Jakie czynniki wpływają na cennik lotów i ile trwa lot balonem?

Cena za lot widokowy balonem nie należy do najniższych. Ostateczna cena jednego przelotu będzie uzależniona od kilku kluczowych czynników. Pierwszym z nich jest lokalizacja. Możemy przyjąć w uproszczeniu, że im bardziej popularny będzie lot widokowy (popularna lokalizacja, znany organizator) tym na ogół wyższa cena usługi. Cennik rośnie wraz z atrakcyjnością danej lokalizacji oraz czasem lotu. To właśnie czas lotu jest drugim bardzo istotnym czynnikiem, który wpływa na ostateczny cennik usługi. W niektórych miejscach odbędziemy krótki, 15 minutowy lot balonem na uwięzi. Na ogół jest to atrakcja skierowana do młodszych miłośników przygody. Cena za lot balonem na uwięzi okazuje się najbardziej atrakcyjna. Stawka za przelot na pełnej wysokości okazuje się odczuwalnie wyższa.

Ile trwa lot balonem? To kolejna kwestia, którą warto wziąć pod uwagę podczas ustalania cen. Typowy przelot balonem w Polsce i za granicą trwa około 1 godziny plus minus 15 minut. W ofertach wielu firm znajduje się także oferta dłuższych przelotów. Jednak tego typu atrakcje zostają wycenione w sposób indywidualny.

Ile zapłacimy za lot w Polsce i za granicą? Kolejnym, bardzo istotnym czynnikiem jest liczba pasażerów i wybrany standard przelotu. Standardowy cennik przelotu może obejmować jedną osobę. W tym przypadku odbywamy standardowy lot i nie mamy wpływu na liczbę współpasażerów. Ciekawostką jest także wynajem balonu na wyłączność. Taki przelot może być zorganizowany w Polsce lub za granicą. Ile kosztuje prywatny lot balonem? Ostateczna cena będzie uzależniona od czasu trwania lotu oraz od liczby pasażerów. Możemy kupić bilet dla jednej, dwóch osób lub skorzystać z pakietów dla większej grupy. Na ogół największym wydatkiem okazuje się prywatny przelot balonem z zaręczynami. W Polsce i za granicą można także wynająć balon i zorganizować podniebną ceremonię zaślubin. Tego typu atrakcja jest na ogół wyceniana indywidualnie.

Ile kosztuje lot balonem w Polsce?

Ustaliliśmy już, ile trwa lot balonem i określiliśmy czynniki wpływające na cennik usługi. W dalszej kolejności możemy ustalić, ile kosztuje widokowy przelot balonem w Polsce Cena za krótki, 15 minutowy lot balonem na uwięzi na ogół zamyka się pomiędzy kwotami 90 – 150 zł od osoby. W tym czasie balon nie osiąga pełnej wysokości i nie pokonuje żadnego istotnego dystansu. Dlatego większość miłośników podniebnych wrażeń decyduje się na pełny, godzinny lot balonem. Cena obejmuje przelot widokowy oraz szkolenie z zakresu bezpieczeństwa. Ile zapłacimy za 1 godzinny przelot balonem? Cennik przelotów w Polsce okazuje się mocno zróżnicowany. Cena jednego, godzinnego lotu na trasach widokowych może kosztować około 500 – 1 500 zł od osoby. Osoba wykupująca bilet nie ma wpływu na liczbę współpasażerów, a lot odbywa się o standardowej porze.

Ile zapłacimy za przelot prywatny? To kolejna interesująca opcja. Prywatny przelot balonem może być zorganizowany dla jednej lub maksymalnie 10 osób. Większość firm wprowadza cenniki obejmujące maksymalnie dwie osoby. Dla przykładu, cena biletu na prywatny, dwugodzinny przelot balonem wynosi 2 500 – 3 500 zł. Jest to stawka obejmująca jednego lub dwóch pasażerów. Zorganizowana grupa może wykupić maksymalnie 5 takich biletów na jeden przelot, co daje maksymalnie 10 pasażerów.

W ofercie sprzedaży znajdują się także bilety rodzinne. Ile zapłacimy za rodzinny lot balonem? Cena standardowego biletu przeznaczonego dla osoby dorosłej i 1 dziecka wynosi średnio 2 400 – 3 200 zł brutto. Większość firm wymaga, aby dziecko miało minimum 130 cm wzrostu i ukończyło 8 lat. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje lot zaręczynowy? Cennik usługi może być ustalony indywidualnie. Ostateczna cena godzinnego lotu balonem z zaręczynami wynosi 2 400 – 3 500 zł od pary. W zarezerwowanym balonie znajduje się wyłącznie para przyszłych nowożeńców oraz obsługa balonu. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie średnich cen lotu balonem. Ceny mają charakter poglądowy i zawierają wartość podatku VAT?

Ile kosztuje widokowy lot balonem w Polsce? Aktualizacja cen: 23-11-2022 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

15 minutowy lot balonem na uwięzi

90,00 zł

150,00 zł

Godzinny lot balonem, cena od 1 osoby

500,00 zł

1 500,00 zł

Godzinny lot balonem – balon na wyłączność, cena biletu dla 2 osób. Maksymalnie 10 osób w balonie

2 500,00 zł

3 500,00 zł

Godzinny lot balonem – cena za bilet rodzinny obejmujący 1 osobę dorosłą i 1 dziecko

2 400,00 zł

3 200,00 zł

Zaręczyny w balonie – prywatny, godzinny lot balonem. Cena biletu obejmuje parę

2 400,00 zł

3 500,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Ile kosztuje lot balonem za granicą? Kapadocja, Limburgia i inne

Znamy już średnie ceny przelotów balonem w Polsce. Ile kosztuje lot za granicą? Ceny godzinnych przelotów są mocno zróżnicowane i uzależnione od konkretnej lokalizacji. Idealnym przykładem jest popularna Kapadocja. Jest to znana kraina w środkowej Turcji, w centralnej części Anatolii. Kapadocja zasłynęła z nietypowych form tufowych, które tworzą wyjątkowy, księżycowy krajobraz. Ciekawostką są także domy i kościoły wykute w skałach wulkanicznych. Kapadocja jest często zwiedzana balonami. To wyjątkowa atrakcja turystyczna w dużych balonach liczących do 28 pasażerów i 2 pilotów. Ile zapłacimy za bilet na 1 godzinną, podniebną podróż? Kapadocja może być zwiedzona balonem za około 160 – 230 euro.

Kolejnym przykładem są ceny przelotów balonów w Limburgii. To malownicza prowincja położona w południowo wschodniej Hiszpanii. Limburgia słynie z podniebnych przelotów na wyjątkowych trasach widokowych. Ile zapłacimy za lot balonem? Cena jednego, godzinnego lotu wynosi średnio 150 – 180 euro od osoby.

Przeloty balonem odbywają się także w Marrakeszu. To wyjątkowa okazja na podziwianie okolicy z lotu ptaka. Ile trwa lot balonem w Marrakeszu? Średni czas lotu jest taki sam, jak w innych regionach świata i wynosi 1 godzinę. Cena biletu dla jednej osoby dorosłej to średnio 120 – 170 euro.

Nasz ostatni przykład to lot balonem zorganizowany w Barcelonie, jednym z największych miast Hiszpanii. Podniebny lot staje się świetną okazją do podziwiania Barcelony i pobliskich miejscowości. Ile zapłacimy za godzinny lot? Cennik usług jest mocno zróżnicowany ze względu na większą liczbę usługodawców. Za godzinny lot balonem nad Barceloną zapłacimy około 160 – 220 euro od osoby.

Ile kosztuje lot balonem za granicą? Cennik w przykładowych lokalizacjach. Aktualizacja cen: 23-11-2022 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Lot balonem - Kapadocja

160,00 euro

230,00 euro

Lot balonem - Limburgia

150,00 euro

180,00 euro

Lot balonem - Marrakesz

120,00 euro

170,00 euro

Lot balonem - Barcelona

160,00 euro

220,00 euro

Źródło: GetYourGuide

ikona podziel się Przekaż dalej