Usuwanie zębów pod narkozą - jak wygląda taki zabieg stomatologiczny, jakie są wskazania i ile zębów można wyrwać?

Leczenie bądź wyrywanie zębów u dentysty na ogół wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Tego typu zabieg stomatologiczny nie jest bolesny, jednak wiele pacjentów mocno się nim stresuje. O ile wyrywanie jednego czy dwóch zębów można bez trudu wykonać w znieczuleniu miejscowym, o tyle bardziej skomplikowany i czasochłonny zabieg stomatologiczny można już wykonać w znieczuleniu ogólnym.

Usuwanie zębów pod narkozą wykonuje się wyłącznie pod stałą kontrolą anestezjologa. Pacjent otrzymuje odpowiednią dawkę narkozy, która utrzymuje go w stanie uśpienia podczas całego zabiegu. Znieczulenie ogólne może pozwolić na leczenie lub wyrywanie większej ilości zębów. Jego atutem jest mniejszy stres wywoływany u pacjentów, a często także możliwość szybkiego wyleczenia całej jamy ustnej.

Dla jakiej grupy pacjentów rekomenduje się ten zabieg stomatologiczny? Przede wszystkim u pacjentów, których nie można leczyć przy użyciu znieczulenia miejscowego. Jest to między innymi grupa pacjentów odczuwających zbyt silny stres, osoby niepełnosprawne, jak i dzieci, u których konieczne jest wyrywanie lub leczenie większej ilości zębów. Pod narkozą można wyrwać zęby nadliczbowe, zęby martwe i wielokorzeniowe z martwą miazgą. Wskazaniem do leczenia pod narkozą jest również usuwanie zębów ze złamanymi korzeniami bądź usuwanie zębów stłoczonych.

Warto pamiętać, iż usuwanie zębów pod narkozą nie jest rozwiązaniem przeznaczonym dla każdego pacjenta. Tego rodzaju zabieg stomatologiczny zawsze poprzedza się dokładnym wywiadem i konsultacją anestezjologiczną. Mankamentem tego rozwiązania jest również dość wysoka cena narkozy. Dlatego większość zabiegów wykonywanych u dentysty odbywa się w znieczuleniu miejscowym.

Niektórzy pacjenci zastanawiają się, ile zębów można wyrwać pod narkozą? Warto zauważyć, że zabieg stomatologiczny w znieczuleniu ogólnym może trwać do kilku godzin. Ile zębów można wyrwać w czasie jednego zabiegu? Usuwanie zębów pod narkozą nie ma ograniczeń dotyczących liczby usuwanych zębów. Podczas jednego zabiegu najlepiej jest usunąć wszystkie zęby, które zostały zakwalifikowane do usunięcia.

Cena zabiegu – co wpływa na ostateczny koszt?

Zanim ustalimy, ile kosztuje usuwanie zębów pod narkozą, ustalimy najważniejsze zmienne. Cena za zabieg stomatologiczny w znieczuleniu ogólnym może być bardzo zróżnicowana. Pierwszym wydatkiem jest konsultacja anestezjologiczna. Cena jednej konsultacji jest na ogół uzależniona od renomy anestezjologa oraz lokalizacji kliniki.

Cena za leczenie u dentysty zawsze zostaje ustalona w sposób indywidualny. Każdy zabieg stomatologiczny jest inny. Wyrywanie zębów pod narkozą może trwać mniej niż godzinę, jednak niektóre zabiegi okazują się znacznie bardziej czasochłonne. Cena za zabieg w znieczuleniu ogólnym będzie uzależniona od czasu podawania narkozy. Do ceny narkozy dochodzi jeszcze koszt przeprowadzenia zabiegu dentystycznego (np. wyrywanie kilku zębów).

Stawka za zabieg stomatologiczny w znieczuleniu ogólnym z pewnością będzie także uzależniona od renomy gabinetu dentystycznego oraz jego lokalizacji. Cena różni się w zależności od regionu naszego kraju. Najwyższe cenniki za leczenie dentystyczne na ogół obowiązują w renomowanych klinikach, ulokowanych w centrach dużych miast. Wyższa cena niejednokrotnie oznacza najnowocześniejszy sprzęt oraz wysoką jakość usług. Jeśli szukasz więcej porad i informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje usuwanie zębów pod narkozą? Sprawdzamy średnie ceny za zabieg stomatologiczny

Ustaliliśmy już, ile zębów można wyrwać w znieczuleniu ogólnym i określiliśmy czynniki mogące wpływać na cenę usługi dentystycznej. Możemy zatem określić, ile kosztuje tego rodzaju zabieg stomatologiczny.

Cena za usuwanie zębów pod narkozą zostaje ustalona indywidualnie. Wszystko zależy od specyfiki, skomplikowania i czasu trwania danego zabiegu. Pierwszym wydatkiem jest obowiązkowa konsultacja anestezjologiczna. Cena wizyty poprzedzającej zabieg pod narkozą rozpoczyna się kwoty około 150 zł. Cenniki obowiązujące w niektórych klinikach dochodzą do kwoty 300 zł.

W dalszej kolejności następuje ustalenie ceny za zabieg stomatologiczny. Jak już ustaliliśmy wcześniej, wyrywanie i leczenie zębów pod narkozą może trwać ponad godzinę. Minimalna cena usuwania zębów w znieczuleniu ogólnym to około 600 zł. Jest to stawka za prosty zabieg trwający poniżej jednej godziny. W wielu przypadkach cena za leczenie pod narkozą okazuje się odczuwalnie wyższa. Średnia cena zabiegu trwającego maksymalnie jedną godzinę dochodzi do wartości 1 200,00 zł. Im dłuższy czas wykonania zabiegu i więcej zębów do wyrwania lub leczenia, tym wyższa cena usługi. Wiele gabinetów stosuje dopłaty za każde kolejne pół godziny narkozy. Ile kosztuje taka dopłata? Średnia cena dopłaty za każde kolejne pół godziny narkozy wynosi około 300 – 500 zł. Do owych kosztów często należy doliczyć także dodatkową usługę dentysty. Ze względu na dużą rozpiętość stawek za usuwanie zębów pod narkozą, ceny konkretnego zabiegu ustala się w sposób indywidualny. Poniżej prezentujemy uśredniony cennik usług dentystycznych. Wartości wskazane w zestawieniu mają charakter wyłącznie poglądowy.

Ile kosztuje usuwanie zębów pod narkozą? Aktualizacja cennika 23-02-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Usuwanie zębów pod narkozą – 1 godzina

600,00 zł

1 200,00 zł

Usuwanie zębów pod narkozą – każde kolejne 30 minut

300,00 zł

500,00 zł

Konsultacja anestezjologiczna

150,00 zł

300,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Wskazany powyżej cennik usuwania zębów pod narkozą prezentuje wartości uśrednione i nie stanowi oferty handlowej. Cena zabiegów może różnić się w zależności od stopnia ich skomplikowania oraz stawek konkretnego gabinetu dentystycznego.

ikona podziel się Przekaż dalej