Wódka na wesele – ale która?

Wielu przyszłych nowożeńców zastanawia się, która wódka weselna będzie najlepsza. Branża alkoholowa jest tak zróżnicowana, że każdy znajdzie coś dla siebie. Najlepsza wódka na wesele pochodzi ze sprawdzonego źródła, posiada dobry smak oraz elegancki design butelki, który pozwoli podkreślić podniosłość chwili. W Internecie możemy odnaleźć wiele rankingów, które pomogą w dokonaniu trafnego wyboru.

Dobre opinie posiadają alkohole znanych marek. Będzie to chociażby Pan Tadeusz. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych trunków, spotykanych na polskich stołach weselnych. Dobre opinie posiada także Absolut, Wyborowa czy Stock. W rankingach odnajdziemy także takie alkohole jak Żołądkowa Gorzka, Żubrówka czy Stumbras.

Na ostateczną decyzję wpłyną nie tylko opinie, ale i cena za butelkę. Dlatego warto porównać ofertę sprzedaży. Różnice w cenach jednostkowych nie wydają się zbyt duże, jednak nabierają znaczenia przy większych zakupach alkoholu weselnego.

Najlepsza wódka na wesele musi spodobać się gościom. Dlatego dobrym pomysłem będzie podpytanie wśród znajomych i rodziny. Dzięki temu dowiemy się, który trunek sprawdził się na organizowanych wcześniej, rodzinnych uroczystościach biesiadnych.

Gdzie kupić wódkę weselną?

Wódka weselna będzie dostępna w wielu lokalnych sklepach. W niektórych z nich możemy liczyć na ceny hurtowe. Przed dokonaniem zakupu warto poznać opinie o danym sprzedawcy, dobrą praktyką będzie też upewnienie się o możliwości zwrotu nadwyżki zakupionego alkoholu. Dobra hurtownia pozwoli na zakup większej ilości trunku i zwrócenie nadmiaru po zakończeniu uroczystości. Dzięki temu nie narażamy się na niepotrzebne koszty.

Hurtownia czy duży sklep zazwyczaj są w stanie zaproponować najniższe ceny alkoholu. Ceny hurtowe niejednokrotnie okazują się znacznie niższe niż cena w niewielkim, lokalnym sklepie. Jednak nie zawsze jest to obowiązująca reguła. Dlatego upewnijmy się ile kosztuje wódka na wesele w danej okolicy.

Wódka weselna może być też czasem dostępna w cenach promocyjnych. Jest to dobry sposób na poczynienie odczuwalnych oszczędności. Duże sklepy obniżają czasem ceny za wina i wódki (na przykład Absolut, Pan Tadeusz, Wyborowa czy Stock). Trunki alkoholowe nie wymagają zakupu bezpośrednio przed weselem, dzięki czemu możemy skorzystać z okazyjnych promocji. Wódka weselna zakupiona w wyprzedaży nie odbiega jakością od tej, która jest dostępna w standardowych przedziałach cenowych.

Ile kosztuje najlepsza wódka na wesele? Sprawdzamy ceny 2024

Każda hurtownia czy sklep detaliczny mogą przedstawiać nieco odmienne stawki za zakup wybranych alkoholi. Dlatego poniżej przybliżymy stawki w tak zwanych widełkach cenowych.

  • Wyborowa – modna wódka na wesele, dodatkowa w atrakcyjnych przedziałach cenowych. Wódka wyborowa posiada dobre opinie, a jej ceny hurtowe wynoszą około 20,00 – 23,00 zł za butelkę 0,5 litra.
  • Stock Prestige – kolejna uznawana wódka na wesele, dostępna w bardzo atrakcyjnych cenach. Średnia cena za 0,5 litrową butelkę Stock Prestige wynosi 20,00 – 22,00 zł. Warto przy tym pamiętać, iż jest to alkohol posiadający dobre opinie.
  • Pan Tadeusz – w opinii niektórych internautów najlepsza wódka na wesele. Alkohol w eleganckiej butelce, posiadający dobre opinie. Ceny hurtowe wahają się w przedziale 20,00 – 24,00 zł za butelkę. Pan Tadeusz jest też dostępny w wielu większych sklepach, w których organizowane są cykliczne promocje na wyroby alkoholowe.
  • Absolut – to dość popularna wódka na wesele, która zdobywa przychylne opinie. Cena za butelkę o pojemności 0,5 litra waha się w przedziale 26,50 – 28,00 zł. Są to ceny hurtowe, stawka za Absolut w lokalnych sklepach może okazać się nieco wyższa.
  • Stumbras Centenary – popularna wódka na wesele z nieco wyższej półki cenowej. Posiada dobre opinie i posiada ją każda hurtownia z wyrobami alkoholowymi. Ceny za półlitrową butelkę Stumbas Centenary wynoszą około 24,00 – 27,00 zł.
  • Finlandia – popularna wódka na wesele, a dodatkowo posiadająca bardzo dobre opinie. Ceny hurtowe wynoszą około 26,00 – 28,00 zł. Według niektórych rankingów jest to najlepsza wódka na wesele.
  • Baczewski – mniej popularna wódka na wesele. Posiada przychylne opinie, jednak cena zakupu okazuje się nieco wyższa. Hurtownia zaproponuje nam ceny około 30,00 – 34,00 zł za butelkę 0,5 l.
  • Ostoya – następny alkohol z nieco wyższej półki cenowej. Ostoya posiada przychylne opinie i jest chętnie wybierana na wesela. Cena za butelkę 0,5 l wynosi około 33,00 – 36,00 zł. Mniejsze, lokalne sklepy alkoholowe mogą mieć problemy z dostępnością tego trunku.

Powyżej zaprezentowaliśmy poglądowe ceny alkoholu weselnego wraz z podatkiem. Są to ceny hurtowe. Warto pamiętać, że stawka jednostkowa może okazać się nieco wyższa. Hurtownia określa minimalne ilości zakupionego towaru. Z reguły jest to od 40 do 80 sztuk. Przy mniejszym zamówieniu należy dodać cenę około 1 zł do każdej butelki.

Omawiając ceny alkoholi, warto pamiętać, iż cenniki hurtowni ulegają nieustannym wahaniom. Dlatego dobrą praktyką jest kontrolowanie stawek na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością. Pozwoli to na skorzystanie z najatrakcyjniejszej oferty sprzedaży, a co za tym idzie, na poczynienie dodatkowych oszczędności.

ikona podziel się Przekaż dalej