Blacha germania – rodzaje i cechy produktu

Blachodachówka germania dostępna jest w pięciu rodzajach z różnymi powłokami. Najpopularniejsza jest blacha modułowa Simetric, którą można nabyć m.in. w połysku, macie oraz z powłoką hps. Minimalna długość arkusza blachy wynosi 720 mm, a szerokość 1215 mm. Nowością jest blacha modułowa Simetric, której szerokość całkowita została zmieniona do 1200 mm. Długość arkusza nie uległa zmianie. Jeśli interesuje cię ten temat, sprawdź także artykuł z porównaniem blachy trapezowej i dachówki.

Blachotrapez ma także w ofercie blachodachówkę modułową Tysenia oraz Talia. Blachy germania są wyjątkowe, ponieważ wyróżnia je m.in. potrójne tłoczenie oraz większe usztywnienie. Dzięki temu są lepiej podatne na obróbkę. Naroża arkuszy wyprofilowano w taki sposób, aby montaż blachodachówki był niezwykle prosty, a zarazem precyzyjny.

Unikalny wzór popularnej blachy germania simetric sprawia, że dachówka stanowi wręcz imitację tradycyjnej i drogiej dachówki ceramicznej. Zaletą jest także szeroki wybór kolorów, dzięki któremu możemy dopasować pokrycie dachowe do stylu naszego domu. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by nadać mu nieco charakteru i ożywić wygląd zewnętrzny. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem pokryć dachowych?

Blachodachówka modułowa germania – modele i kolory

Blacha germania dostępna jest w sprzedaży w kilku rodzajach. Mowa tu o jakości dachówki, która podyktowana jest rodzajem powłoki ochronnej. Blachodachówka modułowa posiada m.in. bardzo wytrzymałą powłokę połyskującą superior hb, z dodatkiem lakieru poliestrowego i akrylu (30 lat gwarancji). Innym rodzajem powłoki ochronnej jest mat.

Blachodachówka germania może być więc pokryta gruboziarnistym matem (Pladur Wrinkle) z 2-warstwowym systemem powlekania. Dobre opinie ma też tzw. blachodachówka z posypką (Pladur Relief iceCrystal), której struktura imituje pęcherzyki zmrożonego lodu. Ten model blachy posiada 3-warstwowy system powlekania. Matowe blachy Pladur Wrinkle Mat Plus posiadają zwykle 50-letnią gwarancję, natomiast inne maty mają 25 i 35 lat gwarancji. Sprawdź także ten artykuł z poradami o blachach na dach.

Ostatnim rodzajem powłoki ochronnej jest metaliczna warstwa Colorcoast. Powłoka ta składa się z cynku (95%) i aluminium (5%). Gwarancja tego modelu wynosi 40 lat. Blachodachówka z posypką występuje w siedmiu kolorach. Blachy z połyskiem (superior hb) można wybrać spośród sześciu wariantów kolorystycznych, natomiast pokrycia z połyskiem występują w pięciu kolorach. Najmniejszy wybór kolorystyczny tyczy się najwyższej jakości blach Pladur Wrinkle Mat Plus (trzy kolory). Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź zebrane tutaj artykułu o blachodachówce.

Blachodachówka Germania to świetne rozwiązanie. Ma dobre opinie, jej cena jest dość atrakcyjna, a najbardziej popularne ciemne kolory sprawdzają się dobrze na każdym domu.
Blachodachówka Germania - rodzaje, opinie, cena, popularne modele i kolory

Blachodachówka germania – ceny

Cena za metr kwadratowy efektywny blachodachówki modułowej germania simetric uzależniona jest od rodzaju powłoki ochronnej. Dla przykładu za blachę z powłoką połyskującą zapłacimy 35 zł/m2 efektywny. Arkusze matowe występują w cenie ok. 37 zł za metr kwadratowy efektywny. Natomiast cena blachodachówki z posypką kształtuje się na ok. 44 zł.

Firma Blachotrapez posiada również w swojej ofercie systemy rynnowe oraz akcesoria dachowe, niezbędne do montażu. Możliwy jest także zakup specjalnego sprzętu służącego do zainstalowania dachu. Cena gwoździarki wynosi ok. 2 450 zł. Dzięki temu urządzeniu montaż blachodachówki jest wręcz błyskawiczny.

Pokrycia dachowe firmy Blachorapez posiadają pozytywne opinie. Szeroka gama kolorystyczna oraz przystępna cena sprawiają, że zwolenników tego rodzaju blach ciągle przybywa. Kompleksowa oferta zawiera blachy, akcesoria dachowe i systemy rynnowe, które można dopasować do każdego budynku. Ciekawym rozwiązaniem jest blachodachówka z posypką, która wygląda bardzo efektownie. Sprawdź także ten artykuł z cenami blachodachówki za m2.

ikona podziel się Przekaż dalej