Blefaroplastyka powiek górnych lub dolnych. Wskazania do zabiegu, przeciwwskazania

Zanim ustalimy, ile kosztuje plastyka powiek, określimy możliwości, wskazania oraz przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu. Blefaroplastyka pozwala wyeliminować problem z opadającymi powiekami. Laserowa korekta na opadające powieki znacząco zmniejsza zmarszczki i problemy wiotkiej skóry. Plastyka powiek górnych jest też zalecana dla osób borykających się z nadmiarem skóry, przepuklinami tłuszczowymi i nadmiernie opadającymi powiekami. Co istotne, korekta laserowa może zwiększyć pole widzenia u niektórych pacjentów.

Laserowa plastyka powiek ma także inne wskazania. Jest to między innymi występowanie nieestetycznych brodawek lub włókniaków. Wskazaniem do zabiegu jest także występowanie blizn potrądzikowych. Warto zauważyć, że zabieg jest niemal bezinwazyjny i może trwać zaledwie godzinę.

Plastyka powiek nie wymaga rozcinania skóry, a powieki nie krwawią. Pomimo tego zabieg posiada także pewne przeciwwskazania. Blefaroplastyka nie jest polecana dla osób cierpiących na choroby serca ani na cukrzyce. Przeciwwskazaniem do zabiegu są także choroby nowotworowe, choroby układu krążenia oraz choroby oczu. Z zabiegu nie powinny korzystać kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Ważnym przeciwwskazaniem są też choroby tarczycy, choroby psychosomatyczne oraz choroby układu nerwowego.

Korekta powiek górnych lub dolnych – jakie czynniki mogą wpływać na cennik zabiegu?

Plastyka powiek zostaje poprzedzona konsultacją lekarską. Podczas wizyty lekarz ocenia możliwość przeprowadzenia zabiegu, zaleca ewentualne, dodatkowe badania i kwalifikuje do wykonania blefaroplastyki. Cena konsultacji to pierwszy wydatek, który musimy ponieść przed korektą.

Znacznie większym wydatkiem okaże się sama cena plastyki powiek górnych lub dolnych. Zabieg można wykonać w wielu specjalistycznych klinikach, które dysponują nowoczesnym sprzętem. Cennik będzie uzależniony od specyfiki i rozległości zabiegu. Ostateczna cena na ogół zostaje ustalona w sposób indywidualny.

Od czego zależy koszt wykonania zabiegu blefaroplastyki? Cennik zabiegu z pewnością będzie uzależniony od lokalizacji danej kliniki. Istnieją widoczne różnice pomiędzy cennikami klinik działających w różnych regionach naszego kraju. Ostateczna cena zabiegu będzie także uzależniona od ilości powiek poddanych korekcie. Klinika może przeprowadzić zabieg dwóch powiek górnych lub dolnych. Laserowa korekta może także obejmować jedną powiekę, co wiąże się z mniejszymi cenami.

Zanim ustalimy, ile kosztuje blefaroplastyka, wskażemy także na kolejny bardzo istotny aspekt. Cennik zabiegu będzie uzależniony od rodzaju podanego pacjentowi znieczulenia. Plastyka powiek na ogół odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Niektóre kliniki umożliwiają także przeprowadzenie plastyki w znieczuleniu ogólnym. Cena zabiegu przeprowadzonego pod narkozą może być nawet dwukrotnie wyższa w porównaniu do stawki za zabieg w znieczuleniu miejscowym. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje blefaroplastyka? Ustalamy średni cennik zabiegu

Wiemy już, na czym polega blefaroplastyka i jakie są wskazania oraz przeciwwskazania do jej wykonania. Ustaliliśmy także podstawowe zmienne, mogące wpływać na cennik zabiegu w klinice. Ile kosztuje plastyka powiek? Cena korekcji powiek górnych lub powiek dolnych okazuje się mocno zróżnicowana.

Blefaroplastyka dwóch powiek górnych to wydatek minimum 4 500 zł. W owych cenach można wykonać zabieg w znieczuleniu miejscowym. Laserowa korekta powiek górnych w znieczuleniu ogólnym może okazać się odczuwalnie droższa. Cennik niektórych klinik wskazuje na wartość około 8 000 zł. W niektórych przypadkach cena laserowej korekcji powiek górnych zostaje wyceniona jeszcze drożej.

Ile kosztuje plastyka powiek dolnych? W tym przypadku zabieg na opadające powieki jest zbliżony do cennika korekty powiek górnych. Średnia cena zabiegu w znieczuleniu miejscowym rozpoczyna się od kwoty około 4 000 zł. W niektórych przypadkach korekta może kosztować około 8 500 zł. Jest to cena obejmująca dwie powieki dolne.

Warto zauważyć, że laserowa korekta może zostać wykonana tylko na jednej powiece. Taki zabieg odznacza się atrakcyjniejszym cennikiem. Zabieg na opadające powieki przeprowadzony na jednej powiece górnej będzie kosztował około 2 500 – 4 000 zł. Z kolei plastyka powiek dolnych (jedna powieka) w znieczuleniu miejscowym będzie wydatkiem rzędu około 3 000 – 5 000 zł. Poniżej prezentujemy poglądowy cennik w formie tabelarycznej.

Ile kosztuje zabieg na opadające powieki? Aktualizacja cennika: 27-02-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Blefaroplastyka powiek górnych (dwie powieki)

4 500,00 zł

8 000,00 zł

Blefaroplastyka jednej powieki górnej

2 500,00 zł

4 000,00 zł

Blefaroplastyka powiek dolnych (dwie powieki)

4 000,00 zł

8 500,00 zł

Blefaroplastyka jednej powieki dolnej

3 000,00 zł

5 000,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik zawiera wartości poglądowe i nie stanowi oferty handlowej. Ceny obowiązujące w niektórych klinikach mogą się odczuwalnie różnić. Ostateczna cena zabiegu zostaje ustalona w indywidualnym kontakcie z pacjentem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 0,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły