Co wpływa na ceny stron www? Od czego zależy cena strony internetowej?

Chcąc ustalić, ile kosztuje wykonanie i kompleksowe zaprojektowanie strony www, musimy określić indywidualne wymagania zamawiającego. Nie istnieje jednolity cennik stron internetowych, a usługa może charakteryzować się dużym zróżnicowaniem stawek. Wszystko za sprawą wielu możliwości projektowych i jakości usług.

Inwestorzy chcący zamówić stronę internetową dla swojej firmy, powinni jasno sprecyzować swoje potrzeby i wymagania. To właśnie indywidualne warunki zlecenia wpływają na ceny stron www. Im bardziej skomplikowane będzie tworzenie stron i większa ilość elementów do wykonania, tym wyższy okaże się cennik usługi.

Cennik stron internetowych będzie uzależniony od czasochłonności ich wykonania. Nie chodzi tu jedynie o samo stworzenie strony, ale i wprowadzanie niezbędnych danych (grafiki, opisy produktów, dodatkowe podstrony i zakładki). Stworzenie strony opartej na uniwersalnym, prostym szablonie jest łatwiejsze niż tworzenie stron mocno spersonalizowanych. Dlatego w drugim przypadku, zaprojektowanie strony i jej pełne wykonanie na ogół okazuje się odczuwalnie droższe.

Najwyższa cena strony internetowej na ogół dotyczy projektów wykonanych według szablonu przygotowanego indywidualnie dla konkretnego klienta. Taka strona będzie wyglądała najbardziej oryginalnie i może spełnić wszystkie wymagania inwestora. Jednak większa czasochłonność prac (w porównaniu z wykonaniem stron z gotowego szablonu), z pewnością wpłynie na ostateczną wycenę. Chcąc zamówić taką stronę, warto określić swoje wszystkie wymagania i potrzeby.

Ostateczny cennik stron internetowych z pewnością będzie także uzależniony od doświadczenia i renomy wykonawcy. Stawki dużych, znanych agencji mogą być nieco wyższe, jednak możemy liczyć na większe doświadczenie i wysoką jakość wykonania usługi. Niższe ceny strony internetowej na ogół obowiązują u początkujących freelancerów. Jest to rozwiązanie dla osób, którym zależy na obniżeniu kosztów.

Zaprojektowanie strony z szablonu czy tworzenie strony od podstaw? Które rozwiązanie wybrać?

Ustaliliśmy już, że cena strony internetowej będzie w dużej mierze uzależniona od tego, czy przygotujemy ją z gotowego szablonu lub zamówimy wykonanie strony od podstaw. W jakim wypadku poleca się zamówić stronę z gotowego szablonu? Jest to rozwiązanie dla inwestorów, którzy nie posiadają sztywnych wymagań dotyczących wyglądu i budowy strony. Gotowy szablon daje wiele możliwości personalizacji, a wykonana strona www może idealnie spełniać wymagania klienta. Rozwiązanie będzie szczególnie przydatne w przypadku prostych stron www.

Stworzenie strony od podstaw wymaga więcej czasu i dużego doświadczenia. Indywidualny projekt www jest jednym ze sposobów na wyróżnienie naszej strony w sieci. Co prawda cena strony internetowej będzie wyższa, jednak w zamian uzyskujemy możliwość pełnej personalizacji i wyróżnienia wśród konkurencji.

Zaprojektowanie strony od podstaw będzie idealnym rozwiązaniem dla klientów, którzy posiadają konkretne wymagania dotyczące układu i wyglądu strony www. Spersonalizowanie stworzenie strony będzie także dobrą praktyką w przypadku sklepów online. W ich przypadku kluczem do sukcesu okazuje się przyjazny panel użytkownika i możliwość pełnej personalizacji w odniesieniu do specyfiki docelowych klientów sklepu.

Ceny stron www typu One Page i Landing Page

Cena strony internetowej będzie ściśle skorelowana z wymaganiami i wyborami inwestora. Najprostszą, a jednocześnie najtańszą formą współpracy jest tworzenie stron typu One Page i Landing Page.

Strona typu One Page składa się z jednej karty (strony), w której znajdziemy menu i podział na segmenty. Jest to najprostsza w budowie witryna www, która posiada spis treści wraz z odnośnikami do konkretnego miejsca. One Page przypomina w swym wyglądzie stronę główną, na której znajdują się połączone podstrony. Prosta budowa wpływa na atrakcyjność ceny stron www. Ile kosztuje statyczna strona internetowa typu One Page? Średni cennik za stworzenie prostej strony One Page waha się w przedziale od 1 500 do 2 500 zł netto.

Kolejną kategorią są proste strony typu Landing Page, którą można przetłumaczyć jako „stronę lądowania”. Tworzenie stron www typu Landing Page znajduje zastosowanie w działaniach marketingowych. Użytkownik dociera na nią po kliknięciu w odnośnik bądź baner promocyjnych. Stronę wyróżnia prosta budowa i możliwość zaprezentowania danych kontaktowych, produktów bądź możliwości sprzedaży. Cena strony internetowej typu Landing Page na ogół waha się w przedziale 1 600 do 2 500 zł netto.

Ceny stron internetowych One Page i Landing Page. Aktualizacja cennika: 18-05-2023 r.

Ceny stron internetowych One Page i Landing Page. Aktualizacja cennika: 18-05-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Wykonanie strony typu One Page

1 500 zł

2 500 zł

Wykonanie strony typu Landing Page

1 600 zł

2 500 zł

Źródło: opracowanie własne

Stworzenie strony firmowej i strony sklepu – ile kosztuje tworzenie stron?

Tworzenie stron typu One Page na ogół okazuje się najmniejszym wydatkiem dla zamawiającego. Jednak taka strona nie będzie odpowiednia dla inwestorów poszukujących rozwiązania dla większej firmy czy tym bardziej sklepu internetowego, który wymaga zastosowania wielu podstron i odnośników.

Chcąc zamówić stronę firmową bądź witrynę na potrzeby sklepu, musimy przygotować się na większą skalę wydatków. Ceny stron www okazują się tu dość zróżnicowane, a ostateczna cena będzie uzależniona od konkretnych wymagań zamawiającego. Dobrym przykładem jest budowa stron firmowych. W zależności od wymagań klienta, strona www może posiadać kilka bądź kilkanaście podstron, na których prezentują się wszystkie dane i oferta firmy. Strona firmowa może także posiadać odnośniki do social mediów, galerię realizacji, katalogi produktów i obowiązkowo podstronę z danymi kontaktowymi i opisem możliwości nawiązania współpracy. Cennik stron internetowych dla firm na ogół rozpoczyna się od kwoty około 3 000 zł netto. W wielu przypadkach (indywidualny projekt, wiele podstron i opisów), stawka za stworzenie strony okazuje się znacznie wyższa. Górna granica cenowa jest trudna do jednoznacznego ustalenia. Średnia kwota za stworzenie bardziej rozbudowanej strony firmowej to około 7 000 zł, choć wyceny bardziej skomplikowanych realizacji mogą być odczuwalnie wyższe. Sprawdź także ten artykuł: Ile kosztuje strona internetowa? Oto cennik 2022 tworzenia prostych stron www.

Kolejną kwestią są ceny stron www tworzonych na potrzeby sklepów internetowych. Ich wykonanie jest najbardziej czasochłonne ze względu na większą ilość podkategorii, konieczność wprowadzenia opisów produktów, przejrzystego panelu zakupowego oraz wprowadzenie możliwości płatności elektronicznych. Możemy przyjąć w uproszczeniu, że im bardziej rozbudowana będzie strona sklepu internetowego, tym droższe okaże się jej wykonanie. Ceny stron www rozpoczynają się od kwoty około 4 500 zł. Jest to dość atrakcyjna stawka za stworzenie strony niewielkiego sklepu (mniejsza ilość katalogów produktów i kategorii). W wielu przypadkach cena strony internetowej na potrzeby sklepu okaże się odczuwalnie droższa. Przedsiębiorcy chcący zamówić stronę dla większego sklepu z dużą liczbą towarów, muszą liczyć się z kosztami rzędu 9 000 – 15 000 zł (niekiedy nieco więcej).

Ceny stron www na potrzeby firm i sklepów. Ile kosztuje ich wykonanie? Aktualizacja cennika: 18-05-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Wykonanie strony firmowej

3 000 zł

7 000 zł

Stworzenie strony sklepu

4 500 zł

15 000 zł

Źródło: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik stron internetowych zawiera wartości uśrednione i nie stanowi oferty handlowej. Stawki zawarte w niniejszym opracowaniu nie zawierają wartości podatku VAT i są kwotami netto. Ostateczna wycena za stworzenie strony www na ogół zostaje ustalona w indywidualnym kontakcie z klientem.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 96,7% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły