Rodzaje testów ciążowych

Test płytkowy i paskowy

Dla wielu kobiet koszt testu ciążowego odgrywa drugorzędną rolę. Znacznie ważniejszym kryterium wyboru okazuje się skuteczność, a także komfort pomiaru. Dużą popularnością w aptece cieszy się test płytkowy oraz paskowy. Poniżej omówimy ich specyfikację.

Płytkowy test ciążowy cieszy się obecnie największą popularnością. Jego atutem okazują się atrakcyjne ceny zakupu oraz wysoki komfort przeprowadzania pomiaru. Płytkowy test ciążowy posiada kształt prostokąta z dwoma okienkami. Do jednego z nich wkraplamy odrobinę moczu. Wykonamy to przy pomocy dołączonej do opakowania pipety. Każdy test płytkowy może posiadać inny czas pomiaru, warto zwrócić na to uwagę i zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania. Po upływie czasu podanego przez producenta możemy już odczytać wynik. Dwie kreski na wskaźniku oznaczają ciążę, jedna kreseczka, jej brak.

Drugie popularne rozwiązanie to test paskowy. Do jego wykonania potrzebujemy specjalny, dostępny w aptece pojemniczek na mocz. Test paskowy należy zanurzyć w moczu i odczekać przez kilka chwil podanych przez producenta. Zabarwienie paska potwierdzi lub wykluczy ciążę.

W jakiej cenie nabędziemy test płytkowy i paskowy? Koszt testu ciążowego nie jest wysoki. Najtańsze modele nabędziemy już od kwoty 3 – 5 zł. W tej cenie nabędziemy tani test płytkowy oraz paskowy. Koszt testu ciążowego może być też nieco wyższy. Ceny wybranych produktów często dochodzą do kwoty 40 zł. Duży wpływ na ceny będzie miało miejsce zakupu. Okazuje się bowiem, że produkty kupowane w drogeriach mogą być odczuwalnie droższe od swoich odpowiedników w aptece.

Test strumieniowy i elektroniczny

Omawiając rodzaje testów ciążowych, nie sposób pominąć produktów strumieniowych oraz elektronicznych. Test strumieniowy przypomina swoim wyglądem flamaster, dlatego jest też niekiedy nazywany testem flamastrowym. Jego atutem jest duży komfort i łatwość użycia. Test dostępny w każdej aptece, nie wymaga zastosowania kubeczków na mocz. Wystarczy zamoczyć jego koniec w moczu podczas wypróżniania się. Na drugim końcu testu znajduje się okienko z wynikiem. Po kilku chwilach możemy odczytać wynik z potwierdzeniem lub zaprzeczeniem ciąży.

W aptece znajdziemy także test elektroniczny. Jest to bardziej zaawansowane rozwiązanie, którego zaletą często okazuje się wysoka dokładność (zazwyczaj są to produkty o wysokiej czułości). W ofercie sprzedaży znajdziemy różne rodzaje testów ciążowych elektronicznych. Może to być test strumieniowy lub płytkowy. Najważniejszą różnicą okaże się pole do odczytu. Test elektroniczny nie posiada zabarwiających się pasków, a wyświetlacz z wynikiem. Dla wielu kobiet jest to znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Jedynym mankamentem mogą okazać się wyższe ceny jego zakupu.

Wiele kobiet zastanawia się, ile kosztuje test ciążowy strumieniowy i elektroniczny. Koszt testu ciążowego strumieniowego rozpoczyna się od około 5 zł. Większość modeli zakupimy w kwocie pomiędzy 10, a 30 zł. Zatem ile kosztuje test ciążowy z wyświetlaczem elektronicznym? Koszt testu ciążowego waha się tu pomiędzy kwotą 20, a 100 zł. Jak widać są to produkty o dość dużej różnorodności cenowej.

Laboratoryjny, wczesny test ciążowy

Najbardziej czuły test ciążowy to test laboratoryjny z krwi. Wykonamy go w każdej przychodni. Test laboratoryjny polega tu na pobraniu surowicy krwi. Badanie wykonane przez specjalistę potwierdza lub wyklucza ciążę z niemal stuprocentową dokładnością.

Badanie laboratoryjne przynosi także odpowiedzi na inne, kluczowe pytania. Warto bowiem pamiętać, że stężenie hormonu gonadotropiny kosmówkowej zmienia się wraz z przebiegiem ciąży. Dlatego lekarz może z dużą dokładnością określić wiek ciąży, a co za tym idzie, także przybliżony czas zapłodnienia.

Laboratoryjny, wczesny test ciążowy jest w stanie wykryć ciążę już tydzień po zapłodnieniu. Co więcej, wykonanie kolejnego badania w dalszym etapie rozwoju płodu może odpowiedzieć na pytanie, czy ciąża przebiega w prawidłowym tempie. W tym miejscu warto odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje test ciążowy laboratoryjny. Okazuje się, że badanie w laboratorium nie musi być droższe niż test w aptece. Wczesny test ciążowy z krwi wykonamy za około 25 do 40 zł. Ceny mogą różnić się w zależności od placówki medycznej.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze szoteczki soniczne

Masz już dość mycia zębów zwykłą szczoteczką do zębów? Co powiesz na nowoczesną szczoteczkę soniczną w atrakcyjnej cenie? Sprawdź najczęściej kupowane szczoteczki.

Jak znaleźć najbardziej czuły test ciążowy?

Wszystkie wyżej opisane rodzaje testów ciążowych wykrywają obecność gonadotropiny kosmówkowej, czyli hormonu wytwarzanego przez rozwijające się łożysko. Im ciąża jest bardziej zawansowana, tym poziom hormonu będzie wyższy. Jeśli chcemy potwierdzić ciąże w jak najwcześniejszym etapie, potrzebny nam będzie najbardziej czuły test ciążowy domowy lub test laboratoryjny. Tak zwany wczesny test ciążowy pozwala na wykrycie ciąży już tydzień po domniemanym poczęciu bądź na kilka dni przed oczekiwanym terminem miesiączki.

Wczesny test ciążowy będzie dostępny w aptece. Podczas wyboru warto sugerować się czułością i szybkością wykrywania ciąży. Wszystkie niezbędne informacje uzyskamy u farmaceuty lub wyczytamy na opakowaniu produktu.

Z reguły najbardziej czuły test ciążowy oznacza lepszą jakość wykonania. Wyższa jakość to także nieco większy koszt testu ciążowego. W dalszej części tekstu podpowiemy ile kosztuje test ciążowy i wyszczególnimy ranking popularnych produktów.

Ranking testów ciążowych

Znamy już popularne rodzaje testów ciążowych i wiemy, w jakiej cenie można je kupić. Wiele kobiet wybiera produkty, które posiadają najlepsze opinie. Dlatego poniżej przybliżmy ranking pięciu wybranych testów, cieszących się największym uznaniem wśród przyszłych mam.

  • Pink Super czuły test płytkowy – to produkt otwierający nasz ranking. Jest to test płytkowy, który zdobywa bardzo dobre opinie użytkowniczek. W jakiej cenie nabędziemy opakowanie produktu? Cena za jedną sztukę testu Pink waha się pomiędzy 7 – 8 zł.
  • Clearblue test ciążowy – to jeden z dokładniejszych testów, wyposażony w wskaźnik tygodnia ciąży. Produkt z elektronicznym czytnikiem i wysoką dokładnością pomiarową. W jakiej cenie nabędziemy test Clearblue? Ceny zakupu wynoszą około 37 – 40 zł, zatem jest to normalna stawka za produkt elektroniczny.
  • Nordtest test ciążowy – nasz ranking obejmuje także produkt płytkowy o nazwie Nordtest. Jest to kolejny produkt, które posiada dobre opinie wśród użytkowniczek. Jego atutem są także atrakcyjne ceny zakupu. W jakiej cenie nabędziemy Nordtest test ciążowy? Średni koszt waha się tu w przedziale 5 – 7 zł.
  • Bobo test strumieniowy – produkt zdobywający bardzo dobre opinie. Użytkowniczki cenią go za dokładność i wygodę stosowania. W jakiej cenie nabędziemy tego typu produkt? Bobo test strumieniowy kosztuje około 7 – 9 zł.
  • Horienmedical test paskowy – nasz ranking zamyka test paskowy Horienmedical. W opakowaniu znajdziemy pięć pasków, które umożliwią wykonanie kilkukrotnego pomiaru. Cena zakupu tego typu produktu wynosi 8 do 10 zł.

Zaprezentowany powyżej ranking zawiera zestawienie kilu popularnych testów ciążowych. Ich kolejność została podana w sposób przypadkowy. Ceny mają charakter poglądowy i zawierają wartość podatku VAT.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii cenniki medyczne