Największe parki rozrywki we Francji i Wielkiej Brytanii

Podróż do Francji może być wspaniałą okazją do odwiedzenia Disneylandu. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych parków rozrywki na całym świecie, o którym marzy wiele dzieci. Disneyland oferuje atrakcje dla osób w każdej kategorii wiekowej i jest chętnie odwiedzany przez grupy wycieczkowe. Znajdziemy w nim pięć stref tematycznych, podzielonych na wyjątkowe krainy. Pierwsza z nich to ulica w stylu amerykańskim o nazwie Main Street U.S.A. W drugiej strefie o nazwie Frontierland znajduje się baśniowa kraina z dzikiego zachodu. Miłośnicy fantastyki mogą także wejść do strefy Fantasyland, czyli wyjątkowej strefy fantazji, w której znajdują się niecodzienne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Na miłośników emocji czeka także kraina przygody, zwana Adventureland oraz Discoveryland, pozwalający przejść w zaskakujący świat kosmosu.

Każda z powyższych stref mieści w sobie wyjątkowe atrakcje, a w tym zjeżdżalnie, karuzele dla najmłodszych, zaawansowane symulatory i gry, a także wyjątkowe rollercoastery. Na podróż do Disnaylandu warto zarezerwować cały dzień, a ceny biletów są uzależnione od sposobu dokonania zakupu. Najtańszą opcją będzie wcześniejszy zakup online z ustalonym terminem przyjazdu. Cena takiego biletu rozpoczyna się od 53,69 funtów dla osoby powyżej 12 roku życia. Młodsze dzieci mogą skorzystać z biletu ulgowego w cenie 49,14 funtów. Powyższe ceny umożliwiają wstęp do jednego z dwóch parków. Cennik biletów kompleksowych do dwóch parków wynosi odpowiednio 71,89 funtów oraz 67,34 funtów. Cennik biletów wstępu w weekendy okazuje się wyższy. Za wejściówkę do jednego parku zapłacimy 71,89 lub 66,43 funtów. Bilet do dwóch parków zwiększa wydatek do wartości 90,09 funtów (dorośli) lub 84,63 funtów (dzieci). Miłośnicy przygód mogą także wykupić bilet jednodniowy bez określonego czasu przyjazdu. Jego ważność datuje się do roku po dokonaniu zakupu. Cena biletu z nieokreślonym terminem przyjazdu rozpoczyna się od 90 funtów za bilet do jednego parku. Stawka za normalny bilet kompleksowy wynosi 108,29 funtów. Osoby do 12 roku życia mogą wykupić bilet ulgowy w cenie 82,81 lub 101,01 funtów.

Na osoby podróżujące po Francji czeka także wyjątkowy park Puy du Fou, który obfituje w wyjątkowe atrakcje tematyczne. Motywem przewodnim są związane z Francją wydarzenia historyczne. Możemy uczestniczyć w pokazach, zwiedzać nietypowe scenerie czy zobaczyć jak wyglądało oblężenie średniowiecznego zamku. Niezapomnianą atrakcją jest także wyścig rydwanów i bitwa morska. Obiekt oferuje także wiele możliwości noclegu, a niektóre rozwiązania (na pokoje stylizowane na rzymskie wille) mogą przenieść nas w świat przeszłości. Cennik biletów wstępu zależy od długości pobytu oraz sposobu uiszczenia opłaty. Za jednodniowy bilet dla osoby dorosłej zapłacimy 37 funtów lub 43 funty. Pierwsza opłata obowiązuje przy wcześniejszej rezerwacji i wpłaceniu pieniędzy z góry. Osoby uprawnione do biletu ulgowego zapłacą odpowiednio 27 funtów lub 32 funty. Park Puy du Fou umożliwił także wykupienie biletów na kilka dni. Więcej cen za bilety prezentujemy w poniższej tabeli. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Cennik parków rozrywki we Francji. Aktualizacja cen 14-05-2021

Disneyland, Francja

Park Puy du Fou, Francja

Dni powszednie

Bilety na konkretną datę/weekendy

Bilet bez wyznaczenia dnia przyjazdu

Bilet 1 dniowy

Bilet 2 dniowy

Bilet 3 dniowy

Bilet 4 dniowy

Bilet normalny

53,69/71,89 £

71,89/90,09 £

90,09/108,29 £

37,00/43,00 £

61,00/71,00 £

68,00/79,00 £

73,00/84,00 £

Bilet ulgowy

49,14/67,34 £

66,43/84,63 £

82,81/101,01 £

27,00/32,00 £

45,00/52,00 £

50,00/58 £

55,00/64,00 £

Źródła: Źródła: https://www.booktickets.disneylandparis.com, https://www.puydufou.com

W kolejnym kroku przenosimy się do Wielkiej Brytanii, a dokładniej do domu świnki Peppy, czyli Peppa Pig Word. Jest to wyjątkowy park rozrywki dla młodszych podróżników. Park Paultons mieści się pod Londynem i oferuje szereg atrakcji dla całej rodziny. Dom świnki Peppy to jedynie niewielka część atrakcji, które znajdują się w obiekcie.

Cena biletów wstępu do parku rozrywki jest uzależniona od ilości uczestników. Za jeden bilet indywidualny zapłacimy 35,75 funtów, z kolei za bilet rodzinny dla trzech osób 104,75 funtów. W obiekcie można też wykupić bilety rodzinne dla czterech oraz pięciu osób. Cena biletu czteroosobowego wynosi 139,00 funtów, a biletu pięcioosobowego 173,75 funtów. W parku rozrywki Paultons można też wykupić bilet dla seniora w promocyjnej cenie 33,25 funtów.

W Wielkiej Brytanii znajduje się także znany park rozrywki Blackpool Pleasure Beach. Co ciekawe, jest to jeden z najstarszych parków rozrywki na świecie, a otworzono go w roku 1896. Obiekt jest stale odnawiany i uzupełniany o nowoczesne atrakcje turystyczne. Znajdziemy w nim wyjątkowe, wysokie rollercoastery i wiele atrakcji dla dzieci oraz osób dorosłych. Park rozrywki organizuje także atrakcje tematyczne, a cennik zakupu biletów jest uzależniony od wybranego dnia oraz organizowanych aktualnie atrakcji oraz pokazów. Dla przykładu bilet wstępu na pokaz Christmas Dinner Show 2021 kosztuje 20 funtów. Cennik innych pokazów tematycznych kształtuje się na podobnym poziomie. Bilet wstępu do atrakcji parku rozrywki Blackpool Pleasure Beach został podzielony ze względu na sposób zakupu. Za bilet przy kasie biletowej zapłacimy 42 funty. Z kolei cena normalnego biletu kupowanego drogą online wynosi 32 funty. Młodzież może skorzystać z biletów ulgowych. Bilet ulgowy kupowany przy kasie stacjonarnej kosztuje 36 funtów, z kolei bilet rezerwowany przez internet to wydatek rzędu 28 funtów. W obiekcie istnieje możliwość wykupienia biletów wstępu na tematyczne show, a cena jest wtedy uzależniona od specyfiki pokazu i pory roku.

Cennik biletów do parków rozrywki w Wielkiej Brytanii. Aktualizacja cen 14-05-2021

Park Paultons, Wielka Brytania

Blackpool Pleasure Beach

Bilet indywidualny

35,75 £

42/32 £

Bilet ulgowy

36/28 £

Bilet rodzinny (3 osoby)

104,75 £

Bilet rodzinny (4 osoby)

139,00 £

Bilet rodzinny (5 osób)

173,75 £

Bilet dla seniora

33,25 £

Źródła: https://paultonspark.co.uk, https://bookings.blackpoolpleasurebeach.com

Największe parki rozrywki w Polsce, Niemczech i we Włoszech

Miłośnicy parków rozrywki chętnie podróżują po różnych regionach Europy. Wielu z nich dociera do Polski, by zwiedzić wyjątkowy park rozrywki Energylandia w Zatorze. Jest to wyjątkowy obiekt, którego atrakcje dorównują tym, oferowanym w innych największych, światowych parkach rozrywki. Dobrym przykładem jest tu największy drewniany rollercoaster w Europie, który wynosi turystów na wysokość 61 metrów i obfituje w strefy, które gwarantują niezapomniane przeżycia. Aktualne ceny biletów wstępu do Energylandii obowiązują do 25 marca 2021 roku. Za bilet ulgowy trzeba zapłacić 89 zł, a za bilet normalny 139 zł. Co ciekawe, w parku rozrywki można także kupić promocyjne bilety urodzinowe i bilety dla dzieci w wieku do dwóch lat. Cena biletu wstępu to 1 zł. Miłośnicy wrażeń mogą także skorzystać z biletów dwudniowych. Za bilet normalny zapłacimy wtedy 249 zł, a za bilet ulgowy 159 zł. Biletem ulgowym objęte są wszystkie dzieci, których wzrost nie przekracza 140 cm.

Na szlaku znanych, europejskich parków rozrywki znajduje się także Europa Park w Niemczech. Jest to jeden z największych parków rozrywki, zapewniający liczne atrakcje dla całych rodzin. Europa Park znajduje się przy granicy z Holandią i rozciąga się na 95 hektarach powierzchni. Jako jeden z największych obiektów w swojej klasie utworzył krainy tematyczne, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników rozrywki. Dużą zaletą Europa Parku jest także dobrze rozbudowane zaplecze gastronomiczne i wyjątkowa baza hotelowa. Warto także wiedzieć, że Europa Park jest najczęstszym faworytem rankingów na najlepsze, europejskie parki rozrywki.

Cennik biletów wstępu do parku rozrywki Europa Park został podzielony według wieku odwiedzających. Dzieci do lat czterech wchodzą bezpłatnie, z kolei dzieciom i młodzieży od lat 4 do 11 roku życia przysługuje bilet ulgowy. Koszt zakupu biletu ulgowego wynosi 47 euro. Co ciekawe, dzieci mogą także wejść za darmo w dniu swoich urodzin (promocja obejmuje osoby do 12 roku życia). Turyści powyżej 12 roku życia powinni wykupić bilet normalny w cenie 55 euro. Dodatkowa zniżka czeka na seniorów powyżej 60 roku życia. Ulgowy bilet wstępu dla seniora kosztuje 47 euro.

Młodzi podróżnicy z pewnością zainteresują się także atrakcjami, które oferuje niemiecki Legoland. Jest to jeden z chętnie wybieranych obiektów turystycznych, zwiedzanych przez osoby w każdej grupie wiekowej. Legoland Niemcy zapewnia ciekawe zjeżdżalnie, rollercoastery, wyścigi samochodzikami i wiele innych atrakcji tematycznych. Motywem przewodnim są kultowe klocki Lego, znane chyba każdemu dziecku. Bilety wstępu do Legolandu zostały podzielone według długości przyjazdu. Standardowa cena całodniowego biletu wstępu wynosi 42 euro. Miłośnicy dłuższych przygód mogą zakupić bilet dwudniowy w cenie 90,75 euro. Co ciekawe, Legoland Niemcy oferuje także bogatą bazę noclegową. W cenie biletu dwudniowego otrzymujemy zakwaterowanie w hotelu.

Cennik największych parków rozrywki w Polsce i w Niemczech. Aktualizacja cen 14-05-2021

Energylandia, Polska

Park Europa, Niemcy

Legoland, Niemcy

Bilet normalny

139,00 zł

55,00 euro

42,00 euro

Bilet ulgowy

89,00 zł

47,00 euro

Dwudniowy bilet normalny

249,00 zł

90,75 euro

Dwudniowy bilet ulgowy

159,00 zł

Bilet dla seniora

47,00 euro

Bilet dla dzieci do dwóch lat/bilet urodzinowy

1,00 zł

Bilet roczny

79,00 euro

Źródła: https://energylandia.pl, https://www.europapark.de/en/theme-park/tickets-offers, https://www.legoland.de/en/tickets/most-popular-tickets/

Na liście wyjątkowych parków rozrywki w Europie znajduje się także włoski Gardaland. Jest to ósmy pod względem liczby odwiedzających park w Europie i jeden z najbardziej rozpoznawalnych parków rozrywki we Włoszech. Obiekt rozciąga się na powierzchni 60 hektarów, a jego nazwa pochodzi od pobliskiego jeziora Garda. Park rozrywki składa się z trzech stref tematycznych o nazwie Fantasy, Adventure oraz Adrenaline. Nieopodal obiektu znajdziemy także wyjątkowy Gardaland Sea Life Aquarium, który można zwiedzać przez cały rok.

Co ciekawe, cena biletów wstępu do parku Gardaland jest uzależniona od metody zakupu. Osoby, które kupują bilety drogą online, mogą liczyć na rabaty cenowe. Bilet jednodniowy uprawniający do wypoczynku w jednym parku wynosi 38 auro w przypadku zakupu online lub 42 euro w przypadku zakupu w kasach stacjonarnych. Jest to cena biletów z wybraną datą przybycia. W ofercie parku istnieje także możliwość zakupu biletu bez podanej daty przybycia. Wówczas cena wynosi 40 lub 42 euro. Dzienny bilet wstępu do dwóch parków kosztuje 53 lub 60 euro. Na stronie internetowej można także nabyć bilet roczny w abonamencie VIP, który kosztuje 94 euro.

Następna propozycja włoskiego parku rozrywki to Italia in Miniatura. To dość niewielki obiekt, który rozpoczął działalność w roku 1970. Park Italia in Miniatura mieści się w popularnym kurorcie turystycznym Rimini. Znajdziemy w nim wyjątkowe miniatury najbardziej rozpoznawalnych budowli. Entuzjaści bardziej żywiołowych wrażeń mogą spędzić czas na wyjątkowych karuzelach oraz ekstremalnej katapulcie SlingShot. Jest to jedna z największych atrakcji dla starszych gości parku rozrywki. Katapulta wystrzela śmiałków na wysokość 55 metrów w ciągu 1,2 sekundy. Duże przeciążenia gwarantują niezapomniane wrażenia. W obiekcie znajdziemy także atrakcje wodne dla całej rodziny. Cennik biletów ponownie jest uzależniony od miejsca zakupu. Za normalny dzienny bilet kupiony online zapłacimy 19 euro. Bilet kupiony w kasie stacjonarnej będzie nieco droższy i wydamy na niego 23 euro. Park miniatur posiada w swojej ofercie bilety ulgowe dla dzieci. Cena dziennego biletu ulgowego kupionego w internecie wynosi 17 euro, a biletu kupionego w kasie stacjonarnej 18 euro. Takie same ceny dotyczą także biletów skierowanych dla seniorów.

Cennik parków rozrywki we Włoszech. Aktualizacja cen 14-05-2021

Gardaland

Italia in Miniatura

Bilet kupiony online

Bilet w kasach stacjonarnych

Bilet kupiony online

Bilet w kasach stacjonarnych

Bilet z wybraną datą

38,00 €

42,00 €

Dzienny bilet bez wybranej daty

40,00 €

42,00 €

19,00 €

23,00 €

Dzienny bilet do dwóch parków

53,00 €

60,00 €

Bilet roczny, abonament VIP

94,00 €

Bilet ulgowy

17,00 €

18,00 €

Bilet dla seniora

17,00 €

18,00 €

Źródła: https://www.gardaland.it/en/tickets-season-passes/tickets/gardaland-park/, https://www.italiainminiatura.com/en/individual-prices

Największe parki rozrywki w Hiszpanii i Holandii. Cennik biletów wstępu 2021

Hiszpania i Holandia to kolejne europejskie państwa, w których znajdziemy wspaniałe parki rozrywki. Jednym z największych jest nowy kompleks rozrywkowy PortAventura World. Jest to połączenia dużego parku tematycznego o nazwie PortAbentura, Parku wodnego Caribe Aquatic Park oraz tematycznego parku samochodowego Ferrari Land. Atrakcja rozciąga się na powierzchni aż 119 hektarów i znajduje się w hiszpańskiej miejscowości Salou (miasto w południowo wschodniej Hiszpanii).

Kolejka górska w parku rozrywki w Hiszpani PortAvetura, a także ceny biletów i wejściówek w parkach rozrywki w Europie
Ceny biletów w największych parkach rozrywki, czyli Europejskie parki rozrywki - ile to kosztuje?

PortAventura jest najpopularniejszym parkiem rozrywki w Hiszpanii i jednym z najchętniej odwiedzanych parków w całej Europie. Ogromna liczba wielotematycznych atrakcji turystycznych została podzielona na sześć różnorodnych krain. Znajdziemy w nich zarówno atrakcje dla osób szukających spokojnych przygód, jak i ekstremalnych zjeżdżalni i rollercoasterów. Cennik biletów do parku rozrywki jest uzależniony od metody zakupu oraz długości pobytu. Za normalny bilet jednodniowy do parku zapłacimy 51 euro (przy płatności online) lub 53 euro podczas płatności przy kasie biletowej. Jest to cena, która umożliwia korzystanie z jednego parku. Istnieje także możliwość zakupu biletu ulgoweg w cenie 45 lub 47 euro. Podczas jednodniowej wycieczki można też odwiedzić dwa parki. Cennik biletów do dwóch parków wynosi 58 euro przy zakupie online oraz 61 euro podczas zakupu przy kasie biletowej. Bilet ulgowy do dwóch parków kosztuje odpowiednio 51 lub 54 euro. Osoby niepełnosprawne zapłacą za bilet 27 euro.

Cennik biletów do parku rozrywki obejmuje także możliwość zakupu pakietów dwudniowych. W tej opcji mamy możliwość zakupu biletów do dwóch parków. Standardowa cena wynosi 64 euro przy płatności online oraz 74 euro przy zakupach stacjonarnych. Bilet ulgowy obniża kwotę wejściówki do 56 lub 65 euro. Osoby niepełnosprawne korzystają z biletu wstępu za 31 euro.

Dłuższy pobyt w Hiszpanii umożliwia skorzystanie z biletów trzydniowych. Bilet normalny kosztuje tutaj 84 euro lub 94 euro przy zakupie stacjonarnym. Bilet ulgowy to odpowiednio 74 lub 83 euro, a bilet dla osoby niepełnosprawnej 47 euro. Kolejną ciekawą opcją jest zakup biletu na cztery dni pobytu. W cenie znajduje się wstęp do trzech parków. Cena biletu normalnego kosztuje 86 euro lub 96 euro. Za bilet ulgowy zapłacimy 76 lub 84 euro. Cennik czterodniowego biletu wstępu dla osoby niepełnosprawnej wynosi 48 euro. Szczegółowe ceny prezentujemy w poniższej tabeli.

PortAventura w Hiszpanii – cennik biletów wstępu 2021, aktualizacja cen 14-05-2021

Bilet 1 dniowy

Bilet 2 dniowy

Bilet 3 dniowy

Bilet 4 dniowy

Bilet do 1 parku

51,00 €

53,00 €

Bilet ulgowy do 1 parku

45,00 €

47,00 €

Bilet normalny do 2 parków

58,00 €

61,00 €

64,00 €

74,00 €

84,00 €

94,00 €

Bilet ulgowy do 2 parków

51,00 €

54,00 €

56,00  €

65,00 €

74,00 €

83,00 €

Bilet dla osoby niepełnosprawnej

27,00 €

31,00 €

47,00 €

48,00 €

Bilet normalny do 3 parków

86,00 €

96,00 €

Bilet ulgowy do 3 parków

76,00 €

84,00 €

Źródło: https://www.portaventuraworld.com

Ostatni park rozrywki na naszej liście mieści się w Holandii i jest jednym z najstarszych parków rozrywki na całym świecie. Mowa tu o De Efteling, który powstał w 1995 roku (czyli na trzy lata wcześniej niż popularny Disneyland). De Efteling stale się rozbudowywał. Na początku goście mogli korzystać jedynie z Bajkowego Lasu, który stworzył znany holenderski rysownik Anton Pieck. Wraz z upływem czasu w parku pojawiało się coraz więcej karuzeli, rollercoasterów i różnorodnych atrakcji dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Obecnie na terenie parku mieści się także dobrze rozwinięta baza noclegowa, szereg lokali gastronomicznych, a nawet popularne pole golfowe. Park rozrywki De Efteling mieści się na powierzchni 72 hektarów, a ceny biletów wstępu są uzależnione od wybranego pakietu. Do wyboru mamy cztery rodzaje wejściówek obejmujące osobę dorosłą i dziecko powyżej czwartego roku życia. Dzieci do lat trzech wchodzą bez konieczności ponoszenia dodatkowych opłat. Bilety w pakiecie Fakir kosztują 38 euro, z kolei cena biletu wróżki wynosi 41 euro. Nieco droższe będą bilety wstępu Dragon, które nabędziemy za 43 euro oraz bilety Giant za 45 euro. Park rozrywki umożliwił także wykupienie biletu parkingowego w cenie 12,50 euro. Omawiane stawki zostały zaprezentowane na oficjalnej stronie internetowej i obowiązują do 8 lipca 2021 roku

Cennik parku rozrywki De Efteling Holandia. Aktualizacja cen 14-05-2021

Bilety Fakir

Bilety Fairy

Bilety Dragon

Bilety Giant

Bilety normalne

38,00 €

41,00 €

43,00 €

45,00 €

Bilet parkingowy

12,50 €

Źródło: https://www.efteling.com/en/park/information/ticket-overview

ikona podziel się Przekaż dalej