Wyciągi narciarskie i tatrzańskie kolejki. Cennik biletów wstępu

Na liście wyjątkowych punktów turystycznych Tatr z pewnością znajduje się kolejka na Kasprowy Wierch, kolej linowo terenowa na Gubałówce oraz wyciąg narciarski na znanej ze skoków narciarskich Wielkiej Krokwi. Ceny biletów wstępu zostały podzielone ze względu na porę roku. Dla przykładu cennik kolejki na Kasprowy Wierch wynosi 79 zł w tak zwanym niskim sezonie i 89 zł w sezonie wysokim. Jest to opłata obowiązująca za bilet normalny w dwie strony. PLK umożliwia też możliwość zakupu biletu ulgowego oraz biletu w jedną stronę.

Nieco mniejszym wydatkiem będzie przejażdżką kolejką liniowo-torową na Gubałówce. Cena normalnego biletu w sezonie wysokim wynosi 25 zł za przejazd w dwie strony i 19 zł za przejazd w jedną stronę. Stawki biletów w sezonie niskim wynoszą odpowiednio 23 zł i 17 zł.

Podróżując po Zakopanem, nie sposób pominąć Wielkiej Krokwi. Znajdziemy na niej wyjątkowy wyciąg narciarski, stanowiący atrakcję dla całych rodziny. Cennik biletów wstępu wynosi 15 zł (bilet normalny) oraz 10 zł za bilet ulgowy. Z ulgi mogą skorzystać dzieci w wieku szkolnym i ucząca się młodzież do 26 roku życia.

W Zakopanem można również odwiedzić ciekawą zjeżdżalnię dla całych rodzin. Jest to obiekt o nazwie Góralski Ślizg z wyjątkowo wysoką, ośmiotorową zjeżdżalnią. Ceny biletów wstępu zostały uzależnione od liczby przejazdów. Cena za jeden ekstremalny ślizg po torze wynosi 5 zł. Co ciekawe, Góralski Ślizg umożliwia zjazd indywidualny lub zjazd w formie wyścigu, przeznaczony dla maksymalnie ośmiu osób jednocześnie.

Cennik wyciągów, kolejek i zjeżdżalni. Aktualizacja cen 13-05-2021

Kolejka na Kasprowy Wierch

Kolej linowo terenowa na Gubałówce

Wielka Krokiew – wyciąg narciarski

Góralski ślizg

Sezon niski

Sezon wysoki

Sezon niski

Sezon wysoki

Bilet normalny góra-dół

79 zł

89 zł

23 zł

25 zł

5 zł/zjazd

Bilet ulgowy góra-dół

69 zł

75 zł

19 zł

21 zł

Bilet w jedną stronę

65 zł

75 zł

17 zł

19 zł

15 zł

Bilet ulgowy w jedną stronę

55 zł

65 zł

14 zł

16 zł

10 zł

 Źródło: https://www.pkl.pl

Termy i aquapark. Cennik biletów wstępu do popularnych obiektów w Tatrach

Wyjazd w góry jest świetną okazją do odwiedzenia aquaparków i wód termalnych. Jednym z popularniejszych obiektów rekreacyjnych okazują się Termy Bukowina Tatrzańska. W obiekcie znajduje się dwanaście wyjątkowych basenów, a wygodna lokalizacja (około 20 km) od Zakopanego ułatwia dojazd. W Termach Bukowina znajdują się także atrakcje dla dzieci oraz sauny dla dorosłych. Ceny biletów wstępu zależą od wybranego pakietu oraz dnia przyjazdu. W dalszej części tekstu znajdują się ceny obowiązujące do 27-06-2021 roku.

Dobrym przykładem są pakiety 45-minutowe. Cena normalnego biletu wynosi 29 zł, a biletu dla dzieci 19 zł. Seniorzy powyżej 60 roku życia mogą wykupić wstęp za 20 zł, taka sama stawka dotyczy biletów dla osób niepełnosprawnych z I grupą inwalidzką. W ofercie znajdziemy także bilety 3,5-godzinne oraz pakiety całodniowe. Ich cena będzie uzależniona od dnia tygodnia. Przykładowo, bilet normalny w dni od poniedziałku do piątku kosztuje 59 zł, a w weekendy 65 zł. Dużą popularnością cieszą się także pakiety na całodniowy wypoczynek. Ich cena również jest uzależniona od terminu przyjazdu, co zobrazowaliśmy w zaprezentowanej poniżej tabeli.

Termy Bukowina umożliwiają także zakup biletów rodzinnych w promocyjnych cenach. Koszt zakupu w dni powszednie wynosi 129 zł za bilet dla trzech osób, 159 zł za bilet dla czterech osób i 189 zł za bilet dla pięciu osób. Dopłata za każde kolejne dziecko wynosi 39 zł. Ceny biletów rodzinnych w weekendy są droższe o 10 zł, a za kolejne dziecko należy zapłacić dodatkowe 44 zł. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze modele pomp ciepła

Szukasz nowoczesnej pompy ciepła do ogrzewania swojego domu? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najpopularniejsze modele.

Bukowina Tatrzańska – cennik biletów wstępu 2021. Aktualizacja cen 13-05-2021

Pakiet 45 minut

Pakiet 3,5 godzinny/4 godzinny przy biletach rodzinnych

Pakiet na cały dzień

Pon-pt

Weekendy

Pon-pt.

Weekendy

Pon-pt.

Weekendy

Bilet normalny

29 zł

29 zł

59 zł

65 zł

79 zł

89 zł

Bilet dla dzieci do 13 lat

19 zł

19 zł

39 zł

44 zł

50 zł

55 zł

Seniorzy

20 zł

20 zł

45 zł

49 zł

55 zł

59 zł

Osoby niepełnosprawne I grupa

20 zł

20 zł

43 zł

45 zł

53 zł

55 zł

Bilet rodzinny 2+1

129 zł

139 zł

Bilet rodzinny 2+2

159 zł

169 zł

Bilet rodzinny 2+3

189 zł

199 zł

Dodatkowe dziecko powyżej 100 cm wzrostu

39 zł

44 zł

Źródło: https://www.termybukovina.pl/cennik-i-bilety/cennik-i-regulaminy

Opisując tatrzańskie atrakcje rodzinne, warto także wspomnieć o wyjątkowym aquaparku, który znajduje się w Zakopanem. Obiekt posiada szereg atrakcji dla osób w każdej kategorii wiekowej, a ceny biletów wstępu nie są nadmiernie wygórowane. Dokładna cena biletu wstępu będzie uzależniona od wybranej opcji. Turyści mają możliwość skorzystania z term, zajęć aquafitness oraz strefy Góralski Relaks, która obejmuje baseny i saunę. Dużą popularnością cieszy się także wyjątkowa Grota Solna.

Cennik wizyty w termach będzie uzależniony od czasu. Standardowy bilet obejmuje jedną godzinę i kosztuje 25 zł za bilet normalny oraz 20 zł za bilet ulgowy. W pakiecie 2,5 godzinnym obowiązują ceny w wysokości 50 zł za bilet normalny i 35 zł za ulgowy. Strefa aquafitness obejmuje 1,5 godzinną wizytę i kosztuje 25 zł. Baseny i sauny ze strefy Góralski Relaks kosztują 49 zł za 2,5 godzinną przygodę. Grota Solna kosztuje 18 zł przy bilecie normalnym, 9 zł przy bilecie ulgowym lub 12 zł dla osób uprawnionych do zakupu biletu młodzieżowego. Na chwilę obecną (13 maja 2021) obiekt pozostaje zamknięty ze względu na sytuację epidemiologiczno-sanitarną, związaną z Covid-19. Termin ponownego otwarcia aquaparku nie jest jeszcze znany.

Aquapark Zakopane – cennik biletów 2021, aktualizacja 13-05-2021

Termy

Agquafitness 1,5 godz.

Góralski Relaks 2,5 godz. (baseny i sauna)

Grota Solna

Standard 1 H

Standard 2,5 H

Bilet normalny

25 zł

50 zł

25 zł

49 zł

18 zł

Bilet ulgowy

20 zł

35 zł

9 zł

Bilet młodzieżowy

12 zł

Źródło: http://www.aquapark.zakopane.pl

Tatry – przygody na łonie natury. Cennik biletów wstępu do parków

Duża popularność Tatr jest nieodłącznie związana z piękną przyrodą i zapierającymi dech w piersiach widokami. Podróż do tego regionu Polski powinna być połączona ze zwiedzaniem parków przyrody. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych jest Tatrzański Park Narodowy.

Bilet wstępu na turystyczne szlaki Tatrzańskiego Parku Narodowego nie kosztuje zbyt dużo. Za bilet normalny zapłacimy 7 zł, a za bilet ulgowy 3,50 zł. Bilet wstępu przez punkt na Siwej Polanie w dolinie Chochołowskiej również kosztuje 7 zł i 3,50 zł. Są to standardowe ceny za jednodniową wycieczkę. Tatrzański Park Narodowy umożliwia też wykupienie biletu na siedem dni. W cenie otrzymujemy dostęp na wszystkie szlaki. Cena biletu normalnego wynosi 35 zł, a ulgowego 7,5 zł.

Wyjątkowe atrakcje dla całych rodzin oferuje także Tatrzański Park Edukacyjny w Zakopanem. To wyjątkowe miejsce dla dzieci i dorosłych, w którym możesz nawiązać kontakt z dzikimi i hodowlanymi zwierzętami. Jest to obiekt, w którym możemy obserwować górskie zwierzęta. Dodatkowe lekcje edukacyjne są prowadzone przez doświadczonych opiekunów i mogą stać się dobrą okazją do poznania tatrzańskiej flory i fauny.

Morskie Oko w Tatrzańskim Parku Narodowym, a także cennik atrakcji w Tatrach, czyli ile kosztują bilety i wejściówki
Ceny biletów i wejściówek w Tatrach, czyli cennik największych atrakcji w Tatrach krok po kroku - ile co kosztuje?

Cena biletu normalnego wynosi 20 zł, z kolei za bilet ulgowy zapłacimy 15 zł. Tatrzański Park Edukacyjny prezentuje także ofertę rodzinną. Za bilet rodzinny 2+1 zapłacimy 50 zł, a bilet rodzinny 2+2 nabędziemy za 63 zł. Każde kolejne dziecko zostaje objęte biletem dodatkowym w wysokości 12 zł. Co istotne, Tatrzański Park Edukacyjny wprowadził zniżkę dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Za jej okazaniem można liczyć na 10% rabat.

Cennik biletów wstępu do tatrzańskich parków. Aktualizacja cen 13-05-2021

Tatrzański Park Narodowy

Tatrzański Park Edukacyjny

Bilet 1 dniowy

Bilet 7 dniowy

Wstęp na turystyczne szlaki TPN/Bilet normalny

7,00 zł

35,00 zł

20,00 zł

Wstęp ulgowy na turystyczne szlaki TPN/Bilet ulgowy

3,50 zł

7,50 zł

15,00 zł

Wstęp przez punkt na Siwej Polanie (Dolina Chochołowska)

7,00 zł

Wstęp ulgowy przez punkt na Siwej Polanie (Dolina Chochołowska)

3,50 zł

Bilet rodzinny 2+1

50,00 zł

Bilet rodzinny 2+2

63,00 zł

Dopłata za kolejne dziecko

12,00 zł

Źródła:  https://tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety, http://tpe.edu.pl/cennik/

Ile kosztuje przejazd dorożką i wycieczki z przewodnikiem? Ceny w Tatrach

Dorożki stały się elementem góralskiego folkloru, od wielu lat kojarzą się z Zakopanem i Morskim Okiem. Podhale jest obecnie jednym z niewielu miejsc w naszym kraju, w którym znajdują się liczne gospodarstwa ze stadninami. Efektowne dorożki docierają na Krupówki i oferują przejażdżki w różnych kierunkach. Nie istnieje jeden ustalony cennik przejazdu. Wszystko zależy od samego dorożkarza, trasy oraz pory roku. Najwyższe ceny obowiązują w ferie oraz w wakacje. Ceny na ogół nie są zaliczane do najniższych, jednak istnieje możliwość wytargowania korzystniejszej oferty.

Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszy się także przejazd dorożką nad Morskie Oko. Bryczki rozpoczynają kursy już od wczesnego poranka, około godziny 7:30. Nie istnieje oficjalny harmonogram przejazdów, ani ujednolicone godziny zakończenia. Przejazdy na ogół odbywają się do godziny 17, a w szczycie sezonu letniego do godziny 21. Cena przejazdu może wynosić około 50 – 70 zł w jedną stronę. Stawki w dni świąteczne oraz w szczycie sezonu mogą niekiedy okazywać się jeszcze wyższe.

Kolejny ważny element urlopu w Tatrach obejmuje wycieczki z przewodnikiem. Ceny wynajęcia przewodnika zależą od konkretnego miejsca oraz zakresu usługi turystycznej. W ofercie przewodników znajdują się zarówno trasy piesze, jak i trasy rowerowe. Poniżej zaprezentujemy poglądowy cennik Przewodnika Tatrzańskiego.

Ile kosztują wycieczki z przewodnikiem? Aktualizacja cen 13-05-2021

Cena wycieczki z przewodnikiem

Maksymalna liczba uczestników

Zwiedzanie Zakopanego (3-4 godziny)

450 zł

50

Krótkie wycieczki w doliny np. Dolina Lejowa, Dolina Białego, Rusinowa Polana

500 zł

50

Długie wycieczki w doliny np. Dolina Chochołowska, Gęsia Szyja, Morskie Oko, Dolina Kościeliska

550 zł

50

Łatwe wycieczki górskie np. Dolina Pięciu Stawów, wejście na Kasprowy Wierch i zjazd kolejką

600 zł

40

Wycieczki górskie np. Kasprowy Wierch wejście i zejście, Przełęcz Karb, Giewont, Czerwone Wierchy

700 - 800 zł

20

Wycieczki wysokogórskie np. Świnica, Kościelec, Rysy,

800 - 1000 zł

10

Orla Perć, odcinek Skrajny Granat- Krzyżne lub

Zawrat-Kozi Wierch

900 - 1200 zł

4

Łatwa trasa rowerowa z przewodnikiem

450 zł

4

Średnia trasa rowerowa z przewodnikiem

500 zł

4

Trudna trasa rowerowa z przewodnikiem

550 zł

4

Źródło: https://www.tatry-przewodnik.com.pl/cennik.html

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 97,5% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii turystyka