Ceny na Mazurach – od czego zależy ostateczny koszt za wczasy?

Średni koszt za wczasy na Mazurach będzie uzależniony od kilku głównych czynników. Pierwszym jest oczywiście sam termin i długość wyjazdu. Wypoczynek zaplanowany na weekend w tak zwanym niskim sezonie z pewnością wygeneruje niższe wydatki niż weekend w środku sezonu wakacyjnego. Kraina wielkich jezior to miejsce, które możemy odwiedzać o niemal każdej porze roku. Jednak to właśnie wczasy w sezonie od lipca do sierpnia zazwyczaj wiążą się z najwyższymi opłatami w hotelach, restauracjach i biletach wstępu do głównych atrakcji turystycznych.

Kolejny czynnik wpływający na ceny urlopu to wybrany standard wyżywienia. Wczasy zorganizowane tanio, na ogół obejmują samodzielne przygotowywanie posiłków. Jest to świetna opcja dla osób, które chcą wyjechać na weekend czy dłuższy wypoczynek, jednak nie planują poświęcać na to zbyt dużego budżetu. Ceny w marketach spożywczych nie odbiegają od tych, które znajdziemy w innych regionach naszego kraju. Znacznie droższą opcją okaże się jedzenie w restauracjach. Tutaj ceny posiłku wahają się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych za jedno danie.

Na ostateczny koszt wypoczynku z pewnością wpłynie także zakwaterowanie. Ceny na Mazurach są mocno zróżnicowane. Nocleg może obejmować pokoje w pensjonatach lub apartamenty. Coraz większą popularnością cieszy się również oferta kempingu lub domki letniskowe. O ile nocleg na kempingu może okazać się ekonomicznym rozwiązaniem, o tyle luksusowe apartamenty i nowoczesne domki z dostępem do jeziora często okazują się kilkukrotnie droższe. W dalszej części tekstu porównamy ceny na Mazurach dla kilku najpopularniejszych opcji noclegowych.

Nocleg na kempingu. Ile kosztują wczasy?

Aby w pełni przybliżyć ceny na Mazurach, powinniśmy przybliżyć koszty kempingu. W większości tego typu obiektów możemy skorzystać z oferty pól namiotowych, miejsc na przyczepy i pojazdy kempingowe oraz samochody. Ciekawostką są także domki na polach kempingowych, które cieszą się rosnącym zainteresowaniem.

Wczasy na kempingu będą w dużej mierze uzależnione od jego lokalizacji. Cennik za domki i pole namiotowe będzie uzależniony od danej miejscowości. Im bardziej znany i popularny region, tym często wyższa cena najmu. Znaczenie ma także odległość od jezior. Na ogół kempingi z dostępem do jeziora oferują nieco wyższe stawki niż obiekty z noclegiem z dala od głównych atrakcji turystycznych oraz zbiorników wodnych. -

W poniższej tabeli prezentujemy poglądowe ceny za nocleg w kempingu, oferowane przez przykładowe firmy. Cenniki kempingów w różnych rejonach Mazury mogą okazać się bardziej zróżnicowane. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że wiele kempingów oraz pól namiotowych ustala stawki w oparciu o termin przyjazdu. Cenniki w wysokim sezonie wakacyjnym okazują się wyższe o przynajmniej kilka złotych za dobę, bez względu na specyfikę usługi (samochód osobowy, bus, namiot). Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami.

Materiały sponsorowane
Najpopularniejsze akcesoria turystyczne

Wybierasz się na kemping, pod namiot lub wyjazd survivalowy i szukasz praktycznych gadżetów? Dobrze trafiłeś! Sprawdź najczęściej kupowane akcesoria przez internautów.

Cennik kempingów na Mazurach. Aktualizacja cen 19-05-2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Osoba dorosła

18 zł

20 zł

Dzieci

10 zł

12 zł

Samochód osobowy

15 zł

25 zł

Kamper

35 zł

45 zł

Bus

30 zł

40 zł

Przyczepa kempingowa

35 zł

45 zł

Namiot 1-2 osobowy

15 zł

22 zł

Namiot 4 osobowy

18 zł

25 zł

Namiot wielkoformatowy

18 zł

25 zł

Domki 2 osobowe

210 zł

350 zł

Domki 3 osobowe

250 zł

400 zł

Domki 4 osobowe

280 zł

450 zł

Domki powyżej 4 osób

400 zł

650 zł

Źródła: https://www.wagabunda-mikolajki.pl, http://kama.mazury.pl, https://www.booking.com

Ceny na Mazurach – apartamenty hotelowe i pokoje hotelowe

Weekend lub dłuższy wypoczynek na Mazurach mogą wiązać się z noclegiem w hotelach i kwaterach prywatnych. W ofercie wynajmu znajdziemy pokoje i apartamenty o najróżniejszym standardzie. Poniżej porównamy zakwaterowanie w kilku najbardziej rozpoznawalnych, mazurskich miejscowościach. Niektóre oferty za pokoje można znaleźć wyjątkowo tani, z kolei za zakwaterowanie w innych (luksusowe pokoje i apartamenty) niejednokrotnie płaci się powyżej tysiąca złotych za dobę hotelową.

Naszym przykładem jest oferta hoteli i domów wypoczynkowych, szacowana na święto Bożego Ciała (konkretnie noc z 3 na 4 czerwca 2021 roku). Sprawdziliśmy poglądowe ceny za zakwaterowanie w wybranych miastach na Mazurach.

Widok na brzeg jeziora w Giżycku, a także ile kosztują wakacje na Mazurach oraz w różnych miejscowościach nad jeziorem
Ile kosztują wakacje na Mazurach, czyli jaki jest koszt noclegów oraz cenniki wejściówek na atrakcje nad jeziorami

Pierwszym miastem na naszej liście jest Giżycko. Możemy zorganizować tam zorganizować zakwaterowanie tanio. Doba za pokoje na Mazurach rozpoczyna się już od kwoty 100 zł, a poza sezonem będzie jeszcze bardziej atrakcyjna. W hotelach i ośrodkach wypoczynkowych z dostępem do jeziora ceny okazują się znacznie wyższe. Za luksusowe apartamenty i pokoje hotelowe trzeba niekiedy zapłacić około 2 760 zł za dobę.

Weekend na Mazurach może wiązać się także z pobytem w Piszu. Wypoczynek w tanich pokojach będzie kosztował od 110 zł w górę. Oferta lepiej wyposażonych pokoi również prezentuje się dość tanio. Za zakwaterowanie w wysokim standardzie zazwyczaj zapłacimy do 1 000 zł za dobę.

Ważnymi miejscowościami wypoczynkowymi są także Mrągowo i Szczytno. Ceny za weekendowy wypoczynek okazują się tutaj mocno zróżnicowane. Za zakwaterowanie na początku czerwca 2021 zapłacimy około 130 zł. Apartamenty i pokoje hotelowe z dostępem do jeziora okazują się nieco droższe. Za pokoje na Mazurach o wysokim standardzie zapłacimy średnio do 900 zł za dobę. W owej cenie zamyka się zakwaterowanie w pokojach do trzech, czterech osób.

Osoby, które planują zorganizowanie wakacji tanio, mogą skorzystać także z bazy noclegowej w Iławie. Ceny za pokoje hotelowe rozpoczynaj się już od kwoty 75 zł za dobę. Stawka za luksusowe domki z dostępem do jeziora czy luksusowe pokoje na Mazurach z pewnością okaże się wyższa. W Iławie znajdziemy luksusowe apartamenty, których wynajem kosztuje około 3 270 zł za dobę. Cena w sezonie wakacyjnym może okazać się jeszcze wyższa.

Do popularnych miejscowości turystycznych należy także Ostróda. Zakwaterowanie w pokoju w pierwszym tygodniu czerwca kosztuje około 120 zł. Jest to dość tanio, jednak najlepiej wyposażone pokoje na Mazurach z pewnością okażą się opcją znacznie droższą. Wypoczynek w luksusowym apartamencie w Ostródzie może kosztować około 1 130 zł za dobę. Bardzo ciekawą opcją jest także możliwość wynajęcia pałacu Pacółtowo. W owej opcji dostajemy cały obiekt na wyłączność. Cena wynajęcia całego pałacu na dzień 3 czerwca kosztuje 5 250 zł. Jest to luksusowy obiekt, w którym może nocować 10 osób.

Ostatnim punktem na naszej liście jest Olsztyn. Wypoczynek w tanich hotelach kosztuje około 70 zł za dobę. Jest to ekonomiczna opcja, obejmująca pokój dla dwóch osób. W ofercie bazy noclegowej w Olsztynie znajdziemy także liczne hotele, które oferują pokoje o podwyższonym standardzie. W cenie 200 – 300 zł znajdziemy bogaty wybór miejsc dla dwóch do czterech osób. Cena za apartamenty i lepiej wyposażone pokoje kosztuje (na dzień 3 czerwca 2021) około 600 zł. Poniżej prezentujemy ceny z poglądowymi cenami dla opisywanych miast.

Ceny na Mazurach – średnie stawki za pokoje i apartamenty. Aktualizacja cen 19-05-2021

Średnie ceny od

Średnie ceny do

Giżycko

100 zł

2 760 zł

Pisz

110 zł

1 000 zł

Mrągowo

130 zł

900 zł

Szczytno

130 zł

900 zł

Iława

75 zł

3 270 zł

Ostróda

120 zł

1 130 zł

Olsztyn

70 zł

600 zł

Źródło: https://www.booking.com

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 95,0% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii turystyka