Psi fryzjer – kiedy niezbędny jest salon fryzjerski?

Które rasy wymagają strzyżenia? Usługa strzyżenia i inne

Usługa groomerska na ogół kojarzy się wyłącznie ze strzyżeniem psów ras długowłosych. Jednak nie jest to do końca prawda. Co prawda, najczęstszymi gośćmi salonów fryzjerskich dla psów faktycznie okazują się maltańczyki, yorki, shih-tzu i pudle, jednak to dopiero początek możliwości groomerów.

Wizyt w salonach dla psów wymagają również takie rasy jak seter irlandzki, różne psy z grupy terrierów lub nowofundlandy. Każdy salon fryzjerski dla psów zapewnia kompleksowe usługi. Będzie to nie tylko strzyżenie i piękne, dopasowane do rasy fryzury. Zwierzęcy groomer zadba też o obcinanie pazurów u psów, wykona kompleksową kąpiel w odpowiednio dobranych kosmetykach, ale i zapewni dokładne wyczesanie szaty.

W cennikach fryzjerskich znajdziemy różne stawki. Ceny będą podyktowane wielkością psów, ale i specyfiką usługi. Psi fryzjer może wykonać wyłącznie strzyżenie (pies musi przyjechać do salonu wykąpany przez właściciela). Znacznie popularniejszą opcją jest kąpiel, suszenie oraz wykonanie fryzury (strzyżenie).  Cennik usługi może być także połączony o pełną pielęgnację, sprawdzenie stanu uszu i kontrolę pazurów.

Psi fryzjer może prezentować ceny w indywidualnym kontakcie z klientem. Jest to związane z faktem, że niektóre psy wymagają dokładnego rozczesania skołtunionej sierści. Rozczesywanie kołtunów to żmudna praca, dlatego często stanowi oddzielną pozycję w cenniku usług groomerskich. W cennikach groomerów dla psów znajdziemy także trymowanie, czyszczenie uszu oraz inne, podstawowe zabiegi pielęgnacyjne. Coraz popularniejsza usługa dużych salonów groomerskich to usuwanie kamienia nazębnego metodą ultradźwięków.

Usługa groomerska – od czego zależą ceny salonów zwierzęcych?

Każdy salon fryzjerski może posiadać odmienny cennik usług. Ceny okazują się dość zróżnicowane. Psi fryzjer może ustalać stawki za strzyżenie w oparciu o godzinę pracy lub wielkość psów. Cenniki usług podawane na stronach internetowych zazwyczaj stanowią wartości poglądowe. Dzieje się tak, ponieważ do salonów fryzjerskich przybywają psy o różnej kondycji futra. Usługa wykonywana na psie z mocno zaniedbaną, sfilcowaną szatą zajmie znacznie więcej czasu niż strzyżenie psa, który był regularnie czesany i pielęgnowany. Ceny usług mogą być też uzależnione od specyfiki fryzury. Zazwyczaj doświadczony groomer, który specjalizuje się w wykonywaniu fryzur na wystawy posiada wyższy cennik niż groomerzy tworzący jedynie fryzury dla zwierząt niewystawowych.

Na cennik wpływa także specyfika usługi salonu fryzjerskiego dla psów. Groomer może ścinać futro maszynką lub obcinać ją nożyczkami. Druga forma zazwyczaj generuje wyższe ceny usługi, ale jednocześnie jest bardzo polecana w przypadku wykonywania dłuższej, bardziej wymagającej fryzury. Strzyżenie maszynką na ogół obejmuje przycięcie szaty na długość kilku, kilkunastu milimetrów.

Fryzjer zwierzęcy może też ustalić ceny w oparciu o zachowanie pupila. Psy niecierpliwe lub agresywne są znacznie trudniejsze w strzyżeniu niż pupile, które dobrze zapoznały się regularną pielęgnacją. Dlatego dobrym rozwiązaniem okazuje się korzystanie z salonów groomerskich już od pierwszych miesięcy życia szczeniaka. Pierwsza wizyta ma charakter zapoznawczy. Młody pies poznaje nowe otoczenie i groomerów. W czasie wizyty zapoznawczej można przyciąć pazury, sprawdzić stan uszu lub wykonać tzw. strzyżenie higieniczne. Dzięki prawidłowemu zapoznaniu psów z pielęgnacją w salonie zwierzęcym możemy liczyć na to, że kolejne strzyżenie i wizyta u groomera nie będą dla pupila nadmiernie stresujące.

Kolejnym czynnikiem, który wpływa na ceny groomerów jest ich lokalizacja. Cennik groomerów w centrach dużych miast zazwyczaj okazuje się wyższy w porównaniu do stawki zwierzęcych groomerów w mniejszych miejscowościach. Nie jest to jednak regułą. Popularny psi fryzjer, działający w niewielkiej miejscowości może niekiedy kosztować tyle samo lub nawet więcej, co wizyta u groomera w centrum dużego miasta. Ceny usług mogą być bowiem uzależnione od liczby salonów w danej okolicy, renomy groomera oraz jego umiejętności i osiągnięć w strzyżeniu danej rasy psów. Jeśli szukasz więcej informacji, sprawdź także zebrane w tym miejscu artykuły o zwierzętach domowych.

Ile kosztuje psi fryzjer. Ceny w zwierzęcych salonach

Omówiliśmy już podstawowe czynniki, które wpływają na ceny usług psich fryzjerów. W następnej kolejności możemy omówić poglądowy cennik. Usługa jest na ogół wyceniana w sposób indywidualny, jednak możemy przyjąć pewne ramy cenowe.

Średnie ceny strzyżenia małych psów wahają się w granicach 70 – 200 zł. Jest to łączny koszt strzyżenia oraz wcześniejszej kąpieli pupila. Za strzyżenie psa o większych rozmiarach zapłacimy średnio 100 – 300 zł. Jeszcze więcej trzeba zapłacić za strzyżenie psów ras dużych. Cennik usług na ogół waha się wokół kwoty 120 – 400 zł. Dużą popularnością cieszy się także usługa trymowania, za którą zapłacimy około 150 – 400 zł (w zależności od wielkości pupila i stawki salonu groomerskiego).

Zwierzęcy fryzjer może oczekiwać wynagrodzenia w oparciu o godzinę swojej pracy. Jest to coraz częściej stosowany przelicznik. Średnia cena w przeliczeniu na godzinę usługi wynosi około 60 – 90 zł. W cennikach usług znajdziemy też przycinanie pazurów i pielęgnację uszu. Za tego typu usługi zapłacimy kilkanaście złotych.

Jeśli chcesz uzyskać więcej praktycznych porad, zapoznaj się z pozostałymi artykułami. Dowiesz się, jak wybrać hotel dla zwierząt, podpowiemy, jak pielęgnować czworonogi, przyzwyczaić je do zostawania bez właściciela. Wskażemy też aktualne ceny za hotel dla zwierząt.

ikona podziel się Przekaż dalej