Makijaż permanentny brwi – metoda piórkowa i inne

Cena za makijaż permanentny jest w dużym stopniu uzależniona od metody wykonania. W każdym przypadku chodzi o wyregulowanie brwi, podkreślenie ich kształtu i zagęszczenie. Zabieg wykonuje się w gabinetach kosmetycznych. Metoda polega na wprowadzeniu specjalnego barwnika pomiędzy naskórkiem a skórą właściwą. Efekt idealnych, gęstych brwi utrzymuje się do dwóch lat, co znacząco ułatwia codzienne wykonywanie makijażu.

Zanim omówimy poglądowy cennik za makijaż permanentny brwi, powinniśmy najpierw wyszczególnić podstawowe metody wykonywania tego zabiegu. W gabinetach kosmetycznych stosuje się takie metody jak:

Metoda piórkowa – Metoda piórkowa cieszy się największą popularnością i bardzo dobrze imituje naturalne brwi. Jej atutem jest trwałość oraz możliwość uzyskania najbardziej naturalnego, delikatnego efektu. Metoda piórkowa, jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się specjalne piórko, które nadaje kształt włosków. Jednym z minusów tego zabiegu jest większa inwazyjność. Piórko musi wkłuć się głębiej w skórę, a przez to zabieg może być bardziej bolesny.

Brwi pudrowe – to kolejna metoda na efektowny makijaż permanentny brwi. Metoda polega na wprowadzenie pigmentu bardzo płytko, tuż pod powierzchnią naskórka. Efektem jest uzyskanie delikatnego koloru, jednak bez efektu stopniowania. Brwi pudrowe zaleca się w przypadku występowania delikatnych włosków, które nie tworzą wyrazistego łuku.

Metoda klasyczna – czyli, innymi słowy, metoda cieniowania. Makijaż permanentny brwi polega tutaj na zabarwieniu naturalnego łuku brwiowego. Ma to na celu uzyskanie efektu zagęszczenia oraz uzyskanie idealnego kształtu. Metoda klasyczna pozwala na uzyskanie lekkiego zabarwienia na skórze, który posiada efekt stopniowania i wygląda bardziej naturalnie. Metoda cieniowania, czy, innymi słowy, metoda klasyczna cieszy się bardzo dużą popularnością i dużą uniwersalnością.

Makijaż permanentny brwi metodą ombree – zabieg polega na wprowadzenie pigmentu tuż pod naskórek. Co istotne, pigment posiada zróżnicowane natężenie koloru, co pozwala na uzyskanie efektu stopniowania. Brwi są jaśniejsze od nasady i ciemniejsze na końcówkach. Na górnej krawędzi brwi stosuje się delikatne rozmycie, w celu uzyskania naturalnego efektu.

Korekta makijażu permanentnego. Co daje? Czy trzeba ją wykonać?

Korekta brwi permanentnych to podstawowy zabieg, który może pomóc w uzyskaniu idealnego efektu. Pierwsze wykonanie makijażu to zabieg podstawowy, po którym może następować zabieg korygujący. Sama korekta brwi permanentnych nie jest skomplikowana i może pomóc w sytuacji, gdy makijaż po pierwszym zabiegu wydaje się zbyt mocny lub za bardzo delikatny.

Warto zauważyć, że korekta brwi permanentnych nie jest zabiegiem obowiązkowym. Idealnie wykonane brwi pudrowe czy zabieg metodą piórkową może spełnić oczekiwania już po pierwszym zabiegu. Korekta ma na celu doprecyzowanie efektu i dopasowanie go do indywidualnych oczekiwań.

Koszt zabiegu korygującego będzie bardzo zróżnicowany. Niektóre gabinety ustalają cennik w sposób indywidualny, inne wliczają koszt zabiegu korygującego do kosztów wykonania makijażu permanentnego. Zabieg korekcyjny warto wykonać po czterech do sześciu tygodni od wykonania zabiegu podstawowego. Zaleca się także, by korekta brwi permanentnych powinna zostać wykonana przez tą samą, doświadczoną linergistkę, co pozwoli na uzyskanie najlepszych efektów. Co ciekawe, sam zabieg korygujący może też pozytywnie wpłynąć na przedłużenie trwałości makijażu permanentnego.

Od czego zależą ceny brwi permanentnych?

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztują brwi permanentne, musimy najpierw wyszczególnić czynniki, które wpływają na cennik ich wykonania. Pierwszym czynnikiem okazuje się wybór odpowiedniej metody. Metoda piórkowa lub pudrowa na ogół generują odczuwalne różnice w kosztach wykonania. To samo dotyczy metody ombree oraz makijażu permanentnego wykonanego techniką klasyczną.

Na koszt wykonania makijażu permanentnego brwi z pewnością wpłynie także lokalizacja i renoma gabinetu kosmetycznego. Cennik gabinetów ulokowanych w centrach dużych miast jest na ogół odczuwalnie wyższy w porównaniu z cenami usług niewielkich gabinetów z mniejszych miejscowości. Różnice w kosztach mogą przekraczać kilkanaście procent. Dodatkowe rozróżnienie w kosztach wykonania usługi można obserwować pomiędzy województwami i regionami naszego kraju. Dlatego ceny brwi permanentnych okazują się mocno zróżnicowane.

Kobieta w lateksowych rękawiczkach wykonuje makijaż permanentny brwi, metoda piórkowa, pudrowa czy klasyczna, korekta brzwi permanentnych
Czy zabieg permanentnego makijażu brwi jest bolesny i jak się do niego przygotować, jaki gabinet wybrać

Z pewnością warto wybrać doświadczoną linergistkę, która profesjonalnie wykona makijaż permanentny. Ostateczny efekt zależy nie tylko od zastosowanej metody, ale głównie od doświadczenia i zdolności linergistki. Dlatego ceny brwi permanentnych nie powinny być jedynym czynnikiem, który bierzemy pod uwagę przy wyborze gabinetu. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Ile kosztują brwi permanentne? Poglądowy koszt usługi

Poniżej prezentujemy tabele z poglądowymi cenami wykonania popularnych zabiegów. Ile kosztują brwi pudrowe? Średnia cena głównego zabiegu waha się pomiędzy kwotą 700 – 1000 zł. Cena w niektórych gabinetach może przekraczać kwotę 1000 zł.

Drugą pozycją w naszej tabeli są brwi piórkowe. Uśredniony cennik wykonania jednego zabiegu waha się pomiędzy wartościami 600 – 900 zł. W podobnych kosztach można wykonać brwi metodą ombree, co na ogół kosztuje pomiędzy 600 – 1000 zł.

Ile kosztują brwi cieniowane? Metoda pozwala na uzyskanie bardzo naturalnego efektu i cieszy się niesłabnącą popularnością. Cena za brwi cieniowane wykonane przez doświadczoną linergistę kształtuje się w zakresie 600 – 1200 zł. Cennik najbardziej renomowanych gabinetów z pewnością okaże się nieco wyższy.

Na ostatniej pozycji naszego cennika znajduje się usługa wykonania kreski zagęszczającej linię rzęs. Zabieg nie jest czasochłonny, co wiąże się z atrakcyjniejszymi kosztami. Średnia cena usługi waha się w przedziale 400 – 600 zł.

Korekta brwi permanentnych po głównym zabiegu jest często wyceniana w sposób indywidualny. Cennik okazuje się bardzo zróżnicowany, dlatego warto omówić go z linergistką, u której wykonujemy podstawowy zabieg brwi permanentnych.

Ceny brwi permanentnych. Ile kosztują poszczególne metody?

Średnia cena od

Średnia cena do

Brwi pudrowe

700 zł

1 000 zł

Brwi piórkowe

600 zł

900 zł

Brwi ombree

600 zł

1 000 zł

Brwi cieniowane

600 zł

1 200 zł

Kreska zagęszczająca linię rzęs

400 zł

600 zł

Zaprezentowane powyżej ceny wykonania brwi permanentnych stanowią wartości poglądowe wraz z podatkiem VAT. Cennik usług wybranych gabinetów może się nieznacznie różnić, dlatego warto skontaktować się z lokalnymi gabinetami i dowiedzieć się, ile kosztują brwi permanentne, wykonane przy zastosowaniu wybranej techniki.

ikona podziel się Przekaż dalej