Dieta pudełkowa – na czym polega, jakie posiada zalety i wady?

Jedzenie pudełkowe obejmuje całodzienne zapotrzebowanie organizmu na kalorie i składniki odżywcze. Dieta jest na ogół komponowana przez doświadczonego dietetyka, który ustala jej parametry do indywidualnego zapotrzebowania klienta.  Każdego dnia dieta pudełkowa obejmuje od 3 do 5 posiłków, podzielonych na określone pory dnia. Każdy posiłek jest zapakowany osobno, co ułatwia jedzenie poza miejscem zamieszkania.

Duża popularność diety pudełkowej sprawiła, że obecnie jest ona dostępna w każdym większym mieście. Jedzenie pudełkowe nie musi wiązać się wyłącznie z chęcią utraty wagi. Często jest to też sposób na poprawę jakości diety i dostosowanie jej do zapracowanego trybu życia. W ofercie sprzedaży znajduje się między innymi dieta pudełkowa z daniami wegetariańskimi, bezglutenowymi, jak i wysokobiałkowymi. Niektóre firmy specjalizują się w opracowywaniu diet dla osób aktywnych fizycznie, a także dla klientów, których celem jest uzyskanie optymalnej masy ciała.

Do niewątpliwych zalet diety pudełkowej należy łatwość nabycia posiłku i brak konieczności ich osobistego przygotowywania. Dieta pudełkowa pozwala także na walkę z nieprawidłowymi nawykami żywieniowymi, jednak nie ma walorów edukacyjnych. Jedzenie pudełkowe wymaga także odgrzewania, co dla niektórych osób może być dużym utrudnieniem. Do zalet tego rozwiązania należy możliwość dopasowania kaloryczności posiłków oraz fakt, że są one dostarczane pod drzwi naszego domu. Największym mankamentem może okazać się natomiast koszt cateringu dietetycznego. Ceny diety pudełkowej są mocno zróżnicowane, zależne od konkretnej lokalizacji, stawki firmy, a także od wybranej opcji. Jednak cennik wyżywienia na miesiąc na ogół okazuje się wydatkiem rzędu od półtora do dwóch tysięcy złotych.

Od czego zależą ceny diety pudełkowej?

Zanim omówimy ceny diety pudełkowej, powinniśmy najpierw wskazać czynniki, które wpływają na cennik ich zamówienia. Jedzenie pudełkowe możemy zamawiać jednorazowo, na tydzień lub na miesiąc. Wybór odpowiedniej opcji może wpłynąć na cennik usługi. Na ogół zamówienia na dłuższy czas są obejmowane przez dodatkowe rabaty, mające na celu zachęcić klientów do wykupienia dłuższego pakietu.

Ceny diety pudełkowej mogą być także uzależnione od wybranej opcji. Cennik jedzenia przygotowanego dla sportowca z pewnością będzie inny od cennika dla kobiety, której celem jest utrata masy ciała. Koszt cateringu dietetycznego może różnić się także w oparciu o wybrane menu. Diety wegetariańskie i bezglutenowe mogą okazać się droższe niż standardowa dieta pudełkowa.

Nie bez znaczenia okazuje się także lokalizacja. Koszt cateringu dietetycznego w centrum dużego miasta może być odczuwalnie wyższy w porównaniu z cennikiem niewielkiej firmy na uboczu. Ceny w przeliczeniu na miesiąc lub na tydzień będą także uzależnione od renomy konkretnej firmy gastronomicznej. Obecnie w Internecie znajdziemy duże firmy, które działają na terenie całego kraju i cieszą się dość dużą popularnością.

Sprawdzamy koszt cateringu dietetycznego

Zanim ustalimy, ile kosztuje interesująca nas dieta pudełkowa, powinniśmy najpierw ustalić swoją kaloryczność. Niektóre firmy rozpoczynają diety od kaloryczności 1000 kcal, inne od 1250, a jeszcze inne od 1500 kcal. Zapotrzebowanie kaloryczne powinno być dopasowane do celu diety oraz indywidualnych parametrów każdej osoby.

Ile kosztuje dieta z pudełka. Dla przykładu, dieta Dash składająca się z 1250 kalorii kosztuje około 60 – 66 zł dziennie. Jest to koszt, który obejmuje od 4 do 5 posiłków dla jednej osoby. Ta sama dieta z kalorycznością 1750 kcal może już kosztować około 63 – 75 zł dziennie, czyli 1890 – 2250 zł (zakładając 30 dni w miesiącu).

Koszt cateringu dietetycznego przeprowadzonego według innych diet może okazać się dość zróżnicowany. Wyższe koszty na ogół generują posiłki specjalistyczne, na przykład dieta z niskim indeksem glikemicznym. Dzienny koszt wyżywienia dietą z kalorycznością 2000 kcal wynosi średnio 70 – 80 zł, czyli 2100 – 2400 zł w przeliczeniu na miesiąc. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Poniżej prezentujemy poglądowy cennik diety pudełkowej, podzielony według kaloryczności i wyboru diety. Ceny mają charakter poglądowy i mogą różnić się w zależności od wybranego punktu gastronomicznego. Kwoty obejmują jednodniowe wyżywienie za pomocą zbilansowanej diety pudełkowej. Cena zawiera od czterech do pięciu posiłków, przeznaczonych na jeden dzień.

Ile kosztuje dieta pudełkowa? Sprawdzamy średnie ceny wyżywienia na jeden dzień. Aktualizacja cen: 16-09-2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Dieta Dash 1250 kcal

60,00 zł

66,00 zł

Dieta Dash 1750 kcal

63,00 zł

75,00 zł

Dieta Fit 1250 kcal

60,00 zł

65,00 zł

Dieta Fit 1750 kcal

62,00 zł

70,00 zł

Dieta z niskim indeksem glikemicznym 1500 kcal

60,00 zł

70,00 zł

Dieta z niskim indeksem glikemicznym 2000 kcal

70,00 zł

80,00 zł

Dieta Vege 1250 kcal

55,00 zł

65,00 zł

Dieta Vege 1750 kcal

57,00 zł

70,00 zł

Dieta bezglutenowa 1500 kcal

65,00 zł

75,00 zł

Dieta wegańska 1500 kcal

55,00 zł

65,00 zł

Dieta ketogeniczna 1500 kcal

55,00 zł

65,00 zł

Dieta dla sportowców 2500 kcal

65,00 zł

75,00 zł

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 94,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły