Keratynowanie włosów u fryzjera. Na czym polega trwałe prostowanie włosów keratyną?

Trwałe prostowanie włosów na całej głowie czy prostowanie grzywki jest polecane dla osób, które nie chcą tracić czasu na codzienną walkę z puszeniem lub elektryzowaniem fryzury. Tak zwane keratynowanie cieszy się coraz większą popularnością ze względu na swoją skuteczność oraz dodatkowe odżywianie włosów.

Usługę keratynowania wykonamy w zaciszu własnego domu lub u fryzjera. Drugie rozwiązanie pozwala na uzyskanie najlepszych, trwałych efektów. Zabieg polega na nakładaniu na włosy odpowiedniej ilości keratyny. Warto wiedzieć, że keratyna to białko stanowiące podstawowy budulec włosów. Podczas keratynowania stosuje się wysoką temperaturę, co pozwala na zamykanie łuski włosowej oraz uzupełnienie ubytków keratyny. W efekcie włosy stają się widocznie wygładzone, nawilżone i gładkie, a jednocześnie dobrze zregenerowane.

Keratynowanie włosów u fryzjera zajmuje około dwóch godzin. Prostowanie grzywki może przebiegać nieco szybciej. Trwałe prostowanie można także wykonać w domu przy użyciu odpowiednio dopasowanej linii kosmetyków. Domowe keratynowanie na ogół trwa przynajmniej dwa razy dłużej niż usługa u fryzjera.

Czy warto wykonać prostowanie włosów keratyną? Komu poleca się zabieg u fryzjera?

Prostowanie włosów keratyną nie jest nadmiernie skomplikowanym procesem i nadaje się do każdego typu włosów. Trwałe prostowanie pozwala na uzyskanie eleganckiego wygładzenia oraz odżywienia włosów od samej nasady.

Keratynowanie poleca się w szczególności w przypadku zniszczonych włosów bez połysku. W ich przypadku codzienne zabiegi prostownicą doprowadziłyby do pogłębienia problemu i dalszego osłabiania struktury. Trwałe prostowanie znacząco ułatwia codzienną pielęgnację włosów, a jednocześnie wpływa na poprawę ich jakości. Ciekawą usługą jest chociażby samo prostowanie grzywki, które poleca się na włosach puszących i kręconych. Trwałe prostowanie lub, innymi słowy, keratynowanie będzie także dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, które mają gęste zdrowe włosy, jednak nie chcą tracić czasu na regularne prostowanie niesfornych kosmyków.

Cena zabiegu u fryzjera nie jest nadmiernie wygórowana, a efekty mogą utrzymywać się kilka miesięcy. Co ciekawe, im częściej wykonuje się keratynowanie, tym dłużej utrzymują się jego efekty. Efekt po pierwszym zabiegu utrzymuje się przez około dwa do trzech miesięcy. Następnie należy wykonać ponowny zabieg, co wpłynie na wydłużenie efektu wygładzonych włosów. Kolejne, przeprowadzane regularnie zabiegi keratynowania włosów dają efekt na trzy do nawet sześciu miesięcy. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Cena keratynowego prostowania włosów. Cennik wizyty u fryzjera

Koszt za prostowanie włosów keratyną będzie uzależniony od kilku istotnych czynników. Pierwsza to indywidualny cennik u fryzjera. Najlepsze, renomowane gabinety fryzjerskie na ogół posiadają wyższy cennik usług niż gabinety początkujące. Różnice w kosztach usługi są widoczne także pomiędzy poszczególnymi regionami kraju.

Cena keratynowego prostowania włosów z pewnością będzie także uzależniona od ich długości. Im dłuższe włosy, tym wyższy koszt wykonania usługi. Warto przy tym zauważyć, że cena zabiegu będzie także uzależniona ilości włosów. Najtańszą opcją okazuje się prostowanie grzywki.

Jeden obrazek pokazuje kobietę z włosami zniszczonymi i zaplątami, na drugim obrazku kobieta ma idealnie proste i gładkie włosy, czy cena keratynowania zależy od długości włosów
Jak długo włosy pozostają proste po keratynowym prostowaniu włosów, keratynowe prostowanie zniszczonych włosów

Cennik za prostowanie grzywki w salonach fryzjerskich na ogół waha się wokół kwot 80 – 150 zł. Koszt prostowania włosów na całej głowie będzie odpowiednio wyższy. Cena zabiegu prostowania na włosach sięgających do brody to około 100 – 250 zł. Trwałe prostowanie włosów sięgających do ramion może już kosztować około 200 – 500 zł. Jeszcze wyższa będzie cena keratynowego prostowania włosów, które sięgają do linii stanika. Średnia cena takiego zabiegu waha się w przedziale 300 – 600 zł.

Najwyższa cena zabiegu dotyczy grubych, gęstych włosów sięgających za linię stanika. Cennik usługi może tu wynosić 400 do nawet 1000 zł w zależności od stawki konkretnego salonu fryzjerskiego. Poniżej znajduje się tabelaryczne zestawienie uśrednionych cen.

Cena keratynowego prostowania włosów. Aktualizacja kosztów wrzesień 2021

Średnia cena zabiegu od

Średnia cena zabiegu do

Keratynowe prostowanie grzywki

80 zł

150 zł

Prostowanie włosów sięgających do brody

100 zł

250 zł

Prostowanie włosów sięgających do ramion

200 zł

500 zł

Prostowanie włosów sięgających do linii stanika

300 zł

600 zł

Prostowanie włosów sięgających za linię stanika

400 zł

1000 zł

Zaprezentowana powyżej cena keratynowego prostowania włosów ma charakter poglądowy. Większość salonów fryzjerskich ustala ceny w sposób indywidualny. Cena zabiegu wykonanego na gęstych, grubych włosach na ogół okazuje się wyższa w porównaniu do kosztów prostowania włosów rzadszych.

Alternatywą dla keratynowania włosów w salonie jest samodzielne przeprowadzenie prostowania w domu. Takie działanie wiąże się z odczuwalną oszczędnością, bowiem kosmetyki do keratynowania włosów zakupimy za około 150 – 250 zł. Mankamentem jest natomiast duża czasochłonność zabiegu. Co więcej, w domu trudno jest osiągnąć efekty, które są widoczne po zabiegu u fryzjera. Trwałość domowego keratynowania włosów zależy od jakości zastosowanych kosmetyków oraz od poprawności ich wykorzystania.

ikona podziel się Przekaż dalej