Jak leczyć parodontozę? Popularne zabiegi u dentysty

Cennik leczenia parodontozy będzie uzależniony od skali problemu oraz wybranej metody leczniczej. U dentysty wykonamy wiele zabiegów (w tym zabiegi laserowe). Dlatego pojawia się pytanie, jak leczyć parodontozę i choroby dziąseł?

Pierwszym działaniem u dentysty jest na ogół skaling, czyli usuwanie kamienia nazębnego. Zabieg pozwala na usunięcie twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego). W niektórych przypadkach regularnie wykonywany skaling połączony z higieną jamy ustnej w pełni wystarczy na poprawę stanu dziąseł.

Przy większym problemie zdrowotnym zaleca się kiretaż. Zabieg wykonywany u dentysty ma na celu usunięcie ziarniny zapalnej oraz bakterii, które nagromadziły się w kieszonkach zębowych. Kiretaż może być otwarty lub zamknięty. Kiretaż otwarty na ogół stosuje się przy głębokich kieszonkach dziąsłowych. Cena tego zabiegu okazuje się nieco wyższa w porównaniu z cenami kiretażu zamkniętego (stosowanego na płytsze kieszonki dziąsłowe). U dentysty można także wykonać zabiegi laserowe. Kiretaż laserowy może stanowić oddzielny zabieg lub uzupełniać zabiegi klasyczne.

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się profilaktyka systemem Vector. Wykonuje się ją w przypadku chorób dziąseł. Metoda jest bezinwazyjna i przyjemniejsza dla pacjenta niż zastrzyki bądź kiretaż. Podczas trwającego około 1 – 1,5 godziny zabiegu usuwa się kamień, bakterie oraz złogi. Pacjent znajduje się w znieczuleniu miejscowym, a urządzenie Vector staje się alternatywą dla bardziej inwazyjnych zabiegów leczenia parodontozy.

Jak leczyć parodontozę? U dentysty można też wykonać szynowanie rozchwianych zębów. Działanie ma na celu połączenie ze sobą kilku rozchwianych zębów w celu ich ustabilizowania. Ciekawostką jest także regeneracja przyzębia osoczem bogatopłytkowym, a także zabiegi laserowe na zapalenia dziąseł. Ile kosztuje leczenie parodontozy u dentysty? Sprawdzamy cennik leczenia parodontozy.

Od czego zależy cena leczenia parodontozy u dentysty?

Odpowiedzieliśmy już na pytanie, jak leczyć parodontozę i choroby dziąseł. Cennik leczenia parodontozy u dentysty może wynosić od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Co wpływa na cenę? Głównym czynnikiem okazuje się zaawansowanie choroby dziąseł. Przy początkowych problemach dziąseł może wystarczyć skaling połączony z regularną higieną jamy ustnej.

Niestety przy umiarkowanych i zaawansowanych stanach zapalnych przyzębia należy sięgnąć po bardziej zaawansowane techniki (kiretaż, szynowanie, zabiegi laserowe, zastrzyki). Bardziej zaawansowany zabieg oznacza wyższe koszty leczenia.

Cennik leczenia parodontozy może być także uzależniony od stawki dentysty. Cennik leczenia parodontozy różni się w różnych regionach naszego kraju. Z reguły im bardziej doświadczony i renomowany gabinet dentystyczny, tym większy zakres usług, nowocześniejszy sprzęt, ale i wyższa cena. Stawki za zabiegi laserowe, zastrzyki czy skaling mogą różnić się o kilkanaście do nawet kilkudziesięciu procent.

Cennik leczenia parodontozy – ile kosztuje zabieg i dentysty?

Jednym z pierwszych działań u dentysty jest usunięcie kamienia nazębnego. Ile kosztuje tak zwany skaling zębów? Średnia cena usługi wykonanej w gabinecie dentystycznym waha się pomiędzy kwotami 250,00 – 350,00 zł. Po usunięciu kamienia nazębnego dentysta może także wykonać płukanie kieszonki dziąsłowej z aplikacją leku. Średnia cena tej usługi waha się w granicach 50,00 – 80,00 zł.

Niektóre zabiegi i zastrzyki przeciwko parodontozie okazują się odczuwalnie droższe. W przypadku większych zmian chorobowych dentysta może wykonać kiretaż otwarty bądź zamknięty. Ile kosztuje kiretaż zamknięty stosowany przy płytszych kieszonkach zębowych? Średnia cena waha się w granicach 300 – 900 zł. Przy głębokich kieszonkach zębowych należy wykonać kiretaż otwarty, który okazuje się odczuwalnie droższy. Średnia cena kiretażu otwartego wynosi 700 – 1 200 zł.

W ofertach gabinetów dentystycznych wykonuje się także inne usługi związane z leczeniem parodontozy. Dobrym przykładem jest szynowanie rozchwianych zębów. Średnia cena tego typu usługi na ogół waha się w przedziale 400,00 – 600,00 zł. Dużą popularnością cieszą się także działania profilaktyczne, takie jak profilaktyka chorób przyzębia systemem Vector. Ile kosztuje jeden zabieg? Średnia cena bezinwazyjnego zabiegu waha się w przedziale od 450,00 do 800,00 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Na uwagę zasługują również zabiegi laserowe, które wykazują wysoką skuteczność w leczeniu chorób dziąseł. Zabieg laserowy polega na naświetleniu dziąseł. W efekcie zmniejsza się ból, a komórki przyzębia stają się lepiej ukrwione. Średni cennik leczenia parodontozy wynosi w tym przypadku około 250,00 – 350,00 zł. Cena może różnić się w zależności od wyboru konkretnego lasera i zakresu usługi.

Jednym z droższych zabiegów w gabinetach dentystycznych jest regeneracja przyzębia osoczem bogatopłytkowym. Zabieg polega na wprowadzeniu osocza w kieszonki dziąsłowe. Dzięki osoczu bogatopłytkowemu następuje regeneracja tkanek miękkich oraz tkanek twardych. Warto dodać, iż zabieg jest bezinwazyjny oraz bezbolesny. Ile kosztuje regeneracja przyzębia osoczem bogatopłytkowym? Średnia cena takiej usługi w gabinecie dentystycznym to około 1 300,00 do 1 600,00 zł.

Ile kosztuje leczenie dziąseł? Uśredniony cennik leczenia parodontozy. Aktualizacja: 16-01-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Skaling

250,00 zł

350,00 zł

Kiretaż otwarty

700,00 zł

1 200,00 zł

Kiretaż zamknięty

300,00 zł

900,00 zł

Profilaktyka chorób przyzębia systemem Vector

450,00 zł

800,00 zł

Szynowanie rozchwianych zębów

400,00 zł

600,00 zł

Płukanie kieszonki dziąsłowej z aplikacją leku

50,00 zł

80,00 zł

Regeneracja przyzębia osoczem bogatopłytkowym

1 300,00 zł

1 600,00 zł

Laserowe leczenie zapalenia dziąseł

250,00 zł

350,00 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik leczenia parodontozy zawiera wartości uśrednione i nie stanowi oferty handlowej. Ceny zabiegów leczenia parodontozy w różnych gabinetach dentystycznych mogą się odczuwalnie różnić. Ostateczna cena leczenia będzie w dużej mierze uzależniona od etapu rozwoju parodontozy.

ikona podziel się Przekaż dalej