Wypoczynek w zimowej stolicy Polski. Od czego zależą ceny w Zakopanem?

Aby określić ceny w Zakopanem, powinniśmy uwzględnić porę roku. Okazuje się, że pokoje w schroniskach mogą być oferowane w różnych cenach, zależnych od konkretnego terminu. Ceny w Zakopanem rosną w sezonie wakacyjnym, świątecznym oraz w czasie ferii zimowych. Różnice cen w różnych obiektach niekiedy przekraczają nawet kilkanaście procent, co może wpływać na ostateczny koszt naszego urlopu.

Taka sama zasada dotyczy cen posiłków w restauracji. Zakopane nie posiada opinii taniego regionu, a wręcz przeciwnie. Ceny za posiłki w restauracji z pewnością będą uzależnione od jej renomy, menu oraz lokalizacji. Posiłki serwowane w górach mogą okazać się droższe niż jedzenie w restauracji nad morzem czy w Warszawie. Alternatywą dla jedzenia w restauracji będzie zakup jedzenia w lokalnych sklepach spożywczych. O ile duże sieci marketów prezentują zrównoważone ceny, o tyle stawki w sklepikach zlokalizowanych w ścisłym centrum Zakopanego mogą okazać się odczuwalnie wyższe. Dodatkowym wydatkiem okazuje się też dojazd w Tatry i bilety wstępu do wybranych obiektów oraz atrakcji turystycznych.

Warto także zauważyć, że ceny za nocleg w hotelu lub pokoje w schroniskach będą uzależnione od czasu rezerwacji. Niejednokrotnie okazuje się, że zaplanowany znacznie wcześniej wypoczynek w górach będzie się mniejszym obciążeniem dla domowego budżetu. Wcześniejsze rezerwacje pozwalają na wybór szerokiej oferty bazy noclegowej. Zakopane gości turystów o każdej porze roku, dlatego wypoczynek zaplanowany na ostatnią chwilę może okazać się nieco droższy.

Ceny w Zakopanem 2021 – ile kosztuje apartament w górach i pokoje w schroniskach?

Tatry to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, a wypoczynek warto podzielić na kilka dni. Ceny za nocleg w hotelu będą uzależnione od wybranego terminu, dostępności, a także od oferowanego standardu pokoju. Każdy większy hotel oferuje wypoczynek w pokojach o kilku wybranych standardach. Pozwala to na wybór oferty, która będzie najlepiej dopasowana do potrzeb i oczekiwań każdego turysty. Poniżej zaprezentujemy poglądowe ceny za nocleg w hotelu. Ceny za apartamenty i pokoje stanowią wartość poglądową i prezentują przykładowy nocleg w okresie 7 – 8 czerwca. W wybranych pokojach można zakwaterować od 1 do 4 osób (w zależności od wybranej opcji noclegowej). Stawki za nocleg w hotelu zarezerwowanym w innym terminie może się nieznacznie różnić. Ceny za pokoje i apartamenty w szczycie sezonu wakacyjnego z pewnością okażą się wyższe. Jeśli szukasz więcej informacji o cenach, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Ile kosztuje nocleg w hotelu w Zakopanem? Sprawdzamy ceny 2021 za pokoje i apartamenty w hotelach

Średnia cena za pokoje od

Średnia cena za apartament do

Hotel Korona Tatr

202 zł

924 zł

Radisson Blu Hotel & Residences

485 zł

1 149 zł

Hotel Aquarion

332 zł

1 939 zł

Aries Hotel & SPA Zakopane

537 zł

2 304 zł

Villa Nova

284 zł

504 zł

Willa Labell

214 zł

704 zł

Źródło: https://www.booking.com

Jak widać nocleg w hotelu i luksusowych apartamentach może okazać się dość drogi. Dlatego wiele osób, które planują urlop w górach, wybierają pokoje o niższym standardzie lub nocleg w schroniskach i hostelach. Poniżej prezentujemy poglądowe ceny za nocleg w hostelu i pokoje w schroniskach w górach. Niektóre obiekty noclegowe przeliczają ceny w oparciu o pokój, inne (głównie w schroniskach) stosują przelicznik na osobę.

Średnie ceny noclegu w hostelach i w schroniskach. Aktualizacja cen 13-05-2021

Średnie ceny pokoju od

Średnie ceny pokoju do

Base Camp 2 Zakopane

66 zł

103 zł

Good Bye Lenin Hostel Zakopane

38 zł

40 zł

Willa Końiczynka

79 zł

756 zł

Hostel 1902

42 zł

Chata Biegacza K34

98 zł

Schronisko PTTK Morskie Oko

31 zł

58 zł

Schronisko Młodzieżowe PTSM Szarotka W Zakopanem

38 zł

85 zł

Źródło: https://www.booking.com, https://meteor-turystyka.pl/morskieokozakopane,zakopane.html, http://www.schroniskomlodziezowe.zakopane.org.pl

Ceny w Zakopanem – bilety wstępu do najpopularniejszych atrakcji turystycznych

Tatry obfitują w ciekawe atrakcje dla aktywnych podróżników. Jednym z najbardziej popularnych miejsc jest Kasprowy Wierch, a wraz z nim wyjątkowa kolejna. Cennik za bilety wstępu do kolejki są uzależnione od pory roku. Organizator dokonał tu rozróżnienia na sezon niski oraz sezon wysoki. W załączonej niżej tabeli prezentujemy cennik za bilety wstępu wykupione przy kasie w Kuźnicach. Istnieje także możliwość zakupienia biletu ekspresowego z rezerwacją godziny przejazdu. Taka usługa zwiększa koszt biletu o około 20 zł. Kolejka na Kasprowy Wierch znajduje się w Kuźnicach. Dojazd do miejscowości można zorganizować na trzy sposoby. Największą popularnością cieszy się dojazd własnym autem oraz skorzystanie z oferty busów przejeżdżających na trasie Zakopane Kuźnice. Istnieje także możliwość zorganizowania pieszej wycieczki. Przejście z Krupówek do Kuźnic zajmie około godziny. Osobom o słabszej kondycji fizycznej zaleca się dojazd pojazdami.

Gubałówka i widok na Tatry, a także ceny w Zakopanem - ile kosztuje urlop, noclegi, jedzenie oraz atrakcje w Tatrach
Ceny w Zakopanem, czyli na urlop w Tatry - koszt noclegu, jedzenia, atrakcji, kolejek, cennik krok po kroku

Wizytówką Zakopanego jest kolej linowoterenowa na Gubałówce. Tu ceny biletów również zostały podzielone według sezonu i specyfiki przejazdu. Istnieje możliwość przejazdu w jedną lub w dwie strony. Kolej linowo terenowa na Gubałówce okazuje się znacznie tańsza niż kolejka na Kasprowy Wierch. Ceny w sezonie wysokim rozpoczynają się już od kwoty 21 zł za bilet ulgowy w dwie strony.

Nieopodal Gubałówki znajdziemy wyjątkową atrakcję dla całej rodziny o nazwie Góralski Ślizg. Jest to wysoka zjeżdżalnia z ośmioma równoległymi torami. Na zjeżdżalni można zjeżdżać w pojedynkę lub uczestniczyć w ekstremalnym wyścigu. Atrakcja jest ciekawą opcją dla nieco starszych dzieci oraz osób dorosłych. Cena jednego zjazdu wynosi 5 zł.

Tatry – cennik znanych atrakcji turystycznych. Ceny za bilety wstępu, aktualizacja 2021-05-13

Kolejka na Kasprowy Wierch

Kolej linowo terenowa na Gubałówce

Góralski ślizg

Sezon niski

Sezon wysoki

Sezon niski

Sezon wysoki

Bilet normalny góra-dół

79 zł

89 zł

23 zł

25 zł

5 zł/zjazd

Bilet ulgowy góra-dół

69 zł

75 zł

19 zł

21 zł

Bilet w jedną stronę

65 zł

75 zł

17 zł

19 zł

Bilet ulgowy w jedną stronę

55 zł

65 zł

14 zł

16 zł

 Źródło: https://www.pkl.pl

Do ciekawych atrakcji z pewnością zalicza się także aquapark Zakopane, w którym znajdziemy wyjątkowe baseny, sauny i termy. Cennik za bilety wstępu jest uzależniony od wybranej propozycji. W ofercie aquaparku znajdują się bilety do wybranych stref, bilety całodniowe, a także bilety godzinne. Mieszkańcy Podhala mogą liczyć na atrakcyjne stawki biletów. Promocja obejmuje możliwość wykupienia wejściówek 3,5 godzinnych w cenie wejściówek 2,5 godzinnych. W obiekcie działa także Grota Solna, strefa saun oraz zajęcia aquafitness, a dojazd do obiektu okazuje się bardzo prosty. W poniższej tabeli prezentujemy ceny najpopularniejszych atrakcji w omawianym obiekcie.

Cennik za bilety wstępu do aquaparku Zakopane. Aktualizacja cen 13-05-2021

Termy Zakopane

Agquafitness 1,5 godz.

Góralski Relaks 2,5 godz. (baseny i sauna)

Grota Solna

Standard 1 H

Standard 2,5 H

Bilet normalny

25 zł

50 zł

25 zł

49 zł

18 zł

Bilet ulgowy

20 zł

35 zł

9 zł

Bilet młodzieżowy

12 zł

Źródło: http://www.aquapark.zakopane.pl

Tatry 2021 – ile zapłacimy za obiad w restauracji?

Dojazd i wypoczynek w Zakopanem to nie tylko noclegi i bilety wstępu do atrakcji turystycznych. Na ostateczne koszty urlopu z pewnością wpłynie także wyżywienie. Nie bez znaczenia będą stawki w restauracji. Cena za posiłki okazuje się mocno zróżnicowana i uzależniona od lokalizacji, terminu przyjazdu, wybranego menu oraz standardu restauracji lub baru.

Ceny jedzenia w Zakopanem nie odbiegają tym, oferowanym w miejscowościach nadmorskich. Najtańszą opcją będzie samodzielne przygotowywanie posiłków oraz szybkie danie w barach typu fast food. Ceny popularnych zestawów kebab często osiągają kwotę około 15 – 30 zł. Nieco tańsze będą frytki i hamburgery. Cena dań fast food w Zakopanem jest silnie zróżnicowana i uzależniona od lokalizacji.

Jedzenie w restauracji z pewnością okaże się opcją najdroższą, jednak dodatkowo uprzyjemni urlop. Ceny popularnych dań obiadowych wahają się w kwotach od kilkunastu do ponad stu złotych za jeden posiłek. Średnie ceny w niedrogich restauracjach wynoszą około 20 – 50 zł za obiad z napojem dla jednej osoby. Ostateczne ceny są oczywiście uzależnione od wybranego dania i indywidualnej oferty sprzedażowej danej restauracji.

ikona podziel się Przekaż dalej