogół niższa okaże się jej cena. Osteopatia przeprowadzona podczas wizyty trwającej maksymalnie 45 minut kosztuje średnio 140 – 250 zł.

Leczenie w klinice lub centrum osteopatii może wymagać kilku wizyt. Dlatego cenniki wielu placówek prezentują ofertę pakietową. Ile kosztuje pakiet dwóch wizyt? (osteopatia osób dorosłych). Średni cennik pakietu obejmujący dwa spotkania po maksymalnie 45 minut wynosi 300 – 450 zł.

Ile kosztuje wizyta u osteopaty? Uśrednione ceny wizyt w różnych miastach Polski. Aktualizacja cen: 26-10-2022 r.

Czas trwania wizyty

Średnia cena od

Średnia cena do

Wizyta do 60 min (pierwsza)

60 min

180,00 zł

290,00 zł

Kolejna wizyta u osteopaty

Do 60 min

170,00 zł

250,00 zł

Wizyta u osteopaty

Do 45 mint

140,00 zł

250,00 zł

Pakiet dwóch wizyt

2 x po 45 minut

300,00 zł

450,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Ile kosztuje osteopatia w przypadku dzieci i fizjoterapia?

Niemal każde centrum osteoterapii oferuje wizyty dla dzieci oraz osób dorosłych. Osteopatia i fizjoterapia dzieci wiąże się z nieco odmiennymi stawkami za wizyty. W przypadku dzieci do 16 roku życia na ogół stosuje się spotkania trwające maksymalnie 45 minut.

Średnie ceny 45 minutowej wizyty wahają się pomiędzy kwotami 150 – 220 zł. W niektórych przypadkach osteoterapii dzieci może wygenerować nieco niższą stawkę za pojedynczą wizytę. W ofercie centrum osteopatii może znajdować się także kompleksowa fizjoterapia. Ile kosztuje jedna wizyta?

Cennik fizjoterapii dorosłych na ogół utrzymuje się w przedziale 130 – 210 zł. Jest to uśredniona stawka jednej wizyty trwającej maksymalnie 45 minut. W przypadku fizjoterapii dzieci należy zapłacić około 130 do 210 zł za pojedynczą wizytę. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie średnich cen. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje fizjoterapia i osteopatia dzieci? Średnie ceny w różnych miastach Polski. Aktualizacja cen: 26-10-2022 r.

Czas trwania wizyty

Średnia cena od

Średnia cena do

Osteopatia, wizyta dzieci

Do 45 minut

150,00 zł

220,00 zł

Fizjoterapia dorosłych

Do 45 minut

130,00 zł

210,00 zł

Fizjoterapia dzieci

Do 45 minut

140,00 zł

250,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowane powyżej ceny wizyt u osteopatów mają charakter poglądowy. Cennik nie stanowi oferty handlowej, a stawka za wizytę w niektórych klinikach może się odczuwalnie różnić. Ceny usług u osteopatów lub fizjoterapeutów są zwolnione z podatku VAT.

Osteopatia – jak wygląda wizyta w klinice?

Wizyta u osteopaty rozpoczyna się od rozpoznania. Na wstępie osteopata wykonuje wywiad i zapoznaje się ze specyfiką problemu zdrowotnego. Następnie wprowadza się odpowiednią metodę leczenia manualnego. Rodzaj zastosowanego leczenia jest dostosowany indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta. Podstawą osteopatii jest podejście holistyczne.

Terapia manualna może poprawiać unerwienie tkanki i optymalizować ruchomość. Doświadczony osteopata wprowadza serię działań manualnych, które oddziałują na włókna mięśniowe i kości. Liczba wizyt i rodzaj działań osteopatycznych zawsze dostosowuje się do indywidualnego stanu pacjenta. Celem jest zmniejszenie dolegliwości bólowych, ale i trwałe rozwiązanie ich przyczyny. W efekcie pacjent może nie tylko pozbyć się uciążliwego bólu (np. ramienia bądź kręgosłupa) ale i zneutralizować przyczynę jego powstawania. Usunięcie przyczyny pojawiania się bólu prowadzi do poprawy stanu zdrowia pacjenta.

Osteopata wykonuje odpowiednio dobrany zestaw zabiegów manualnych. Pacjent może też uzyskać szereg porad i indywidualny zestaw ćwiczeń na najbliższe kilka tygodni. Po wykonaniu serii zalecanych ćwiczeń można przejść do kolejnego etapu walki z problemem (np. z bólami kręgosłupa). W przypadku niektórych problemów zdrowotnych w zupełności wystarczy jedna wizyta w klinice oraz zalecona przez osteopatę seria ćwiczeń do samodzielnego wykonywania w domu. Warto tutaj zaznaczyć, że zarówno sama specyfika wizyty, jak i późniejsze działania są uzależnione od indywidualnego stanu każdego pacjenta.

ikona podziel się Przekaż dalej