Jakie możliwości daje Thermomix?

Zanim zapoznamy się z cennikami Thermomixów, opiszemy możliwości tych popularnych robotów kuchennych. Są to urządzenia multifunkcyjne, które zyskały popularność w Polsce i na świecie. Typowy robot Thermomix posiada około dwadzieścia różnych funkcji. Należy do nich mieszanie, siekanie, mikser, gotowanie na parze, ugniatanie, emulgowanie, ubijanie, mielenie, podsmażanie, blendowanie, rozpuszczanie i ważenie składników.

Im nowszy model Thermomixa, tym wyższy koszt zakupu, ale i więcej przydatnych funkcji. Dla przykładu, najnowszy model TM6 posiada dodatkową funkcję czajnika, wysokiej temperatury, fermentowania, mycia wstępnego oraz funkcję sous vide.

Wszystkie modele Thermomixa (np. klasyczny T5 lub TM5 ze stacją Thermomix Friend) cechują się wszechstronnością. W urządzeniu znajduje się garnek oraz przystawki do gotowania, a poszczególne elementy nadają się do mycia w zmywarce. To oczywisty atut, ułatwiający utrzymanie w czystości. Thermomix pozwala także na zaoszczędzenie miejsca, bowiem zawiera w sobie funkcje kilkunastu różnych urządzeń.

Dużym ułatwieniem gotowania jest także czytelny wyświetlacz z przepisami. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które nie czują się zbyt pewnie w przygotowywaniu posiłków. Przepisy przeprowadzają użytkownika przez kolejne etapy i zawierają bogatą bazę posiłków. Dla przykładu, w modelu Thermomix TM5 przepisy wyświetlają się ze specjalnego nośnika z książką kucharską. Najnowsze modele umożliwiają wczytywanie przepisów poprzez łączność Wi-Fi i są zintegrowane z platformą Cookidoo. Tutaj znajdziesz najnowsze, darmowe przepisy do Thermomixa.

Ile kosztuje Thermomix w Polsce? Gdzie kupić uniwersalny robot kuchenny? Cennik wybranych modeli

Ile kosztuje Thermomix na oficjalnej stronie Vorwerk?

Vorwerk jest spółką sprzedażową, za pośrednictwem której możemy nabyć roboty Thermomix, odkurzacze Kobolt i kosmetyki Jafra. Na stronie internetowe Vorwerk znajdziemy ofertę sprzedaży najnowszych robotów TM6.

Oferta Vorwerk posiada dwie opcje. Pierwszą z nich jest podstawowy Thermomix TM6 wraz ze standardowymi akcesoriami. Cennik strony aktualnie wskazuje na 5 495 zł. Druga, nieco bardziej rozbudowana wersja to Thermomix TM6 oraz Thermomix Friend. Cena zestawu na stronie Vorwerk to dokładnie 7 210 zł.

Ciekawostką na stronie jest możliwość zamówienia konsultacji wideo. Jest to tak zwana Thermowizja, która odbywa się online. Na stronie Vorwerk można zamówić wirtualne spotkanie z przedstawicielem, który wskaże możliwości najnowszych modeli i omówi dostępne opcje sprzedaży.

Cena Thermomixa TM6 na aukcjach internetowych i Ceneo – ile kosztuje najnowszy model multicookera?

Thermomix TM6 to najnowszy model, który nabędziemy w Polsce lub za granicą. Oprócz standardowych funkcji typu mikser, mieszanie, gotowanie i siekanie, najnowszy model posiada funkcję fermentowania i wysokiej temperatury, która umożliwia przygotowanie gorących wypieków. Dodatkowe, użyteczne funkcje to wstępne mycie, wolne gotowanie oraz funkcja sous-vide, która zapewnia gotowanie próżniowe.

Ciekawostką w najnowszym modelu jest też bardzo czytelny, duży wyświetlacz o przekątnej 6,8 cala. Przy zakupie robota otrzymujemy dostęp do Cookidoo na 6 miesięcy. Cennik zakupu będzie w dużej mierze uzależniony od obecności dodatkowej stacji Thermomix Friend. Najnowszy model możemy kupić bez stacji, lub zakupić wraz z pełnym wyposażeniem.

Ile kosztuje Thermomix TM6? Aby odpowiedzieć na to pytanie, korzystamy z porównywarki Ceneo. Aktualnie (druga połowa grudnia 2021), najniższa cena zakupu modelu TM6 to niespełna 5 300 zł. Koszt obejmuje zakup modelu, bez dodatkowej stacji Thermomix Friend.

Cennik multirobota wraz z Thermomix Friend to około 7 000 zł (najtańsza oferta na Ceneo dotyczy sprzedaży nowego sprzętu na aukcji Allegro). Aktualnie najnowszy Thermomix TM6 nie jest dostępny w dużych sklepach wielobranżowych. Najprostszą drogą do dokonania zakupu jest skorzystanie z oficjalnej strony Vorwerk.

Ile kosztuje Thermomix TM5? Sprawdzamy koszty zakupu w Polsce

Thermomix TM5 to poprzednik modelu TM6. Robot kuchenny posiada funkcje gotowania, krojenia w kostkę, mielenia, mieszania, miksera, podgrzewania, rozdrabiania, ubijania, ucierania, szatkowania, wyciskania soku i wyrabiania ciasta. Ciekawostką jest także funkcja kruszenia lodu. Multiroboty kuchenne z serii T5 możemy nabyć w dość zróżnicowanych cenach.

Modele nie są dostępne w wyszukiwarce Ceneo, ani w dużych sieciach sklepów wielobranżowych. Większość ofert sprzedaży pochodzi z aukcji Allegro. Aktualna cena Thermomixa z serii TM5 wynosi od 3 500 do 5 000 zł. Najtańsze modele to urządzenia używane, które znajdują się w gorszym stanie technicznym.

Model Thermomix TM5 został zastąpiony przez TM6 w 2019 roku. Oznacza to, że używane, dostępne w sprzedaży sprzęty na ogół mają minimum 2-3 lata.

Thermomix – cena na raty. Czy Vorwerk umożliwia sprzedaż ratalną, jak wyglądają koszty?

Wiele osób zastanawia się, jaka jest cena na raty. Najnowszy Thermomix TM6 można niekiedy nabyć przy ratach 0%. Oznaczałoby to, że cena na raty jest taka sama, jak koszt zakupu Thermomixa za gotówkę. Wystarczy poczekać na promocje, które są regularnie ogłaszane na stronie firmy Vorwerk.

Zakup Thermomixa do kuchni, czyli ile kosztuje Thermomix i gdzie można go kupić krok po kroku
Thermomix, czyli nowoczesny robot kuchenny i jego cena, a także gdzie kupić Thermomix

Cena na raty bez promocji może być nieznacznie wyższa. Dlatego warto skontaktować się z pracownikiem Vorwerk i omówić wszystkie szczegóły zakupu. Warto także zauważyć, że promocyjna cena na raty jest na ogół objęta pewnymi limitami. Ostatnia promocja trwała od 12 do 28 listopada 2021 roku i umożliwiała zakup 0% w 10 do 20 rat.

Objęta standardowymi warunkami cena na raty, zostaje zrealizowana przez kredyty udzielane we współpracy Vorwerk z Credit Agricole lub Alior Bankiem. W ramach sprzedaży ratalnej możemy nabyć nowy model Thermomix TM6 bądź Thermomix TM6 z Thermomix Friend w 10 do 48 ratach. Firma Vorwerk umożliwia bezproblemową nadpłatę kredytu, zatem spłata Thermomixa może odbyć się w znacznie krótszym czasie.

Opinie o Thermomix, cena w Niemczech

Thermomix jest uniwersalnym robotem kuchennym, a dzięki swojej wszechstronności, zdobywa bardzo przychylne opinie użytkowników. W Internecie przeważają opinie pozytywne, świadczące o dobrej jakości wykonania urządzenia, a także o łatwości używania poszczególnych elementów zestawu.

Multirobot Thermomix zdobywa opinie jednego z najlepszych i najbardziej wszechstronnych robotów kuchennych, dla którego funkcja miksera czy gotowania, to jedynie początek możliwości. Najlepsze opinie zdobywa najnowszy model TM6. Nieco starszy model T5 nie jest już dostępny na oficjalnej stronie Vorwerk.

W Internecie znajdziemy także mniej przychylne opinie. Użytkownicy wskazują na niewielki rozmiar misy. Garnek posiada pojemność 2,2 litra, co świetnie sprawdza się przy gotowaniu dla maksymalnie czterech osób. Przy przygotowaniu posiłków dla większego grona, pojemność misy może stać się pewną przeszkodą. Do często wymienianych wad należy także wysoka cena produktu. Cennik używanego sprzętu z serii T5 rozpoczyna się od około 3 500 zł (do wyszukania przez serwis Ceneo lub bezpośrednio na aukcjach Allegro). Za nowy, dostępny w Polsce Thermomix TM6 trzeba zapłacić 5 495 zł (aktualna cena na stronie Vorwerk). Zatem nic dziwnego w tym, że urządzenie posiada opinie dość drogiego sprzętu kuchennego.

Kolejną wartą poruszenia kwestią jest cena w Niemczech. Urządzenie jest dostępne nie tylko w Polsce, ale i w innych krajach. Cena w Niemczech okazuje się porównywalna do kosztów multimiksera z krajowej dystrybucji. Średnia cena w Niemczech to 1 399 Euro za najnowszy model Thermomix TM6. Pod koniec maja, niemieckie przedstawicielstwo handlowe zaproponowało klientom trzy warianty zakupu ratalnego:

  • 122,65 Euro – Cena w Niemczech przy wyborze 12 rat.
  • 64,22 Euro – Preferencyjna cena w Niemczech przy opcji 24 rat.
  • 44,80 Euro – Jest to cena w Niemczech przy kredytowaniu w 36 ratach.
ikona podziel się Przekaż dalej