Szczeliniec Wielki cennik 2022 – bilety zwykłe i ulgowe

Trasa turystyczna na Szczeliniec Wielki wymaga zakupu biletu normalnego bądź biletu ulgowego. Bilet ulgowy został przeznaczony dla dzieci powyżej 7 roku życia, uczniów szkół i studentów. Z biletów ulgowych mogą skorzystać także osoby niepełnosprawne, renciści, emeryci i żołnierze służby czynnej. Warunkiem jest okazanie ważnego dokumentu, który potwierdza uprawnienie do zniżki.

Ile kosztuje wstęp na Szczeliniec Wielki dla dzieci poniżej 7 lat? Dzieci w wieku do 7 lat mogą skorzystać z biletów bezpłatnych. Trasa turystyczna będzie także darmowa dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny, osób posiadających zezwolenie dyrektora Parku Narodowego na prowadzenie badań naukowych w zakresie ochrony środowiska oraz dla przewodników górskich, którzy posiadają stosowne uprawnienia. Z darmowego wstępu skorzystają także ratownicy GOPR, pracownicy Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i Parków Narodowych oraz mieszkańcy pobliskich Gmin.

Ile kosztuje wstęp na Szczeliniec Wielki? Koszt biletów online

Oficjalny cennik biletów wstępu został podzielony pomiędzy stawki normalne i ulgowe, podane z podatkiem VAT oraz netto. Koszt zakupu normalnego biletu wstępu (dorośli) wynosi 12,00 zł brutto. Wejście na trasę turystyczną zostało objęte 8% stawką podatku VAT. Zatem koszt zakupu biletu netto wynosi 11,11 zł.

Wejście z biletem ulgowym będzie nieco tańsze. Dzieci, dorośli niepełnosprawni, emeryci i uczniowie mogą kupić bilet w cenie 6 zł brutto. Koszt zakupu biletu po kwocie netto wynosi dokładnie 5,55 zł. Poniżej prezentujemy stawki w formie tabelarycznej.

Szczeliniec Wielki cennik. Ile kosztuje wstęp na Szczeliniec Wielki – dorośli i dzieci

brutto

VAT

netto

Bilet wstępu normalny

12,00 zł

8%

11,11 zł

Bilet wstępu ulgowy

6,00 zł

8%

5,55 zł

Źródło: www.pngs.com.pl

Wiemy już, ile za bilet wstępu zapłacą dorośli oraz dzieci. Bardzo ważną informacją jest także możliwość zakupu biletów online. Trasa turystyczna na Szczeliniec Wielki i Błędne Skały została objęta limitem wejść. Aktualny limit wynosi 400 osób na godzinę. W związku z powyższym obowiązują zakupy biletów wstępu online. Możemy je nabyć na oficjalnej stronie Parku Narodowego Gór Stołowych.

Szczeliniec Wielki cennik dodatkowy

Wiemy już, ile kosztuje wstęp na Szczeliniec Wielki. Podstawowy koszt biletów wstępu może być zwiększony o dodatkowe usługi. Dobrym przykładem jest wspinaczka skalna, która wymaga płatnego zezwolenia. Koszt jednodniowego zezwolenia na wspinaczkę skalną wynosi 20,00 zł brutto. Za zezwolenie całoroczne przyjdzie nam zapłacić 50,00 zł brutto.

Przejście na Szczeliniec Wielki, a także ile kosztuje wstęp na Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych
Ceny wstępu na Szczeliniec Wielki, a także trasa na Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych

Trasa turystyczna zapewnia malownicze widoki, które często stają się tłem dla sesji komercyjnych. Warto wiedzieć, że wykonywanie komercyjnych fotografii (np. sesji ślubnych) zostało objęte dodatkowymi opłatami. Koszt zezwolenia na jednodniową sesję na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych wynosi 246,00 zł brutto.

Dorośli i dzieci uczestniczący w imprezach sportowo rekreacyjnych muszą liczyć się z dodatkową opłatą. Jednodniowa opłata indywidualna od każdego uczestnika w limicie uczestników imprezy sportowo-rekreacyjnej wynosi 3,00 zł. Sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Szczeliniec Wielki cennik 2022. Aktualizacja 09-09-2022 r.

Cennik w sezonie 2022

Wspinaczka skalna – roczne zezwolenie

50,00 zł

Wspinaczka skalna – jednodniowe zezwolenie

20,00 zł

Organizacja imprez sportowo-rekreacyjnych - Jednodniowa opłata indywidualna od każdego uczestnika w limicie uczestników imprezy

3,00 zł

Fotografowanie komercyjne na terenie PNGS (sesja ślubna)

246,00 zł

Źródło: www.pngs.com.pl

Szczeliniec Wielki – godziny otwarcia i czas wejścia

Wejście na Szczeliniec Wielki odbywa się wyłącznie w regulaminowo określonych godzinach. Warto zauważyć, że godziny otwarcia będą uzależnione od wybranego terminu. Możliwe jest wejście we wszystkie dni tygodnia. W okresie od 20 kwietnia do 14 czerwca godziny otwarcia to 9:00 – 19:00. Sezon od 15 czerwca do 31 lipca wiąże się z wydłużeniem czasu na wejście. Szlak turystyczny można wtedy odwiedzać w godzinach od 8:00 do 20:00. Z kolei godziny otwarcia od 1 sierpnia do 31 sierpnia to 8:00 – 19:00, a we wrześniu od 9:00 do 19:00. Godziny otwarcia w październiku rozpoczynają się od 9:00 i kończą o 16:00. Poniżej prezentujemy godziny otwarcia w zestawieniu tabelarycznym.

Godziny otwarcia – wejście na Szczeliniec Wielki w sezonie 2022

Godziny otwarcia

Wejście w dniach

Wejście w okresie od 20 kwietnia do 14 czerwca

9:00 – 19:00

Wszystkie dni tygodnia

Wejście w okresie od 15 czerwca do 31 lipca

8:00 – 20:00

Wszystkie dni tygodnia

Wejście w okresie od 1 sierpnia do 31 sierpnia

8:00 – 19:00

Wszystkie dni tygodnia

Wejście w okresie od 1 września do 30 września

9:00 – 19:00

Wszystkie dni tygodnia

Wejście w okresie od 1 października do 31 października

9:00 – 16:00

Wszystkie dni tygodnia

Źródło: www.pngs.com.pl

Jaki jest średni czas wejścia na Szczeliniec Wielki? Według informacji zawartych na oficjalnej stronie Parku Narodowego Gór Stołowych, czas wejścia na Szczeliniec Wielki wynosi około 40 minut z parkingów w Karłowie. Z kolei pełne przejście przez Szczeliniec Wielki wynosi około półtorej godziny.

ikona podziel się Przekaż dalej