Kolej transsyberyjska – najważniejsze informacje

Kolej transsyberyjska stała się przedmiotem marzeń wielu miłośników przygody. Wyjątkowo długa trasa biegnie przez osiem stref czasowych i obejmuje 89 stacji. Na każdej ze stacji zegary wskazują czas moskiewski, co ma być ułatwieniem dla podróżujących.

Legendarna kolej transsyberyjska dzieli się na kilka głównych tras. Należy do nich:

  • Trasa transsyberyjska – czyli trasa Moskwa – Władywostok. Pociąg jadący na tej trasie musi pokonać ponad 9200 kilometrów, co zajmuje mu około 6 dni.
  • Trasa transmandżurska – czyli trasa na linii Moskwa – Pekin, z pominięciem Mongolii. Pociąg jadący na tej trasie dociera do Pekinu po 6 dniach.
  • Trasa bajkalsko – amurska – czyli trasa z Moskwy, przez Tayshet, Severobaykalsk, aż po Sevestkaya Gavan. Odcinek rozciąga się przez 7800 kilometrów, a podróż zajmuje pełny tydzień.
  • Trasa krugobajkalska – czyli najkrótszy odcinek, do Mysowaja. Trasa posiada 260 kilometrów długości, jednak zaskakuje bardzo ciekawymi widokami. Na trasie powstało 39 tuneli, z czego najdłuższy na niemal 780 metrów długości. Ciekawostka są także liczne mosty, wiadukty i szlaki wiodące po skalistych, górzystych terenach.
  • Trasa transmongolska – to trasa Moskwa Pekin, wraz z przejazdem przez Mongolie. Jest to jedna z najciekawszych tras turystycznych, biegnących między innymi przez pustynie Gobi. Długość trasy transmongolskiej wynosi ponad 7600 kilometrów, a pociąg do Pekinu dociera po 5 dniach.

Od czego zależą ceny biletów na kolej transsyberyjską?

Zanim odpowiemy na pytanie, ile kosztuje bilet na kolej transsyberyjską, musimy najpierw omówić czynniki, które wpływają na ceny biletów. Jednym z najbardziej oczywistych rozróżnień okazuje się tutaj wybrana trasa. Cena za bilet na linii Moskwa Władywostok z pewnością okaże się wyższa niż ceny biletów na najkrótszej trasie krugobajkalskiej.

Bilety kolejowe można zamówić online. Pozwala to na dokonanie dość dokładne porównanie kosztów pomiędzy wybranymi strefami, a także klasami. To właśnie klasa pociągu jest kolejnym czynnikiem, który wpływa na ceny biletów.

  • Bilety kolejowe na pierwszą klasę – to opcja najbardziej luksusowa, obejmująca miejsca w przedziałach klasy premium. Bilety kolejowe w klasie pierwszej obejmują przedziały z dwumiejscowymi kanapami, które można rozłożyć jako łóżko.
  • Bilety kolejowe na drugą klasę – ceny biletów na drugą klasę okazują się znacznie atrakcyjniejsze. Jest to rozwiązanie, które łączy komfort podróży oraz stosunkowo niską cenę przejazdu. Przedziały są zamykane, a w środku znajdują się dwupiętrowe łóżka. Każde łóżko powinno posiadać swoją lampkę.
  • Bilety kolejowe na trzecią klasę – czyli najniższe ceny biletów, a jednocześnie najniższy standard przejazdu. Klasa trzecia obejmuje duży wagon z ponad 50 miejscami leżącymi. Wagon dzieli się na sześcioosobowe części, obejmujące po trzy pary piętrowych łóżek. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Ile kosztuje bilet na kolej transsyberyjską? Ceny biletów online, odcinek Moskwa, Irkuck, Ułan Bator, Pekin

Najtańsza opcja zakupu biletów dotyczy trzeciej klasy wagonów na odcinku Moskwa Irkuck. Najniższe ceny biletów online rozpoczynają się od kwoty 155 euro za osobę. Ta sama trasa spędzona w wagonie klasy 2 będzie już wydatkiem rzędu 265 euro za osobę. Najdroższe bilety na trasie Moskwa – Irkuck dotyczą przedziałów klasy I, za które zapłacimy 565 euro od osoby.

Druga opcja obejmuje bilety na trasie Irkuck – Ułan Bator. Odcinek jest niedostępny dla klasy trzeciej. Możemy wykupić bilety dla klasy drugiej, które kosztują 210 euro za osobę. Cena biletu w klasie premium to wydatek rzędu 290 euro.

Trzeci odcinek trasy obejmuje bilety z Ułan Bator do Pekinu. Za bilet w klasie 2 zapłacimy 175 euro od osoby, z kolei za bilet w klasie pierwszej, odpowiednio 235 euro. Wielu turystów korzysta także z tak zwanych biletów kolejowych bezpośrednich, obejmujących wszystkie wymienione trasy. Cena biletu kolejowego w drugiej klasie wynosi 520 euro, a w klasie premium 785 euro od osoby.

Co ciekawe, możemy także uzyskać rabat na bilety kolejowe. Zniżki dotyczą zakupu większej ilości biletów. W przypadku dwóch pasażerów możemy liczyć na rabat w wysokości 16 euro (czyli po 8 euro od biletu). Większa liczba podróżujących wiąże się z atrakcyjniejszymi rabatami.

Zaśnieżony krajobraz zachodzące słońce i tory kolejowe, bilety na podróż drugą klasą kolei trassyberyjskiej
Bilety online na podróż koleją transyberyjską, co warto wiedzieć przed podróżą koleją transyberyjską
Ile kosztuje bilet na kolej transsyberyjską? Odcinek Moskwa, Irkuck, Ułan Bator, Pekin

Ceny biletów 1 klasa

Ceny biletów 2 klasa

Ceny biletów 3 klasa

Bilety kolejowe Moskwa - Irkuck

565 euro

265 euro

155 euro

Bilety kolejowe Irkuck – Ułan Bator

290 euro

210 euro

niedostępne

Bilety kolejowe Ułan Bator – Pekin

235 euro

175 euro

niedostępne

Bilety kolejowe bezpośrednie Moskwa - Pekin

785 euro

520 euro

niedostępne

Rabat przy zakupie 2 biletów

16 euro

16 euro

16 euro

Rabat przy zakupie 4 biletów

40 euro

40 euro

40 euro

Źródło: http://www.transsib.com.pl/bilety_kolejowe_odcinki_glowne.html

Ile kosztuje bilet na kolej transsyberyjską? Ceny biletów Moskwa – Władywostok

Dużą ciekawostką dla turystów jest trasa Moskwa – Władywostok. Ceny biletów na wspomnianej trasie są uzależnione od standardu przedziału. Ile kosztuje bilet na kolej transsyberyjską? Najniższe ceny biletów dotyczą klasy trzeciej. Za bilet na trasie Moskwa – Irkuck trzeba zapłacić 155 euro. Ta sama podróż w wagonie klasy drugiej to już wydatek rzędu 265 euro od osoby. Podróż w wagonie klasy pierwszej kosztuje 565 euro.

Drugi odcinek obejmuje podróż na trasie Irkuck – Władywostok. Cena biletu na trzecią klasę wynosi 139 euro. Podróż w wagonie klasy 2 będzie nas kosztowała 265 euro od osoby, a w wagonie klasy premium 555 euro od osoby.

Istnieją także bilety kolejowe na pełną trasę Moskwa – Władywostok. Cena biletu dla jednej osoby w klasie trzeciej wynosi 210 euro. Bilet Moskwa – Władywostok w klasie drugiej to już wydatek rzędu 350 euro od osoby. Najwyższy standard i podróż w klasie premium kosztuje odpowiednio 799 euro od osoby.

Ile kosztuje bilet na kolej transsyberyjską Moskwa – Władywostok?

Ceny biletów 1 klasa

Ceny biletów 2 klasa

Ceny biletów 3 klasa

Bilety kolejowe Moskwa - Irkuck

565 euro

265 euro

155 euro

Bilety kolejowe Irkuck – Władywostok

555 euro

265 euro

139 euro

Bilety kolejowe Moskwa –

Władywostok

799 euro

350 euro

210 euro

Źródło: http://www.transsib.com.pl/bilety_kolejowe_odcinki_glowne.html

Kolej transsyberyjska może także doliczać tak zwane dodatki do podróży sezonowych. Dlatego warto śledzić ceny biletów online i wybrać opcje, która jest najlepiej dopasowana do naszych potrzeb i oczekiwań. Co istotne, wszystkie zaprezentowane powyżej ceny dotyczą biletów dla jednej osoby i w jedną stronę. Ceny biletów w drugą stronę są takie same.

ikona podziel się Przekaż dalej