Kasa fiskalna – od czego zależy cennik jej zakupu?

Po założeniu własnej działalności gospodarczej, przychodzi czas na wybór kasy fiskalnej do sklepu lub lokalu. Wybór nie jest oczywisty, bowiem kasa fiskalna jest dostępna w wielu rodzajach i możliwościach konfiguracyjnych. Do wyboru pozostaje między innymi przenośna kasa fiskalna, elektroniczna kasa fiskalna, kasa systemowa lub kasa rejestrująca jednostanowiskowa.

Cena kasy fiskalnej będzie uzależniona od jej typu. Dużą popularnością cieszą się urządzenia elektroniczne, jednak ich mankamentem może okazać się niewielka możliwość konfiguracji oprogramowania. Atrakcyjny cennik zakupu niektórych urządzeń wiąże się jednocześnie z koniecznością wymiany już po kilku latach pracy.

Mała kasa fiskalna może mieć także formę przenośną. Będzie to dobra opcja dla usługodawców i sprzedawców mobilnych. Przenośna kasa fiskalna to na ogół niewielkich rozmiarów urządzenie z ograniczonymi opcjami. Mimo wszystko pozostaje najwygodniejsza w użyciu przy mobilnej działalności gospodarczej.

Kolejny popularny rodzaj urządzeń to kasa jednostanowiskowa. Jest to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się do sklepu stacjonarnego. Urządzenie można podłączyć do komputera i konfigurować wiele opcji pracy. Najtańsza kasa rejestrująca nie będzie nadmiernym obciążeniem finansowym, jednak sprawdzi się w niewielkich, jednoosobowych firmach.

Przy większej działalności dobrze sprawdza się systemowa kasa rejestrująca. Są to urządzenia o największych możliwościach konfiguracyjnych. W ofertach sprzedaży znajdziemy różne grupy urządzeń, dopasowane pod konkretną działalność gospodarczą. Wybór jest tak duży, że każdy inwestor będzie w stanie dobrać kasę do specyfiki własnej działalności. Z pomocą przychodzą wyspecjalizowane firmy, które przedstawią cennik wybranych rozwiązań i zaoferują rozwiązania dopasowane do potrzeb konkretnego klienta.

Uśredniony cennik kas fiskalnych według typu. Aktualizacja cen 23-03-2021

Cena najtańszych kas

Cena droższych kas

Kasa przenośna, elektroniczna

700 zł

1 500 zł

Systemowa kasa fiskalna

2 000 zł

3 000 złElektroniczna, przenośna kasa fiskalna – cennik 2021

Elektroniczna, mogilna kasa rejestrująca do sklepu jest coraz popularniejszym rozwiązaniem, oferowanym przez wielu producentów. Mała kasa fiskalna okazuje się łatwa w obsłudze, a cennik zakupu niejednokrotnie będzie miłym zaskoczeniem. Aby w pełni odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje mobilna kasa fiskalna, warto przedstawić cennik wybranych produktów.

  • Przenośna kasa fiskalna Posnet Ergo Online – to popularne, szybko drukujące urządzenie, umożliwiające zaprogramowanie do 16 form płatności. Przenośna kasa rejestrująca dobrze sprawdzi się do sklepu obwoźnego. Cennik zakupu to około 1 250 zł.
  • Mobilna kasa fiskalna Posnet Mobile Online – kolejne rozwiązanie znanego producenta. Jest to mała kasa fiskalna obsługująca do 80 nazw towarów i 16 form płatności. Urządzenie nabędziemy najtaniej w internetowych sklepach branżowych. Ile kosztuje inwestycja w to urządzenie? Cennik zakupu kasy Posnet Mobile Online wynosi około 1 500 zł.
  • Mała kasa fiskalna MyPos – inwestorzy, chcący kupić kasy jak najtaniej, mogą zainteresować się ofertą terminali MyPos z łącznością Wifi i Bluetooth. Są to łatwe w obsłudze, przenośne urządzenia do sklepu mobilnego, stacji benzynowej lub handlu obwoźnego. Ile kosztuje urządzenie? Cena kasy fiskalnej MyPos to około 750 zł.
  • Mobilna kasa fiskalna Farex Pro 300 – kolejna propozycja przeznaczona do handlu mobilnego. Kasa fiskalna Farex Pro 300 pracuje poprzez sieć WiFi i nadaje się do przyłączenia z innymi urządzeniami (np. terminalem płatniczym, czytnikiem kodów lub szufladą kasową). Cena kasy fiskalnej Farex Pro 300 wynosi ok. 1 400 zł.
Kasa fiskalna w sklpie spożywczym, a także cennik kas fiskalnych oraz informacje, ile kosztują kasy fiskalne krok po kroku
Cennik kas fiskalnych do różnych biznesów, czyli ile kosztują kasy fiskalne w różnych częściach Polski

Zaprezentowane powyżej ceny kas fiskalnych pochodzą ze sklepów internetowych i zostały zebrane 21-03-2021. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z cennikami produktów i usług.

Ile kosztuje systemowa kasa fiskalna do sklepu?

Systemowe kasy fiskalne nie są dostępne najtaniej, jednak umożliwiają wiele możliwości konfiguracji oraz płynną i szybką pracę. Urządzenia będą szczególnie polecane dla właścicieli działalności gospodarczej, którzy drukują większą ilość paragonów, lub potrzebują zaawansowanych możliwości konfiguracji urządzeń. Ile kosztuje kasa systemowa. Przeważnie zakup wiąże się z wydatkiem minimum 2 000 zł. Poniżej prezentujemy cennik kilku popularnych rozwiązań.

  • Kasa fiskalna Posnet Neo online – to zaawansowana, systemowa kasa rejestrująca, która dobrze sprawdza się w średnich i dużych placówkach usługowych. Urządzenie posiada wiele możliwości konfiguracji. Najtaniej kupimy je za 2 000 zł, jednak średnia cena zakupu kasy w sklepach wynosi 2 500 zł.
  • Systemowa kasa fiskalna Elzab Sigma – wydajne urządzenie, umożliwiające konfigurację 99 grup towarowych. Ile kosztuje kasa Elzab Sigma? Średnia cena kasy fiskalnej wynosi 2 500 zł.
  • Systemowa kasa fiskalna IPOS Smart+ i IPOS Smart – to dwie znane kasy o dużej wydajności z wbudowaną łącznością transmisji GSM i możliwością przyłączenia do sieci Wifi. Urządzenie IPOS Smart+ współpracuje z drukarką bonową. Cena za kasy fiskalne IPOS Smart wynosi około 2 300 zł. Urządzenia o podwyższonym standardzie będą wydatkiem rzędu ok. 2 800 zł
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 98,3% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły