Na czym polega mikrodermabrazja i kiedy warto ją wykonać?

Kontrolowany mikropeeling lub innymi słowy zabieg mikrodermabrazji polega na ścieraniu naskórka na odpowiednią głębokość. Procedurę wykonuje się za pomocą specjalnej głowicy peelingującej z zakończeniem diamentowym lub korundowym. Mikrodermabrazja umożliwia precyzyjne ścieranie kolejnych warstw naskórka. Głębokość ścierania jest uzależniona od specyfiki skóry i pożądanego efektu zabiegu.

Mikrodermabrazja twarzy jest szczególnie polecana dla osób z problemami skórnymi. Głównym wskazaniem jest tutaj występowanie przebarwień skórnych. Zabieg mikrodermabrazji wykonuje się także w przypadku skóry o poszarzałym kolorycie, ze skłonnością do zmarszczek lub ze zmianami wywołanymi trądzikiem. Mikrodermabrazja pozwala na regenerację skóry i pobudzenie jej do odnowy. W efekcie twarz i dekolt mogą być widocznie odmłodzone, a jednocześnie pozbawione nieestetycznych zmian skórnych.

Mikrodermabrazja diamentowa, a może korundowa lub tlenowa?

Zabieg mikrodermabrazji można wykonać na kilka sposobów. Wybór metody może wpłynąć na koszt zabiegu, a także na uzyskanie optymalnych efektów wygładzenia skóry. Do wyboru pozostaje mikrodermabrazja diamentowa, korundowa, a także tlenowa.

  • Mikrodermabrazja diamentowa – jak sama nazwa wskazuje, zabieg mikrodermabrazji wykorzystuje urządzenie z głowicą diamentową (stosuje się tutaj diament sztuczny bądź naturalny). Zabieg jest szczególnie polecany dla wrażliwej i delikatnej skóry. Zaletą jest bezbolesność oraz brak pyłu, którego obecność mogłaby niekorzystnie działać na alergików. Co równie ważne, mikrodermabrazja diamentowa jest bardzo delikatnym zabiegiem, a zaczerwienienie skóry peelingu znika już po kilku godzinach.
  • Mikrodermabrazja kordunowa – w tej metodzie wykorzystuje się tlenek glinu (kordun), który skutecznie złuszcza naskórek. Zabieg pozwala na wykonanie głębokiego peelingu i nie powinien być przeprowadzany na delikatnej skórze. Metoda będzie za to skuteczna w celu walki z rozszerzonymi porami lub rozstępami. Zabieg mikrodermabrazji kordunowej jest bardziej inwazyjny, dlatego zaczerwienienie skóry może utrzymywać się przez kilka dni.
  • Mikrodermabrazja wodno tlenowa – zabieg nie wykorzystuje żadnych głowic ścierających. Dermabrazja tlenowa polega na złuszczeniu skóry za pomocą wydmuchiwanego powietrza z dodatkiem soli fizjologicznej. Metoda pozwana na delikatne złuszczenie naskórka i może być wykorzystana przy skórze wrażliwej. Wykorzystanie tlenu pod ciśnieniem pozwala na odblokowanie porów, poprawę ogólnego stanu skóry oraz poprawienie jej ukrwienia.

Cena mikrodermabrazji. Przybliżony cennik wybranych usług

Cena mikrodermabrazji będzie uzależniona od kilku kluczowych czynników. Pierwszą jest wybór metody zabiegu, z kole drugim, obszar ciała. Największą popularnością cieszy się mikrodermabrazja twarzy, za którą zapłacimy średnio 120 – 250 zł. Zabieg można także przeprowadzić na twarzy oraz dekolcie, co wiąże się z wydatkiem średnio 200 – 300 zł.

Cennik wykonania zabiegu na większym obszarze ciała może być nieco wyższy. Dobrym przykładem okazuje się mikrodermabrazja pleców, za którą zapłacimy średnio 200 – 650 zł. Nieco tańszy okazuje się zabieg na uda i pośladki. Średni cennik tego typu usługi (najczęściej wykorzystywana jest tu mikrodermabrazja diamentowa) wynosi około 200 – 400 zł.

W gabinetach można także wykonać mikrodermabrazję pośladków lub zabieg dermabrazji na brzuchu. Ceny okazują się tu bardzo zbliżone. Mikrodermabrazja pośladków kosztuje średnio 100 – 200 zł za jeden zabieg. Z kolei mikrodermabrazja brzucha to koszt około 150 – 250 zł.

Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie cen. Są to uśrednione koszty przeprowadzenia jednego zabiegu. Warto zauważyć, że pełna kuracja skóry polega na wykonaniu kilku zabiegów, które następują w odpowiednich odstępach czasowych. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Cennik mikrodermabrazji. Średnie ceny zabiegu. Aktualizacja: 17-09-2021

Średni koszt zabiegu od

Średni koszt zabiegu do

Mikrodermabrazja twarzy

120,00 zł

250,00 zł

Mikrodermabrazja twarzy i dekoltu

200,00 zł

300,00 zł

Mikrodermabrazja pleców

200,00 zł

650,00 zł

Mikrodermabrazja pośladków

100,00 zł

200,00 zł

Mikrodermabrazja pośladków i ud

200,00 zł

400,00 zł

Mikrodermabrazja brzucha

150,00 zł

250,00 zł

Zaprezentowany powyżej cennik zabiegów ma charakter orientacyjny. Koszt usługi wykonanej w lokalnym gabinecie może się nieznacznie różnić. Cena mikrodermabrazji jest w dużym stopniu uzależniona od lokalizacji oraz renomy gabinetu. Różnice w kosztach usługi pomiędzy gabinetami ulokowanymi w centrach dużych miast oraz w niewielkich miejscowościach niejednokrotnie przekraczają kilkanaście procent. Różnice w cennikach usług można także zaobserwować pomiędzy poszczególnymi regionami Polski.

ikona podziel się Przekaż dalej