Kupujemy prawdziwego szampana. Co warto wiedzieć?

Tanie, dostępne w sklepach szampany przeważnie nie są oryginalnymi produktami. Na ogół jest to wino owocowe, które nasyca się dwutlenkiem węgla. Jego smak i jakość różnią się od oryginalnych produktów. Dlatego jeśli chcemy kupić prawdziwego szampana, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Pierwszą kwestią jest kolor banderoli. W Polsce nie produkuje się wina musującego, jednak niektóre firmy zajmują się jego rozlewaniem. Zielona banderola oznacza, że champagne był rozlewany w Polsce. Kolor niebieski wskazuje na to, że szampan był wyprodukowany i rozlany za granicami naszego kraju.

Na butelce oryginalnego szampana powinien znajdować się napis „champagne”. Oryginalny, francuski trunek będzie pochodził z regionu Szampanii. Jego cena i walory smakowe będą uzależnione od producenta. W sklepach internetowych oraz stacjonarnych znajdziemy produkty oznaczone czterema kodami. Z pewnością warto znać ich znaczenie, co ułatwi wybór interesującego nas trunku.

  • NM – to oryginalny szampan, jednak wykonany przez dużego producenta. Jego zaletą może być atrakcyjny cennik zakupu. Jakość produktów oznaczonych kodem NM może być dość zróżnicowana.
  • RM – to kod, który oznacza producenta, który tworzy szampany z własnych owoców. Tego typu francuski trunek może być droższy, jednak charakteryzuje się wysoką jakością.
  • CM – dostępne w sklepach internetowych szampany oznaczone symbolem CM oznaczają produkcję przez spółdzielnie winiarską. Cena oryginalnego szampana może być tu dość zróżnicowana (podobnie jak jakość trunku).
  • RC – to oryginalny szampan, który został wyprodukowany przez producenta należącego do spółdzielni winiarskiej, skupującego wino i rozlewającego je pod własną marką.

Cennik oryginalnych, francuskich szampanów będzie uzależniony od powyższych oznaczeń, a także od wybranego rocznika. Kupując champagne, warto zwrócić uwagę na sposób jego przechowywania. Oryginalny szampan charakteryzuje się dość wysokimi cenami, z racji czego może dłużej zalegać na sklepowych półkach. Z pewnością odradza się kupno szampana, który stał w nasłonecznionej ekspozycji. Najlepszym rozwiązaniem okazuje się skorzystanie z oferty branżowych sklepów stacjonarnych. Innym, coraz popularniejszym rozwiązaniem jest zakup w sklepach internetowych, dających największe możliwości wyboru konkretnych produktów.

Cena szampana – ile kosztuje oryginalny, francuski trunek?

Cennik francuskich, oryginalnych szampanów okazuje się mocno zróżnicowany. Ostateczna cena zależy głównie od producenta, jakości szampana, a także od wybranego przez nas rocznika. W poniższej tabeli prezentujemy cennik kilku przykładowych produktów.

Cennik oryginalnych szampanów pochodzi z branżowych sklepów internetowych https://www.forfiterexclusive.pl oraz https://propaganda24h.pl. Jest to koszt zakupu prawdziwego szampana, nie obejmujący cennika dostawy. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Cena szampana. Ile kosztuje oryginalny trunek? Aktualizacja cen: 14-09-2021 r.

Cena szampana

Szampan G.H. Mumm Cordon Rouge Brut 0,375l

119,90 zł

Champagne Moet&Chandon Brut Imperial 150th Anniversary 0,75l

179,00 zł

Szampan G.H. Mumm Cordon Rouge Brut 0,75l

180,00 zł

Szampan G.H. Mumm Demi Sec Champagne 0,75l

209,00 zł

Szampan Moet & Chandon Rose Imperial Champagne 0,75l

255,00 zł

Szampan G.H. Mumm Cordon Rouge Brut 6l

2 250,00 zł

Szampan Dom Perignon Blanc Vintage 1,5l Magnum

2 450,00 zł

Szampan G.H. Mumm Cordon Rouge BRUT 9L

3 850,00 zł

Szampan Bernard Remy Carte Blanche Brut 0.75l

130,00 zł

Szampan Heidsieck Monopole Blue Top 0,75l

165,00 zł

Szampan Bernard Remy Millesime 2013 0.75l

185,00 zł

Szampan Piper Heidsieck Sublime Demi Sec 0,75l

210,00 zł

Szampan Moet & Chandon Ice Imperial 0,75l

270,00 zł

Szampan Dom Perignon Rose 2006 0,75l

2 200,00 zł

Szampan Carbon Blanc De Blancs 2012 Grand Cru 0,75l

2 800,00 zł

Szampan Krug Clos Du Mesnil 2003 0,75l

5 800,00 zł

Szampan Dom Perignon Luminous 2006 3l

9 500,00 zł

Źródła: https://www.forfiterexclusive.pl, https://propaganda24h.pl

Zaprezentowana powyżej cena szampana pochodzi z dwóch przykładowo wybranych sklepów internetowych. Cennik innych trunków musujących może okazać się bardziej zróżnicowany. W ofercie sprzedaży znajdziemy niezliczone grupy win, różniących się od siebie jakością, marką i rocznikiem produkcji.

ikona podziel się Przekaż dalej