Największe atrakcje turystyczne w Warszawie – muzea i miejsca historyczne

Podczas wycieczki do stolicy warto zwiedzić wyjątkowe Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest to obiekt ulokowany na Warszawskiej Woli, w dawnym budynku Elektrowni Tramwajowej. W Muzeum Powstania Warszawskiego wyruszymy w wyjątkową, interaktywną podróż, która odkryje przed nami historię Warszawy od okupacji, aż do początków PRL. Ceny biletów wstępu do Muzeum Powstania Warszawskiego wynosi 25 zł za bilet normalny i 20 zł za bilet ulgowy. Istnieje też możliwość zakupu biletu grupowego w cenie 15 zł od osoby oraz biletu z Kartą Dużej Rodziny.

Miłośnicy historii powinni też odwiedzić Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Pałac w stylu barokowym wzniesiono w latach 1681 – 1696 dla króla Jana III Sobieskiego. W roku 1994 pałac został uznany za pomnik historii, a dziś obfituje w liczne atrakcje. W maju bieżącego roku odbywa się między innymi Noc Muzeów, wystawa ilustracji „Potwory w Oranżerii” czy kursy kulinarne dla grup. Pałac jest otwarty dla zwiedzających w czwartki, soboty i niedziele w godzinach od 10:00 do 16:00. Bilety na zwiedzanie muzeum i wybrane wydarzenia kulturalne można zamówić online lub w kasie stacjonarnej.

Cennik biletów do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie został podzielony według kilku kryteriów. Jednym z nich jest wybór trasy nr 1, która obejmuje Salę Białą, Apartamenty Królewskie, kolekcję starożytności oraz arcydzieła malarstwa europejskiego ze zbiorów muzeum. Cena biletu normalnego na trasę nr 1 wynosi 25 zł, a biletu ulgowego 20 zł. Bilet normalny dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny kosztuje 19 zł, a bilet ulgowy 15 zł. Dodatkową opcją jest także bilet do Muzeum, za który zapłacimy złotówkę. Co ciekawe, w czwartki nie trzeba płacić za bilety wstępu, a wejście jest w pełni darmowe. Do 14 sierpnia 2021 roku można także zwiedzać wystawę „Rośliny I Zwierzęta. Atlasy Historii Naturalnej W Epoce Linneusza”. Bilet łączony na trasę 1 i wystawę kosztuje 35 zł (normalny) i 25 zł za bilet ulgowy.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze akcesoria turystyczne

Wybierasz się na kemping, pod namiot lub wyjazd survivalowy i szukasz praktycznych gadżetów? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane akcesoria przez internautów.

Jednym z rozpoznawalnych punktów trasy wycieczkowej po stolicy z pewnością jest także Pałac Kultury i Nauki. Bilety wstępu do obiektu można zakupić drogą online lub stacjonarnie. Cena biletu normalnego wynosi 20 zł, a biletu ulgowego 15 zł. Druga opcja przysługuje dzieciom powyżej 3 roku życia, młodzieży szkolnej, studentom do 26 roku życia oraz emerytom. W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie można także wykupić bilet rodzinny w cenie 12 zł od osoby. Jest to cena, którą zapłacimy przy okazaniu Karty Dużej Rodziny. Oferta sprzedaży biletów została także skierowana dla grup wycieczkowych, które powinny liczyć minimum 10 osób i jednego opiekuna, wchodzącego bezpłatnie. Cena biletu grupowego wynosi 12 zł. W wyznaczonych terminach można także skorzystać i wejść do Pałacu Kultury i Nauki w godzinach nocnych. Cena biletu nocnego jest stała i wynosi 22 zł.

Ważnym punktem historycznym jest także Muzeum Historii Żydów POLIN. Obiekt znajduje się na śródmieściu i stał się ważnym centrum edukacyjnym. W muzeum możemy poznać ponad 1000 lat dziejów polskich Żydów. Organizowane wystawy i spotkania przyciągają osoby z kraju, ale i innych regionów świata. Bilety wstępu najlepiej kupić drogą online. Czwartki zostały objęte darmowymi wejściówkami. W pozostałe dni tygodnia zapłacimy 30 zł za bilet normalny oraz 20 zł za bilet ulgowy. Przy wycieczce liczącej minimum 10 osób można wykupić bilety grupowe w cenie 15 zł, a dzieci i młodzież pomiędzy 7 – 16 rokiem życia zostały uprawnione do zakupu biletu za 1 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Cennik biletów do muzeów. Aktualizacja cen 12-05-2021

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

Pałac Kultury i Nauki

Muzeum Historii Żydów POLIN

Trasa 1

Trasa 1 i wystawa

Bilet normalny

25 zł

25 zł

35 zł

20 zł

30 zł

Bilet ulgowy

20 zł

20 zł

25 zł

15 zł

20 zł

Bilet grupowy

15 zł

15/12 zł

15 zł

Bilet z kartą dużej rodziny

10 zł

19/15 zł

12 zł

Oprowadzanie w języku polskim

150 zł

Bilet nocny

22 zł

Źródła: https://www.1944.pl/artykul/warunki-zwiedzania,4499.html,  https://www.wilanow-palac.pl/ceny_biletow.html, https://www.bilety.pkin.pl, https://www.polin.pl/pl/cennik

Atrakcje turystyczne Warszawy dla całej rodziny

W Warszawie nie brakuje miejsc skierowanych do całych rodzin. Niektóre obiekty mają walory edukacyjne, inne bawią i pozwalają na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Do jednych z popularniejszych kierunków familijnych wypadów z pewnością należy Centrum Nauki Kopernika.

Od 4 maja 2021 roku Centrum Nauki Kopernik jest ponownie otwarte po przerwie związanej z pandemią Covid 19. Atrakcje obiektu są organizowane z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Centrum Nauki Kopernik działa we wtorki do piątku w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w weekendy w godzinach 10:00 – 19:00. Podczas wizyty możemy obejrzeć liczne wystawy, które ukazują tajniki podstawowych praw fizyki. Ciekawostką dla całych rodzin okazuje się także Planetarium. Centrum Nauki Kopernika cieszy się dużą popularnością wśród turystów, dlatego warto zakupić bilety drogą elektroniczną. Istnieje możliwość zakupu biletów indywidualnych oraz grupowych. Co więcej, bilet na wystawy umożliwia obejrzenie wszystkich wystaw stałych oraz aktualnej wystawy czasowej. Dzieci poniżej 5 roku życia mogą też uczestniczyć w wystawie Bzzz, ale wyłącznie pod opieką osoby dorosłej. W Centrum Nauki Kopernika znajduje się też wspomniane wcześniej Planetarium, na którego zwiedzanie trzeba zakupić oddzielny bilet wstępu.

Cena biletu wstępu będzie uzależniona od daty przyjazdu. W weekendy obowiązują wyższe opłaty za wejściówki. Cena biletu normalnego wynosi wtedy 33 zł, a biletu ulgowego 22 zł. Ceny biletów w dni powszednie wynoszą odpowiednio 31 zł za bilet normalny i 19 zł za bilet ulgowy. Cennik wejściówki do Planetarium ma charakter stały i wynosi 22 zł w przypadku biletu normalnego lub 16 zł dla biletu ulgowego. Cennik biletów kompleksowych obejmuje zwiedzanie wystaw oraz Planetarium. Cena wejściówki wynosi 37 zł za bilet normalny oraz 32 zł za bilet ulgowy. Bilet wstępu na Wieczory Dla Dorosłych kosztuje stale 35 zł.

Niewątpliwą atrakcją turystyczną dla całych rodzin jest także warszawski ogród zoologiczny. Cennik biletów wstępu do ZOO w Warszawie został podzielony według pór roku. Bilety w wysokim sezonie obowiązują od kwietnia do września i kosztują 30 zł za bilet normalny oraz 28 zł za bilet ulgowy. Turyści mogą także skorzystać z oferty biletów rodzinnych. Za bilet rodzinny 2+1 zapłacimy 68 zł. Cena obejmuje trzy osoby. Kolejną opcją jest zakup biletów rodzinnych 2+2, których cena wynosi 18 zł za osobę. Cennik biletów wstępu do ZOO ulega zmniejszeniu w okresie od października do marca. Za bilet normalny trzeba wtedy zapłacić 20 zł, a za bilet ulgowy 18 zł. Cennik biletu rodzinnego 2+1 wynosi 48 zł od trzech osób, a biletu rodzinnego 2+2 utrzymuje się na poziomie 13 zł od osoby.

Na miłośników aktywnego, rodzinnego wypoczynku czeka także park trampolin o nieco tajemniczej nazwie Hangar 646. Trampoliny znajdują się na Mokotowie, Gocławiu i Targówku. W hangarach znajdziemy ponad 60 trampolin z różnymi stopniami wybicia. Dodatkowe strefy gladiatora, wieże do skoków oraz atrakcyjne strefy zajęć uprzyjemniają i uatrakcyjniają aktywny wypoczynek. Hangar 646 oferuje bilety indywidualne, vouchery, zajęcia oraz imprezy zorganizowane. Bilet wstępu warto wykupić drogą online.

Wejście na trampoliny Gocław/Targówek kosztuje 29 zł/godzina. Przy zakupie biletów na miejscu musimy liczyć się ze wzrostem ceny do 34 zł/godzina. Bilet grupowy dla 8 osób zmniejsza cenę biletu do kwoty 24 zł przy zakupie online i 29 zł przy zakupie stacjonarnym. Wejście na trampoliny Mokotów może być nieco tańsze i kosztuje 24 zł przy zakupie online oraz 29 zł przy zakupie biletów na miejscu. Standardowa cena za bilet dla 8-osobowej grupy wynosi 19 lub 24 zł za godzinę. Istnieje także możliwość zakupu skarpet antypoślizgowych w cenie 5 zł, a dziecko do 5 roku życia może wejść wraz z opiekunem za darmo.

Ceny biletów do Centrum Nauki Kopernik, Zoo i Hangaru 646. Aktualizacja cen 12-05-2021

Cennik Nauki Kopernik

Zoo w Warszawie

Hangar 646

Wystawy

Planetarium

Wystawy i Planetarium

Kwiecień-wrzesień

Październik - marzec

Gocław/Targówek

Mokotów

Weekendy i święta, bilet normalny

33 zł

22 zł

37 zł

30 zł

20 zł

29zł/godz – bilety online

34 zł/godz – bilety stacjonarne

19zł/godz – bilety online

24 zł/godz – bilety stacjonarne

Weekendy i święta bilet ulgowy

22 zł

16 zł

32 zł

28 zł

18 zł

Dni powszednie, bilet normalny

31 zł

22 zł

37 zł

Dni powszednie, bilet ulgowy

21 zł

16

32 zł

Wieczory Dla Dorosłych

35 zł

Bilet rodzinny 2+1

68 zł/3 os.

48 zł/3 os.

Bilet rodzinny 2+2

18 zł/os.

13 zł/os.

Bilet grupowy

24zł/godz – bilety online

29 zł/godz – bilety stacjonarne

19zł/godz – bilety online

24 zł/godz – bilety stacjonarne

Źródła: https://www.kopernik.org.pl/wizyta/ceny-biletow, https://zoo.waw.pl/wizyta-w-zoo/bilety, https://www.hangar646.pl/pl/cennik/

Największe atrakcje turystyczne Warszawy. Wypoczynek na świeżym powietrzu

Wiosna i lato to czas, w którym chętnie korzystamy z uroków słońca i ciepłej pogody. W sezonie wakacyjnym dużą popularnością cieszą się atrakcje turystyczne zorganizowane na świeżym powietrzu. W Warszawie nie brakuje miejsc do spacerów. Tereny wokół pałacu wilanowskiego lub Stare Miasto potrafią przyciągnąć osoby w różnej kategorii wiekowej.

Do listy ciekawych atrakcji turystycznych na świeżym powietrzu z pewnością zaliczają się także Łazienki Królewskie, które były niegdyś letnią rezydencją króla Stanisława Augusta. Dziś Łazienki Królewskie zachwycają swoim urokliwym charakterem, licznymi ścieżkami i miejscami, w których możemy wypocząć od gwaru. Jest to też miejsce organizacji ciekawych warsztatów, wystaw oraz lekcji dla młodzieży szkolnej.

Pałac w Łazienkach Królewskich w Warszawie, a także cennik atrkacji turystycznych w Warszawie krok po kroku
Cennik atrakcji turystycznych w Warszawie, czyli ceny w stolicy, ile kosztują bilety i wejściówki w Warszawie

Łazienki Królewskie można zwiedzać od wtorku do niedzieli. Aktualna sytuacja związana z pandemią Covid-19 sprawiła, że obowiązuje limit osób oraz czasu zwiedzania. Na oficjalnej stronie Łazienek Królewskich można uzyskać więcej szczegółowych informacji na ten temat.

Zwiedzanie ogrodów jest możliwe od godziny 5:30, aż do 31. Bilety można kupić online lub w kasach biletowych w Podchorążówce i w Starej Oranżerii. Zwiedzanie ogrodów jest darmowe. Piątek jest dniem bezpłatnego wstępu do wszystkich obiektów, w tym wystaw czasowych.

Cena biletów wstępu w pozostałe dni tygodnia obejmuje Pałac Na Wyspie, Starą Oranżerię, Pałac Myślewicki i Biały Dom. W cenie znajduje się wystawa czasowa, zwiedzanie Muzeum Łowiectwa i jeździectwa oraz Podchorążówki. Cena biletu normalnego wynosi 40 zł lub 43 zł z audioprzeweodnikiem. Za bilet ulgowy zapłacimy 20 zł lub 23 zł przy opcji z audioprzewodnikiem. Dzieci od lat 7 oraz młodzież szkolna do 26 roku życia może wykupić bilet za 1 zł lub za 4 zł z audioprzewodnikiem.

W cenniku Łazienek Królewskich znajduje się też możliwość wykupienia biletów z Kartą Dużej Rodziny. Familijny bilet wstępu kosztuje 30 zł, a w opcji z audioprzewodnikiem 33 zł. Dokładne ceny biletów wstępu w sezonie 2021 prezentujemy w załączonej niżej tabeli.

Do wyjątkowych atrakcji należy także Kampinoski Park Narodowy, do którego wchodzimy bezpłatnie. Opłata dotyczy jedynie możliwości zorganizowania pikników na polanach. Ciekawostką Kampinoskiego Parku Narodowego jest Ośrodek Dydaktyczno-Muzealny w Granicy. W obiekcie znajduje się miejsce, gdzie można skorzystać z warsztatów zajęciowych. Niektóre z nich są dostępne za darmo, za inne trzeba zapłacić. Cena trwających do 3 godzin zajęć tematycznych wynosi 123 zł. Oferta została skierowana do grup do 30 osób. Drugą opcją są terenowe zajęcia warsztatowe, które trwają około 5 – 6 godzin i są organizowane w grupach do 30 osób. Cena tego typu zajęć warsztatowych wynosi 250 zł.

Na liście ważnych atrakcji turystycznych w Warszawie znajduje się także Papugarnia Carmen, rozciągająca się na powierzchni 300 m2. W obiekcie obejrzymy ponad 130 wyjątkowych, tropikalnych ptaków z całego świata. Miejsce jest polecane dla dzieci i osób dorosłych. Papugarnia Carmen umożliwia też organizację imprez okolicznościowych dla dzieci. Gratką dla całych rodzin jest możliwość dotknięcia, a nawet nakarmienia niecodziennie wyglądających ptaków.

Warto wiedzieć, że papugarnia Carmen mieści się przy Alejach Jerozolimskich i działa przez siedem dni w tygodniu. Od poniedziałku do piątku obowiązują godziny otwarcia pomiędzy 10:00 – 19:00. W weekendy papugarnia pracuje w godzinach od 10:00 do 20:00. Cennik biletów wstępu okazuje się miłym zaskoczeniem. Cena biletu normalnego wynosi 19 zł, a za bilet ulgowy zapłacimy 15 zł. Zniżki obowiązują od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni świątecznych. W papugarni możemy także zakupić bilety grupowe w cenie 13 zł (ulgowy) lub 16 zł (normalny). Bilety ulgowe przysługują grupom, które liczą minimum 15 osób. Istnieje także możliwość zakupu biletu rodzinnego obejmującego jedno dziecko i jedną osobę dorosłą. Zapłacimy za niego 31 zł, a każdy dodatkowy członek rodziny płaci kolejne 9 zł. Bilet rodzinny dla dwóch osób dorosłych i jednego dziecka kosztuje 48 zł, a każde kolejne dziecko płaci dodatkowe 9 zł (maksymalny limit dzieci na rodzinę to trzy młode osoby).

Cennik atrakcji turystycznych Warszawy na świeżym powietrzu. Aktualizacja cen 12-05-2021

Łazienki Królewskie

Kampinoski Park Narodowy – zajęcia w ośrodku Dydaktyczno-Muzealnym w Granicy

Papugarnia Carmen

Bilet normalny

40/43 zł

19 zł

Bilet ulgowy

20/23 zł

15 zł

Bilet grupowy

13/16 zł

Dzieci od lat 7 i młodzież

1/4 zł

Karta Dużej Rodziny/bilet rodzinny

30/33 zł

31/48 zł

Zajęcia kameralne do 1 godz.

bezpłatne

Zajęcia tematyczne do 3 godz.

123 zł

Terenowe zajęcia warsztatowe, 5-6 godz.

250 zł

Źródła: https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/zwiedzanie/cennik, https://www.kampinoski-pn.gov.pl/edukacja/odm-w-granicy, http://papugarniacarmen.pl/papugarnia/warszawa/

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,9% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii turystyka