Gdzie naprawić maszynę do szycia?

Naprawa maszyn do szycia może być dość skomplikowanym przedsięwzięciem. Proste uszkodzenia naprawimy w domu, jednak większe awarie wymagają pomocy doświadczonego specjalisty. Gdzie naprawić maszynę do szycia? W każdym większym mieście działają punkty, oferujące profesjonalną naprawę. Najbezpieczniej będzie naprawić maszynę w serwisie. Profesjonalny serwis zdiagnozuje przyczynę uszkodzenia i wykona wszystkie niezbędne czynności naprawcze. Autoryzowany serwis może też wykonać bezpłatną naprawę maszyn, które znajdują się na gwarancji.

Maszyna krawiecka może być też naprawiona przez doświadczonego krawca. Wiele firm krawieckich oferuje usługi naprawy sprzętu. Cena naprawy może okazać się dość atrakcyjna. Kolejnym rozwiązaniem jest naprawa u osób prywatnych. Tego typu rozwiązanie znajduje swoich zwolenników jednak wiąże się z większym ryzykiem. Naprawa maszyn do szycia w domu osoby prywatnej może wyróżniać się atrakcyjnym cennikiem, jednak nie posiadamy gwarancji na daną usługę. Sytuacja jest tym bardziej niekorzystna, jeśli maszyna krawiecka znajduje się jeszcze na gwarancji. W tym przypadku znacznie bardziej polecanym rozwiązaniem jest przekazanie urządzenia do serwisu.

Naprawa maszyn do szycia – co wpływa na cennik usługi?

Każda uszkodzona maszyna krawiecka może wymagać nieco odmiennej naprawy. Dlatego nie istnieje jednolity cennik usługi w serwisie. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, proste naprawy można wykonać samodzielnie w domu. Te bardziej skomplikowane będą wyceniane w oparciu o specyfikę problemu.

W cennikach serwisów znajdują się takie pozycje jak diagnostyka uszkodzenie i sprawdzenie maszyny. Niektóre serwisy wykonają ową usługę za darmo, jeśli zdecydujemy się na naprawę. Dodatkową czynnością może być regulacja i czyszczenie. Cennik naprawy na ogół zostaje ustalony w oparciu o godzinę pracy serwisanta. Do ceny robocizny należy doliczyć koszty nowych części, a zatem ostateczna cena naprawy może okazać się mocno zróżnicowana.

Cennik naprawy maszyn może różnić się w zależności od specyfikacji maszyny. Najprostsze maszyny, które posiadamy w domu na ogół nie są drogie w naprawie. Sytuacja zmienia się w przypadku bardziej zaawansowanych owerloków, hafciarek oraz maszyno-hafciarek. Możemy przyjąć w uproszczeniu, że im droższa i bardziej skomplikowana jest dana maszyna krawiecka, tym wyższy okazuje się cennik wykonania naprawy. Pewne różnice w stawkach robocizny można także zauważyć w zależności od lokalizacji oraz renomy serwisu. Cena naprawy w znanym, działającym w centrum dużego miasta serwisie na ogół okazuje się wyższa niż cennik usług naprawy w mniejszej miejscowości.

Ile kosztuje naprawa maszyn do szycia? Średni cennik serwisów w 2023 roku

Średni cennik napraw 2023

Wskazaliśmy już, gdzie naprawić maszyny do szycia i omówiliśmy czynniki mogące wpłynąć na cennik usługi. W kolejnym kroku możemy ustalić, ile kosztuje naprawa maszyny w serwisie. Cennik serwisów może zawierać różne pozycje. Pierwszą z nich jest sprawdzenie maszyny wraz z kompleksową diagnostyką uszkodzenia. Niektóre punkty serwisowe wykonują ową usługę za darmo, jeśli zdecydujemy się na naprawę maszyny. W pozostałych przypadkach usługa sprawdzenia maszyny będzie kosztowała średnio 120 – 160 zł.

Każda maszyna do szycia może ulec rozregulowaniu. Dlatego w serwisach wykonuje się także profesjonalne czyszczenie i regulację. Cena usługi przeważnie rozpoczyna się od kwoty 50 zł netto. W niektórych przypadkach z czyszczenie i regulacje zapłacimy około 90 zł.

Ile kosztuje naprawa maszyny do szycia? Jak wspomnieliśmy wcześniej, cennik napraw na ogół ustala się w oparciu o roboczogodzinę. Średni koszt jednej godziny serwisanta utrzymuje się w przedziale 100 – 140 zł netto. Do kosztów całkowitych należy także doliczyć stawkę za nowe części. Autoryzowane serwisy mogą także wykonywać przeglądy przedłużające gwarancję. Jaki jest koszt takiej usługi? Średnia cena przeglądu przedłużającego gwarancję mieści się w przedziale 90 – 140 zł netto. Poniżej prezentujemy cennik w formie tabelarycznej. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły z aktualnymi cennikami.

Ile kosztuje naprawa maszyny do szycia? Aktualizacja cennika 04-04-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Sprawdzenie maszyny, diagnoza uszkodzenia

120,00 zł

160,00 zł

Czyszczenie i regulacja maszyny w serwisie

50,00 zł

90,00 zł

Naprawa maszyny w serwisie (cena za godzinę pracy)

100,00 zł

140,00 zł

Przegląd przedłużający gwarancję

90,00 zł

140,00 zł

Źródło tabeli: opracowanie własne

Ile kosztuje profesjonalny przegląd i konserwacja maszyny do szycia?

W serwisie można także wykonać kompleksowy przegląd i konserwację. Cennik usługi będzie w dużej mierze uzależniony od specyfiki urządzenia. Dla przykładu, przegląd i konserwacja zwykłej, wieloczynnościowej maszyny do szycia to wydatek rzędu 150 – 200 zł netto. Nieco więcej zapłacimy za przegląd i konserwację profesjonalnej, przemysłowej maszyny komputerowej. Średni koszt usługi w serwisie wynosi około 190 – 240 zł.

Ile kosztuje przegląd oraz konserwacja owerloków? Średni koszt usługi w serwisie utrzymuje się w przedziale 250 do 400 zł. W przypadku bardziej skomplikowanych maszyn, cena usługi może okazać się nieco wyższa. Podobnie jest w przypadku przeglądu i konserwacji hafciarki wielobiegowej. Średni koszt usługi utrzymuje się w przedziale 250 – 370 zł.

Ostatnią pozycją w naszym zestawieniu jest przegląd i konserwacja maszyno-hafciarki. Cena usługi będzie nieco wyższa ze względu na większą czasochłonność oraz wyższy stopień skomplikowania. Za przegląd i konserwację maszyno-hafciarki na ogół trzeba zapłacić około 300 – 500 zł netto. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie średnich cen usług.

Ile kosztuje przegląd i konserwacja maszyny do szycia? Aktualizacja cennika: 04-04-2023 r.

Średnia cena od

Średnia cena do

Wieloczynnościowa maszyna mechaniczna

150,00 zł

200,00 zł

Wieloczynnościowa maszyna komputerowa

190,00 zł

240,00 zł

Owerlok

250,00 zł

400,00 zł

Hafciarka jednobiegowa

250,00 zł

370,00 zł

Maszyno hafciarka

300,00 zł

500,00 zł

Źródło tabeli: opracowanie własne

Zaprezentowany powyżej cennik napraw maszyn do szycia ma charakter poglądowy i nie stanowi oferty handlowej. Ceny zawarte w zestawieniu nie zawierają podatku VAT. Cennik lokalnych serwisów zajmujących się naprawami maszyn krawieckich może się nieznacznie różnić.

ikona podziel się Przekaż dalej