Rasa pomeranian miniaturka – ogólny wygląd, zachowanie i predyspozycje

Pieski Boo to nie tylko wyjątkowo puchate, ale i radosne pupile. Pomeranian miniaturka osiąga wagę 1,9 do 3,5 kg. Jest zatem jednym z mniejszych psów, które możemy kupić w hodowlach. Nasz szpic miniaturowy posiada obfity podszerstek oraz szatę właściwą. To właśnie wyjątkowo bujna sierść sprawia, że szpic wygląda na żywą maskotkę.

Szpic miniaturka to delikatny piesek, który należy do grupy ozdobnych i do towarzystwa. Oznacza to, że będzie radosnym towarzyszem dla całej rodziny. Przeglądając zdjęcia szpiców, często zobaczymy je na kanapach i fotelach. Bez wątpienia są to pieski, które lubią mieszkanie w domu, a jednocześnie silnie przywiązują się do swojego właściciela.

Warto także zauważyć, że szpic miniaturka to nie rasa odporna jak canaan dog czy dog niemiecki. Małe, niewielkich rozmiarów pieski wymagają delikatności ze strony opiekunów. Dlatego szpic miniaturka nie jest najlepszą rasą dla dzieci, które jeszcze nie znają zasad obchodzenia się ze zwierzętami. Szpic miniaturka będzie za to idealnym kandydatem na psa dla starszych dzieci oraz osób dorosłych. Są to pieski, które lubią być w centrum uwagi i źle znoszą samotność. Dodatkowo dobrze dogadają się z innymi pupilami domowymi, o ile będą właściwie socjalizowane w wieku szczenięcym.

Ile kosztuje pies Boo? Cena psa Boo w hodowlach FCI

Aby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje pies Boo, musimy określić kilka istotnych parametrów zakupu. Cena psa Boo z pewnością będzie uzależniona od jego pochodzenia. Rasa cieszy się rosnącą popularnością, a szczeniaki szpica znajdują się w wielu hodowlach. Największą renomą cieszą się te, które należą do międzynarodowej federacji FCI. Cena psa Boo z pochodzeniem FCI jest wyższa, jednak daje gwarancję czystości rasy. W naszym kraju z FCI współpracuje jeden związek kynologiczny o nazwie Związek Kynologiczny w Polsce. Piesek w takich hodowlach otrzymuje metrykę, na podstawie której można wyrobić rodowód. Koszt zakupu szpica, doga niemieckiego czy ras takich jak canaan dog będzie uzależniony od renomy hodowli, linii hodowlanej, a często także od płci psów.

Ile kosztuje pies Boo z pochodzeniem FCI. Cena psa Boo na tak zwane kolanka przeważnie rozpoczyna się od kwoty 5 500 zł. Jest to bardzo atrakcyjny koszt zakupu, który nie zdarza się w wielu hodowlach. Cena psa Boo z pochodzeniem FCI przeważnie mieści się w przedziale 6 000 – 12 000 zł. Ile kosztuje pies Boo z uprawnieniami wystawowymi? Cena psa Boo z przeznaczeniem wystawowym na ogół wynosi kilkanaście tysięcy złotych. Koszt zakupu jest uzależniony od eksterieru szczeniaka, linii hodowlanej oraz rokowań wystawowych. Przeglądając zdjęcia psów wystawowych zauważymy, że są to pieski o wyjątkowym wyglądzie i bardzo gęstym futrze. Cena psa Boo z przeznaczeniem wystawowym jest zazwyczaj ustalana w indywidualnym kontakcie z hodowla. Niektóre miejsca sprzedają wyłącznie szpice, dogi niemieckie czy canaan dog z opcją jako pupil domowy. Dlatego zakup psów wystawowych może okazać się dość utrudniony. Jeśli szukasz więcej inspiracji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zwierzętach domowych.

Najpopularniejsze karmy dla psów i kotów - sprawdź promocje!

Ile kosztuje pies Boo z pochodzeniem FCI? Psy sprzedawane jako pupil domowy. Aktualizacja cen 22-04-2021

Średnia cena za psa od

Średnia cena za psa do

Psy Boo z mało znanych hodowli

5 500 zł

6 000 zł

Psy Boo z renomowanych hodowli

6 000 zł

12 000 zł

Zaprezentowany powyżej koszt zakupu psów rasy szpic miniaturowy stanowi wartość poglądową. Ceny w krajowych hodowlach mogą się nieznacznie różnić. Mimo wszystko, psy tej rasy są uznawane za dość drogie w zakupie. Dla porównania warto określić, jaka jest cena basseta czy canaan doga.

Cena basseta z rodowodem ZKwP przeważnie mieści się w przedziale 4 000 – 5 000 zł. Cena basseta z bardziej renomowanej hodowli lub z przeznaczeniem wystawowym może niekiedy okazać się nieco wyższa. Kolejny przykład to koszt zakupu takich ras jak canaan dog. Jest to średnich rozmiarów szpic o ciekawym wyglądzie, o czym przekonamy się, oglądając zdjęcia rasy. Psy canaan dog czy dog niemiecki nie są zbyt popularne w naszym kraju, dlatego zakup szczeniaka może okazać się utrudniony. Średnia cena za psa będzie wahała się w kwocie 4 000 – 5 000 zł.

Cena psa Boo kontra sprawdzona hodowla

Jak już wiemy, koszt zakupu psów nie powinien odgrywać pierwszoplanowej roli podczas zakupu. Mały szczeniak pomeranian wymaga odpowiedniej pielęgnacji i socjalizacji, która rozpoczyna się już w hodowli. Im bardziej zadbane będą psy, tym mniejsze problemy sprawią przyszłym właścicielom. Wyższa cena za psa często jest adekwatna do nakładu pracy oraz dbałości o dobre imię hodowli.

Zakup szczeniaka przeprowadzamy raz na długi czas, dlatego warto wybrać hodowlę, która będzie godna naszego zaufania. Warto upewnić się, że psy pochodzą od w pełni zdrowych i zgodnych ze wzorcem rasy rodziców. Dobra hodowla zaprosi nas do siebie i pokaże warunki, w których rozwijają się szczeniaki. Powinna też posiadać dobre opinie w internecie, co może być cennym źródłem informacji dla przyszłego właściciela.

Piesek rasy szpic miniaturowy coraz częściej pojawia się w ofertach hodowli, które należą do mało znanych stowarzyszeń. Taki zakup wiąże się z większym ryzykiem, dlatego warto zachować szczególną czujność. Wyjątkowo niska cena basseta lub szpica miniaturowego może świadczyć o niewłaściwych warunkach w hodowli. Nasz mały piesek może też nie być w pełni rasowym pupilem. Dlatego kupując psa w stowarzyszeniu, warto zapoznać się z wyglądem rodziców szczeniąt i zobaczyć osobiście warunki hodowlane. Nie należy kupować psów na parkingu czy korzystać z ofert dostarczenia psa pod wskazany adres. Takie praktyki są typowe dla pseudohodowców, którzy nie chcą pokazać warunków, w których żyją szczenięta i psy hodowlane.

ikona podziel się Przekaż dalej