Najpopularniejsze termy podhalańskie – przegląd możliwości

Aby w pełni przybliżyć cennik basenów termalnych na Podhalu, powinniśmy omówić najpopularniejsze obiekty. Jednym z nich z pewnością są termy Bania (czy, innymi słowy, termy Białka), będące jednym z najnowocześniejszych i świetnie rozbudowanych propozycji. Termy Bania łączą w sobie ciepłe źródła, wody termalne oraz liczne strefy rozrywki. Dobrym przykładem jest strefa letnia z zewnętrznymi, wodnymi placami zabaw, ślizgami wodnymi oraz suchymi placami zabaw. Termy Bania przygotowały strefę relaksu dla miłośników wygodnego wypoczynku. Jest to miejsce, które umożliwi pełne odprężenie i wypoczynek z dala od zgiełku. W termy Białka znajdziemy strefę kąpieli słonecznych, jacuzzi, drink bar i baseny. Bez wątpienia są to godne uwagi termy podhalańskie, które warto odwiedzić.

Kolejna propozycja to termy Chochołowskie. Podobnie jak w przypadku termy Bania, znajdziemy tu kilka stref tematycznych. Wody termalne znajdują się w strefie leczniczej. Termy Chochołowskie oferują także interesującą strefę sportową, saunarium i strefę basenową z wyjątkowymi atrakcjami dla dzieci. Ceny za bilety będą uzależnione od wyboru konkretnych stref wypoczynku, które możemy dobrać spośród aktualnej oferty. Termy Chochołowskie zapewniają atrakcje dla całych rodzin i umożliwiają kilkudniowy wypoczynek.

Ciepłe źródła i wody termalne znajdziemy także w Termy Szaflary. Są to kolejne popularne termy podhalańskie, które zdobywają bardzo dobre opinie swoich klientów. Termy Szaflary to kompleks obiektów przy Zakopanem. Znajdziemy w nim pięć niecek basenowych, jaccuzi i atrakcje dla dzieci. Ciepłe źródła mają temperaturę 30 do 38 stopni i zróżnicowany skład fizykochemicznych. Na najmłodszych czeka brodzik basenowy oraz zjeżdżalnie. Termy Szaflary przy Zakopanem oferują też urządzenia do hydromasażu oraz atrakcyjne sauny.

Omawiając termy podhalańskie, nie sposób pominąć miejscowości Bukowina Tatrzańska. Znajdziemy tam wyjątkowo atrakcyjne termy z dwunastoma basenami. Termy podhalańskie Bukowina Tatrzańska znajdują się przy Zakopanem (około 20 km). W obiekcie znajdziemy też sauny oraz atrakcje dla dzieci. Ceny za bilety będą uzależnione od wyboru konkretnego pakietu.

Termy Bania. Cennik basenów termalnych – ile kosztują bilety na termy podhalańskie?

Jak już wiemy, Podhale obfituje w liczne wody termalne i ciepłe źródła. W dalszej części tekstu omówimy cennik basenów termalnych w kilku najpopularniejszych obiektach. Będą to termy Chochołowskie, termy Bania (termy Białka), termy Szaflary i Bukowina Tatrzańska pod Zakopanem. Podhale dysponuje też zapleczem innych obiektów, które oferują wody termalne i ciepłe źródła, a wybór okazuje się bardzo różnorodny.

W pierwszej tabeli naszego zestawienia znajdują się termy Białka, czy innymi słowy, termy Bania. Cennik biletów wstępu jest tu uzależniony od dnia tygodnia, wybranej strefy oraz czasu pobytu. Dużą popularnością cieszy się strefa zabawy. Za bilet wstępu uprawniający do 3,5 godzinnego pobytu zapłacimy 49 zł w dni od poniedziałku do piątku, lub 59 zł w weekendy. Wejściówka bez limitu czasu kosztuje odpowiednio 69 zł lub 79 zł w weekendy. Termy Białka wprowadziły też możliwość zakupu ulgowych biletów wstępu. Za 3,5 godzinny bilet dziecięcy do strefy zabawy zapłacimy 30 lub 39 zł. Dziecięce wejście bez limitu czasu kosztuje 49 do 59 zł. Ciekawostką są także bilety dla seniora, które nabędziemy za 39 lub 49 zł (bilet na 3,5 godziny pobytu) lub 59 do 69 zł za bilet wstępu bez limitu czasu.

Cennik basenów termalnych w Termy Bania (termy Białka Tatrzańska) zawiera też propozycje wejścia do innych stref wypoczynku. Dobrym przykładem są ceny za bilety do strefy zabawy i strefy relaksu. Bilety ponownie zostały podzielone według dnia tygodnia oraz czasu korzystania z atrakcji. Cennik biletu normalnego na 3,5 godzinne wejście kosztuje 59 zł (od poniedziałku do piątku) oraz 69 zł (soboty). Termy Białka wprowadzają też możliwość zakupu biletu bez limitu czasu. Ceny za bilety normalne do strefy zabawy i relaksu kosztują odpowiednio 69 i 79 zł. Cennik za bilety ulgowe jest odpowiednio tańszy.

Termy podhalańskie obfitują także w bogatą bazę saun. Termy Bania prezentują wyjątkową strefę saunarium, dostępną jedynie dla osób dorosłych. Istnieje możliwość zakupu biletów normalnych oraz biletów dla seniora. Ceny 3,5 godzinnego biletu normalnego wynoszą 49 lub 59 zł (w zależności od dnia tygodnia). Za bilety bez limitu czasu trzeba zapłacić 69 do 79 zł. Termy Bania oferują także szereg innych konfiguracji. Możemy zakupić łączony bilet wstępu do strefy saunarium i strefy relaksu lub skorzystać z oferty biletów rodzinnych dla trzech osób. Druga propozycja obejmuje strefę zabawy. Termy podhalańskie można też odwiedzać o wybranych godzinach. Ulgowe ceny za bilety wstępu mogą obejmować wejściówki poranne, popołudniowe lub wieczorne. Aktualny cennik basenów termalnych dla Termy Bania prezentujemy w poniższej tabeli.

Termy Białka – Cennik basenów termalnych. Aktualizacja cen 27-05-2021

Bilet dziecięcy (do 13 lat)

Bilet seniorski

Bilet normalny

Wejście na 3,5 godz

Wejście bez limitu czasu

Wejście na 3,5 godz

Wejście bez limitu czasu

Wejście na 3,5 godz

Wejście bez limitu czasu

Strefa zabawy

30/39 zł

49/59 zł

39/49 zł

59/69 zł

49/59 zł

69/79 zł

Strefa zabawy + strefa relaksu

39/49 zł

59/69 zł

49/59 zł

69/79 zł

59/69 zł

79/89 zł

Strefa saunarium + strefa relaksu

49/59 zł

69/79 zł

59/69 zł

79/89 zł

Strefa saunarium

39/49 zł

59/69 zł

49/59 zł

69/79 zł

Strefa relaksu, zabawy i strefa saunarium

65/79 zł

75/95 zł

75/95 zł

85/109 zł

Bilet rodzinny 2+1 (strefa zabawy)

119/139 zł

Bilet poranny, 2,5 godz.

35 zł

45

45 zł

Hit cenowy (3 godzinny bilet wstępu pomiędzy godz 14:00 – 16:00)

39 zł

49

49 zł

Bilet wieczorny (po godz. 19:00)

35 zł

45 zł

45 zł

Źródło: https://www.termabania.pl/cennik

Termy Chochołowskie – cennik basenów termalnych 2021

Wody termalne i ciepłe źródła przywodzą turystów do różnych regionów turystycznych. Jednym z nich okazuje się Dolina Chochołowska, a wraz z nią termy Chochołowskie. Cennik za bilety wstępu został tu podzielony według wyboru strefy oraz czasu pobytu. Najszersza oferta dotyczy strefy basenowej. Za 3-godzinny bilet wstępu zapłacimy 69 zł (bilet normalny), 49 zł (bilet dla dzieci) lub 55 zł za bilet dla seniora. Możliwość wykupienia biletu wstępu bez limitu czasu zwiększa ceny za bilety o średnio 20 zł.

Termy Chochołowskie zapewniają także możliwość zakupu biletów wieczornych lub biletów typu Open, które umożliwiają korzystanie ze wszystkich atrakcji obiektu. Ciekawie prezentuje się także oferta saunarium. Cennik za bilety do saunarium i bilety Open zawierają propozycję wyłącznie dla osób dorosłych. Aktualny cennik basenów termalnych, termy Chochołowskie prezentujemy w formie tabelarycznej.

Termy podhalańskie. Cennik za bilety – termy Chochołowskie. Aktualizacja cen 27-05-2021

Bilet normalny

Bilet ulgowy

Bilet dla seniora

Strefa basenowa, 3 godz

69 zł

49 zł

55 zł

Strefa basenowa, bez limitu czasu

89 zł

65 zł

75 zł

Strefa basenowa, bilet wieczorny, 4 godz

55 zł

39 zł

45 zł

Bilet Open, 4 godz do wszystkich stref

109 zł

99 zł

Bilet Open bez limitu czasu

119 zł

109 zł

Bilet rodzinny 2+1, strefa basenowa, 4 godz.

159 zł

Bilet rodzinny 2+1, strefa basenowa, bez limitu czasu

199 zł

Saunarium, 3 godz.

75 zł

59 zł

Saunarium, bez limitu czasu

95 zł

75 zł

Źródło: https://www.chocholowskietermy.pl/sklep/

Termy Bukowina Tatrzańska i Termy w Zakopanem

Podhale zapewnia wiele interesujących atrakcji pod Zakopanem, a także w sercu miasta. Jednym z przykładów okazują się wyjątkowe termy Bukowina Tatrzańska, oddalone o około 20 kilometrów od zimowej stolicy naszego kraju.

Basen rekreacyjny w Białce Tatrzańskiej, a także cennik basenów termalnych na Podhalu krok po kroku
Cennik basenów termalnych na Podhalu, czyli porównanie cen i kosztów wejścióek i biletów na termy

Cennik biletów to termy Bukowina Tatrzańska będzie uzależniony od długości pobytu. Wody termalne i ciepłe źródła możemy odwiedzać w dowolnym dniu tygodnia, a ceny za bilety wstępu mają charakter stały i obejmują 45-minutowy pobyt. Odmienna jest natomiast stawka za każdą minutę powyżej wykupionych 45. Dla przykładu cena biletu normalnego wynosi 29 zł za 45 minut. Dopłata do każdej kolejnej minuty wynosi 0,25 zł w dni od poniedziałku do piątku lub 0,27 zł w weekendy. Dzieci do lat 13 mogą skorzystać z ulgowych biletów wstępu w cenie 19 zł, a każda kolejna minuta pobytu powyżej 45 minut kosztuje 0,15 zł w dni robocze oraz 0,17 zł w weekendy. Poniżej znajduje się pełny cennik biletów wstępu do term Bukowina Tatrzańska pod Zakopanem. Sprawdź także ten artykuł o aktualnych cenach w Zakopanem.

Podhale 2021 – cennik biletów wstępu Bukowina Tatrzańska. Aktualizacja cen 27-05-2021

Ceny biletów

Dopłata powyżej 45 minut. Stawka pon-pt.

Dopłata powyżej 45 minut. Stawka weekendowa

Dorośli

29 zł

0,25 zł

0,27 zł

Dzieci do 13 lat

19 zł

0,15 zł

0,17 zł

Seniorzy powyżej 60 lat

20 zł

0,17 zł

0,19 zł

Osoby niepełnosprawne – I grupa

20 zł

0,16 zł

0,17 zł

Opiekun osoby niepełnosprawnej

20 zł

0,16 zł

0,17 zł

Źródło: https://www.termybukovina.pl/cennik-i-bilety/cennik-i-regulaminy#priceList

Podhale może poszczycić się także wyjątkowym obiektem w Zakopanem. Mowa tu o popularnym aquaparku, który stał się jedną z wizytówek regionu. Termy Zakopane umożliwiają wypoczynek w kilku klimatycznych strefach rozrywki. Za bilet normalny zapłacimy 25 zł (1 godz.), 50 zł (2,5 godziny) lub 75 zł za bilet typu Open, uprawniający do całodziennego pobytu.

Ciekawostką aquaparku w Zakopanem jest także strefa Aquafitness. Cena normalnego biletu na 1,5 godzinny pobyt wynosi 25 zł. Nieco droższą opcją jest strefa Góralski relaks z basenami i saunami. Za bilet normalny na 2,5 godziny zapłacimy 49 zł, a za grotę solną 18 zł. W poniższej tabeli prezentujemy ceny biletów wstępu w opcji dla osób dorosłych, dzieci oraz młodzieży

Cennik za bilety wstępu do aquaparku Zakopane. Aktualizacja cen 27-05-2021

Termy Zakopane

Aquafitness 1,5 godz.

Góralski Relaks 2,5 godz. (baseny i sauna)

Grota Solna

Standard 1 H

Standard 2,5 H

Open – cały dzień

Bilet normalny

25 zł

50 zł

75 zł

25 zł

49 zł

18 zł

Bilet ulgowy

20 zł

35 zł

55 zł

9 zł

Bilet młodzieżowy

12 zł

Źródło: http://www.aquapark.zakopane.pl

Termy Szaflary. Ile kosztują ciepłe źródła w sezonie 2021?

Podhale może poszczycić się także ofertą przygotowaną przez termy Szaflary. Jest to godny uwagi obiekt, w którym znajdziemy liczne atrakcje dla młodszych i starszych miłośników podróży. Termy Szaflary prezentują kilka ciekawych opcji pobytu. Ceny za bilety wstępu zostały podzielone według czasu pobytu. Pakiet startowy otwiera możliwość skorzystania z oferty basenowej, z kolei strefa saunarium została przeznaczona dla osób, które lubią wyjątkowo luksusowy wypoczynek.

Cena biletu startowego na 1,5 godziny wynosi 45 zł, a dla dzieci do lat 16 – 40 zł. Seniorzy oraz osoby niepełnosprawne mogą wykupić bilet na 1,5 godziny w cenie 42 zł, a dopłata za każdą kolejną minutę wynosi 0,60 zł. Ciekawostką są także pakiety startowe na pobyt 2,5 godzinny oraz 4,5 godzinny. Cena biletów normalnych wynosi tu 68 zł lub 70 zł. Za pakiet bez limitu czasu przyjdzie nam zapłacić 78 zł (opcja biletu normalnego) lub 65 zł za dzieci do lat 16, 67 zł w przypadku seniorów lub 78 zł dla osób niepełnosprawnych. Ciekawostką są także bilety typu Open, umożliwiające korzystanie ze wszystkich atrakcji obiektu. Termy Szaflary posiadają w swojej ofercie pakiety od 2,5 godziny (w cenie 105 zł), bilety Open na 4,5 godziny (w cenie 130 zł) oraz bilety Open bez limitu czasu, które kupimy w cenie 135 zł.

Podhale to nie tylko ciepłe źródła, ale i wyjątkowe strefy saun. Termy Szaflary nie są tu wyjątkiem i oferują wyjątkowo wyposażoną strefę Saunarium. W ofercie znajdują się wyłącznie bilety normalne. Cena 1,5 godzinnego biletu wstępu do strefy saunarium kosztuje 36 zł. Za bilet 2,5 godzinny zapłacimy 46 zł, a za bilet 4,5 godzinny 60 zł. Termy Szaflary nie wprowadziły możliwości zakupu biletu wstępu do strefy Saunarium bez limitu czasu.

Podhale i wody termalne w Termy Szaflary. Cennik biletów wstępu 2021. Aktualizacja cen 27-05-2021

Pakiet startowy 1,5 godz.

Pakiet startowy 2,5 godz.

Pakiet startowy 4,5 godz.

Pakiet bez limitu czasu

Strefa Saunarium 1,5 godz.

Strefa Saunarium 2,5 godz.

Strefa Saunarium 4,5 godz.

Bilet normalny

45 zł

68 zł

70 zł

78 zł

36 zł

46 zł

60 zł

Bilet dla dzieci do 120 cm

Gratis

Dzieci do lat 16

40 zł

55 zł

60 zł

65 zł

Seniorzy 60+

42 zł

60 zł

65 zł

67 zł

Osoby niepełnosprawne

42 zł

65 zł

70 zł

78 zł

Bilet Open

105 zł

130 zł

135 zł

Dopłata za przekroczenie limitu czasu

0,60 zł

Źródło: https://www.termyszaflary.com/cennik/

ikona podziel się Przekaż dalej