Możliwości Netflixa, najważniejsze cechy działania platformy

Netflix jest usługą przesyłania strumieniowego, umożliwiającą korzystanie z bardzo bogatej oferty filmów, seriali, programów, anime i produkcji dokumentalnych. Wykupienie abonamentu zapewnia brak reklam, możliwość podzielenia konta na kilka osób (w zależności od pakietu) oraz personalizację kanałów dla dzieci.

Netflixa możemy użytkować na telefonie, tablecie, telewizorze ze smart TV i na wszystkich innych urządzeniach, na których mamy dostęp do internetu i możliwość zainstalowania aplikacji Netflix (np. na konsoli do gier).

Co ciekawe, korzystając z Netflixa w Polsce i za granicą mamy możliwość ściągnięcia danego filmu i obejrzenia go w późniejszym czasie offline. Członkostwo na platformie nie wiąże się z koniecznością podpisania umowy. Wystarczy zarejestrować się w serwisie Netflix, podpiąć kartę i dokonać subskrypcji wybranego pakietu. W każdej chwili można zrezygnować z subskrypcji poprzez usunięcie karty płatnościowej, co nie wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Cennik Netflix – najpopularniejsze pakiety i opłaty

Aby oglądać kanały na Netflixie, musimy najpierw założyć własne konto i uiścić stosowne opłaty. Aktualny cennik Netflix pojawia się po podaniu adresu mailowego oraz zarejestrowaniu konta. W aktualnej ofercie mamy trzy pakiety, które można zamówić w abonamencie na miesiąc. Są to:

  • Pakiety podstawowe – najtańsza opcja abonamentu, skierowana dla jednego użytkownika. Głównym ograniczeniem abonamentu jest najniższa jakość 480p, czyli jakość SD. Atutem są natomiast najniższe opłaty. Za pakiety podstawowe zapłacimy 34 zł w abonamencie miesięcznym, co daje 408 zł na rok.
  • Pakiety Standard – czyli opcja, którą można dzielić na dwa odbiorniki. Pakiety standard możemy użytkować na dowolnym urządzeniu z podłączeniem do Internetu (tablet, TV, telefon). Opcja standardowa nie da się podzielić na więcej odbiorników, w jednym czasie może być wykorzystana jedynie na dwóch urządzeniach. Abonament standardowy obejmuje oglądanie filmów i seriali w jakości 1080p, czyli w HD. Opłaty miesięczne wynoszą 43 zł, czyli o 9 zł więcej w porównaniu do pakietu podstawowego. Cennik Netflix w abonamencie podstawowym wynosi 516 zł na rok.
  • Pakiety Premium – najczęściej wybierany abonament, który możemy dzielić między cztery osoby. Konto Premium zapewnia też najwyższą jakość w standardzie 4K + HDR. Cennik Netflix wynosi w tym przypadku 54 zł za miesiąc, co daje wartość 624 zł na rok.

W każdym pakiecie Netflix otrzymujemy dostęp do ogromnej biblioteki filmowej. Możemy obejrzeć takie hity filmowe jak Gra o Tron, Czarnobyl, Detektyw, Fargo, Westworld i wiele innych. Na najmłodszych czekają bajki Disneya i duża ilość kanałów tematycznych.

Ile kosztuje konto Netflix w Polsce? Pakiety i opłaty za miesiąc i w przeliczeniu na rok. Aktualizacja 19-07-2021

Pakiet podstawowy

Pakiet standard

Pakiet premium

Opłata na miesiąc

34 zł

43 zł

52 zł

Jakość

480p

1080p

4K+ HDR

Opłata na rok

408 zł

516 zł

624 zł

Źródło: https://www.netflix.com/pl/

Pakiet rodzinny 2021. Czy konto Netflix obejmuje także programy dla dzieci?

Cennik Netflix 2021 w każdym abonamencie posiada pakiet rodzinny. Jest to opcja skierowana dla dzieci w różnym wieku, obejmująca specjalną sekcję kanałów dla najmłodszych i nieco starszych widzów. Pakiet rodzinny obejmuje programy i seriale dla najmłodszych (np. bajki Disneya), ustalane według wybranych preferencji.

Co ważne, pakiet rodzinny tworzy specjalny profil dla dziecka, chroniony kodem PIN i poddany pełnej kontroli rodzicielskiej. Dziecko nie może przekraczać w nim określonych kategorii wiekowych, a rodzic ma możliwość zablokowania wybranych kanałów.

Pakiet rodzinny na Netflix nie wymaga dodatkowej opłaty i zostaje automatycznie dołączony do wybranego abonamentu. Konto skierowane dla dzieci można dzielić tak samo pomiędzy odbiornikami, jak inne kanały w pakietach dla dorosłych użytkowników. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Netflix, HBO GO, a może Amazon Prime? Ile zapłacimy za pakiety w 2021 roku?

W Polsce możemy korzystać z wielu funkcjonalnych platform VOD, dlatego warto porównywać pakiety i opłaty za abonament. Opisany powyżej cennik Netflix umożliwia wybór spośród trzech interesujących pakietów. W przypadku alternatywy w postaci HBO GO mamy do dyspozycji jeden pakiet podstawowy, który kosztuje 24,99 zł za miesiąc (niespełna 300 zł na rok). Konto można dzielić na pięciu użytkowników, przy czym w jednym czasie możliwe jest korzystanie z dwóch urządzeń.

HBO GO zapewnia dostęp do wielu filmów, seriali i programów. Na najmłodszych czekają filmy Disneya i szereg kanałów z bajkami. Konto nie ma charakteru długoterminowego, a subskrypcję można zerwać w każdej chwili (podobnie jak w przypadku Netflixa). Co ciekawe, HBO GO w 2021 roku posiada możliwość darmowego testowania abonamentu. Okres promocyjny działa przez 7 dni. Po upływie tego czasu konto będzie płatne w standardowej cenie 24,99 zł.

Alternatywą dla Netflixa i HBO GO jest nieco mniej popularny w Polsce Amazon Prime, który umożliwia oglądanie wielu filmów i seriali (w tym bajek Disneya dla dzieci). W ofercie Amazon Prime znajdziemy jeden pakiet, płatny 25,99 zł na miesiąc (niespełna 312 zł na rok). Opłaty nie ponosimy w okresie próbnym, trwającym przez pierwsze 7 dni. Co więcej, konto możemy dzielić pomiędzy sześciu użytkowników. Ciekawostką Amazon Prime jest też bardzo intuicyjna w obsłudze aplikacja Amazon Prime Video, działająca na urządzeniem z systemem operacyjnym IOS oraz Android. W ofercie platformy nie znajdziemy takich usług jak pakiet rodzinny.

Opłaty za HBO GO i Amazon Prime 2021 – aktualizacja 19-07-2021

HBO GO

Amazon Prime

Opłaty za pakiety (na miesiąc)

24,90 zł

25,99 zł

Ilość odbiorców, na których można rozdzielić pakiet

5 użytkowników – maksymalnie 2 korzystających w tym samym czasie

6 użytkowników

Czas trwania darmowego okresu próbnego

7 dni

7 dni

Źródła: https://www.primevideo.com/?_encoding=UTF8&language=pl_PL, https://hbogo.pl/lp/zarejestruj-sie-w-hbogo_direct?gclid=EAIaIQobChMIidKVx57v8QIVFKSyCh0f_gevEAAYASAAEgLglPD_BwE

Powiązane artykuły