Ile kosztują bilety do największych parków rozrywki w Polsce? Porównanie najpopularniejszych miejsc

Pierwszym godnym uwagi, dużym parkiem rozrywki jest Energylandia. Miejsce obfituje w wiele różnorodnych atrakcji dla całej rodziny. Dobrym przykładem są dwie strefy rozrywki, czyli familijna i ekstremalna. W strefie familijnej znajdziemy atrakcje dla całej rodziny, a wśród nich pływanie łodzią stylizowaną na dawną tratwę (Vicing Ride), popularny Roller Coaster Boomerang i wyjątkowy spływ wodny Jungle Adventure. W strefie familijnej nie zabrakło także atrakcji dla najmłodszych. Dzieci od drugiego roku życia mogą cieszyć się przygodą w kolejce widokowej Samoloty lub podróżować rodzinną Swiss Water Cups.

Strefa ekstremalna parku rozrywki Energylandia gromadzi atrakcję dla nieco starszych miłośników przygody. Znajdziemy w nim między innymi największy i najszybszy w Europie Roller Coaster o nazwie Mega Roller Coaster Hyperion. Obiekt posiada 80 metrów wysokości i osiąga prędkość do 142 km/h, co gwarantuje ekstremalne przeżycia. W strefie znajdziemy także wieżę zrzutu Tsunami Trop, wahadło Aztec Swing i ekstremalny Roller Coaster Mayan z pięcioma miejscami inwersji, które gwarantują duże, silnie odczuwalne przeciążenia.

Na najmłodszych gości Energylandii czeka także Bajkolandia z baśniowymi atrakcjami dla najmłodszych, park wodny, smoczy ogród, a niedługo także atrakcje ze strefy Aqualantis. Nowością na 2021 rok będzie też strefa Exotic Island 2 z podgrzewanymi basenami i atrakcjami dla dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Ceny biletów do Energylandii obowiązują od 25 czerwca i wynoszą. Bilet ulgowy 89 zł, bilet normalny 139 zł oraz bilety urodzinowe i przeznaczone dla dzieci poniżej 2 lat w kwocie symbolicznej 1 zł. Oferta Energylandii została także wzbogacona o bilety dwudniowe, umożliwiające kilkudniową przygodę. Za dwudniowy bilet normalny zapłacimy 249 zł, z kolei za bilet ulgowy 159 zł. Warto tutaj zauważyć, że bilety ulgowe przysługują dzieciom i młodzieży do 140 cm wzrostu.

Kolejne wyjątkowe atrakcje kryją się w parku Majaland Kownaty, dedykowanym głównie najmłodszym miłośnikom podróży. W parku rozrywki Majaland znajdziemy wiele atrakcji dla młodszych i starszych pociech. Na uwagę zasługuje chociażby las zabaw czy popularne miasteczko samochodowe. Ciekawostką jest także Roller Coaster Wikingów przeznaczony dla dzieci od 100 cm wysokości. Najmłodsi z pewnością polubią też plac zabaw Mai, tańczącą fontannę i łódeczki. Na dzieci powyżej 120 cm wzrostu czeka też pierwszy drewniany Roller Coaster w Polsce o nazwie Wilkołak.  Atrakcja wprowadza w świat fantasy z wilkołakami i osiąga prędkość do 71 km/h. Aktualnie (pierwsza połowa maja) park Majaland Kownaty jest zamknięty przez restrykcje związane z Covid 19. Data otwarcia nie jest jeszcze znana, natomiast możemy kupić bilety ważne do dwóch lat po zakupie. Ceny biletów zostały zaprezentowane na oficjalnej stronie internetowej. Koszt biletu normalnego w sezonie wysokim (od kwietnia do października) wynosi 99,90 zł. Dzieciom o wzroście do 1 metra przysługuje bilet ulgowy, który nabędziemy za 49,90 zł, takie same stawki obowiązują dla seniorów powyżej 70 roku życia.

Kolejnym dużym parkiem rozrywki dla całej rodziny jest Legendia zlokalizowana w Chorzowie. Jest to park, który zapewnia atrakcje dla osób w każdej kategorii wiekowej, a jego atrakcje dorównują tym, oferowanym w innych krajach europy. W parku rozrywki Legendia znajdziemy między innymi pierwszy w Polsce Interactive Dark Ride! o nazwie Bazyliszek oraz galaktyczny tor z gondolami Apollo, przeznaczony dla osób dorosłych i dzieci powyżej 85 cm wzrostu. Na miłośników atrakcji wodnych czekają też liczne zjeżdżalnie tematyczne i Magical Lace Taxi, poruszające się po dużym, naturalnym jeziorze.

W parku rozrywki Legendia nie zabrakło też Roller Coasterów i kolejek górskich. Jedną z najbardziej docenianych jest Lech Coaster przeznaczona dla dzieci powyżej 120 cm wzrostu i powyżej 8 lat wraz z opiekunem. W cieplejsze dni można odbyć rodzinną wojnę na wodę w Fish’n’Wish lub spędzić niezapomniane chwile w Gaju Urwisów. W parku Legendia Chorzów nie zabraknie także innych ciekawych atrakcji, których zwiedzanie zajmie cały dzień. Aktualnie park oferuje w przedsprzedaży bilety sezonowe na 2021 rok oraz bilety jednodniowe. Można je zakupić za pośrednictwem strony internetowej. Bilet sezonowy umożliwia korzystanie ze wszystkich atrakcji parku rozrywki oraz ulokowanego na jego terenie parkingu. Cena biletu sezonowego tak zwanym wysokim sezonie wynosi 169 zł. Park ujednolicił tu cenę dla wszystkich, bez względu na kategorię wiekową. W ofercie istnieje także możliwość zakupu biletu jednodniowego na 2021 rok. Cena biletu do parku rozrywki Legendia Chorzów wynosi 129 zł. Jest to jednolita stawka dla dzieci od lat 12 oraz dla osób dorosłych. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Ceny biletu do największych parków rozrywki w Polsce. Aktualizacja cen 06-05-2021

Energylandia

Majaland Kownaty

Legendia Chorzów

Bilet normalny

139 zł

79,90 zł niski sezon

99,90 zł wysoki sezon

129 zł wysoki sezon

Bilet ulgowy

89 zł

49,90 zł

Dwudniowy bilet normalny

249 zł

Dwudniowy bilet ulgowy

159 zł

Bilet sezonowy

169 zł

Bilet dla dzieci do dwóch lat

1 zł

Bilet urodzinowy

1 zł

Bilet dla seniora

49,90 zł

Żródła: https://energylandia.pl

https://majalandkownaty.recreatex.be/Products/Overview?language=pl

https://www.legendia.pl/cennik/cenniki/bilet-sezonowy-2021

A może wycieczka do największych Juraparków? Sprawdzamy ceny parków tematycznych dla dzieci i dorosłych

Juraparki są jednymi z ciekawych atrakcji turystycznych, uwielbianych zarówno przez dzieci, jak i przez wiele osób dorosłych. Znajdziemy w nich atrakcje tematyczne przeznaczone dla osób w każdej kategorii wiekowej. Dobrym przykładem będzie popularny Jurapark Bałtów, zapewniający wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. Atrakcje Juraparku są tak rozbudowane, że wiele rodzin decyduje się na wykupienie dodatkowych noclegów i zakup biletów kilkudniowych.

Co ciekawe, Jurapark Bałtów zapewnia urozmaiconą ofertę biletów wstępu. Możemy wykupić bilety do poszczególnych stref, większej części obiektu lub bilety kompleksowe. Istnieje też możliwość zakupu biletów indywidualnych, biletów dla całej rodziny, a także biletów grupowych. Pełna oferta wraz z cennikiem na 2021 rok jest dostępna na oficjalnej stronie Bałtowskiego Parku Rozrywki. Poniżej omówimy ceny za kompleksowy bilet wstępu, który otwiera wejście do wszystkich atrakcji. W cenie biletu kompleksowego znajduje się JuraPark, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski (dolny+ górny Safari), Polska w Miniaturze, Sabatówka, Park Rozrywki, Rollercoaster, Kino Cinema 5D + Stary Młyn. Istnieje także możliwość zakupu pakietu rozrywka (obejmuje wszystkie urządzenia Parku Rozrywki bez limitu + Kino Emocji Cinema 5D + Rollercoaster) oraz pakietu przygoda (JuraPark, Prehistoryczne Oceanarium, Zwierzyniec Bałtowski dolny i górny Safari, Polska w Miniaturze).

Cena pakietu kompleksowego wynosi 94 zł za bilet normalny, 84 zł za bilet ulgowy oraz 259 zł za bilet rodzinny, który obejmuje dwie osoby dorosłe i dziecko do lat 16. Jurapark Bałtów umożliwia także zakup biletu rodzinnego 2+2 w cenie 329 zł. Dzieci do lat trzech obowiązuje bilet wstępu w cenie 1 zł.

Pakiet przygoda juraparku Bałtów prezentuje nieco niższe ceny biletów w sezonie 2021. Za bilet normalny zapłacimy 74 zł z kolei za ulgowy 65 zł. Pakiety rodzinne kosztują odpowiednio 209 oraz 269 zł. Najniższe ceny odnajdziemy w pakiecie rozrywka. Normalny bilet wstępu kosztuje 45 zł, a bilet ulgowy 38 zł. Dziecko w wieku 3 – 4 lat obowiązuje bilet wstępu w wysokości 19 zł, a dzieci do lat 3 dostają wejściówki bezpłatne. W ofercie rodzinnego Juraparku Bałtów znajdziemy także ofertę skierowaną dla całych grup, wycieczki z przewodnikiem oraz możliwość skorzystania z bonu turystycznego. Pełna oferta wraz z cennikiem na 2021 rok jest dostępna na oficjalnej stronie parku rozrywki.

Miłośnicy przygody mogą też spędzić wiele przyjemnych chwil w Juraparku Krasiejów. Jest to duży kompleks z wielotematycznymi atrakcjami dla całych rodzin. Jurapark Krasiejów posiada między innymi nowoczesny park ewolucji, ścieżkę dydaktyczną i pasjonujący tunel czasu. Na miłośników wrażeń czeka także oceanarium, pawilon paleontologiczny, duży park rozrywki, kino 5D oraz plac zabaw dla najmłodszych. Cennik na rok 2021 został podzielony według trzech kategorii, którymi są bilety kompleksowe, pakiet Jurapark i pakiet Park Ewolucji.

Bilet kompleksowy otwiera możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji. Cena biletu normalnego wynosi 70 zł, z kolei za bilet ulgowy zapłacimy 58 zł. Istnieje także możliwość zakupienia biletów rodzinnych. Za pakiet obejmujący dwie osoby dorosłe i dziecko zapłacimy 176 zł, z kolei za cztery osoby (dwie osoby dorosłe i dwoje dzieci) 264 zł.

Bilet do Juraparku został pomniejszony o możliwość skorzystania z atrakcji Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Cena biletu normalnego wynosi 55 zł, a ulgowego 45 zł. Ceny biletów rodzinnych wynoszą kolejno 140 i 170 zł. Najtańszą atrakcją parku jest pakiet do samego Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Cena biletu normalnego wynosi 36 zł, a ulgowego 30 zł. Za bilet rodzinny 2 osoby dorosłe plus jedno dziecko zapłacimy 95 zł, a za bilet rodzinny 2 plus 2 119 zł. W ofercie juraparku istnieje też możliwość zakupu biletów dla rodziny z trojgiem dzieci. Bilety do parku rozrywki Krasiejów można zakupić stacjonarnie lub za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Cennik biletów wstępu do Juraparków. Aktualizacja cen 06-05-2021

Jurapark Bałtów

Jurapark Krasiejów

Pakiet kompleksowy

Pakiet Przygoda

Pakiet rozrywka

Bilety kompleksowe

Bilety Jurapark

Bilety do Parku Ewolucji

Bilet normalny

94 zł

74 zł

45 zł

70 zł

55 zł

36 zł

Bilet ulgowy

85 zł

65 zł

38 zł

58 zł

45 zł

30 zł

Bilet rodzinny 2 osoby dorosłe i 1 dziecko

259 zł

209 zł

176 zł

140 zł

95 zł

Bilet rodzinny 2 osoby dorosłe i 2 dzieci

329 zł

269 zł

220 zł

170 zł

119 zł

Dzieci w wieku 3-4 lat

19 zł

Źródła: https://juraparkbaltow.pl/bilety/bilety-indywidualne/

https://juraparkkrasiejow.pl/bilety/

Najpopularniejsze, krajowe parki rozrywki nad Bałtykiem. Ceny biletów 2021

Polskie miejscowości nadmorskie są popularnymi kierunkami na kilkudniową wycieczkę. Nic zatem dziwnego w tym, że parki rozrywki nad Bałtykiem cieszą się niesłabnącą popularnością, a coraz szersza oferta atrakcji zasługuje na uwagę rodzin z dziećmi.

Jednym z popularnych kierunków turystycznych jest Władysławowo, w którym znajdziemy park rozrywki Ocean Park. Miejsce zapewnia kilkanaście atrakcji, dopasowanych głównie dla młodszych gości. Dobrym przykładem jest Wirtualna Rzeczywistość z zaawansowanym kinem 7D, piękny wodospad i Wygadany Wielorybek, który umożliwia rozmowę z animowaną postacią. Na gości Ocean Park czeka także Wioska Rybacka, Papugarnia z wyjątkowymi, egzotycznymi ptakami, tor zdalnie sterowanych modeli RC, spotkanie z traktorami i nauka jazdy na segwayu. W obiekcie organizowane są też ogniska dla grup wycieczkowych oraz koncerty. Cena biletów na 2021 rok została już zaprezentowana na oficjalnej stronie Ocean Park Władysławowo. Za bilet normalny zapłacimy 39 zł od osoby. W ofercie sprzedaży znajduje się także bilet grupowy, który możemy nabyć przy zakupie dla minimum dwudziestu osób. Cena biletu grupowego wynosi 29 zł.

Zjeżdżalnia wodna w aquaparku, a także ceny bieletów do aquaparku oraz do innych polskich parków rozrywki i wesołych miasteczek
Ceny biletów do parków rozrywki w Polsce, czyli ile kosztuje wejściówka do aquaparku lub wesołego miasteczka

Kolejna atrakcja to największe fokarium w Polsce, czyli SeaPark Sarbsk. W obiekcie znajdziemy atrakcje dla dzieci oraz osób dorosłych. Jedną z głównych stają się pokazy zwierząt morskich. SeaPark Sarbsk posiada 5ha powierzchni, a jego atrakcje obejmują pokazy uchatek kalifornijskich i fok bałtyckich. Na zwiedzających czekają trzy sceny widowiskowe oraz szereg atrakcji dodatkowych. W fokarium SeaPark Sarbsk znajdziemy park miniaturowych latarni, wolierę z ptactwem, park makiet zwierząt morskich w skali 1:1, kolejkę szynową, place zabaw dla najmłodszych, a także interaktywne show z mówiącym wielorybem Błękitkiem. Na starszych turystów czeka park miniaturowych latarni i repliki Galeonów Wojennych z Bitwy Oliwskiej. Ciekawostką są także lokale gastronomiczne, park trampolin oraz park zręcznościowo-linowy. Ceny biletów wstępu do SeaPark będą uzależnione od wybranej pory roku.

Cena biletów w wysokim sezonie obowiązuje od lipca do końca sierpnia. Bilet normalny kosztuje 79 zł, a ulgowy 59 zł. W przypadku zakupu biletu grupowego cena za jedną osobę wynosi 39 zł. Dzieci do lat czterech płacą za bilet 1 zł. Ceny w niskim sezonie będą bardziej atrakcyjne. Bilet normalny kosztuje wtedy 59, a ulgowy 49 zł. Ceny biletu grupowego za jedną osobę oraz biletu dla dzieci do czterech lat pozostają bez zmian. Warto także dodać, że bilety grupowe można zakupić dla minimum 15 uczestników.

Popularny kierunek na krajową wycieczkę to także Reda, a wraz z nią Aquapark z rekinami. Obiekt umożliwia obserwację żarłaczy czarnopłetwych ze Sri Lanki oraz korzystanie z szeregu innych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Aquapark Reda to kompleks obiektów z basenem dla najmłodszych Pirate Bay, obejmujących aż siedem zjeżdżalni. Na rodziny czeka także długa na 48 metrów zjeżdżalnia Family Slide oraz ekstremalna zjeżdżalnia dla starszych Water Slides z pionową, ekstremalną zjeżdżalnią Ultra Speed. Ciekawostką jest także wodna, spokojna ścieżka River Expedition o długości 315 metrów oraz duże jaccuzi, które tryska wodą w kolorze lawy. Na gości Aquapark Reda czekają także baseny i inne atrakcje uprzyjemniające wycieczkę nad morze. Ceny biletów będą uzależnione od terminu przyjazdu.

Taryfa normalna obejmuje dni powszechne od poniedziałku do piątku poza okresem wakacyjnym. Za normalny bilet całodniowy zapłacimy 60 zł, a za ulgowy/rodzinny 50 zł. Aquapark Reda wprowadził też możliwość skorzystania z biletów godzinnych. Za jedno godziny pobyt zapłacimy 25 zł, a za trzygodzinny 50 zł (odpowiednio 20 i 40 zł za bilety ulgowe).

Ceny biletów rosną w taryfie specjalnej i wakacyjnej. Taryfa specjalna obejmuje wszystkie weekendy i święta. Cena całodniowego biletu normalnego wynosi 70 zł, a biletu ulgowego/rodzinnego 60 zł. Za bilet godzinny zapłacimy 30 zł (normalny) lub 25 zł (ulgowy). Koszt biletów trzygodzinnych do Aquaparku wynoszą odpowiednio 60 i 50 zł.

Najwyższe ceny biletów znajdziemy w taryfie wakacyjnej. Cena całodziennego biletu normalnego wynosi 100 zł, a biletu ulgowego/rodzinnego 80 zł. Za godzinny pobyt w Aquaparku zapłacimy 40 zł (bilet normalny) lub 30 zł (bilet ulgowy). Wakacyjne ceny za pobyt trzygodzinny to odpowiednio 80 oraz 60 zł. W każdej taryfie Aquaparku Reda przewiduje się dodatkowo płatne zjazdy Aquaspinerem (stawka jest stała i wynosi 4 zł od osoby) oraz dodatkowe opłaty za przekroczenie wykupionego czasu (0,50 zł/min). Bilety wstępu można wykupić stacjonarnie lub online.

Ile kosztują bilety wstępu do parków rozrywki nad morzem? Aktualizacja cen 06-05-2021

Ocean Park Władysławowo

SeaPark Sarbsk

Aquapark Reda

Taryfa normalna

Taryfa specjalna

Taryfa wakacyjna

Bilet normalny

39 zł

79 zł/wysoki sezon

59 zł/niski sezon

60

70

100

Bilet ulgowy

59 zł/wysoki sezon 49 zł/niski sezon

50 zł

60 zł

80 zł

Bilet grupowy

29 zł

39 zł

Dzieci do lat 4

1 zł

Bilet 1-godzinny normalny

25 zł

30 zł

40 zł

Bilet 1-godzinny ulgowy

20 zł

25 zł

30 zł

Bilet 3-godzinny normalny

50 zł

60 zł

80 zł

Bilet 3-godzinny ulgowy

40 zł

50 zł

60 zł

Źródła: http://ocean-park.esy.es/cennik.php#skok

https://www.seapark.pl/cennik

https://www.aquaparkreda.pl/ceny

Zaprezentowane powyżej cenniki atrakcji turystycznych pochodzą z oficjalnych stron internetowych, obowiązują na 2021 rok i zawierają wartość podatku VAT.

ikona podziel się Przekaż dalej