Pokrycia dachowe znanych producentów

Blacha grafitowa występuje w każdej ofercie firm, zajmujących się sprzedażą pokryć dachowych. Wśród najpopularniejszych dystrybutorów blachodachówki można wyróżnić m.in. firmę Pruszyński, Blachotrapez, BudMat oraz Ruukki. Każdy z producentów blach dachowych oferuje wybór kilku wariantów kolorystycznych.

Do najbardziej znanych produktów zaliczana jest blachodachówka grafitowa x-matt firmy BudMat, blachodachówka Venecja oraz blachodachówka ruukki kolor grafitowy. Firma Pruszyński także posiada w ofercie podstawowych barw kolor grafitowy. Stonowana gama kolorystyczna jest najczęściej wybierana przez kupujących. Chociaż są i tacy, którzy celowo chcą wyróżniać się w otoczeniu. Jeśli szukasz więcej porad, sprawdź zebrane tutaj artykułu o blachodachówce.

Producenci blachodachówki i w tym przypadku przewidują odstępstwa od podstawowej gamy kolorystycznej. Dla wymagających klientów, którzy oczekują czegoś oryginalnego, przeznaczone są kolory: niebieski, burgund i biały. Nie w każdym przypadku można jednak dowolnie wybrać kolor dachu. W niektórych okolicach pokrycia dachowe narzucone są z góry ze względu m.in. na kształt i barwę. A może zainteresuje cię także ten artykuł z cennikiem pokryć dachowych?

Blachodachówka grafitowa – modele i porady

Poszczególne modele różnią się rodzajem nawierzchni oraz techniką i wysokością przetłoczenia. Barwne powłoki blachodachówki sprawiają, że materiał jest bardzo efektowny i odporny na korozję. Pokrycia dachowe w kolorze grafitowym (ale też każdym innym) występują w trzech rodzajach ze względu na powierzchnię.

Spotkać można bowiem blachodachówkę matową, z połyskiem oraz z posypką. Najtrwalszą z nich jest dachówka z posypką, która skutecznie tłumi odgłosy opadów atmosferycznych. Powłoka z połyskiem lub matowa doskonale imituje tradycyjną dachówkę ceramiczną. Dzięki temu mniejszym kosztem możemy mieć bardzo efektowny dach, który będzie zdobił nasz dom przez długie lata.

Grafitowa blachodachówka świetnie się sprawdza na wszystkiuch budynkach. Jest trwała, zbiera dobre opinie, a jej ceny nie są szczególnie wygórowane
Blachodachówka grafitowa - popularne modele, opinie, ceny, trwałość

W uzyskaniu jak najlepszego efektu wizualnego warto skorzystać ze spójnego rozwiązania kolorystycznego. Chodzi nie tylko o pokrycie dachowe, lecz także cały system orynnowania w kolorze grafitowym. Dla nowoczesnych budynków dobrym rozwiązaniem jest grafitowa blacha na rąbek, która wygląda bardzo gustownie. Sprawdź także ten artykuł z poradami o blachach na dach.

Blacha grafitowa – cena u poszczególnych producentów

Cennik blach dachowych uzależniony jest w większym stopniu od rodzaju powierzchni niż od barwy blachodachówki. I tak na przykład blachodachówka Pruszyński w kolorze grafitowym kosztuje ok. 35 zł – 69 zł/m2. Firma Ruukki oferuje z kolei produkt o nazwie Hyygge z przetłoczeniem lub bez. Jest to blacha na rąbek, występująca w trzech najpopularniejszych kolorach, w tym w grafitowym. Cena blachy wynosi ok. 75 zł/m2. Jeśli interesuje cię ten temat, sprawdź także artykuł z porównaniem blachy trapezowej i dachówki.

Nieco tańsza jest blachodachówka Venecja firmy BudMat, której koszt szacuje się na około 50 zł – 61 zł za m2. Każdy z produktów, zarówno blachodachówka Pruszyński, jak i Venecja czy blachodachówka ruukki, to świetne rozwiązanie dla każdego, posiadające same pozytywne opinie. Mocno popularny grafitowy kolor cieszy się coraz większym zainteresowaniem konsumentów.

Nic dziwnego, że blachodachówka grafitowa jest tak pożądanym kolorem pokryć dachowych. Wystarczy bowiem zwrócić uwagę na to, jak dobrze prezentuje się budynek pokryty taką blachą. To inwestycja na lata, dlatego wybierając blachodachówkę, powinno się najpierw zgłębić wiedzę na temat poszczególnych powłok. Walory estetyczne, takie jak np. kolor czy tłoczenie, nie są sprawą pierwszorzędną, co wcale nie oznacza, że są nieważne. Blachodachówki posiadają bardzo dobre opinie wśród konsumentów, dlatego naprawdę warto w nie zainwestować. Sprawdź także artykuł z informacjami o blachodachówce Venecja.

ikona podziel się Przekaż dalej