Usposobienie golden retrievera i labradora – dla kogo golden retriever to dobra rasa psa?

Złocisty golden retriever kojarzą się z łagodnością i przyjaznym usposobieniem. Są to trafne skojarzenia, bowiem rasa nie bez powodu posiada opinie idealnego towarzysza dla całej rodziny. Młode szczeniaki są chętne do szkolenia i posiadają wysoki poziom posłuszeństwa. Rasa słynie też z dużego oddania i tolerancji wobec dzieci.

Golden retriever z hodowli nadaje się na psa dla osób dorosłych oraz dla starszych dzieci. Szczeniaki szybko przywiązują się do właścicieli oraz nowych warunków życia. Z pewnością będą chętne do wspólnego spędzania wieczorów na kanapie, a także do długich spacerów. Usposobienie golden retrievera może być wyjątkowo towarzyskie, a prawidłowo szkolone psy okazują się uniwersalnymi kompanami.

Zakup szczeniaka rasy golden retriever będzie dobrym pomysłem dla osób, które szukają wiernego towarzysza dla całej rodziny. Wybierając szczeniaka rasy labrador lub golden retriever, zyskujemy towarzysza do spacerów, zabaw na świeżym powietrzu oraz spokojnych wieczorów. Mały, złocisty golden retriever dogada się także z innymi zwierzętami domowymi. Łagodne usposobienie golden retrievera i labradora niewątpliwie jest jedną z najważniejszych zalet, które wpłynęły na dużą popularność piesków. Warto przy tym zauważyć, że kremowy, czy czarny pies rasy labrador lub golden retriever nie będą najlepszym rozwiązaniem dla osób mocno zapracowanych. Szczeniaki i dorosłe pieski wymagają towarzystwa oraz dostatecznej dawki ruchu. Bez spełniania tych warunków, każda rasa psa może okazać się bardziej problematyczna.

Czasem w ogłoszeniach sprzedaży pojawia się czarny golden retriever. Niestety nie jest to umaszczenie dopuszczane przez wzorzec rasy. Czarny golden retriever możne znajdować się w mniej znanych związkach i stowarzyszeniach, które nie przynależą do FCI. Czarny golden retriever z pewnością nie występuje w hodowlach, które należą do Związku Kynologicznego w Polsce.

Golden retrever z hodowli – na co zwrócić uwagę podczas zakupu małych piesków?

Cena golden retrievera jest jedną z pierwszych kwestii, na którą zwracamy uwagę przy wyborze szczeniaka. Jednak koszt zakupu małych towarzyszy labradora czy golden retrievera nie powinien być głównym wyznacznikiem wyboru hodowli. Rasa labrador i golden retriever jest na tyle popularna, że szczeniaki znajdują się w wielu hodowlach. Nie wszystkie z nich będą warte naszego zaufania, a małe pieski nie zawsze pochodzą od zdrowych, przebadanych rodziców.

Biszkoptowy labrador lub kremowy lub czarny golden retriever to psy predysponowane do dysplazji stawu biodrowego i stawu łokciowego. Są to przypadłości o podłożu genetycznym, dlatego warto kupić szczeniaka z hodowli, która dopuszcza do rozrodu jedynie odpowiednio przebadane i w pełni zdrowe osobniki. W niektórych hodowlach możemy kupić psa bardzo tanio, jednak koszty leczenia przekraczają cenę zakupu psa z pewnego źródła.

Golden retriever i labrador mogą pochodzić z hodowli, która należy do Związku Kynologicznego w Polsce. Jest to jedyny krajowy związek, który współpracuje z międzynarodową federacją FCI. Zakup szczeniaka z hodowli należącej do ZKwP znacząco zmniejsza ryzyko pojawienia się wad genetycznych u szczeniaka. Owe ryzyko będzie jeszcze niższe, jeśli kupimy psa z hodowli, która posiada bardzo dobre opinie i została dobrze sprawdzona. Dodatkowo nasz mały kremowy towarzysz będzie zgodny ze wzorcem rasy, odpowiednio socjalizowany i przygotowany do zmiany domu. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zwierzętach domowych.

Jaka jest cena golden retrievera. Ile zapłacimy za szczeniaka golden retriever z hodowli?

Jak już wiemy, cena za szczeniaki zostaje uwarunkowana wieloma indywidualnymi czynnikami. Pies z hodowli należącej do ZKwP z pewnością będzie droższy w zakupie niż szczeniaki z mniej znanych związków lub stowarzyszeń. Mimo tego to właśnie zakup psa z pochodzeniem FCI daje największą szansę zakupu zdrowego i w pełni rasowego pupila. Dlatego poniżej omówimy koszty zakupu małych golden retrieverów z hodowli Związku Kynologicznego w Polsce.

Golden retriver odpoczywający na kamiennych schodach, a także cena golden retrivera, czyli ile kosztuje szczeniak psa rasy golden retriver
Cena psa rasy golden retriver, czyli ile kosztuje szczenię psa golden retriver z hodowli - koszt piesków

Cena golden retrievera ze sprawdzonej hodowli to przeważnie 6 000 – 7 000 zł. Jest to typowa stawka za pupile o kremowym lub złocistym umaszczeniu. Stawki poniżej 6 000 zł zdarzają się coraz rzadziej. Mimo wszystko przy odpowiednich poszukiwaniach mamy szansę na znalezienie hodowli ZKwP, która sprzedaje szczenięta po nieco niższych cenach. Co ciekawe, niekiedy nasz golden retriever będzie nieco droższy w zakupie. Cena za szczeniaka z renomowanej, posiadającej świetne opinie hodowli może być nieco wyższa. Warto przy tym zauważyć, że rasa cieszy się rosnącym zainteresowaniem, a szczeniaki stały się ostatnio trudne do nabycia. Wiele renomowanych hodowli prowadzi rezerwacje na zakup szczeniąt, które dopiero znajdują się w planach hodowlanych. Im bardziej renomowana hodowla i lepsze opinie, tym trudniej kupić szczeniaka.

Cena golden retrievera z hodowli ZKwP. Aktualizacja cen 21-04-2021

Średnia cena od

Średnia cena do

Golden retriever z hodowli ZKwP

6 000 zł

7 000 zł

Golden retriever z rozpoznawalnej hodowli ZkwP,

6 500 zł

8 000 zł

Najpopularniejsze karmy dla psów i kotów - sprawdź promocje!

Powyższe ceny stanowią wartości orientacyjne. Cena kremowych szczeniąt z bardzo dobrym pochodzeniem i wybitnym eksterierem może okazać się jeszcze wyższa. Czarny golden retriever z uprawnieniami do brania udziału w wystawach przeważnie kosztuje ponad 7 000 zł. Górna granica cenowa jest uzależniona od renomy hodowli, płci pupila oraz rokowań wystawowych.

Dobra hodowla golden retrieverów. Praktyczne porady

Cena golden retrievera z dobrym pochodzeniem jest wysoka, jednak zakup szczeniaka przeprowadzamy raz na wiele lat. W związku z tym warto wybrać hodowlę, która będzie warta naszego zaufania i sprzeda w pełni zdrowego szczeniaka.

Powinien on pochodzić od rodziców wolnych od wad genetycznych. Dlatego warto porozmawiać z hodowcą, dopytać o wyniki badań oraz zdrowie szczeniąt z konkretnej linii hodowlanej. Nie bez znaczenia okaże się także usposobienie golden retrievera z konkretnej hodowli. Dobry hodowca będzie w stanie dopasować szczeniaka do oczekiwań nowego właściciela. Wiąże się to z faktem, iż w każdym miocie trafiają się szczeniaki bardziej spokojne, szczekliwe lub ruchliwe.

Nasz brązowy lub czarny golden retriever nie będzie pochodził z hodowli ZKwP. W tym przypadku warto zachować większą czujność i poczytać opinie o danej hodowli, obejrzeć zdjęcia szczeniąt oraz psów hodowlanych. W internecie znajdziemy wiele grup, zrzeszających pasjonatów rasy. Można w nich uzyskać opinie o hodowli, znaczeniu związków kynologicznych oraz zapoznać się z listą miejsc, które nie są godne naszego zaufania. Takie działanie pomoże w wyborze idealnego, w pełni zdrowego pupila rasy golden retriever.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Oceń
Dla 82,4% czytelników artykuł okazał się być pomocny

Powiązane artykuły

Zobacz wszystkie artykuły z kategorii zwierzęta