Ścieżka w koronach drzew – Bachledka na Słowacji

Ile kosztuje bilet indywidualny? Trasa widokowa Bachledka na Słowacji

Jedna z najciekawszych tras widokowych w koronach drzew znajduje się na Słowacji. To dobrze znana wielu turystom Bachledka usytuowana na granicy Tatrzańskiego Parku Narodowego i Parku Pienińskiego. Ścieżka w koronach drzew rozciąga się na ponad 600 metrów długości i wiedzie przez zróżnicowany gatunkowo las. W Bachledce na Słowacji można podziwiać naturę Migury Spickiej, a trasa widokowa jest dostępna zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Ile kosztuje trasa widokowa Bachledka na Słowacji? Cena biletu wstępu została uzależniona od wieku turysty.

Cena biletu dla osoby dorosłej wynosi 11 euro. Z kolei dziecko w wieku od 3 do 14 lat, seniorzy powyżej 65 roku życia oraz osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą wykupić bilet za 9 euro. W ofercie znajduje się bilet rodzinny przeznaczony dla dwóch osób dorosłych i maksymalnie dwóch dzieci. Cennik biletu rodzinnego to 28 euro. Dopłata za trzecie i każde kolejne dziecko wynosi 7 euro.

Ścieżka w koronach drzew na Słowacji może być także połączona z wyjątkowym przejazdem gondolami Bachledka. Cena biletu (spacer w koronach drzew plus dwukierunkowy przejazd gondolą rozpoczyna się od kwoty 18 euro. Jest to aktualny cennik obowiązujący dla dzieci, seniorów oraz osób o znacznym stopniu niepełnosprawności. Cena biletu normalnego to 22 euro, z kolei cennik biletów rodzinnych wynosi 55 euro. Za trzecie i każde kolejne dziecko dopłacimy 15 euro.

Trasa widokowa może być także zwiedzana samą gondolą Bachledka. Cena biletu dla osoby dorosłej (przejazd w dwie strony wynosi 12 euro. Ile kosztuje przejazd osób uprawnionych do biletów ulgowych? W ich przypadku stawka za dwukierunkowy przejazd gondolą Bachledka wynosi 10 euro. Cennik biletu rodzinnego wynosi 30 euro. Dopłata za trzecie i każde kolejne dziecko do 14 roku życia wynosi 8 euro. Poniżej prezentujemy cennik w formie tabelarycznej.

Ścieżka w koronach drzew Bachledka na Słowacji. Cennik biletów wstępu. Aktualizacja: 26-10-2022 r.

Ścieżka w Koronach Drzew + Gondola Bachledka (przejazd dwukierunkowy)

Ścieżka w Koronach Drzew

Gondola Bachledka (przejazd dwukierunkowy)

Osoba dorosła

22,00 €

11,00 €

12,00 €

Dziecko od 3 do 14 lat, senior powyżej 65 lat oraz osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności

18,00 €

9,00 €

10,00 €

Bilet rodzinny (2 x osoba dorosła, 1-2 dzieci)

55,00 €

28,00 €

30,00 €

+ kolejne dziecko (do 14 lat) do rodziny 

15,00 €

7,00 €

8,00  €

Źródło: https://chodnikkorunamistromov.sk/pl/#vstupne

Spacer w koronie drzew Bachledka – oferta dla zorganizowanych grup

Trasa widokowa Bachledka na Słowacji może być zwiedzana przez zorganizowane grupy. Według aktualnych zapisów regulaminu, za grupę turystyczną uznaje się przynajmniej 15 osób, które kupują ten sam rodzaj biletu. Cena biletu grupowego zostaje objęta przez atrakcyjną zniżkę.

Ile kosztuje bilet grupowy? Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka kosztuje 8 euro w przypadku biletu dla osób dorosłych. Członkowie grupy uprawnieniu do biletu ulgowego nabędą go w cenie 7 euro. Spacer w koronie drzew może zostać połączony z przejazdem gondolą Bachledka. Aktualne ceny obowiązujące na Słowacji wynoszą 10 euro w przypadku biletu normalnego oraz 8 euro za bilety dla dzieci (3 do 14 lat), seniorów oraz osób o znacznym stopniu niepełnosprawności. Poniżej prezentujemy cennik w formie tabelarycznej. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ścieżka w Koronach Drzew Bachledka – oferta grupowa. Aktualizacja cen: 26-10-2022 r.

Ścieżka w Koronach Drzew

Gondola Bachledka Przejazd dwukierunkowy

Dorosły

8,00 €

10,00 €

Dziecko 3-14 lat
Senior powyżej 65 lat oraz osoby o znacznym stopniu niepełnosprawności

7,00 €

8,00 €

Źródło: https://chodnikkorunamistromov.sk/pl/#vstupne

Spacer w koronie drzew. Wyjątkowa trasa widokowa w Dolinie Bachledy – zwiedzanie od Zakopanego

Wyjątkowo emocjonująca ścieżka w koronach drzew znajduje się w Dolinie Bachledy, do której dotrzemy już z Zakopanego. Ofertę dostępną w Polsce znajdziemy w serwisie ototatry.pl. Wycieczka letnia obejmuje:

  • Wyjazd z Zakopanego i okolic.
  • Wyjazd kolejką gondolową na szczyt Magury Spiskiej.
  • Spacer ścieżką w Koronach Drzew.
  • Przejazd do Szczyrbskiego Jeziora.
  • Powrót do Zakopanego.

Do dyspozycji turystów oddana została trasa widokowa o długości 1234 metrów. Ścieżka w koronach drzew zapewnia wiele atrakcji. Najwyższy punkt widokowy znajduje się 24 metry nad ziemią. Na końcu szlaku znajduje się 32 metrowa wieża widokowa. Jest to doskonała okazja na podziwianie szczytów Tatr Bielskich, Zamagurza oraz Pienin. Co ciekawe na szczycie znajduje się przestronna siatka o powierzchni 88 metrów kwadratowych. Siatka rozciąga się 32 metry nad przepaścią i można się po niej przemieszczać. Z pewnością jest to interesująca przygoda dla rządnych mocnych wrażeń podróżników.

Ile kosztuje ścieżka w koronach drzew? Cena biletu została uzależniona od rodzaju atrakcji i od pory roku. W rozpoczynającej się w Polsce ofercie letniej znajduje się ścieżka w koronie drzew połączona ze zwiedzaniem jeziora szczyrbskiego. Jezioro Szczyrbskie leży w Tatrach Wysokich i jest drugim co do wielkości jeziorem po stronie słowackiej.

Cennik biletu wstępu dla osób dorosłych wynosi 80 zł. Z kolei cena biletu dla dzieci do lat 10 to 70 zł. Dzieci w wieku do 3 lat korzystają z bezpłatnych wejściówek. Ciekawostką jest także oferta zimowa obejmująca spacer w koronie drzew i Stary Smokowiec. Jest to najstarsza osada rekreacyjna, leżąca w Tatrach Wysokich. W sezonie zimowym na górze Hrebienok można podziwiać wyjątkowe lodowe świątynie. Co roku przygotowują je rzeźbiarze z Polski, Czech, Słowacji, Litwy oraz Niemiec.

Cennik biletów wstępu w sezonie zimowym to 70 zł dla osób dorosłych, a także 65 zł w przypadku dzieci do lat 10.

Spacer w koronie drzew + Szczyrbskie Jezioro (oferta letnia)

Spacer w koronie drzew + Stary Smokowiec (oferta zimowa)

Dorośli

80,00 zł

70,00 zł

Dzieci do lat 10

70,00 zł

65,00 zł

Dzieci do lat 3

Gratis

Gratis

Źródło: opracowanie własne na podstawie https://ototatry.pl/spacer-w-koronach-drzew

Atrakcja turystyczna w Polsce - ścieżka w koronach drzew z wieżą widokową w Krynicy-Zdroju

Wyjątkowa atrakcja turystyczna z wieżą widokową mieści się w Polsce, a dokładniej w Krynicy-Zdroju. Jest to pierwsza w Polsce wieża widokowa ze ścieżką w koronach drzew. Wieża posiada wyjątkową, drewnianą konstrukcję, a jej wysokość to ponad 49 metrów. Prowadzi do niej kilometrowa ścieżka przyrodniczo edukacyjna w koronach drzew. Atrakcja jest dostępna dla turystów w każdym wieku, a cennik biletów wstępu podzielono według kilku kryteriów.

Cena biletu na wieżę widokową wynos 59 zł. Na wieże można dostać się pieszo lub koleją krzesełkową. Cennik biletu ze zjazdem bądź wjazdem koleją krzesełkową wynosi 69 zł. Wejście na wieżę widokową z dwustronną podróżą koleją krzesełkową kosztuje 79 zł.

Ciekawostką jest także sama przejażdżka koleją krzesełkową. Cena samego wjazdu lub zjazdu wynosi 29 zł. Z kolei za przejazd w dwie strony zapłacimy 39 zł. Rodziny mogą skorzystać z biletów rodzinnych obejmujących dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci. Za wjazd i zjazd koleją krzesełkową zapłacimy wtedy 249 zł. Kolejny bilet rodzinny obejmuje 1 dziecko i dwie osoby dorosłe. Dwustronna podróż koleją krzesełkową kosztuje w tym przypadku 209 zł. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie cen.

Atrakcja turystyczna w Polsce – wieża widokowa i ścieżka w Krynicy-Zdroju. Aktualizacja: 26-10-2022 r.

Cena biletów wstępu

Wejście na Wieżę widokową

59,00 zł

Wejście na Wieżę widokową + wjazd koleją krzesełkową

69,00 zł

Wejście na Wieżę widokową + zjazd koleją krzesełkową

69,00 zł

Wejście na Wieżę widokową + wjazd i zjazd koleją krzesełkową

79,00 zł

Wjazd lub zjazd koleją krzesełkową

29,00 zł

Wjazd i zjazd koleją krzesełkową

39,00 zł

Rodzinny 2 dzieci + 2 dorosłych + wjazd i zjazd koleją krzesełkową

249,00 zł

Rodzinny 1 dziecko + 2 dorosłych + zjazd i wjazd koleją krzesełkową

209,00 zł

Dzieci do 4 lat

gratis

Źródło: https://wiezawidokowa.pl/krynica-zdroj/cennik/

Ścieżka w koronach drzew – Uznamska trasa widokowa

Wiele atrakcji znajdziemy także na Uznamskiej Trasie Widokowej. W ofercie znajduje się ścieżka w koronach drzew oraz oglądanie panoramy z 33 metrowej wieży widokowej. Atrakcja turystyczna znajduje się po stronie niemieckiej, w pobliżu nadbałtyckiego kurortu Heringsdorf.

Ile kosztuje Uznamska Ścieżka w Koronach Drzew? Cennik biletów został podzielony według wieku turysty. Za normalny bilet przeznaczony dla osób dorosłych należy zapłacić 12 euro. Uczniowie do lat 15, studenci, renciści, osoby starsze powyżej 65 roku życia oraz osoby niepełnosprawne zostały uprawnione do biletów ulgowych. Cena biletu ulgowego (za okazaniem dokumentu tożsamości) wynos 10 euro.

Bilet dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat wynosi 9 euro. Z kolei najmłodsi turyści w wieku do 6 lat korzystają z atrakcji turystycznych bezpłatnie. W ofercie znajduje się także bilet rodzinny przeznaczony dla dwóch osób dorosłych wraz z własnymi dziećmi w wieku od 6 do 14 lat. Aktualna cena biletu rodzinnego wynosi 27 euro. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie cen.

Uznamska Ścieżka w Koronach Drzew – cennik biletów wstępu. Aktualizacja: 26-10-2022 r.

Rodzaj biletu

Cena biletu

Dorośli

12,00 €

Zniżkowe (z dokumentem tożsamości)

10,00 €

Dzieci poniżej 6 roku życia

Wstęp wolny

Dzieci w wieku  6 – 14 lat

9,00 €

Bilet rodzinny (2 os. dorosłe + własne dzieci w wieku 6- 14 lat)

27,00 €

Źródło: https://www.baumwipfelpfade.de/pl/usedom/

ikona podziel się Przekaż dalej