Ciepło, słonecznie i bezpiecznie

Miasteczko Sassari we Włoszech

Sassari jest drugim, co do wielkości miastem w Sardynii. Znajdziemy w nim malowniczą przyrodę, a także piękną pogodę. Co prawda, Włochy mogą kojarzyć się z wysokimi temperaturami, które uprzykrzają życie w okresie letnim. Jednak w Sassari panuje idealny klimat (nieco cieplejszy niż w naszym kraju). Dodatkowym atutem jest bardzo niska liczba opadów oraz delikatne zimy, które sprawiają, że miasto zapewnia dogodne warunki do zamieszkania o każdej porze roku.

Portugalska Lizbona

Szukając miejsc z najlepszą pogodą, trafiamy do Portugalii. Lizbona jest jednym z najbardziej sprzyjających klimatycznie miast Europy. Średnia roczna temperatura w ciągu dnia wynosi tam 21 0C, a w nocy 15 0C.

Bliska obecność Atlantyku zapewnia przyjemny wypoczynek w okresie letnim oraz bardzo łagodne zimy, które spełniają oczekiwania większości mieszkańców. Dodatkowym atutem owej lokalizacji okazuje się rozbudowana liczba miejsc rekreacji i uprawiania sportu. Sprawdź także ten artykuł o kosztach zakupu mieszkania.

Hiszpańska Barcelona

Słoneczna Barcelona jest naszą kolejną propozycją miasta z najlepszą pogodą. Zamieszkanie w Barcelonie zapewni dużą liczbę słonecznych, przyjemnych dni. Co prawda, w okresie letnim możemy napotkać na upały, jednak wiatr od strony morza zapewni przyjemną ochłodę.

Barcelona to także miasto rozrywki i nieograniczonej zabawy. Znajdziemy w niej liczne zabytki, przyjemne miejsca wypoczynku oraz urokliwą atmosferę, która uprzyjemnia codzienne życie. Sprawdź także ten artykuł o zakupie mieszkania deweloperskiego.

Francuska Korsyka jako miejsce w Europie, gdzie warto mieszkać ze względu na pogodę i z innych względach
6 miejsc do mieszkania w Europie z najlepszą pogodą - sprawdzamy!

Francuska Korsyka

Korsyka to malownicza wyspa położona na Morzu Śródziemnym. Piękna pogoda sprawia, że jest to przyjazne miejsce do całorocznego zamieszkania. Wyspa łączy w sobie piękno plaż oraz urok gór, dlatego będzie rozwiązaniem skierowanym dla szerokiego grona osób. Sprawdź także artykuł porównujący koszty mieszkania do remontu i deweloperskiego.

Najwyższe temperatury występują od czerwca do maja, wynosząc średnio 29 0C. W okresie letnim możemy liczyć na niewielką liczbę opadów, które dają wytchnienie od wysokich temperatur. Nieco więcej opadów występuje w okresie styczeń – luty. Średnia temperatura w sezonie zimowym wynosi około 9 0C.

Miejsca dla osób ceniących wyższe temperatury

Albańska Saranda

Albania jest jednym z najmniej znanych i mało popularnych państw Europy. Jednak znajdziemy w niej piękną pogodę oraz dużą liczbę słonecznych dni.

Saranda jest jednym z licznych kurortów wypoczynkowych. Ulokowana nad morzem Jońskim zapewnia piękne widoki i ciepłe plaże. Temperatury w ciągu sezonu letniego rzadko schodzą poniżej 30 0C, a niewielka liczba chmur potęguje odczucie gorąca.

Na uwagę zasługują bardzo łagodne zimy oraz piękny okres wiosenny. Ciepły klimat z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom wyższych temperatur. Niemal całkowity brak opadów w sezonie letnim uprzyjemni wypoczynek na bajkowych plażach. Z kolei niższe temperatury nadchodzące po sezonie letnim będą okazją do przemierzania licznych terenów górskich. A może zainteresuje cię także artykuł o zaletach mieszkania na poddaszu?

Hiszpańskie Las Palmas

Las Palmas jest największym miastem Wysp Kanaryjskich. Znajdziemy w nim bardzo dobre warunki do zamieszkania. Średnia temperatura w ciągu dnia wynosi 24 0C, a w nocy 17 0C. W okresie letnim możemy liczyć na bezchmurne niebo i bardzo małą liczbę opadów. Deszcz pojawia się sporadycznie, a średnia roczna liczba deszczowych dni wynosi jedynie 22.

Komfortowa pogoda może niekiedy ulec pogorszeniu. Subtropikalny klimat przynosi czasem bardzo wysokie temperatury, przekraczające 33 0C. Dlatego mieszkanie w Las Palmas będzie opcją dla osób, które dobrze znoszą tymczasowe upały.

ikona podziel się Przekaż dalej