Jak działają szynkowary? Lepiej wybrać szynkowar owalny czy prostokątny?

Na wstępie ustalmy, jak działają szynkowary. Tego typu urządzenia charakteryzują się dość prostą obsługą. Wystarczy uzupełnić wkład szynkowara wsadem mięsnym i umieścić go w wypełnionym wodą garnku. Co istotne, temperatura wody w szynkowarze nie może przekraczać 90 stopni, bowiem doprowadziłoby to do procesu wrzenia. Wysoka temperatura panująca w szynkowarze umożliwi przygotowanie smakowitych, soczystych wędlin. Co ciekawe, nasz owalny bądź prostokątny szynkowar może także posłużyć do przygotowania posiłków wegańskich, a nawet dań na słodko. Możliwości wykorzystania szynkowarów ograniczają się jedynie do pomysłowości kucharza.

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztuje dobrej jakości szynkowar, wyszczególnimy podstawowe rodzaje tych urządzeń. W sklepie stacjonarnym lub internetowym na ogół spotykamy się z urządzeniem owalnym. Tego typu szynkowary mogą posiadać różną pojemność, którą należy dopasować do własnych potrzeb. Ciekawostką jest także mniej popularny szynkowar prostokątny, w którym bez trudu przygotujemy ulubione pasztety i dania mięsne. Wybór pomiędzy wspomnianymi rodzajami szynkowarów będzie uzależniony wyłącznie od naszych indywidualnych preferencji i potrzeb kulinarnych.

Dostępne w sprzedaży szynkowary mogą być wykonane z różnych materiałów. Najtańszym rozwiązaniem okazują się szynkowary plastikowe. Jednak te nie nadają się do zmywania w zmywarce, a ich żywotność jest mocno ograniczona. Druga opcja to szynkowary aluminiowe, które również nie zdobyły zbyt dużej popularności. Najtrwalszym i najbezpieczniejszym dla zdrowia rozwiązaniem stają się szynkowary ze stali nierdzewnej. Nabędziemy je zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Szynkowary ze stali nierdzewnej są obecnie dostępne w postaci wielu modeli, których cena okazuje się mocno zróżnicowana.

Co wpływa na cennik zakupu szynkowarów?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, szynkowary można kupić w sklepie stacjonarnym i internetowym. Każdy sklep posiada własną marżę i inną cenę na wybrane modele produktów. Niekiedy różnice cenowe okazują się dość znaczące, co wskażemy w załączonym niżej cenniku.

Cena szynkowarów z pewnością będzie uzależniona od materiału, z którego zostały wykonane. Najtańszą opcją okazują się szynkowary z plastiku i aluminium. Nieco droższe będą szynkowary ze stali nierdzewnej, które ze względu na swoją trwałość cieszą się największą popularnością.

Na cennik zakupu z pewnością wpłynie także marka i specyfika wybranego przez nas modelu. Najprostsze i najtańsze szynkowary posiadają standardową pojemność na 1,5 kg wsadu mięsnego. W najtańszych modelach nie znajdziemy dodatkowych woreczków, a często także nie będą one wyposażone w termometr. Droższe, lepiej wyposażone zestawy posiadają po dwa termometry oraz zwiększoną pojemność, która umożliwia przygotowanie większej ilości wsadu mięsnego.

Ile kosztuje owalny szynkowar ze stali nierdzewnej?

Znamy już zasadę działania szynkowaru i ustaliliśmy podstawowe właściwości tego typu urządzeń. W następnej kolejności możemy odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje urządzenie ze stali nierdzewnej. Szynkowary zakupimy zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Zaletą drugiego rozwiązania jest większa dostępność modeli oraz możliwość porównania wielu produktów.

Poniżej omówimy średni cennik zakupu szynkowarów owalnych. Nasze zestawienie zawiera analizę ofert porównanych w serwisie ceneo.pl. Cena szynkowarów w sklepie stacjonarnym może się nieznacznie różnić. Przypominamy także, że w ofercie sprzedaży znajduje się znacznie więcej popularnych modeli (w tym modele szynkowarów prostokątnych), które mogą spełnić oczekiwanie każdego kucharza. W naszym zestawieniu prezentujemy osiem wybranych losowo modeli. Ich kolejność jest całkowicie przypadkowa.

Pierwszy przykład to szynkowary Biowin. Model 313115 został wykonany ze stali nierdzewnej i pozwala na przygotowanie wyrobów mięsnych o wadze do 1,5 kg. Model posiada owalny kształt, a ze względu na dużą popularność, nabędziemy go zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i internetowym. Szynkowary Biowin 313115 posiadają gniazdo z otworem umożliwiającym bezpośredni pomiar temperatury. Gniazdo znajduje się na środku wieczka, a termometr nie jest elementem wyposażenia zestawu. Ile kosztuje opisywany szynkowar? Cena zakupu waha się w przedziale od 78,91 do 130,20 zł.

Kolejna popularna grupa produktów to szynkowary Browin 313500. W skład zestawu wchodzi wielofunkcyjny garnek o pojemności 4 litrów, kosz i szynkowar 1,5 kg. Produkt posiada owalny kształt i wyróżnia się dużą uniwersalnością zastosowania. Cennik zakupu Biowin 313500 waha się w przedziale 114,00 – 202,60 zł.

Trzeci przykład to szynkowary Browin 313016, czyli specjalistyczny zestaw z płaszczem wodnym. Model posiada owalny kształt i został wykonany ze stali nierdzewnej. W skład zestawu wchodzi 4 litrowy garnek, kołnierz, szynkowar o pojemności 1,5 kg, 10 woreczków na wkład oraz dwa termometry. Pierwszy umożliwia kontrolę temperatury mięsa w szynkowarze, zaś drugi służy do pomiaru temperatury wody. Ile kosztuje cały zestaw? Cennik zakupu w sklepie stacjonarnym lub internetowym może wahać się w przedziale 188,00 – 306,10 zł.

W naszym zestawieniu znajduje się także szynkowar Klausberg Zilner ZL 3909 o pojemności 1,5 litra. Jest to model owalny ze średnicą 10 cm. W skład zestawu wchodzi szynkowar, termometr oraz zestaw woreczków do przygotowania mięsa. Średnia cena za wspomniane szynkowary wynosi 79,95 zł.

Na uwagę zasługują również szynkowary Konighoffer 5903313422307 o średnicy 16 cm. Model posiada standardową pojemność 1,5 l i umożliwia przygotowywanie dań na kuchence indukcyjnej. Cena zakupu owalnych szynkowarów Konighoffer 5903313422307 wynosi 155,00 zł.

W zestawieniu znajduje się także szynkowar marki Kamille wykonany ze stali nierdzewnej. Model posiada owalny kształt i pojemność do 1,5 kg wyrobu mięsnego. Gniazdo przeznaczone do bezpośredniego pomiaru wsadu mięsnego znajduje się z boku. W zestawie znajduje się także termometr z podziałką wskazującą właściwą temperaturę dla pieczenia różnego rodzaju mięs. Ile kosztuje szynkowar marki Kamille? Cena zakupu w sklepie internetowym waha się pomiędzy kwotami 79,11 – 83,88 zł.

Osoby chcące przygotowywać jednocześnie większą ilość mięsa, mogą zainteresować się modelem e-h 564300. Jest to szynkowar marki Edelhoff wyprodukowany ze stali nierdzewnej. W skład zestawu wchodzi termometr bagnetowy z klipsem, drugi, krótki termometr bagnetowy, garnek o średnicy 15 cm o pojemności 5,2 litra oraz ażurowy koszyk do smażenia. W zestawie znajduje się również owalny szynkowar o pojemności do 2,5 kg oraz 60 woreczków. Ile kosztuje cały zestaw? Cena zakupu wynosi 281,00 zł.

Ciekawostką są również szynkowary Browin 2336-00. Jest to owalny model ze średnicą korpusu 14 cm, wykonany ze stali nierdzewnej. Model posiada większą pojemność i umożliwia przygotowanie maksymalnie 3 kg wyrobu mięsnego. Nabędziemy go w sklepie internetowym. Ile kosztuje? Średni cennik zakupu utrzymuje się na poziomie 85,90 zł. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje szynkowar w sklepie internetowym? Aktualizacja cennika: 21-02-2023 r.

Cena od

Cena do

Szynkowary Biowin 313115

78,91 zł

130,20 zł

Szynkowary Biowin 313500 

114,00 zł

202,60 zł

BROWIN 313016 Zestaw z płaszczem wodnym 

188,00 zł

306,10 zł

Klausberg Szynkowar Zilner ZL 3909

79,95 zł

Szynkowary Konighoffer 5903313422307

155,00 zł

Kamille Szynkowar Stalowy 1 5L + Termometr KM6506

79,11 zł

83,88 zł

Szynkowary Edelhoff e-h 564300 

281,00 zł

Szynkowary Browin 2336-00

85,90 zł

Źródło: opracowanie własne na podstawie www.ceneo.pl

ikona podziel się Przekaż dalej