Kalorie daniach McDonalds – popularne burgery i frytki z McDonalds

Frytki z McDonalds są grupą najpopularniejszych produktów. Możemy kupić je w zestawach lub osobno w wybranej wielkości opakowania. Do wyboru mamy frytki małe, średnie oraz duże. Małe frytki z McDonalds mają 231 kalorii. Paczka średnia to 330 kalorii. Największe frytki z McDonanalds posiadają 434 kalorie, co zaprezentujemy w poniższej tabeli.

Ile kalorii mają frytki z McDonalds?

Kalorie w porcji

Frytki z McDonalds (małe)

231 kcal

Frytki z McDonalds (średnie)

330 kcal

Frytki z McDonalds (duże)

434 kcal

Źródło: https://mcdonalds.pl

W drugiej tabeli prezentujemy średnie kalorie dla cheeseburgerów oraz popularnych kanapek. W menu McDonalds znajdziemy wiele godnych uwagi propozycji. Klasyczny hamburger posiada 253 kalorie, natomiast popularny cheeseburger z Maka 302 kalorie. Dużą popularnością cieszy się także znany Big Mac, który okazuje się dość kalorycznym posiłkiem. Klasyczny Big Mac posiada 526 kalorii, a porównywany do Big Maca Mc Royal 521 kalorii. Jeszcze więcej kalorii znajdziemy w WieśMacu z Maka, który zawiera 581 kalorii.

Popularny McChicken zawiera w sobie 427 kalorii. Najmniejsza kaloryczność dotyczy Jalapeño Burgerów. Jedna sztuka zawiera tylko 297 kalorie. Dla porównania, popularny Chikker zawiera w sobie 425 kalorie, a Red Chikker 339 kalorii.

W ofercie Maka znajduje się także McDouble, który zawiera 393 kalorie. Znacznie więcej, bo aż 761 kalorii znajdziemy w podwójnym McRoyalu. Wersja pikantna to 826 kalorii, z kolei podwójny WieśMac zawiera 934 kalorie. Nieco mniejsza kaloryczność dotyczy McWrappów. Klasyczny McWrap z chrupiącego kurczaka posiada 569 kalorii w porcji. Z kolei McWrap w wersji Bekon DeLuxe Chrupiący Kurczak zawiera 701 kalorii. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie kalorii w cheeseburgerach i kanapkach.

Cheeseburgery i kanapki z Maka. Kalorie w porcji

Kalorie w porcji

Hamburger

253 kcal

Cheeseburger

302 kcal

Big Mac®

526 kcal

McRoyal®

521 kcal

WieśMac®

581 kcal

McChicken®

427 kcal

Jalapeño Burger

297 kcal

Chikker®

425 kcal

Red Chikker

339 kcal

McDouble® 

393 kcal

Podwójny McRoyal®

761 kcal

Podwójny McRoyal® Pikantny

826 kcal

Podwójny WieśMac®

934 kcal

McWrap® Klasyczny Chrupiący Kurczak

569 kcal

McWrap® Bekon DeLuxe Chrupiący Kurczak

701 kcal

Źródło: https://mcdonalds.pl

Jednym z popularniejszych produktów sezonowych okazuje się kanapka drwala. Burger powrócił do sprzedaży pod koniec listopada 2021 roku i ponownie stał się hitem sprzedaży. Jednocześnie jest to jedna z najbardziej kalorycznych propozycji w menu sieci McDonalds. Najmniej kalorii zawiera Burger Drwala z kurczakiem. W jednej porcji znajdziemy 861 kalorii. Nieco więcej kalorii posiada Burger Drwala na Ostro, w którym znajduje się 887 kalorii. Wersja klasyczna to 894 kalorie. Najbardziej kaloryczną opcją typowych kanapek jest Burger Drwala z sosem żurawinowym. Ta propozycja w menu McDonalds zawiera 928 kalorii w jednej porcji. Podwójny Burger Drwala to wersja klasyczna z podwójnymi dodatkami. W kanapce podwójnej znajduje się około 1130 kalorii w jednej porcji.

Ile kalorii zawiera Burger Drwala?

Ile kalorii ma burger Drwala?

Burger Drwala Z Kurczakiem

861 kcal

Burger Drwala Klasyczny

894 kcal

Burger Drwala Z Żurawiną

928 kcal

Burger Drwala Na Ostro

887 kcal

Podwójny Burger Drwala

1130 kcal

Źródło: https://cdn.mcdonalds.pl/uploads/20211124095534/345394-mcdelivery-two-uber.pdf?openOutsideMcd=true

Sałatka, zestawy promocyjne i nuggetsy z Maka – zestawienie kalorii

Sałatka i sosy do sałatek z Maka

Jedzenie z McDonalds nie musi koniecznie oznaczać dużej porcji kalorii. W ofercie znajduje się sałatka, która w wersji klasycznej zawiera jedynie 39 kalorii. Nieco więcej, bo 323 kalorie w porcji posiada sałatka kurczak Premium.

Każda sałatka może być wzbogacona o smakowity sos. Klasyczna oliwa z oliwek posiada 150 kalorii w porcji, sos 1000 wysp dostarczy 83 kalorii, a sos winegret 187 kalorii w porcji. Sałatka może być także wzbogacona o niskokaloryczny sos jogurtowo-koperkowy o niskiej zawartości tłuszczu. Jest to opcja, która zawiera tylko 26 kalorii w porcji. Sprawdź także ten artykuł z aktualnym cennikiem McDonald.

Sałatka i sosy – kalorie dań z Maka

Kalorie w porcji

Sałatka

39 kcal

Sałatka Kurczak Premium

323 kcal

Oliwa z oliwek

150 kcal

Sos 1000 wysp

83 kcal

Sos winegret

187 kcal

Sos jogurtowo-koperkowy o niskiej zawartości tłuszczu

26 kcal

Źródło: https://mcdonalds.pl

Popularnym produktem z McDonalds są też nuggetsy, dostępne w kilku standardowych opakowaniach. Małe opakowanie zawiera 4 sztuki nuggetsów, co daje 176 kalorii w porcji. Większe nuggetsy z kurczaka zawierają 6 sztuk, co daje 268 kalorii. Jeszcze większe opakowanie (9 sztuk) zawiera 402 kalorie w porcji. Największe opakowanie (nuggetsy z kurczaka 20 szt.) zawierają w sumie 893 kalorie w porcji.

Nuggetsy z Maka – kalorie w porcji

Kalorie w porcji

Nuggetsy z kurczaka (4 szt.)

176 kcal

Nuggetsy z kurczaka (6 szt.)

268 kcal

Nuggetsy z kurczaka (9 szt.)

402 kcal

Nuggetsy z kurczaka (20 szt.)

893 kcal

Źródło: https://mcdonalds.pl

Happy Meal i zestawy promocyjne – ile kalorii posiadają popularne produkty z McDonalds?

Happy Meal to najpopularniejszy zestaw dla dzieci. Kaloryczność zestawu zależy od skomponowanego menu. W każdym Happy Mealu mamy trzy wybory. Wybór pierwszy dotyczy kanapki. W menu mamy tu cheeseburgera, hamburgera lub nuggetsy (małe opakowanie). Drugi wybór to małe frytki lub marcheweczki. W zestawie Happy Meal znajduje się także napój. Możemy wybrać sok jabłkowy, sok pomarańczowy, wodę mineralną, herbatę, napój gazowany, napój Lipton lub mały shake. Kaloryczność ostatniego z napojów jest uzależniona od wybranego wariantu smakowego. Poniżej prezentujemy zestawienie kalorii w poszczególnych składowych zestawu Happy Meal z Maka

Pracownik McDonalds obsługuje klienta McDrive, pracownik McDonalds trzyma wyciagniętą rękę z posiłkiem w stronę klienta, ile kalorii mają sałatki w McDonalds
Ile kalorii mają poszczególne zestawy w McDonalds, czyli porównanie ilości kalorii w produktach McDonalds
Zestawy happy Meal – kalorie w produktach

Kalorie w porcji

Wybór pierwszy

Cheeseburger

302 kcal

Hamburger

253 kcal

Nuggetsy (4 szt)

176 kcal

Wybór drugi

Małe frytki

231 kcal

Marcheweczki

35 kcal

Napój

Sok jabłkowy z zagęszczonego soku jabłkowego Cappy

42 kcal

Sok pomarańczowy z zagęszczonego soku pomarańczowego Cappy

43 kcal

Woda mineralna Kropla Beskidu

0 kcal

Mała herbata

0 kcal

Mały napój Coca Cola

106 kcal

Mały napój Sprite

23 kcal

Mały napój Fanta

106 kcal

Mały napój Lipton

45 kcal

Mały shake

Od 197 kcal

Dodatek

Kubuś mus truskawka

44 kcal

Jabłka

44 kcal

Źródło: https://mcdonalds.pl

W menu McDonalds znajdziemy także produkty promocyjne. Ich kaloryczność okazuje się dość zróżnicowana. Dla przykładu, Veggie Burger posiada 548 kalorii w porcji, z kolei Supreme Crispy Chicken Sweet&Spicy Burger zawiera 618 kalorii. Jeszcze więcej (629) kalorii znajdziemy w Supreme Crispy Chicken Sweet&Spicy McWrap®.

McDonalds posiada w swoim menu Supreme Crispy Chicken Tenders. Kaloryczność będzie uzależniona od wielkości wybranej porcji. Najmniejsza porcja Supreme Crispy Chicken Tenders zawiera 3 szt. Ich łączna kaloryczność to 360. Zestaw pięciu sztuk oznacza 601 kalorie. Z kolei 6 sztuk Supreme Crispy Chicken Tenders zawiera 721 kalorii.

Często wybieranym produktem promocyjnym są także kartofelki, które posiadają 326 kalorii w porcji. Do grupy popularnych produktów należy także zaliczyć Maestro. Najmniej kalorii zawiera Maestro Pesto Rosso (601 kcal). Nieco więcej znajdziemy w Maestro Grand Classic (686 kalorii). Najwięcej kalorii posiada Maestro Grilled Cheese z zawartością 756 kcal.

W sezonie letnim dużą atrakcją dla dzieci i dorosłych okazują się lody z Maka. W ofercie McDonalds znajdziemy kilka ciekawych propozycji. Są to lody o smaku waniliowym, o smaku słonego karmelu lub McFlurry. Dokładne zestawienie kalorii zależy od specyfiki wybranej polewy. W poniższej tabeli prezentujemy kalorie w każdej porcji produktu. W zestawieniu znajdują się także takie produkty jak shake o smaku malinowym, maliniada oraz ciasto malinowe.

Produkty promocyjne z Maka – kalorie

Kalorie w porcji

Veggie Burger

548 kcal

Supreme Crispy Chicken Sweet&Spicy Burger

618 kcal

Supreme Crispy Chicken Sweet&Spicy McWrap®

629 kcal

Supreme Crispy Chicken Tenders 3 szt.

360 kcal

Supreme Crispy Chicken Tenders 5 szt.

601 kcal

Supreme Crispy Chicken Tenders 6 szt.

721 kcal

Kartofelki

326 kcal

Maestro Grand Classic

686 kcal

Maestro Grilled Cheese

756 kcal

Maestro Pesto Rosso

601 kcal

Lody o smaku waniliowym z polewą malinową w kubku plastikowym

238 kcal

Lody o smaku waniliowym z polewą malinową w waflu

265 kcal

Lody o smaku słonego karmelu z polewą malinową w kubku plastikowym

239 kcal

Lody o smaku słonego karmelu z polewą malinową w waflu

267 kcal

McFlurry® o smaku waniliowym z polewą malinową i białą czekoladą

367 kcal

McFlurry® o smaku słonego karmelu z polewą malinową i białą czekoladą

369 kcal

Shake o smaku malinowym

401 kcal

Maliniada

96 kcal

Ciastko malinowe

227 kcal

Źródło: https://mcdonalds.pl

Ile kalorii zawierają desery z McDonalds?

Popularny Big Mac, sezonowa kanapka drwala czy zestawy Happy Meal to jedynie niewielka część oferty McDonalds. Ciekawostką są także popularne desery, wśród których na szczególną uwagę zasługują lody. W ofercie Maka znajdziemy między innymi lody o smaku waniliowym w plastikowym kubeczku. Porcja lodów z polewą czekoladową posiada 278 kalorii, z kolei porcja z polewą truskawkową 227 kalorii. Najwięcej kalorii posiadają lody waniliowe z polewą karmelową (286 kalorii).

W menu znajdziemy także lody o smaku waniliowym w waflu. Opcja z polewą czekoladową zawiera 403 kalorie, lody waniliowe w waflu i z polewą smaku truskawkowym zawierają 351 kalorii, z kolei z polewą karmelową 412 kalorii.

Na uwagę zasługują także lody o smaku słonego karmelu, dostępne w kubku plastikowym. Produkt z polewą czekoladową zawiera 280 kalorii w porcji. Kubeczek lodów z polewą truskawkową zawiera 230 kalorii. Najwięcej kalorii, bo aż 290 posiadają lody w kubeczku z polewą o smaku karmelowym. Porcja lodów w waflu posiada średnio o 27 kalorii więcej.

Wśród popularnych deserów znajdziemy także McFlurry. Kalorie w jednej porcji McFlurry zależą od wybranej wersji smakowej. Dużą popularnością cieszą się także shake o smaku waniliowym, truskawkowym oraz czekoladowym. Poniżej prezentujemy poglądowe kalorie w jednej porcji produktu.

Kalorie w deserach z Maka

Kalorie w porcji

Lody o smaku waniliowym w kubku plastikowym:

z polewą o smaku czekoladowym

278 kcal

z polewą o smaku truskawkowym

227 kcal

z polewą o smaku karmelowym

286 kcal

Lody o smaku waniliowym w waflu:

z polewą o smaku czekoladowym

403 kcal

z polewą o smaku truskawkowym

351 kcal

z polewą o smaku karmelowym

412 kcal

Lody o smaku słonego karmelu w kubku plastikowym:

z polewą o smaku czekoladowym

280 kcal

z polewą o smaku truskawkowym

230 kcal

z polewą o smaku karmelowym

290 kcal

Lody o smaku słonego karmelu w waflu:

z polewą o smaku czekoladowym

308 kcal

z polewą o smaku truskawkowym

257 kcal

z polewą o smaku karmelowym

317 kcal

McFlurry® Lion® o smaku waniliowym

274 kcal

McFlurry® Lion® o smaku waniliowym z polewą o smaku czekoladowym

400 kcal

McFlurry® Lion® o smaku waniliowym z polewą o smaku truskawkowym

347 kcal

McFlurry® Lion® o smaku waniliowym z polewą o smaku karmelowym

409 kcal

McFlurry® Kit Kat® o smaku waniliowym

299 kcal

McFlurry® Kit Kat® o smaku waniliowym z

polewą o smaku czekoladowym

434 kcal

McFlurry® Kit Kat® o smaku waniliowym z polewą o smaku karmelowym

433 kcal

McFlurry® Kit Kat® o smaku waniliowym z polewą o smaku truskawkowym

372 kcal

Shake o smaku czekoladowym mały

203 kcal

Shake o smaku czekoladowym duży

326 kcal

Shake o smaku waniliowym mały

196 kcal

Shake o smaku waniliowym duży

313 kcal

Shake o smaku truskawkowym mały

197 kcal

Shake o smaku truskawkowym duży

316 kcal

Ciastko jabłkowe

228 kcal

Źródło: https://mcdonalds.pl

ikona podziel się Przekaż dalej