Wawel – perła w koronie Krakowa. Cennik biletów wstępu 2021 rok

Wzgórza Wawelskie są jednym z najbardziej rozpoznawalnych punktów turystycznych Krakowa. Znajdziemy na nich wiele atrakcji, a zwiedzanie może zająć cały dzień. Ceny biletów wstępu podzielono według wybranych atrakcji, dni tygodnia, a także terminu zwiedzania. Dla przykładu, w poniedziałki można darmowo zwiedzać wystawy Wawel Koronny i Zbrojownia, Wawel Zaginiony i Wawel Odzyskany. Wystarczy odebrać bezpłatną przepustkę, która znajduje się przy kasach w Bramie Herbowej lub kasie w Centrum Promocji i Informacji. Poniedziałki są też czasem na zwiedzanie ogrodów, dziedzińców i kościoła św. Gereona. Ostatnie wejście obowiązuje do godziny 11:40, a bilety wstępu kosztują 25 zł za normalny lub 15 zł za ulgowy. Wyjątkową atrakcją są także Ogrody Królewskie. Normalny bilet wstępu kosztuje tu 5 zł, a bilet ulgowy 2 zł. Przez większość dnia (godziny 10:30 - 18) możemy też zwiedzać legendarną Smoczą Jamę. Bilet wstępu jest stały i wynosi 7 zł.

Wawel prezentuje też liczne atrakcje w pozostałe dni tygodnia. Od wtorku do niedzieli można zwiedzać wystawę Wszystkie arrasy króla Powroty 2021–1961–1921. Bilety możemy zamawiać drogą online lub przy kasach. Cena biletu normalnego wynosi 35 zł. Za bilet ulgowy zapłacimy 20 zł.

Wyjątkową atrakcją są także Reprezentacyjne Ogrody Królewskie. Cena biletu wstępu wynosi 30 zł (normalny) oraz 20 zł (ulgowy). Do dyspozycji turystów pozostaje także Skarbiec Koronny i Zbrojownia, które zwiedzimy w cenie 25 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Na miłośników historii czekają też Krużganki I piętra w stałej cenie 5 zł. W soboty i niedziele możemy zwiedzać Basztę Sandomierską, czynną w godzinach 10:30 – 18. Cena biletu wstępu wynosi stale 5 zł. –

Cennik zwiedzania Wawelu – najważniejsze atrakcje. Aktualizacja cen 11-05-2021

Poniedziałki

Wtorki - niedziele

Bilet normalny

Bilet ulgowy

Bilet normalny

Bilet ulgowy

Skarbiec Koronny i Zbrojownia

Bezpłatna wejściówka

25 zł

15 zł

Wawel Zaginiony

Bezpłatna wejściówka

Wawel Odzyskany

Bezpłatna wejściówka

Ogrody, Dziedzińce, Kościół św. Gereona

25 zł

15 zł

25 zł

15 zł

Ogrody Królewskie

5 zł

2 zł

5 zł

2 zł

Smocza Jama

7 zł

7 zł

Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021–1961–1921

45 zł

30 zł

Reprezentacyjne Komnaty Królewskie

30 zł

20 zł

Sztuka Wschodu. Namioty Tureckie

20 zł

15 zł

Kościół św. Gereona

10 zł

5 zł

Krużganki I piętra

5 zł

Baszta Sandomierska

5 zł

Źródło: https://wawel.krakow.pl/godziny-bilety-kasy-rezerwacje-bagaz

Największe atrakcje turystyczne Krakowa – ceny biletów wstępu do ważnych obiektów

Kraków nieodłącznie kojarzy się ze znaną Wieżą Ratuszową. Jest to unikalne miejsce i symbol rynku głównego. Atrakcja jest otwarta i działa z zachowaniem reżimu sanitarnego wywołanego przez Covid-19. Możemy ją zwiedzać w poniedziałki od godziny 10 do 15 lub w pozostałe dni tygodnia w godzinach 10 – 18. Ceny normalnego biletu wstępu wynoszą 14 zł, a za bilet ulgowy zapłacimy 10 zł. Istnieje także możliwość zakupu biletu rodzinnego w cenie 28 zł lub biletu grupowego w cenie 10 zł od osoby. Obiekt można także zwiedzać z przewodnikiem, co kosztuje dodatkowe 110 zł.

Dużą popularnością cieszą się także podziemia rynku krakowskiego, w których znajdziemy wyjątkowe muzeum. Podziemia rozciągają się pod Sukiennicami, a kościołem Mariackim. Rynek Podziemny stał się skarbnicą historii o Krakowie i jednym z ważnych punktów wycieczek turystycznych. Ceny biletu wstępu rozpoczynają się od kwoty 28 zł za bilet normalny i 24 za bilet ulgowy. Istnieje też możliwość zakupu biletu rodzinnego w cenie 56 zł (obejmującego maksymalnie cztery osoby). Na zorganizowane grupy czekają także bilety grupowe w cenie 24 zł za normalny i 22 zł za bilet grupowy ulgowy. Usługa przewodnika kosztuje dodatkowe 130 zł.

Kolejną godną uwagi atrakcją turystyczną jest Barbakan, czyli jeden ze wspanialszych obiektów średniowiecznej architektury obronnej. Krakowski Barbakan można zwiedzać od środy do niedzieli w godzinach 10 -17. Cena biletu normalnego na Barbakan wynosi 14 zł, a biletu ulgowego 10 zł. Rodziny mogą wykupić bilet wspólny za 28 zł. Takie same opłaty obowiązują przy wycieczce na Mury Obronne, które można zwiedzać od środy do niedzieli w godzinach 10 – 17.

Będąc w Krakowie, warto także zwiedzić wyjątkową kamienicę Hipolitów. Obiekt działa od środy do niedzieli w godzinach od 10 do 17. Istnieje możliwość zakupienia biletów drogą online lub stacjonarnie. Ceny biletów wstępu wynoszą odpowiednio 14 zł za bilet normalny, 10 zł za ulgowy oraz 28 zł za bilet rodzinny. W obiekcie istnieje też możliwość wykupienia biletu grupowego w cenie 10 zł oraz biletu grupowego ulgowego za 9 zł od osoby. Takie same ceny obowiązują w Muzeum Podgórza oraz w zwiedzaniu Apteki Pod Orłem. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Atrakcje turystyczne Krakowa. Cennik biletów wstępu 2021. Aktualizacja cen 11-05-2021

Wieża Ratuszowa

Rynek Podziemny

Barbakan

Mury Obronne

Kamienica Hipolitów

Muzeum Podgórza

Apteka Pod Orłem

Bilet normalny

14 zł

28 zł

14 zł

14 zł

14 zł

14 zł

14 zł

Bilet ulgowy

10 zł

24 zł

10 zł

10 zł

10 zł

10 zł

10 zł

Bilet rodzinny

28 zł

56 zł

28 zł

28 zł

28 zł

28 zł

28 zł

Bilet grupowy

10 zł

24 zł

10 zł

10 zł

10 zł

10 zł

Bilet grupowy ulgowy

9 zł

22 zł

9 zł

9 zł

9 zł

9 zł

Usługa przewodnika

110 zł

130 zł

110 zł

Lekcja muzealna lub spacer edukacyjny

80 zł

Źródło: https://muzeumkrakowa.pl/godziny-otwarcia-i-ceny-biletow

Nowa Huta i Fabryka Emalia Oskara Schindlera

Nowa Huta to miejsce dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak wyglądało prawdziwe życie w czasach PRL. Nowa Huta powstała z kilku podkrakowskich wsi i obecnie możemy w niej obejrzeć Plac Centralny imienia Regana, Nowohuckie Centrum Kultury, Osiedle Wandy oraz Aleje Róż. Co ciekawe na Alei Róż stał kiedyś pomnik Lenina, który kilkukrotnie był obiektem zamachów antykomunistycznych. Wycieczka do Nowej Huty to także możliwość zwiedzenia restauracji Stylowej, będącej typowym barem z czasów PRL. Na terenie znajduje się także Teatr Ludowy, Klasztor Cystersów oraz Kombinat, czyli Huta imienia Tadeusza Sendzimira.

Na ciekawskich przygód czeka Muzeum Nowej Huty, czynne od wtorku do niedzieli w godzinach 10 do 17. Cena biletu normalnego wynosi 14 zł, z kolei za bilet ulgowy zapłacimy 10 zł, a za bilet rodzinny 28 zł. Muzeum Nowej Huty umożliwia też zakup biletu grupowego w cenie 10 zł od osoby i biletu grupowego ulgowego w cenie 9 zł. Wynajęcie przewodnika dla grupy kosztuje dodatkowe 110 zł, a przewodnika dla osób indywidualnych 150 zł.

Widok na Nową Hutę z lotu ptaka, a także cennik innych atrakcji turystycznych, które znajdują się w Krakowie
Cennik atrakcji turystycnych w Krakowie, czyli ile kosztują bilety i wejściówki w Krakowie, najbardziej atrakcyjne miejsca krok po kroku

Podczas zwiedzania Nowej Huty, warto też wybrać się na wycieczkę po podziemiach. Podziemna Nowa Huta jest czynna dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach 10 do 17. W ofercie znajdują się trzy rodzaje biletów. Turyści mogą kupić bilet normalny w cenie 14 zł, bilet ulgowy za 10 zł lub bilet rodzinny za 28 zł. Nie ma możliwości zakupu biletów grupowych czy opłacenia przewodnika po obiekcie.

Interesującym punktem turystycznym Krakowa jest też fabryka Emalia Oskara Schindlera, założona w 1937 roku. Jest to fabryka wyrobów emaliowanych, którą po II wojnie światowej przejął skarb państwa. Od roku 2007 fabryka została podzielona między dwie instytucje. Są nimi Muzeum Historyczne Miasta Krakowa oraz Muzeum Sztuki Współczesnej. Warto wiedzieć, że fabryka Emalia Oskara Schindlera jest jednym z obiektów Krakowskiego Szlaku Techniki. Fabrykę można zwiedzać w poniedziałki w godzinach od 10 do 14 oraz od wtorku do niedzieli w godzinach 10 do 18. Cena biletu normalnego wynosi 28 zł, a biletu ulgowego 24 zł. Podczas zwiedzania fabryki Emalia Oskara Schindlera można także wykupić bilet rodzinny w cenie 56 zł lub bilet grupowy w cenie 24 zł od osoby. Niektóre wycieczki zostają uprawnione do zakupu biletów grupowych ulgowych za 22 zł. Fabryka Emalia Oskara Schindlera umożliwia także wycieczkę z przewodnikiem. Usługa będzie dodatkowo płatna 160 zł.

Nowa Huta i Fabryka Emalia Oskara Schindlera. Cennik biletów wstępu. Aktualizacja cen 11-05-2021

Muzeum Nowej Huty

Podziemna Nowa Huta

Fabryka Emalia Oskara Schindlera

Bilet normalny

14 zł

14 zł

28 zł

Bilet ulgowy

10 zł

10 zł

24 zł

Bilet rodzinny

28 zł

28 zł

56 zł

Bilet grupowy

10 zł

24 zł

Bilet grupowy ulgowy

9 zł

22 zł

Usługa przewodnika

110 zł

160 zł

Usługa przewodnika dla osób indywidualnych

150 zł

Źródło: https://muzeumkrakowa.pl/godziny-otwarcia-i-ceny-biletow

Atrakcje turystyczne Krakowa dla starszych i młodszych

Wycieczka do Krakowa może być wspaniałą atrakcją dla całych rodzin. Zwiedzanie Wawelu i atrakcji o charakterze historycznym to jedynie początek możliwości oferty turystycznej, które oferuje to miasto. Kraków obfituje także w miejsca do aktywnej rozrywki i w obiekty turystyczne, skierowane dla młodszych podróżników.

Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych dla całej rodziny jest Park Wodny Kraków. Obiekt oferuje atrakcje dla aktywnych podróżników, jak i dla osób, które szukają wytchnienia oraz relaksu. Dobrym przykładem są leżanki do masaży wodnych, bicze wodne, hydromasaże, wanny jacuzzi i strefy saunarium. W hali basenowej można odszukać atrakcje dla miłośników zjeżdżania i atrakcji wodnej. Dużą popularnością cieszą się zjeżdżalnie wewnętrzne, w tym zjeżdżalnia pontonowa Kongo i wyjątkowo szybka zjeżdżalnia Nitro. W obiekcie znajdują się także zjeżdżalnie wewnętrzne, rwąca rzeka, ścianki wspinaczkowe i Tęczowa Ścieżka. Miłośnicy sportów wodnych mogą zagrać w wodną koszykówkę, siatkówkę, piłkę wodną oraz skorzystać z torów do pływania. Na najmłodszych czeka brodzik z Wyspą Piratów, Magiczny Grzybek i ciekawe zjeżdżalnie dla całej rodziny. Ceny biletów wstępu zostały podzielone według kilku kategorii (np. bilety indywidualne i cenniki biletów dla grup wycieczkowych lub seniorów).

Cena godzinnego biletu normalnego wynosi 39 zł, z kolei biletu ulgowego 35 zł. W parku wodnym można także zamówić godzinny bilet rodzinny w cenie 93 zł. Usługa Happy Hours zmniejsza opłaty o 10 zł. Druga opcja to zakup biletów dwugodzinnych. Cena normalnego biletu wstępu wynosi 49 zł, z kolei za bilet ulgowy zapłacimy 45 zł. Opłata za dwugodzinny bilet rodzinny do parku wodnego kosztuje 132 zł. Warto zauważyć, że bilet rodzinny jest przeznaczony dla maksymalnie trzech osób, a w tym dwóch osób dorosłych.

Park Wodny Kraków oferuje tak wiele atrakcji, że może stać się idealnym miejscem na całodzienny pobyt. Dlatego podróżni mogą skorzystać z biletu bez limitu czasu, który można wykorzystać od otwarcia, aż do zamknięcia. Cena biletów całodobowych wynosi 69 zł za bilet normalny i 65 zł za bilet ulgowy. W ofercie całodniowej nie ma biletów rodzinnych. W każdej opcji istnieje natomiast możliwość skorzystania z saun. Cena jest stała i wynosi 2 zł za minutę.

Podróż do Krakowa może być okazją do zwiedzenia jedynej w swoim rodzaju kopalni soli, mieszczącej się w Wieliczce. Obiekt zapewnia wyjątkowe atrakcje dla osób w każdym wieku, a przejścia po podziemnych tunelach mogą okazać się wspaniałą przygodą dla całej rodziny. Kopalnia Soli w Wieliczce oferuje bilety wstępu dla osób w różnych grupach wiekowych. Osoby dorosłe obowiązuje bilet normalny, który kosztuje 66 zł. Dzieci i młodzież mogą kupić bilet ulgowy w cenie 48 zł. Kopalnia Soli Wieliczka posiada także bilety ulgowe dla seniorów, które nabędziemy za 57 zł. Ciekawostką jest również oferta skierowana dla rodzin. Bilet rodzinny obejmuje cztery osoby, a w tym dwie osoby dorosłe. Jego cena wynosi 180 zł. Zwiedzanie kopalni odbywa się na trasie turystycznej, otwartej w godzinach 10 – 18. Ciekawostką jest także specjalna trasa o nazwie Solilandia. Cennik owej trasy jest nieco droższy w porównaniu ze standardową trasą turystyczną. Za bilet normalny zapłacimy 80 zł, a za bilet ulgowy 60 zł. Istnieje także możliwość wykupienia biletu rodzinnego obejmującego dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci. Cena biletu rodzinnego na trasę Solilandia wynosi 220 zł.

Park Wodny Kraków i Kopalnia Soli Wieliczka. Cennik biletów wstępu. Aktualizacja cen 11-05-2021

Park Wodny Kraków

Kopalnia Soli Wieliczka

Bilet godzinny

Bilet 2 godzinny

Bilet bez limitu czasu

Trasa Turystyczna

Solilandia

Bilet normalny

39 zł

49 zł

69 zł

66 zł

80 zł

Bilet ulgowy

35 zł

45 zł

65 zł

48/57 zł

60 zł

Bilet rodzinny

93 zł

132 zł

180 zł

22 zł

Saunarium

2 zł/min

Źródła: https://www.parkwodny.pl/cennik/klienci-indywidualni/

https://www.kopalnia.pl/turysta-indywidualny/informacje-praktyczne/ceny-biletow-i-godziny-zwiedzania?gclid=EAIaIQobChMItbiOyM_B8AIVS_gYCh2cfAjPEAAYASAAEgKRLvD_BwE

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 86,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii turystyka