Skrzypce dla dzieci i osób dorosłych. Wybór rozmiaru instrumentu do nauki

Wybierając pierwsze skrzypce dla początkujących, warto skonsultować się z doświadczonym sprzedawcą lub nauczycielem gry na instrumencie. W ofercie sprzedaży znajdziemy niezliczoną ilość modeli skrzypiec, a popularne instrumenty muzyczne można dopasować dla dzieci oraz osób dorosłych.

Najmniejsze skrzypce dla dzieci posiadają rozmiar 1/32. Są maleńkie instrumenty muzyczne, przeznaczone dla użytkowników poniżej 3 lat. U dzieci do lat 5 przeważnie stosuje się instrumenty o rozmiarze 1/16  lub 1/8. Kolejną grupą są skrzypce dla dzieci w wieku 6 do 9 lat. W ich przypadku stosuje się rozmiar 1/4 lub 1/2. Największe skrzypce dla dzieci przybierają rozmiar 3/4. Jest to idealny rozmiar dla użytkowników w wieku 9 do 11 lat. Starsi gracze mogą już stosować skrzypce w rozmiarze 4/4m, czyli instrumenty muzyczne dla osób dorosłych.

Instrumenty muzyczne dla dorosłych i dla dzieci powinny być także dopasowane do ich indywidualnych preferencji oraz rozmiarów ciała. Niekiedy dzieci lepiej czują się w użytkowaniu większych lub mniejszych instrumentów. Dlatego warto wypróbować poszczególne rozmiary i wybrać skrzypce, które będą najlepiej dopasowane do młodego użytkownika.

Od czego zależy cena skrzypiec? Nowe, a może używane instrumenty muzyczne?

Cena skrzypiec dla początkujących oraz dla profesjonalistów jest bardzo zróżnicowana. Na allegro oraz w innych serwisach ogłoszeniowych znajdziemy zarówno nowe, jak i używane instrumenty muzyczne. Używane skrzypce mogą być najlepszą opcją do nauki. Ich atutem jest atrakcyjna cena oraz możliwość wyboru spośród wielu modeli. Niestety nie wszystkie klasyczne, używane instrumenty znajdują się w dobrym stanie. Dlatego wybór skrzypiec dla początkujących nie powinien koncentrować się wyłącznie na cenie.

W sprzedaży znajdziemy także nowe instrumenty muzyczne. Cena skrzypiec będzie tu uzależniona od jakości wykonania oraz producenta. Dostępne na allegro, w sklepach muzycznych oraz innych serwisach internetowych produkty spełniają oczekiwania nawet bardziej wymagających muzyków. Cena skrzypiec jest ograniczona jedynie zasobnością portfela i oczekiwaniami kupującego.

Warto także dodać, że skrzypce do nauki mogą posiadać budowę klasyczną oraz elektroniczną. Skrzypce klasyczne są uniwersalnym rozwiązaniem dla dzieci i dorosłych. Jest to rozwiązanie, które pomaga najlepiej opanować naukę gry na instrumencie. Skrzypce klasyczne będą też najodpowiedniejsze dla wszystkich miłośników klasycznego brzmienia. Drugie rozwiązanie, czyli skrzypce elektryczne lepiej sprawdzają się w muzyce rozrywkowej. Skrzypce elektryczne posiadają szereg nowoczesnych rozwiązań, pomagających w wydobyciu odpowiedniego brzmienia.

Jaka jest cena skrzypiec dla początkujących i zawodowców?

Średni koszt zakupu skrzypiec klasycznych oraz elektrycznych może być uzależniony od ich rozmiaru. Najmniejsze skrzypce klasyczne dla dzieci (format 1/16 lub 1/32) trzeba zapłacić minimum 300 zł. Koszt zakupu lepszej jakości, nowego instrumentu może już wynosić około 500 – 750 zł.

Skrzypce o większych rozmiarach wyróżniają się większą różnorodnością cen. Dla przykładu, instrumenty muzyczne 1/8 mogą kosztować około 300 – 1 200 zł, z kolei średnia cena za skrzypce 1/2 wynosi 400 – 3 000 zł. Największe zróżnicowanie kosztów zauważymy przy zakupie skrzypiec dla osób dorosłych. Instrumenty muzyczne w formacie 4/4 kosztują minimum 400 zł, ale za lepszej jakości sprzęt trzeba zapłacić kilkukrotnie więcej. Cena skrzypiec dla początkujących oraz dla zawodowców często kształtuje się na poziomie kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najdroższe skrzypce na allegro kosztują obecnie 65 000 zł, jednak w wielu sklepach muzycznych znajdziemy także droższe, luksusowe modele o klasycznym brzmieniu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Dla porównania, skrzypce elektryczne mogą kosztować około 600 – 5 000 zł. W ofertach sprzedaży znajdziemy też zarówno nieco droższe, jak i tańsze instrumenty. Poniżej prezentujemy poglądowe ceny kilku wybranych rozwiązań. Kwoty podane w poniższej tabeli pochodzą z aukcji allegro i dotyczą nowych instrumentów muzycznych o zróżnicowanej jakości.

Średnia cena skrzypiec. Aktualizacja kosztów: 17-09-2021 r.

Średni koszt od

Średni koszt do

Skrzypce klasyczne dla dzieci 1/16

300 zł

750 zł

Skrzypce klasyczne dla dzieci 1/8

300 zł

1 200 zł

Skrzypce klasyczne 1/2

400 zł

3 000 zł

Skrzypce klasyczne 4/4

500 zł

65 000 zł

Skrzypce elektryczne

600 zł

5 000 zł

Źródło: allegro.pl

Powyżej opisaliśmy jedynie przybliżone ceny za nowe instrumenty muzyczne. Skrzypce używane będą dostępne w znacznie większych rozpiętościach cenowych. Jest to wybór, który doceniają głównie osoby chcące zakupić dobrej jakości instrument do nauki, dostępny w atrakcyjniejszych przedziałach cenowych.

ikona podziel się Przekaż dalej