Fotobudka czyli szybkie zdjęcia na imprezę. Od czego zależy cena za wynajem?

W ostatnich latach fotobudki cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością. Tego typu urządzenia stają się uniwersalnym rozwiązaniem na imprezę typu duże urodziny, rocznica, komunia itp. Dużą popularnością cieszy się także wypożyczenie sprzętu na wesele. Dlatego odpowiemy na pytanie, ile kosztuje taka atrakcja dla gości?

Ostateczna cena fotobudki może być dość zróżnicowana. Niemal każda firma oferuje różne pakiety swoich usług. Głównym wyznacznikiem ceny okazuje się czas wynajmu fotobudki. Istnieje możliwość wynajmu całodniowego (np. na potrzeby biznesowe), jednak znacznie większą popularnością cieszy się wynajem na określone godziny. W uproszczeniu, im dłuższy czas wynajmu, tym na ogół wyższa cena usługi.

Cennik 2022 jest także uzależniony od zakresu oferowanej usługi. Większość usługodawców zapewnia zdjęcia w nieograniczonej ilości. W cenie znajdują się również śmieszne gadżety, które urozmaicają zdjęcia i mogą zostać dopasowane do tematyki imprezy. Przed wyborem konkretnej oferty, warto upewnić się, czy obejmuje pomoc asystenta. Jest to osoba odpowiedzialna, za wytłumaczenie gościom zasad wykonywania zdjęcia i czuwająca nad obsługą fotobudki.

Warto zauważyć, że cena za wynajem fotobudki jest na ogół podawana z transportem na imprezę. Niektóre firmy oferują bezpłatny transport w zakresie kilkunastu kilometrów, inne w zakresie kilkudziesięciu. Z pewnością jest to ważna kwestia, którą warto ustalić. Przy większej odległości i krótkim czasie wynajmu, koszt podawany z transportem może ulec zwiększeniu.

W oferowanych przez firmy pakietach mogą znajdować się również usługi dodatkowe. W cenie znajdują się zdjęcia w nielimitowanej ilości, drukowanej dla każdego gościa. Firma może także zapewniać galerię internetową oraz animatora, który dodatkowo urozmaici radość z zabawy. Cennik 2022 może także zawierać darmowy pendrive ze wszystkimi wykonanymi zdjęciami, jednak nie jest to standardem. W wielu przypadkach pendrive ze zdjęciami jest usługą dodatkowo płatną. Podobna sytuacja dotyczy księgi gości.

Fotobudka na wesele lub na imprezę okolicznościową może wykonywać zdjęcia z podpisem (np. datą ślubu i imionami młodych, datą urodzin itp). Tego typu usługa jest na ogół wliczona w ostateczny koszt wypożyczenia fotobudki. Firma może także zaoferować możliwość przedłużenia czasu za wynajem fotobudki. Jest to ciekawa opcja, która często przydaje się na wesele czy na inną dużą imprezę. Opcja przedłużenia czasu wykonywania zdjęć zwiększy koszt usługi, jednak da możliwość wykonania fotografii wszystkim gościom (jeśli okaże się, że fotobudka cieszy się dużym zainteresowaniem). Cena dodatkowych godzin wynajmu powinna zostać ustalona przed zamówieniem usługi.

Wypożyczenie fotobudki z transportem – cennik 2022

Ile kosztuje wypożyczenie fotobudki na 1 – 2 godziny

Omówiliśmy już podstawowe czynniki, które mogą wpływać na koszt wypożyczenia fotobudki na wesele lub imprezę okolicznościową. W kolejnym kroku możemy przybliżyć uśredniony cennik 2022. Ostateczna cena może zależeć od lokalizacji oraz pory roku. Cenniki obowiązujące w szczycie sezonu letniego okazują się odczuwalnie wyższe od kosztów, które trzeba ponieść w okresie zimowym.

Ile kosztuje wypożyczenie fotobudki na jedną godzinę? Jest to najtańsza usługa, którą możemy odnaleźć w profesjonalnych firmach. Średnia cena za wypożyczenie fotobudki na godzinę (wraz z osobą obsługującą) wynosi około 400,00 – 800,00 zł. W kosztach na ogół znajduje się usługa z transportem do 15 – 30 km. Koszt transportu fotobudki na imprezę zorganizowaną w większej odległości jest na ogół ustalany w sposób indywidualny.

Kolejną interesującą opcją jest wynajem fotobudki na dwie godziny. Cena za wypożyczenie sprzętu wraz z operatorem (zdjęcia w nielimitowanej ilości) wynosi około 600,00 – 900,00 zł. Stawka jest na ogół ustalona wraz z transportem fotobudki w odległości 20 – 40 km.

Fotobudka na wesele lub imprezę okolicznościową może cieszyć się dużym powodzeniem. Jeśli nie wszyscy goście zdążyli zrobić sobie zdjęcia, można przedłużyć czas wynajmu. Wiąże się to z dodatkową opłatą. Ile kosztuje każda kolejna godzina wynajmu fotobudki? Średni koszt każdej kolejnej godziny fotobudki wraz z operatorem to wydatek rzędu 150,00 – 280,00 zł. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje fotobudka? Uśredniony cennik 2022. Aktualizacja cen: 06-12-2022 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Fotobudka – wypożyczenie na 1 godzinę

400,00 zł

800,00 zł

Fotobudka – wynajem dwugodzinny

600,00 zł

900,00 zł

Dodatkowa godzina

150,00 zł

280,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Fotobudka – cennik za wynajem 3 – 4 godziny

Osoby chcące wynająć fotobudkę na imprezę z większą ilością gości, mogą skorzystać z wynajmu na trzy, cztery godziny. Takie rozwiązanie daje możliwość zrobienia wielu efektownych zdjęć. Ile kosztuje wynajem fotobudki na większą liczbę godzin?

Naszym pierwszym przykładem jest średnia cena za wynajem trzygodzinny. Orientacyjna cena usługi z transportem wynosi 800,00 – 1 100,00 zł. Warto tutaj zaznaczyć, iż w wielu miastach znajdziemy zarówno nieco tańsze, jak i droższe oferty.

Średnia cena wynajmu trwającego 4 godziny przeważnie zamyka się w kwocie 900,00 do 1 300,00 zł. Każda kolejna godzina ponad zamówioną kosztuje dodatkowe 150,00 – 280,00 zł. W przypadku wyboru tej opcji wynajmu, w cenie na ogół znajduje się księga gości, a często również pendrive ze zdjęciami. Usługa wynajmu trwającego ponad 4 godziny przeważnie zostaje wyceniana indywidualnie. Poniżej prezentujemy tabelaryczny, poglądowy cennik 2022.

Fotobudka – średni koszt wynajmu na trzy, cztery godziny. Aktualizacja cen: 06-12-2022 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Fotobudka – wynajem na 3 godziny

800,00 zł

1 100,00 zł

Fotobudka – wynajem na 4 godziny

900,00 zł

1 300,00 zł

Wynajem ponad 4 godziny

Wycena indywidualna

Źródło: opracowanie własne

ikona podziel się Przekaż dalej