Leśne grzyby – od czego zależy cennik skupu

Cena za kilogram grzybów okazuje się mocno zróżnicowana. Aktualne ceny rozpoczynają się od kwoty kilkunastu złotych, jednak skup niektórych świeżych grzybów może zaoferować cenę nawet ponad 100 zł za kilogram. Cennik skupu będzie uzależniony od gatunku grzybów i ich dostępności. W 2022 roku w Polsce najdroższe okazują się kurki. Aktualne ceny skupu w Polsce dochodzą nawet do około 100 zł za kilogram kurek. Inne grzyby leśne na ogół nie osiągają tak wysokich cen.

Cennik skupu grzybów będzie także uzależniony od konkretnej lokalizacji. Im większa dostępność grzybów w danej części naszego kraju, tym na ogół niższy cennik obowiązujący w lokalnych skupach. Cena za grzyby leśne jest też ściśle uzależniona od pory roku. Cena za kilogram grzybów w drugiej połowie sierpnia okazywała się wyższa niż cennik obowiązujący pod koniec września. Dlatego warto na bieżąco śledzić aktualne ceny świeżych i suszonych grzybów.

Cena za kilogram grzybów będzie także uzależniona od ich stanu. Skup grzybów może odkupić leśne, świeże prawdziwki, podgrzybki czy kurki. W niektórych miejscach sprzedamy również grzyby suszone. Cena za kilogram suszonych grzybów będzie znacznie wyższa, co wiąże się ze znacznie niższą wagą wysuszonego produktu.

Ile kosztują leśne prawdziwki i kurki? Aktualne ceny skupu grzybów w Polsce

Wielu grzybiarzy chętnie sięga po leśne prawdziwki i kurki. Zbieranie odbywa się na własne potrzeby, ale i dla celów zarobkowych. Leśne grzyby sprzedaje się na targach, zbiera na zamówienie osób prywatnych lub zanosi na skup grzybów.

Cena za kilogram prawdziwków może okazać się niemałym zaskoczeniem. Aktualne ceny świeżych grzybów w sezonie jesiennym 2022 rozpoczynają się od kwoty 30 zł. W niektórych rejonach naszego kraju za świeże dorodne prawdziwki uzyskamy nawet ponad 70 zł. Aktualne ceny skupu mogą jeszcze wzrosnąć ze względu na niewielką dostępność grzybów.

Szczyt cen osiągają także popularne kurki. Ze względu na niewielką dostępność i wysokie zapotrzebowanie, cennik skupu kurki rozpoczyna się od kwoty około 50 zł. Jest to atrakcyjna cena za kilogram świeżych grzybów. Aktualne ceny świeżych kurek niejednokrotnie dochodzą do kwoty 100 zł za kilogram. Pozostałe leśne grzyby na ogół nie osiągają takich cen w skupie.

Skup grzybów – aktualne ceny świeżych prawdziwków i kurki. Aktualizacja: 30-09-2022 r.

Cena za kilogram - od

Cena za kilogram - do

Prawdziwki

30,00 zł

70,00 zł

Kurki

50,00 zł

100,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Cennik skupu maślaków, rydzów i koźlarzy

Na skupie świeżych grzybów bez trudu sprzedamy maślaki, rydze i koźlarze. Cena za kilogram grzybów rozpoczyna się od kwoty kilkunastu złotych. Najniższy cennik na ogół obowiązuje za maślaki. Aktualne ceny za leśne grzyby rozpoczynają się od około 12 zł za kilogram. Niektóre skupy oferują także stawki do około 25 zł za kilogram świeżych maślaków.

Grzyby w koszyku przygotowane do skupu, a także cennik skupu grzybów i ceny różnych grzybów
Zebrane grzyby można sprzedać do skupu, a także cennik skupu grzybów i ile możesz za nie otrzymać

Aktualne ceny za kilogram świeżych rydzów na ogół rozpoczynają się od kwoty 25 zł. Skup grzybów może zaoferować także znacznie atrakcyjniejszą stawkę. Cena za kilogram świeżych, dorodnych grzybów może osiągać około 50 zł.

Aktualne ceny koźlarzy czerwonych w Polsce rozpoczynają się od kwoty 25 zł za kilogram świeżych grzybów. Cennik niektórych skupów dochodzi do kwoty 45 zł. Poniżej prezentujemy poglądowe, tabelaryczne zestawienie cen skupu. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Cennik skupu świeżych maślaków, rydzów i koźlarzy. Aktualne ceny w Polsce. Aktualizacja: 30-09-2022 r.

Cena za kilogram - od

Cena za kilogram - do

Maślaki

12,00 zł

25,00 zł

Rydze

25,00 zł

50,00 zł

Koźlarze czerwone

25,00 zł

45,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Skup grzybów 2022 – ile kosztują podgrzybki i boczniaki?

W skupach grzybów sprzedamy także popularne podgrzybki i boczniaki. Cennik skupu jest mocno zróżnicowany. Na ostateczną cenę wpłynie lokalizacja skupu i stan grzybów. Aktualne ceny za podgrzybki na ogół rozpoczynają się od kwoty 15 zł za kilogram. W niektórych skupach podgrzybki skupuje się w cenach dochodzących do 50 zł za kilogram.

W sezonie 2022 znajdziemy także boczniaki. Cena za leśne, świeże grzyby rozpoczyna się od kwoty 20 zł za kilogram. W niektórych rejonach naszego kraju sprzedamy boczniaki w cenie około 40 zł za kilogram. Ceny oferowane na lokalnych targowiskach na ogół okazują się odczuwalnie wyższe.

Cena za podgrzybki i boczniaki – skup grzybów 2022. Aktualizacja: 30-09-2022 r.

Cena za kilogram - od

Cena za kilogram - do

Podgrzybki

15,00 zł

50,00 zł

Boczniaki

20,00 zł

40,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowane powyżej ceny grzybów stanowią wartości poglądowe. Cena obowiązująca w lokalnym skupie może się różnić.

ikona podziel się Przekaż dalej