Suchy lód – możliwości zastosowania

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztuje suchy lód, omówimy możliwości jego wykorzystania. To właśnie od przeznaczenia produktu może zależeć wybór miejsca zakupu. Suchy lód jest produktem naturalnym, niepalnym i cięższym od powietrza. Dzięki temu może być z powodzeniem stosowany do drinków, lodów oraz chłodzonych napojów bezalkoholowych. Produkt cieszy się popularnością podczas wielu imprez okolicznościowych. Zastosowanie suchego lodu do drinków daje ciekawe wrażenia wizualne, a jednocześnie zapewnia schłodzenie trunku.

Suchy lód rozpuszcza się w wodzie i osiąga temperaturę -78 stopni Celsjusza. Jest produktem bezzapachowym oraz o obojętnym smaku. Możemy zastosować go w branży spożywczej, ale i do transportu. Atrakcyjna cena suchego lodu oraz jego właściwości sprawiają, że produkt jest chętnie wykorzystywany do chłodzenia transportowanej żywności, farmaceutyków i różnego rodzaju materiału biologicznego.

Już 1 kg suchego lodu pozwala na przeprowadzenie efektownego pokazu. Charakterystyczna mgła może unosić się na parkiecie, tworząc ciekawe wrażenie wizualne. Suchy lód jest chętnie wykorzystywany podczas pierwszego tańca weselnego, pokazów tanecznych, a także przy pokazach barmańskich. Najtańsza opcja na stworzenie tajemniczej mgły polega na polaniu suchego lodu ciepłą wodą. Przy większych scenach potrzebujemy kilku kilogramów produktu.

Co ciekawe, suchy lód ma także zastosowanie w użytku domowym. Wykorzystuje się go do produkcji chłodzących kompresów. Produkt w postaci kompresu będzie dostępny w aptece. Istnieje też możliwość wykorzystania suchego lodu w gaśnicach, a także w usuwaniu różnego rodzaju zanieczyszczeń organicznych oraz nieorganicznych. Do ciekawych możliwości wykorzystania suchego lodu należy także eliminacja insektów. Suchy lód jest zdrową alternatywą dla środków chemicznych i można bez obaw wykorzystać go w każdym domu. Suchy lód można wykorzystać do neutralizacji pluskiew. Wystarczy umieścić niewielką ilość suchego lodu w pudełku. Następnie posypać go pudrem dla dzieci. Tak przygotowana pułapka zwabi i skutecznie zneutralizuje insekty. Suchy lód może być też skuteczny w walce z molami odzieżowymi. Wystarczy spakować ubrania do worka z niewielką ilością suchego lodu, a następnie szczelnie zamknąć. Niska temperatura może skutecznie usunąć mole i ich jaja, bez szkody dla ubrań i bez użycia środków chemicznych.

Gdzie kupić suchy lód? W aptece, Internecie, a może w sklepie branżowym?

Niewielkie ilości suchego lodu możemy nabyć w aptece. Mowa tu o zimnych okładach, które koją ból urazowy i mogą być stosowane po operacjach lub ekstrakcji zębów. W aptece znajdziemy suchy lód w formie wygodnych w użyciu torebek. Głównym atutem tego rozwiązania jest atrakcyjna cena, łatwość wykorzystania oraz możliwość wykonania zimnego okładu. Produkty dostępne w aptece najczęściej sprzedaje się w saszetkach o wadze 100 gramów. Jest to ilość, która wystarcza na wykonanie jednego zimnego okładu.

Gdzie kupić suchy lód? Kolejną propozycją okazują się sklepy branżowe. O ile w aptece możemy kupić niewielkie ilości lodu na okłady, o tyle w sklepach branżowych zaopatrzymy się w znacznie większe ilości produktu. Sklepy branżowe mogą działać stacjonarnie lub oferować wysyłkę internetową. Dostępne opakowania mogą posiadać pojemność 1 kg, 5 kg, 9 kg, a nawet 30 lub 50 kg. Oferta sprzedaży jest dość szeroka i można łatwo dopasować zakup do indywidualnych potrzeb. Sklepy branżowe zapewniają także wysoką jakość doradztwa i atrakcyjną cenę zakupu.

Kolejną odpowiedzią na pytanie, gdzie kupić suchy lód, są oferty na aukcjach internetowych. Cena suchego lodu na aukcjach internetowych okazuje się mocno zróżnicowana. Możemy kupić opakowania 1 kg, mniejsze lub większe. Wybór jest bardzo duży, a dystrybutorzy zapewniają wiele możliwości zakupu. Cena suchego lodu będzie uzależniona od wielkości zamówienia, a także indywidualnej stawki sprzedawcy. Sprawdź także ten artykuł na temat mycia suchym lodem.

Cena suchego lodu. Ile kosztuje suchy lód w aptece i sklepach branżowych?

Wiemy już, gdzie kupić suchy lód. Warto także poznać aktualne ceny zakupu. Najtańszym rozwiązaniem na ogół okazuje się suchy lód w aptece (ze względu na niewielką masę opakowania). Jeden standardowy woreczek suchego lodu na okłady waży 100 gramów. Cena suchego lodu w aptece to około 3 – 5 złotych za opakowanie.

Ile kosztuje suchy lód w sklepach branżowych i na aukcjach internetowych? Niewielkie opakowanie 1 kg lodu do drinków może kosztować kilkanaście złotych. Cena suchego lodu będzie wyższa, jeśli zdecydujemy się na większe opakowanie. Dużą popularnością cieszą się boksy po 10 kg. Cena suchego lodu w opakowaniu 10 kg wynosi około 90 – 110 zł. Jest to odpowiednia ilość produktu do drinków sporządzanych na większej imprezie. W przypadku wykorzystania lodu do schłodzenia transportu lub wykonania efektownego dymu na dużym parkiecie, na ogół potrzebujemy większej ilości produktu. Cena suchego lodu w opakowaniach po około 20 kg może wynosić średnio 220 – 280 kg.

Ile kosztuje suchy lód w opakowaniach 30 kg? Średnia cena suchego lodu to około 250 – 330 zł za opakowanie. Jest to cena produktu oraz boksu termicznego. Większe opakowania suchego lodu są dostępne w sklepach branżowych i u producentów. Możemy tam zakupić produkty w ilościach hurtowych.

ikona podziel się Przekaż dalej