Ile kosztuje bilet do ZOO w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu?

Cennik zwiedzania ogrodów zoologicznych będzie uzależniony od ich lokalizacji. Na uwagę zasługuje między innymi jedno z najstarszych w naszym kraju ZOO, które mieści się w Warszawie przy ulicy Jagiellońskiej. Ogród zoologiczny w Warszawie działa od poniedziałku do niedzieli, a także w dni świąteczne. Godziny otwarcia są uzależnione od pory roku. W sezonie wiosennym i letnim (marzec - październik) ogród zoologiczny działa od godziny 10 do 18, a w weekendy i dni świąteczne do godziny 19. Cennik biletów znajduje się na oficjalnej stronie internetowej. Bilety do ZOO można kupić stacjonarnie lub skorzystać z zakupów drogą elektroniczną. Na chwilę obecną karta dużej rodziny nie uprawnia do dodatkowych zniżek.

Cennik biletu normalnego w okresie od kwietnia do września utrzymuje się w przedziale 30, a za bilet ulgowy 28 zł. Ceny do ZOO w październiku do marca kosztują 20 zł za bilet normalny i 18 zł za bilet ulgowy. Ogród zoologiczny w Warszawie wprowadził także specjalne zniżki dla mieszkańców stolicy. Karta Warszawiaka i Karta Małego Warszawiaka obniżają ceny biletów o 2 zł.

Obród zoologiczny w Warszawie wprowadził także cennik biletów rodzinnych. Dużą popularnością cieszy się bilet rodzinny 2 plus 1, za który zapłacimy 68 zł, lub 48 zł poza szczytem sezonu. Istnieje także możliwość zakupienia biletów rodzinnych na większą liczbę osób. Jako przykład posłuży nam bilet rodzinny dwa plus dwa. Cennik tego typu biletów jest przeliczany w oparciu o każdą dodatkową osobę i wynosi 18 zł w miesiącach od kwietnia do września oraz 13 zł w miesiącach od października do marca.

Kolejnym ciekawym miejscem jest ogród zoologiczny i afrykarium we Wrocławiu. Miejsce słynie z licznych atrakcji dla całych rodzin i zbiera przychylne opinie. Dzieci do lat czterech oraz seniorzy powyżej 75 roku życia wchodzą do ZOO ze specjalnymi, darmowymi wejściówkami (do pobrania przy kasach biletowych). Cennik za bilety do ZOO dla pozostałych osób wynoszą odpowiednio 56 zł za bilet normalny i 45 zł przy bilecie ulgowym. Istnieje także możliwość zakupu specjalnego biletu „ZOO na ratunek”, który podwyższa kwotę zakupu o symboliczną 1 zł. Karta dużej rodziny nie obniża cen biletów wstępu do ZOO we Wrocławiu. Cennik obejmuje natomiast możliwość zakupu specjalnego biletu rodzinnego, którego cena wynosi 170 zł. Co istotne, jeden rodzinny bilet wstępu może obejmować do dwóch osób dorosłych i do trójki dzieci. Studenci do 26 roku życia mogą ponadto skorzystać z biletu ulgowego w standardowej cenie 45 zł.

Cena za bilety do Zoo we Wrocławiu może być obniżona za okazaniem karty Nasz Wrocław lub Wrocławskiej Karty Seniora. Ile kosztuje bilet z kartą? Cennik biletu normalnego wynosi 30 zł, z kolei biletu ulgowego 20 zł. Cena biletu rodzinnego ze wspomnianymi wyżej kartami wynosi 120 zł.

Trzecim ważnym punktem miłośników ogrodów jest ZOO w Poznaniu. Obiekt jest czynny codziennie, a godziny otwarcia są uzależnione od pory roku. W marcu i październiku ZOO w Poznaniu działa w godzinach od 9 do 17, a w okresie od kwietnia do września w godzinach od 9 do 19. Co istotne, słoniarnia i Pawilon Zwierząt Nocnych mogą być otwierane w nieco skróconych godzinach.

Cena za bilety do ZOO w Poznaniu będzie uzależniona od wybranej opcji wycieczki. Cennik w weekendy okazuje się wyższy niż cena biletów w pozostałe dni tygodnia. Co ciekawe, Zoo w Poznaniu okazuje się jednym z najtańszych obiektów. Ile kosztuje bilet wstępu? Cennik za bilety wstępu do ZOO w sezonie od marca do października zostały podzielone według dnia tygodnia. Cennik w dni powszednie wynosi zaledwie 18 zł za bilet normalny i 10 zł za bilet ulgowy. Ogród zoologiczny w Poznaniu wprowadził także możliwość zakupu biletów rodzinnych, które obejmują do dwóch osób dorosłych i do czwórki dzieci. Cena biletów rodzinnych wynosi 50 zł. Co ciekawe, karta dużej rodziny uprawnia do zakupu biletu rodzinnego bez względu na liczbę dzieci.

Ile kosztuje weekendowy bilet wstępu do ZOO w Poznaniu? Cena wejściówek w soboty i niedziele okazuje się nieco wyższa. Za bilet normalny zapłacimy 24 zł, a za bilet ulgowy 12 zł. Karta dużej rodziny uprawnia do zakupu biletów rodzinnych w cenie 50 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Ile kosztuje bilet wstępu do ogrodu zoologicznego w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu? Aktualizacja cen 13-05-2021

Zoo w Warszawie

Zoo we Wrocławiu

Zoo w Poznaniu

Kwiecień-wrzesień

Październik - marzec

Cana za zwykłe bilety do ZOO

Bilety z kartą Nasz Wrocław

Cena za bilety od poniedziałku do piątku

Cena za bilety w weekendy

Bilet normalny

30 zł

20 zł

55 zł

30 zł

18 zł

24 zł

Bilet ulgowy

28 zł

18 zł

45 zł

20 zł

10 zł

12 zł

Bilet rodzinny 2+1

68 zł/3 os.

48 zł/3 os.

170 zł/5 os.

120 zł/5 os.

35 zł

50 zł

Bilet rodzinny 2+2

18 zł/os.

13 zł/os.

Źródła https://zoo.waw.pl/wizyta-w-zoo/bilety

https://zoo.wroclaw.pl/pl/cennik.html

http://www2.zoo.poznan.pl/nowe-zoo-cennik/

Ile kosztuje bilet wstępu do ZOO w Gdańsku? Sprawdzamy cennik biletów 2021

Aby w pełni omówić ceny za bilety do ZOO, warto wyróżnić także ogrody w Gdańsku oraz w Krakowie. Są to dwa popularne obiekty, w których znajdziemy wiele atrakcji dla całych rodzin. Cena biletów będzie uzależniona od kilku indywidualnych czynników, dlatego bilety do ZOO w Gdańsku i Krakowie omówimy osobno.

Cennik ZOO w Gdańsku oferuje bilety normalne, ulgowe, rodzinne i grupowe. Cennik zakupu biletów do ZOO będzie ściśle uzależniony od wybranego miesiąca. Dla przykładu, za bilet normalny w okresie od stycznia do marca oraz w listopadzie i grudniu zapłacimy 15 zł. Ceny biletów normalnych w kwietniu i październiku wynoszą już 25 zł, a w maju, czerwcu i wrześniu 30 zł. Najwyższy cennik biletów do ZOO w Gdańsku obowiązuje w sezonie wakacyjnym od lipca do końca sierpnia. Za bilet normalny zapłacimy wtedy 35 zł. Cena biletów ulgowych jest niższa o 5 zł, bez względu na porę roku.

Ogród zoologiczny w Gdańsku umożliwia także zakup specjalnych biletów rodzinnych. Ich cena zakupu również będzie uzależniona od pory roku. Najniższe kwoty obowiązują od stycznia do marca oraz w listopadzie i grudniu. Cena za bilety wstępu do ZOO wynosi wtedy 45 zł. Najdroższe bilety rodzinne obowiązują w lipcu i sierpniu. Cena za rodzinne bilety do ZOO wynosi wtedy 110 zł. Warto wiedzieć, że bilet rodzinny obejmuje maksymalnie pięć osób, a w tym maksymalnie dwie osoby dorosłe.

Hipopotam z wrocławskiego ZOO, a także cennik biletów do ZOO w Polsce, koszt wejściówek dla dorosłych i dla dzieci
Cennik biletów do ZOO w Polsce krok po kroku, czyli koszt wejściówek dla dorosłych i dzieci do ZOO w różnych miastach

Ogród zoologiczny w Gdańsku oferuje także atrakcyjne cenowo bilety grupowe. Jest to oferta skierowana do wycieczek zorganizowanych, obejmujących przynajmniej dziesięciu uczestników plus jednego opiekuna, który wchodzi do ZOO za darmo. Cena biletu grupowego w szczycie sezonu wynosi 25 zł od osoby. Karta dużej rodziny nie znalazła miejsca w oficjalnych cennikach biletów wstępu do ZOO. Aktualne ceny biletów do ogrodu zoologicznego w Gdańsku prezentujemy w poniższej tabeli.

Cennik biletów do ZOO w Gdańsku. Aktualizacja cen 12-05-2021

Bilet normalny

Bilet ulgowy

Bilet rodzinny

Bilet grupowy

Styczeń - marzec

15 zł

10 zł

45 zł

8 zł + 1 os. bezpłatnie

Kwiecień

25 zł

20 zł

85 zł

18 zł + 1 os. bezpłatnie

Maj, czerwiec

30 zł

25 zł

90 zł

20 zł + 1 os. bezpłatnie

Lipiec, sierpień

35 zł

30 zł

110 zł

25 zł + 1 os. bezpłatnie

Wrzesień

30 zł

25 zł

90 zł

20 zł + 1 os. bezpłatnie

Październik

25 zł

20 zł

85 zł

18 zł + 1 os. bezpłatnie

Listopad, grudzień

15 zł

10 zł

45 zł

8 zł + 1 os. bezpłatnie

Źródło: https://zoo.gda.pl/wizyta-w-zoo/cennik-biletow/

Ile kosztuje bilet wstępu do ZOO w Krakowie? Sprawdzamy cennik za bilety do ZOO na 2021 rok

Kraków jest jednym z najpopularniejszych kierunków turystycznych. Znajdziemy w nim liczne atrakcje dla całych rodzin. Nie lada gratką dla dorosłych i dzieci okazuje się duży ogród zoologiczny, w którym znajdziemy ponad 270 gatunków zwierząt. Obiekt działa we wszystkie dni tygodnia, w tym także w okresach świątecznych. Godziny otwarcia mogą być uzależnione od pory roku. Dla przykładu, w okresie od grudnia do lutego ogród zoologiczny w Krakowie działa od godziny 9 do 14:30. W marcu otwarcie zostaje wydłużone aż do godziny 16, a w szczycie sezonu (kwiecień do sierpnia) do godziny 18.

Cennik biletów wstępu do ZOO w Krakowie został podzielony według miesięcy. Dla przykładu, cena biletu wstępu obowiązującego od 1 kwietnia do 31 października wynosi 22 zł za bilet normalny oraz 18 zł za bilet ulgowy. W ofercie znajduje się także bilet grupowy, który zakupimy od 18 zł za osobę. Z oferty biletów grupowych mogą skorzystać zorganizowane wycieczki, obejmujące przynajmniej 10 osób. Dodatkowy bilet dla opiekuna kosztuje 1 zł, a bilet rodzinny 70 zł. Karta dużej rodziny nie wpływa na cennik biletów wstępu do ZOO. Bilet rodzinny obejmuje cztery osoby, w tym maksymalnie dwójkę dzieci. Ciekawostką jest natomiast Krakowska Karta Rodzinna 3+, której posiadacze mogą zakupić bilet w cenie 11 zł za normalny lub 9 zł za ulgowy. Cennik biletów z Krakowską Kartą Rodzinną 3+ jest jednolity o każdej porze roku

Ceny biletów wstępu w okresie od 1 listopada do 31 marca okazują się bardziej atrakcyjne. Cena normalnego biletu wstępu wynosi w tym okresie 18 zł, a za bilet ulgowy zapłacimy 10 zł. Bilet grupowy również kosztuje 10 zł, a zasady jego uzyskania są takie same jak w pozostałych porach roku.

Cennik biletów do ZOO w Krakowie. Aktualizacja cen 12-05-2021

Bilety od 1 kwietnia do 31 października

Bilety od 1 listopada do 31 marca

Bilet normalny

22 zł

18 zł

Bilet ulgowy

18 zł

10 zł

Bilet grupowy

18 zł

10 zł

Opiekun grupy

1 zł

1 zł

Bilet roczny

200 zł

Bilet roczny ulgowy

140 zł

Bilet rodzinny 2+2

70 zł

-

Bilet dla seniora

5 zł

5 zł

Krakowska Karta Rodzinna 3+

11 zł bilet normalny, 9 zł bilet ulgowy

Źródło: https://zoo-krakow.pl/ceny-biletow-regulamin-zwiedzania/

ikona podziel się Przekaż dalej