Ile kosztuje wynajem kontenerów na odpady budowlane?

Wynajęcie dedykowanego pojemnika na gruz będzie opłacalne tylko wtedy, gdy uda się całkowicie wykorzystać jego kubaturę. Zamawiając kontener na odpady warto skonsultować swój wybór z pracownikiem firmy świadczącej taką usługę - udzieli on niezbędnego wsparcia technicznego, a więc pozwoli prawidłowo dobrać gabaryty i doradzi najbardziej optymalny sposób transportu. Niestety nie w każde miejsce może wjechać specjalistyczny samochód ciężarowy, zapewniający bezpieczny rozładunek i załadunek.

Cena usługi jest w dużej mierze zależna od odległości, na jaką trzeba będzie przewieźć złom — wynajem kontenerów na odpady budowlane (sprawdź na: zlomnica.pl) kosztuje więc mniej, jeśli zdecydujemy się na współpracę z firmą w najbliższej okolicy. Należy też zwrócić uwagę na rodzaj oddawanych śmieci — pozbywając się substancji niebezpiecznych, trzeba będzie dodatkowo zapłacić za ich skomplikowaną utylizację. Kontener na odpady wysokiego ryzyka musi być również odpowiednio zabezpieczony i zapewniać dodatkową szczelność, aby jego zawartość nie przedostała się do otoczenia. Kluczowym czynnikiem wpływającym na koszt jest jeszcze długość wynajmu — im dłużej chcemy przetrzymać pojemnik na swojej posesji lub placu budowy, tym bardziej wzrośnie cena usługi.

Czy kontener na odpady zmieszane to opłacalny wybór?

Segregacja śmieci i resztek z pewnością nie należy do najprzyjemniejszych czynności, dlatego w pierwszym momencie wiele osób rozważa wyrzucenie wszystkiego do jednego pojemnika. Niestety odbiór odpadów zmieszanych jest zwykle dużo droższą usługą — finalnie jego zawartość i tak musi zostać sprawdzona i odpowiednio sklasyfikowana przez pracowników sortowni, więc koszt ich robocizny zostaje uwzględniony w cenie. Wynajem kontenerów na odpady budowlane zmieszane zaleca się jedynie w przypadku, gdy brakuje czasu i zasobów na samodzielne segregowanie resztek, lub jest to niemożliwe ze względu na gabaryty utylizowanego złomu. Podzielenie śmieci na frakcje zawsze kosztuje trochę pracy, ale część odpadów można oddać nawet zupełnie za darmo w lokalnym Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który zwykle jest dostępny na terenie gminy w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania.

ikona podziel się Przekaż dalej