Skup palet cennik – krok po kroku

Gdzie sprzedać europalety?

Nie wiesz, gdzie sprzedać używane palety i europalety? Pierwszym krokiem będzie wyszukanie firm w Twojej okolicy. Być może znajdziesz lokalne firmy paletowe, które odpłatnie odbiorą palety. Innym miejscem będzie sprzedaż u lokalnych producentów lub szkoły obróbki drewna.

Oczywistym miejscem na sprzedaż jest skup palet drewnianych. Ceny w skupie okazują się dość zróżnicowane, dlatego przy większej ilości palet opłaca się porównanie cennika kilku lokalnych odbiorców. Skupy prowadzą także działalność internetową. Na oficjalnych stronach internetowych dowiemy się, ile kosztują używane europalety i poznamy wymagania dotyczące odbioru materiału.

Wiemy już, gdzie sprzedać europalety i palety drewniane. Warto zauważyć, że ceny za sztukę mogą różnić się w zależności od ilości sprzedawanego towaru. Oficjalne ceny dla sprzedawców indywidualnych mogą różnić się od cenników oferowanych sprzedawcom hurtowym. W drugim przypadku skup palet drewnianych na ogół umożliwia negocjację cen.

Od czego zależą ceny za sprzedaż palet w skupie?

Każdy skup może posiadać indywidualne wymagania dotyczące zakupu i sprzedaży palet. To, ile kosztują konkretne palety za sztukę, będzie uzależnione od ich stanu. Bardzo ważnym parametrem jest także sam rozmiar palet drewnianych.

Najpopularniejsze europalety posiadają standardowy rozmiar 1200 x 800 mm. Jest to najczęściej stosowany produkt, za który na ogół oferuje się najatrakcyjniejsze ceny. W skupie możemy także sprzedać palety o mniej popularnych rozmiarach, na przykład 1200 x 1200 lub 1200 x 1000 mm. Cena za sztukę używanej palety o powyższych rozmiarach na ogół okazuje się niższa w porównaniu do typowej europalety.

W skupach istnieje także możliwość odkupienia półpalet o rozmiarze 800 x 600 zł. Jest to odpowiednik połowy europalety, który znajduje szerokie zastosowanie. Ceny sprzedaży półpalet w skupie okazują się dość zróżnicowane.

Ile kosztują europalety? Sprawdzamy aktualne ceny palet drewnianych w skupie

Skup palet cennik Relpal

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztują europalety w skupie, przeanalizujemy oferty dwóch przykładowo wybranych firm, prowadzących działalność internetową. Pierwszym jest firma Relpal, zajmująca się sprzedażą, skupem i naprawą palet drewnianych.

Najwyższą kwotę można uzyskać za sprzedaż europalet jasnych. Ceny za sztukę osiągają 20 zł netto. Europalety ciemne są wyceniane w odmienny sposób. Cennik palet drewnianych wynosi 10 – 15 zł.

Ile kosztują palety przemysłowe? Firma Relpal odkupuje palety w cenie 5 – 6 zł za sztukę. Ostateczna cena będzie uzależniona od stanu i specyfiki palety. Podobne ceny osiągniemy za sprzedaż palet typu CP. Cennik skupu Relpal wynosi tutaj 5 do 8 zł netto za sztukę. Najtańsze w skupie będą palety nietypowe. Skup zapłaci za nie średnio od 2 do 5 zł.

Ceny Relpal zostały podzielone według kilku kategorii

Ceny netto

Europaleta jasna

20,00 zł

Europaleta ciemna

10,00 – 15,00 zł

Paleta przemysłowa

5,00 – 6,00 zł

 Paleta typu CP

5,00 – 8,00 zł

 Paleta nietypowa

2,00 – 5,00 zł

Źródło: http://epalety.pl/cennik

Ceny zaprezentowane w powyższej tabeli pochodzą z oficjalnej strony internetowej firmy Relpal. Cennik zawiera wartości netto i nie stanowi oferty handlowej. Przy większej ilości palet i europalet ceny ustala się w sposób indywidualny. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Skup palet cennik Platforma Paletowa

Kolejny cennik pochodzi z oficjalnej strony internetowej Platforma Paletowa sp.j. G.Guzak, A. Michalski. Ile kosztują palety w skupie? Najwyższe ceny dotyczą europalet klasy 1, za które możemy otrzymać 18 zł netto. Platforma Paletowa oferuje także odkupienie palet uszkodzonych. Cenny netto za uszkodzoną europaletę klasy 1 osiągają 14 zł za sztukę.

Nieco tańsze będą europalety klasy drugiej. Za pełnowartościowy produkt otrzymamy 14 zł, z kolei europaleta uszkodzona może być odkupiona za 10 zł. Jeszcze niższe ceny dotyczą palet drewnianych w formacie 800 x 1200 mm. Cennik skupu utrzymuje się na poziomie 7 zł za paletę pełnowartościową i 4 zł za uszkodzoną. Co istotne, wskazana wartość dotyczy palet z elementami grubości 18 mm.

Za sprzedaż palet drewnianych w formacie 1000 x 1200 mm możemy otrzymać 7 zł netto lub 4 zł w przypadku palety z uszkodzeniami. Cennik palet typu CP wynosi od 4 zł (palety uszkodzone) do 7 zł za palety w dobrym stanie. Ostatnią pozycją w cenniku jest mix różnych palet. Otrzymamy za nie po 3,50 zł za sztukę. Poniżej prezentujemy oficjalny cennik Platforma Paletowa.

Skup palet cennik Platforma Paletowa

Ceny netto

Europaleta klasa 1

18,00 zł

Europaleta klasa 1 (uszkodzona)

14,00 zł

Europaleta klasa 2

14,00 zł

Europaleta klasa 2 (uszkodzona)

10,00 zł

Paleta 800 x 1200 mm

7,00 zł

Paleta 800 x 1200 mm (uszkodzona)

4,00 zł

Paleta 1000 x 1200 mm

7,00 zł

Paleta 1000 x 1200 mm (uszkodzona)

4,00 zł

Palety CP 1,2,3,6,9

7,00 zł

Palety CP 1,2,3,6,9 (uszkodzone)

4,00 zł

Palety różne mix

3,50 zł

Źródło: http://www.platformapaletowa.pl/cennik-skup

Zaprezentowane powyżej cenniki skupu palet nie zawierają wartości podatku VAT i nie stanowią oferty handlowej. Ceny skupu palet w lokalnych punktach odsprzedaży mogą się różnić.

ikona podziel się Przekaż dalej